Nasza twórczość fotograficzna cz. II

abre   tulibudibu
14 lipca 2011 16:13
Niestety nie. Stałam zawsze nisko. Trochę żałuję, że nie wdrapałam się choćby na jedno ujęcie na podest kamerzysty. Zabrakło mi odwagi 😉 Ale wiem już co muszę nadrobić następnym razem 🙂
trzynastka   In love with the ordinary
14 lipca 2011 16:17
To musisz wepchnąć się tam następnym razem, bo naprawdę aż się chce mi się wychylić do monitora by zobaczyć odbicie 🙂
abre   tulibudibu
14 lipca 2011 16:20
ninevet, mnie też. Muszę potrenować miłe uśmiechy 😉
abre: 3  😜
oj z tą odwaga to na serio trzeba potrenować.
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
14 lipca 2011 16:56
Dziewczyny potrzebuję pomocy. Mam Nikona Coolpix P80. Chciała bym porobić zdjęcia gdzie tło będzie czarne. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to zrobić? Ale tak jak debilowi  😜
Zmniejszasz czułość iso na np 100/200 kierujesz na modela/scenę światło, albo modela przyprowadzasz do światła, tło ma pozostać niedoświetlone i robisz zdjęcie.

[s]Mam pytanie co do wywoływania zdjęć są dwa papiery: kodak standard i (kodak professional endura paper) (niby lepszy), który brać? zastanawiałam się nad standardem bo może to jest półmat, a błyszczącego nie chcę bo zdjęcia się potem świecą jak psu ... .
I mam jeszcze jedno pytanie, jakie formaty dawać do wywołania, bo biorę największe i foty mają po 10 mb, a są rozdzielczości 3829*2543 (przykładowy) mogą takie być, czy przy wywoływaniu stracą na jakości?[/s]
już nie ważne  😉
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
14 lipca 2011 17:29
No i właśnie, próbowałam. ISO na 100, przesłona 8.0, czas naświetlania 1/2000 i oczywiście lampa max. Wyszło prawie, że idealnie, ALE mimo wszystko dużo zostaje do poprawki.
Facella   Dawna re-volto wróć!
14 lipca 2011 17:37
kolorwiatru, może zrezygnuj z lampy? i zewnętrznym oświetleniem (chociażby biurkową lampką) potraktuj modela.

bawarka, drukowałam przez fotojokera zdjęcia w wymiarze 20x30 cm, nawet tej samej rozdzielczości i nie narzekam, wyglądają lepiej niż na ekranie  🙄
Facella: dzięki, pierwszy raz wywołuje zdjęcia cyfrowe, 7 wywołałam w formacie 13*18 dwa 20*30 zobaczymy co przyjdzie, mają być jutro.
Facella   Dawna re-volto wróć!
14 lipca 2011 17:48
w 13x18 wywoływałam koleżance jako prezent na urodziny, też wyszło nieźle, ale jednak wolę te większe (-;
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
14 lipca 2011 17:49
Z lampką nie da rady, konkretnie chodzi mi o portret konia i psa wiec muszę użyć lampy. Narazie próbuję na przedmiotach martwych w domu. Zobaczę w stajni wieczorem czy coś z tego wyjdzie.
Facella   Dawna re-volto wróć!
14 lipca 2011 17:53
kolorwiatru, spróbuj też tak, żeby postawić zwierzaki w słońcu, tuż na krawędzi z cieniem, tak, żeby tło było już w cieniu. albo przed wejściem do stajni, najlepiej też na słońcu. na ciemnym zacienionym tle (np. ciemna ściana). kombinuj (-;
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
14 lipca 2011 18:06
Będę próbować ąz do skutku  😀 W końcu mi się uda  😁 A żeby nie było to moje dzisiejsze wypociny. Ostrość trochę padła po zmniejszeniu fotki.
trzynastka   In love with the ordinary
14 lipca 2011 18:30
Jeszcze jednego ślimaka wygrzebałam 🙂

ninevet trzeci ślimak wymiata 😜
Mówią, że do trzech razy sztuka... To spróbuję jeszcze raz wrzucić Wam moje zdjęcie 😉

Czekam na uwagi
ninevet jestem pod wrażeniem jak ty idziesz do przodu, serio 🙂
Libella co to za tło? Bardzo fajnie wygląda, generalnie podoba mi się to lekkie rozmycie, nadaje takiej ulotności.

Mam parę takich z dzisiaj, prosiłabym o jakieś uwagi. :kwiatek: (znowu surowe całkowicie)
1.
2. (kurczę, nie obróciło się, miało być w pionie :icon_redface🙂
3.
4.
5.
Flygirl tłem jest ziemia bez trawy 😉 Najpierw cykałam na tle trawy, później zorientowałam się, że ta ziemia wygląda lepiej 🙂
Z twoich najbardziej podobają mi się dwa ostatnie. Fajne światło na 4. Bo trzy pierwsze jakieś takie chaotyczne mi się wydają, nie mogę skupić na nich uwagi.
To ja dla odmiany powiem, że mi się pierwszy ślimaczek ninevet bardzo podoba. Zwłaszcza kompozycyjnie.
I też jestem pod wrażeniem postępów 🙂

Libella, fajnie uchwycona "poszarpaność" i "wiotkość" maku  🙂
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
15 lipca 2011 09:31
Zrobiłam wczoraj dwa na czarnym. Chetnie przeczytam opinie bo na pewno ideał to to nie jest. Uczę się dopiero  😡
[edit] kolorwiatru w pierwszym chyba użyłaś lampy, prawda? bo nieładnie światło wyglądaj, jest za ostre (-: drugie super, delikatne, szkoda, że koń zmrużył oko, kadr mógłby być też inny (-: ale kontrast i sama plastyka zdjęcia super.

niestety wczoraj króciutko, ale było zacnie 😀







MsCarmen   mistrzyni!!  😍 😍 💘

z dzisiejszej sesji 🙂
proszę o uwagi  :kwiatek:
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
15 lipca 2011 11:15
MsCarmen Tak użyłam lampy. Z resztą do tego drugiego także. Bez lampy absolutnie się nie dało. Jednak do drugiego użyłam światła zewnętrznego w stajni oraz ustawiłam słabszą lampę w aparacie. Kadr beznadziejny bo koniut nie chciał współpracować. Musiałam kusić jabłuszkiem. Może dzisiaj uda mi się zrobić coś lepszego.

Twoje zdjęcia jak zwykle powalają. Może kiedyś też dojdę do perfekcji w co szczerze wątpię  😁
trzynastka   In love with the ordinary
15 lipca 2011 12:33
ninevet jestem pod wrażeniem jak ty idziesz do przodu, serio 🙂


Dziękuję  :kwiatek:

To ja dla odmiany powiem, że mi się pierwszy ślimaczek ninevet bardzo podoba. Zwłaszcza kompozycyjnie.
I też jestem pod wrażeniem postępów 🙂


Dziękuję, a kompozycyjnie wszystkie są podobne, bo żal mi było tych kolorów na około by kadrować inaczej, ciaśniej 😉

MsCarmen - Ty wiesz, ze Cie nienawidzę :P

Libella - fajny mak ale trochu przeszkadza mi to, że on "wisi" w powietrzu, spróbowałabym w GO złapać jeszcze chociaż kawałek łodyżki.
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 lipca 2011 14:06
Flygirl (...) Z twoich najbardziej podobają mi się dwa ostatnie. Fajne światło na 4. Bo trzy pierwsze jakieś takie chaotyczne mi się wydają, nie mogę skupić na nich uwagi.

dokładnie, na tych trzech pierwszych za dużo się dzieje w kadrze, na czwartym trochę za dużo w tle, a piąte jest świetne!

kolorwiatru, ten kot wygląda, jakby lewitował. edit: i jest trochę dziwnie pocięty.
a koń zmrużył oko chyba przez lampę właśnie, jednak zdjęcie jest bardzo miłe dla oka.

MsCarmen, jak do tej pory chyba najlepsze Twoje burzowe, są wieżyczki, nie ma paskudnej lampy w kadrze, nie ma takich wyraźnych szumów, są pioruny i śliczne, delikatne kolory. jednym słowem, jest fajnie.
a to, że tak jak ninevet, Cię nienawidzę, to już inna sprawa  😁
kolorwiatru: nie robi się zdjęć z lampą koniom  🤬
A innym zwierzętom się robi? Czemu akurat koniom się nie robi?
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
15 lipca 2011 16:21
Pierwszy raz słyszę, że koniom się robi zdjęcia bez lampy. Poza tym bez lampy nie wychodzi  👿
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 lipca 2011 17:13
kolorwiatru, z lampą proszę bardzo, ale nie w ciemnej stajni. wiem co gadam bo dostałam lampą po oczach w środku nocy = 10s ślepoty... w stajni to się podbija iso, otwiera przysłonę i kombinuje, jak by tu fakt bycia w stajni wykorzystać. choćby tak:
Ile cudnych zdjęć! 😀

Flygirl Trzecie!

kolorwiatru Drugie! Dawno nie widziałam tak boskiego zdjęcia  😍

MsCarmen  👍  😜

Time Drugie jest super  🙂

Facella Boskie!

I jak widzicie nie mogę uzasadnić czemu, po prostu strasznie mi się podobają  :kwiatek:
Wczorajsze wariacje na temat kredek:

1.


2.


3.


4.


5.



Chętnie poznam wskazówki odnośnie kadrowania, ułożenia kredek, ich oświetlenia itp.  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się