Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Facella   Dawna re-volto wróć!
24 sierpnia 2011 13:09
whitemoon071, mnie tam osobiście kwadraty denerwują, dla mnie wyglądają nienaturalnie. ale co ja tam wiem.
drugie całkiem fajne, na trzecim świetnie wykorzystane światło, ogólnie całe zdjęcie bardzo dobre. ale wyciemniłabym tło całkowicie.
Nie wiedziałam gdzie z tym pytaniem, więc ląduje tu.
Poszukuje strony, na którą można załadować swoje zdjęcia do galerii ( coś jak picasa etc) ale potrzebuje również, żeby była tam opcja dzięki której nie można ściągać tych zdjęc na komputer przez kliknięcie prawym klawiszem myszy. Jest takie coś na smugmugu, ale to niestety płatne. Picasa chyba w ogóle nie ma takiej opcji, nie wiem jak flickr.. pomoże ktoś? 😉
O, dzięki 😉 Tylko tam bodajże jest limit zdjec, co trochę utrudnia sprawę. Może coś jeszcze? 😉
Zależy, czasem kwadrat wygląda lepiej niż inne kadry :-) 

A przyciemnię dzisiaj i zobaczę jak wygląda 🙂
Wstawiłam swoje zdjęcia, bo chcę się dowiedzieć co można w nich poprawić, nad czym mam popracować, czekałam na konstruktywną krytykę... ale się przeliczyłam.

Aczkolwiek nie daję za wygraną i wklejam jeszcze jedno, jestem ciekawa co o tym myślicie, to zdjęcie ma dla mnie szczególną wartość jeśli chodzi o... album rodzinny  😀iabeł:


Pozdrawiam  😉
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
24 sierpnia 2011 15:53
Naturalsi, gdy chyba z dwa lata temu pierwszy raz spróbowałam wstawić tu swoje zdjęcia, dowiedziałam się tylko, że komuś woda wylała się na klawiaturę (na zdjęciach w istocie same jakieś jeziorka, do tego nudne i w ogóle "niezgodne ze sztuką"... a cytat o wodzie bodajże Strzygi  😉). Po długiej przerwie znów coś wstawiłam - brak konstruktywnej krytyki, lekkie wykpienie. I wyobraź sobie - podziałało. Przemyślałam, poczytałam, kupiłam stertę mądrych książek, nabrałam chociaż podstawowej wiedzy, poczekałam na lustrzankę, poćwiczyłam - i teraz są i pochwały i konstruktywna krytyka. Bo jest co krytykować  😉 Więc polecam - poczytaj troszkę na szerokim kadrze, przemyśl, poćwicz i spróbuj znów  😉
Aniapa brawo!
Naturalsi moim zdaniem powinnaś NAJPIERW poczytać o kompozycji chociażby. Ja odkąd zaczęłam się bawić w fotografowanie nałogowo przeglądam szerokikadr.pl Czytam, potem idę robić ćwiczenia, które są tam podane. I działa! Jak tu pierwszy raz wrzuciłam moje zdjęcie to było 100% negatywnych komentarzy. Więc tak jak Aniapa poszłam, poczytałam, poćwiczyłam i ostatnio jak wrzuciłam zdjęcia to nawet moi voltowi foto-mistrzowie pochwalili 😁
Także trzymam kciuki, żebyś następnym razem wrzuciła ciekawe, przemyślane zdjęcia, i żeby było co chwalić lub konstruktywnie krytykować :kwiatek:
Libella, tym razem się z Tobą w pełni nie zgodzę, jak dla mnie pierwsze zdjęcie Mary Army jest przepiękne! bardzo klimatyczne i oryginalne.

Każdemu podoba się coś innego 🙂 Dla mnie jest zabałaganione, nieostre i zupełnie przypadkowe.
Ale to swoją drogą ciekawa kwestia, że często w zdjęciach jedna osoba widzi coś niesamowitego podczas gdy inna widzi zupełnie bezsensowny pstryk.
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 sierpnia 2011 21:16
[quote author=Facella link=topic=35683.msg1110772#msg1110772 date=1314179057]
Libella, tym razem się z Tobą w pełni nie zgodzę, jak dla mnie pierwsze zdjęcie Mary Army jest przepiękne! bardzo klimatyczne i oryginalne.

Każdemu podoba się coś innego 🙂 Dla mnie jest zabałaganione, nieostre i zupełnie przypadkowe.
Ale to swoją drogą ciekawa kwestia, że często w zdjęciach jedna osoba widzi coś niesamowitego podczas gdy inna widzi zupełnie bezsensowny pstryk.
[/quote]
bo są gusta i guściki  😁

Naturalsi, może to będzie konstruktywne:
nie patrz tylko na fotografowany obiekt, zwracaj także uwagę na tło. tu np. masz grzejnik w tle - fuj. staraj się nie ucinać "ważnych elementów kota", typu łapka (jeśli już pokazujesz całego kota jak tu). ostrość koniecznie na oczach, chociaż nie zawsze, ale to już zależy od zamysłu i sytuacji. no i przede wszystkim trzeba myśleć. ja wiem że czasem pamiętanie o wszystkim (typu: uważać na tło, uważać żeby czegoś nie uciąć) jest trudne - sama często zapominam o tym, żeby zostawić trochę miejsca tu czy tam...
w sumie to co napisałam można przeczytać w pierwszym lepszym internetowym poradniku dla fotoamatorów... tylko trzeba chcieć.
Wróciłam z 10-dniowych wakacji.
Fotograficznie poszło mi "takse" ale kotów kilka mam
1

2

3

4

5
i jednego kangura



🤣 Oglądałam sobie zaległości, i chciałam napisać, jak zazdroszczę, że potraficie fotografować Koty 🙂 (i wtedy właśnie zobaczyłam fotki Naturalsi 🙁). To może tak: wszystkim Potrafiącym fotografować koty - gratulacje! (podlane żółcią zawiści  😀iabeł🙂
szemrana, strasznie podobaja mi sie drugie 🙂 mysle, ze byloby jeszcze ladniejsze gdyby je wykadrowac tak, zeby kot (nie biorac pod uwage ogona) byl centralnie na srodku-ale to moje zdanie
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 sierpnia 2011 11:10
szemrana, drugie jest świetne! ja chcę takie schody )-:
Naturalsi: Przecież dostałaś konstruktywną krytykę, a i wskazówki!, przejrzyj wszystkie linki z pierwszej strony, kup dobrą książkę o fotografii, poczytaj różne foto fora, ćwicz, i wróć tu przynajmniej za 3 miesiące. Wtedy (mam nadzieję) już będzie można coś powiedzieć, bo na razie mogę stwierdzić tylko tyle, że ładne masz kociaki.


Oglądałam sobie zaległości, i chciałam napisać, jak zazdroszczę, że potraficie fotografować Koty.
Racja racja, fotografować koty jest nie łatwo, ale jak się dojdzie do wprawy  😉
Łatwo nie jest - to prawda   :wysmiewacz22:
takie też mam  😁



100 % kadru, nie obrabiane w programie graficznym  😉
Obcięte jest wszystko co było do obcięcia, trawka sie wyjarała.
Moim zdaniem majstersztyk  😁

Proponuję założyć nowy temat "Z albumu szalonego fotografa"
szemrana: To zdjęcie z kociakiem na schodach jest bardzo dobre, pod względem kadru i kompozycji, fajny pomysł, i nie kadrowałaś centralnie, a za to duży +. Tylko ja bym wymazała te czarne plamy, bo trochę odciągają uwagę. W każdym razie bardzo fajne. Chociaż muszę przyznać, że na 1 miejscu jest i tak to które wstawiłaś jako ostatnie  😍 😁
Dla mnie drugie tez super i własnie przez te plamy mi się najbardziej podoba  😁

I weź tu dogódź wszystkim - niemożliwe. I to jest piękne  🤣
I weź tu dogódź wszystkim - niemożliwe. I to jest piękne 
Są zdjęcia, które nie podobają się nikomu  😀
Cuban
plam nie ruszę 🙂
Ja w momencie robienia zdjęcia widziałam ją.
Mam inne ujęcie (bez plamy) i czegoś mi w nim brakuje.

Poza tym w moich zdjęciach prawie nigdy niczego nie usuwam, nie wymazuję, nie kopiuję, nie doklejam.
Potrafię łazić długo żeby znaleźc optymalny moim zdaniem kadr.
Ten typ tak ma. Każda tego typu ingerencja w zdjęcie powoduje, że przestaje mnie ono satysfakcjonować.

Cuban, Często oprócz autora  😁
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 sierpnia 2011 15:48
szemrana, padam Ci do stóp za takie podejście  🙇
co do wątku to proponuję "zdjęciowe niewypały miszczóf* fotografii" :-D

*"miszczofie" są specjalnie...
szemrana, padam Ci do stóp za takie podejście.
Ja również  🙇 Ja jak widze nieobrobione foto na kompie, np niewyostrzone, to mnie to denerwuje, i muszę obrobić  😀

co do wątku to proponuję "zdjęciowe niewypały miszczóf* fotografii" :-D
Popieram. Mam nawet paru kandydatów  😁



Ja również  🙇 Ja jak widze nieobrobione foto na kompie, np niewyostrzone, to mnie to denerwuje, i muszę obrobić  😀


ależ oczywiście, że wyostrzam po zmniejszeniu, poprawiam kontrast, czasem kadruję, czasem poprawiam balans bieli.
Jednak dla mnie to normalne zabiegi - identyczne jak kiedyś wykonywałam w ciemni.
Przecież sposób wywołania kliszy, sposób naświetlania papieru i gradacja tegoż papieru dawała rozmaite efekty.
To podstawowa obróbka.
Ale w klonowanie i wymazywanie nie chcę się bawić choć nie ganię tego u innych - widuję naprawde świetne prace w
których jest pomysł, treść, często dwuznaczność.


Mistrz absurdu, mistrz inteligentnych skojarzeń.
Te prace kocham nad życie
http://onephoto.net/index.php?id=375916#375916
http://onephoto.net/index.php?id=408975#408975
http://onephoto.net/index.php?id=356607#356607

Zwłaszcza orzełek mnie rozkłada na łopatki 🙂

Tego za poczucie humoru
przykład
http://onephoto.net/?id=491501#491501
i link do portfolio
http://onephoto.net/?p0=2&p1=1&user=31577&gal=1

a tego za to, że działa na wszystkie moje zmysły artystyczno-duchowe
http://plfoto.com/130158/autor.html

jest kogo podpatrywać 🙂
kot kangur jest MEGA ;-)
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
25 sierpnia 2011 21:41
znowu kilka moich porannych:
1.


2.


3.


4.


5.


6.
szemrana, co do pierwszeg zdjecia, slyszala moze kiedys o jegomosciu zwanym Pete Eckert?
dorzucam link, choc smialo warto poszperac w necie jeszcze 😉 http://www.peteeckert.com/

Huculska Ostoja, 1 i ostatnie sa fantastyczne! Zwlaszcza klimat poranka na przełomie lata i jesieni  na ostatnim... Sprawiłaś, że już całkiem nie chce mi się siedzieć w pracy ;-)
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
26 sierpnia 2011 16:29
wczorajsza makro zabawa z konikiem polnym 😉

Ależ ma stanowczy wzrok 😉
olciiik: Jakie świetne makro  😲 Jaki masz obiektyw? (ew.soczewki)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się