Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
08 września 2011 20:21


W ramach zbliżającej się Kampanii Wrześniowej 😉
(kurw.... znowu ostrość uciekła x.x)
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 września 2011 20:45
Not, o tym niedoostrzeniu pisałam w wątku o sprzęcie. teraz już chyba wiesz jakiego rodzaju niedosyt miałam na myśli (-;
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
08 września 2011 20:48
Facella, Możesz mi skopiować linka? Bo dokładnie sobie nie przypominam.

Ale raczej to moje oko, a nie wina obiektywu. Jeszcze momentami nie umiem wychwycić pełnej ostrości w tym obiektywie, ale cholernie mi się podoba zabawa manualnym. Uważam, że takim można uchwycić więcej szczegółów 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 września 2011 16:29
ajj wybacz, mignął mi tam w okolicy twój post, cała dyskusja w ogóle Ciebie nie dotyczyła  😜
ale link podać mogę (-;
Wczorajsza próba wstania o 6 rano na zdjęcia zakończyła się niepowodzeniem. Tzn. ja wstałam a mała modelka ledwie zwlokła się w piżamie z łóżka, przywitała mnie z zamkniętymi jeszcze z zaspania oczami i wdrapała się tacie na ręce. I całe szczęście, bo poranek należał do tych smętnych i dżdżystych.
Dzisiejszy za to był wspaniały. O 6.30 wyszłyśmy szukać słońca i znalazłyśmy 🙂
Fotografowanie dzieci to wspaniała sprawa 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 września 2011 12:38
Przepiękne!!!

Jak tylko wrócę do domu, obejrzę na dużym monitorze.
Strzyga, dziękuję 🙂
Mam świetną modelkę, która ogromnie mi pomaga podczas zdjęć.

Bardzo powoli zaczynam rozumieć działanie 85-tki. Stała się moim podstawowym obiektywem. Doszło do tego, że zaczynam się zastanawiać nad kupnem jakiegoś dłuższego stałoogniskowego tele.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 września 2011 12:51
Magia Pani, magia =)

Facella   Dawna re-volto wróć!
21 września 2011 13:36
abre, przecudowne!

jak jechałam dzisiaj do szkoły to widziałam piękne poranne (6.30) światło, gęstą mgłę nad łąką i "piętrowo" wyłaniające się drzewa... oczywiście aparatu nie miałam  👿
Facella, jeśli jutro będzie czyste niebo to zobaczysz to samo jakieś 2 minuty później niż dzisiaj 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 września 2011 17:02
ale jutro nie jadę o 6.30... a jakoś niespecjalnie mam chęci wstawać wcześniej. nawet dla zdjęć.
Facella, bo kto wcześnie wstaje, ten ma dobre światło 😉 To takie powiedzenie fotografów.
I w temacie: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=190920
Polecam pooglądać zdjęcia tego pana 🙂
Ja nawet jak wstanę na wschód to takiego światła nie mam. 😵
Co do wstawania i zdjęć: Brat mojej mamy jest fotografem, jakieś 3 lata temu byliśmy razem na wakacjach w Czarnogórze, słońce wschodzi na plaży, więc mój wujek fotograf wymyślił sobie, że wstanie o (nie pamiętam dokładnie której) 4 chyba, pojedzie na plaże i będzie robił zdjęcia. Ja oczywiście zabrałam się z nim. Wstaliśmy - ciemno, dojeżdżamy na plażę - ciemno, łazimy po plaży dalej ciemno, w końcu zmęczeni uznaliśmy, że kimniemy się chwilę w samochodzie, jakieś pół godzinki, wstaniemy i będzie idealnie. Jak zasnęliśmy to obudziło nas słońce walące po oczach, było już sporo po 9  😁
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 września 2011 20:52
Facella, bo kto wcześnie wstaje, ten ma dobre światło 😉 To takie powiedzenie fotografów.
I w temacie: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=190920
Polecam pooglądać zdjęcia tego pana 🙂


znam powiedzenie a tego pana obserwuję na digarcie od dłuższego czasu (-;
jednak jako że jestem bardziej leniem niż fotografem, to nie mam żadnych zdjęć ze wschodu słońca... co najwyżej z zawodów o 7. rano.
nie, przepraszam, raz, w wakacje zdarzyło mi się wstać o 5 z nadzieją na zdjęcia w zbożu z koleżanką... no cóż, wschód był chyba o 4, bo jak dotarłyśmy na miejsce, to słońce było już wysooookooo.
Mam kilka portretowych, dzisiaj robionych. Jestem amatorką, chciałabym prosić o rady co do fotografowania 🙂
Zamieszczam w linkach:

1.

2.

3.

4.

5.

6.
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 września 2011 18:22
Mary Army, na ostatnim zdjęciu odbijasz się w szybie w tle?
w ogóle na wszystkich zdjęciach chaos w tle, rozprasza uwagę tylko. i nieciekawie poucinane ręce. za to podobają mi się kolory, ojj śliczne są!
Dziękuję Facella, następnym razem postaram się bardziej zwracać uwagę na szczegóły- tło, kadr itp. Ale, jak już mówiłam, dopiero się uczę 🙂
Tak, na ostatnim odbijam się w szybie ;p
Już wstawiałam niektóre na fb ale i tu powinny się znaleźć.

Z wizytą u forumowej Met 🙂













Mary Army pamiętaj, że modelka nie musi zawsze patrzeć prosto w obiektyw i się uśmiechać 🙂 a jeśli już to ja bym spróbowała kadrować ciaśniej, tym bardziej jeśli w tle nie ma nic co jest warte uwagi.

Abre fajne! szczególnie dwa ostanie.

może ja też pokaże coś swojego...


Hm, a co powiecie o tym? 😉

trzynastka   In love with the ordinary
25 września 2011 18:03
Buła od Taymir pod swoją opiekunką o świcie 😉

ninevet, prawie jak jeleń na rykowisku 😉
Bardzo ładne - takie bajkowe
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 września 2011 21:06
ninevet, wyrażałam już swoją opinię na fotoblogu (maccabraa), no genialne jest  💘
a takie coś?  🙂






ninevet, nie wiem czy to dla Ciebie komplement czy nie, bo porównywanie do kogoś jest różnie przez ludzi odbierane - ale dla mnie fota bardzo w stylu Dominiki Frej 🙂 Ładnie, klimatycznie, świetliście 🙂

a ja wróciłam właśnie z wakacji i mi smutno, że zostawiłam takie widoczki -->
Anaa, Witaj w klubie. Właśnie wrócilam z Krety...



trzynastka   In love with the ordinary
26 września 2011 00:54
Cobrinha, Facella, dzięki  😉
Anaa jak najbardziej komplement 🙂
ninevet rewelka! 😀
trzynastka   In love with the ordinary
26 września 2011 01:39
Dzięki  😡
Dodam jeszcze o poranku:
jedną Bułę


I Lordzika

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się