Nasza twórczość fotograficzna cz. II

vynter - to z kiepem fajowe!
to ja z trochę innej beczki 🙂

Pursat   Абсолют чистой крови
26 września 2011 13:20
ninevet, bardzo się rozwinęłaś w krótkim czasie, brawo! 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 września 2011 14:55
MsCarmen no nareszcie :-D

wczoraj o 9 rano szalałam w ogródku...
trzynastka   In love with the ordinary
26 września 2011 15:12
Fecella - jakieś kolory smutne.
Pursat - dzięki 🙂

Jeszcze jedno z tym światłem, inny koń, lekko inna perspektywa 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 września 2011 17:26
ninevet ojej naprawdę? u mnie są bardzo żywe... muszę ogarnąć monitor znowu.
a Twoje piękne, tylko, czy to fotoblogowa jakość?
trzynastka   In love with the ordinary
26 września 2011 18:17
Tak tak, fotoblogowa. Nie chciało mi się go wgrywać 2 razy 😡
z ostatnich kilku dni, mały misz-masz  🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 września 2011 21:30
ninevet ależ ja to rozumiem. poza tym, dobija mnie ten fotoblog ostatnio.

Time pierwsze strasznie leci w prawo i to się znacznie w oczy rzuca, [s]ostatnie z kolei niedoświetlone[/s] - nie tak, inaczej: przesunęłabym modelkę w prawo, żeby oświetlić jej twarz. to z bańkami mi się podoba baaardzo.

edit: zmieniłam trochę formę.
Stiepan   can i ask you for something?
26 września 2011 22:43
Ninevet genialne światło, świetny moment, dobry kadr. W pierwszym zdjęciu aparat pomierzył światło na promieniach słonecznych(chyba, że robiłaś zdjęcia na manualu, a nie na priorytecie), dlatego niepotrzebnie uciekło dużo detali z drzew naokoło. Poza tym modelka złamała siwka w potylicy, ten się zdenerwował - położył uszy, jakoś krzywo stoi. To nieładnie kontrastuje mi z tłem, które jest bardzo harmonijne, naturalne. Oczywiście nie znam sytuacji - koń może być "dzikim ogierem", 7 dzików mogło przebiec w krzakach, albo w wieś obok uderzyć mógł meteoryt - mówię tylko o tym, co widzę. Ktoś może powiedzieć, że się czepiam - to prawda, ale w takiej sytuacji wolę ten sam kadr bez konia.

Drugie "świetlne zdjęcie" jest moim zdaniem o niebo lepsze. Po pierwsze punktem pomiaru światła zdaje się być las, w którym teraz widać detale, a światło, w którym kąpie się modelka i rumak jest dużo intensywniejsze, co bardziej pasuje mi do koncepcji. Koń też wygląda na bardziej rozluźnionego i o wiele lepiej wpisuje się w naturę. Kadr bardzo(!) mi się podoba, mało jest w wątku zdjęć w takim stylu. Żeby wyciągnąć z niego maksimum wyrazu trzeba by było pobawić się jeszcze jakimś programem graficznym i podciągnąć niektóre suwaczki.

Time dlaczego wszystkie zdjęcia są w kwadracie?  Moim zdaniem taki format nie pasuje do ani jednego z nich. Na pierwszym zdjęciu nie zostawiasz koniowi żadnego miejsca z przodu, kadr jest centralny w bardzo brzydki sposób. W takich dynamicznych sytuacjach warto zostawić z przodu trochę więcej miejsca niż z tyłu - to wskazuje kierunek przemieszczania się obiektu. To podstawy podstaw fotografii. Oczywiście w uzasadnionych przypadkach nie musimy tego robić - tutaj jednak żadnego uzasadnienia nie widzę.

Co do ostatniego zdjęcia to nie zgodzę się do końca z Facellą. Po pierwsze zastosowałbym inne kadrowanie(znowu: po co kwadrat? co autor miał na myśli?), pokazał trochę więcej ciemności otulającej postać. Światło padające na złożone do modlitwy ręce moim zdaniem ma cel i uzasadnienie, kładzie na coś akcent - dla mnie to właśnie ta modlitwa jest tematem zdjęcia. Kojarzy mi się to z malarstwem wczesnochrześcijańskim i zaburzonymi proporcjami członków(duże ręce, "by czynem chwalić Boga"😉. Inna sprawa, że skoro było "mini-pozowanie" to Time mogła być konsekwentna i poprosić modelkę o przybranie nieco bardziej pokornej i chwalebnej pozy.

Urzekło mnie przedostatnie zdjęcie lhp z poprzedniej strony. Świetna geometryzacja kadru i siwek wystawiający łeb ze swojego boksu tak, jakby opuszczał ramki komiksu. Moment też świetny. Bardzo mi się fotka podoba!
ninevet, piękne światło, ładne kadry ale trochę niestaranne. Ja czuję niedosyt.
trzynastka   In love with the ordinary
27 września 2011 13:17
Niestaranne w sensie ? 🙂
Oba kadry pejzażowe lecą w lewo (zwłaszcza pierwszy), podobnie jak pierwszy portret. Konwersja zjadła ostrość, przez co ma się wrażenie niechlujności. Drugi portret jest moim zdaniem niedoświetlony. To tak jakby w dobrej restauracji danie zostało podane na plastikowych talerzach i polane keczupem.
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
27 września 2011 16:05
kto zna sie na PS i mialby chwile, aby mi jedna fotke podciagnac?
Stiepan - o takie kadrowanie w ostatnim zdjęciu Ci chodziło?
+ dzięki za opinię  :kwiatek:


Facella - również się z Tobą nie zgadzam, modelka została tak celowo oświetlona (czyt. na ręce), próbowałam ze światłem na twarzy i wyszło kijowo do tego nie wyglądało to ciekawie.



edit: + zdjęcia
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 września 2011 17:52
ok, napisałam o tym, co widzę. jeśli to było celowe i taka koncepcja wyglądała lepiej niż z oświetloną twarzą, to nie mam zastrzeżeń.
Time, koncepcja z modelką super, idea ekstra, ale byc moze nie z tą modelką. spojrzenie w bok nie elektryzuje, calość mogła być super, a to uciekajace spojrzenie i twarz bez wyrazu sknocily wszystko. w tego typu zdjęciach oczekuję czegos elektryzującego, bo mają potencjał. i nawet kontrast: dlonie do modlitwy, doświetlone, oraz zadziorna i przekorna mina z elektryzującymi oczami patrzącymi wprost w człowieka wnętrze, z ciemności, jakby w ukryciu prawdziwej intencji, byloby mistrzowskie. spróbuj może? bo bardzo chętnie bym cos takiego zobaczyła.

zdjecie z serduszkiem też byloby lepsze gdyby modelka miala jakakolwiek mimikę, no i zepsul dla mnie efekt nierówny paznokieć, patrzac na zdjęcie, nie moglam sie skupic na calosci, tylko widzialam ten pazur  😁

koncepcji z nogami nie ogarniam. dla mnie-ot fotka i wsio. może nie zauwazylam zamyslu? z tej perspektywy wygladają na troszkawo bezksztaltne nogi w trampkach szczerze mówiąc  🙁

koncepcja z bankami super, ale chcialas stworzyc klimat lekko bajkowy , a mamy zainteresowanego/spietego konia, gdyby mial tylko kantar, badz nic, i np scena calusa, badz wyciagniecia dloni do niego, duzo lepiej by mi pasowalo

nie jestem specjalistą, na technikach sie nie znam, to luzne odczucia, bo widac w Twoich zdjęciach pomysl, a nie fotografowanie byle czego byle po co🙂



Ninevet, a mnie sie wbrew pozorom bardziej podoba pierwsze zdjęcie z tej wspanialej koncepcji swiatla. ta para z nosa, zludzenie zlosci w koniu, super 😜


postaram się stworzyć specjalnie dla Ciebie coś takiego, dzięki 🙂
wczoraj złapaliśmy po drodze... Drogę Mleczną (-:



a z dzisiaj Krystian i Olimpia (-;

mglisto  🙂
trzynastka   In love with the ordinary
02 października 2011 15:34
Przepraszam, że tak późno odpisuje ale niestety ostatnie dni były dla mnie ciężkie pod każdym względem :P

Stiepan - mnie się jednak bardziej podoba pierwsze zdjęcie, głownie ze względu na chuch. Dodatkowo kobyła fenomenalnie maścią pasowała mi do klimatu, z resztą wolałam by koń był osobnym elementem kadru, mocnym i wyraźnym punktem, a nie jak w wypadku drugiej foty mglistą postacią stanowiącą całość.  Bardziej "jeździec apokalipsy" niż "postać rodząca się z światła". Pisząc inaczej pierwsze zdjęcie to dokładne odwzorowanie tego co miałam w głowie je robiąc, tak je widziałam i tak miało w moim wyobrażeniu wyjść. Nie wiem czy dobrze opisałam o co mi chodzi, bo jednak jestem typowym praktykiem- najpierw robię, a potem dopiero czytam i sprawdzam czemu nie wyszło. Nawiasem pisząc dlatego też nie komentuje cudzych zdjęć [poza oczywistościami], bo ja wszystko robię na "czuja" więc z definicji niekoniecznie dobrze 😉

Abre - z tą jakością to ja walczę i walki nie wygram. Mam do słabego body, słaby obiektyw, za każdym razem wszystko co było robione na iso powyżej 400 muszę odszumiać i to dosyć potężnie, przez co zawsze tracę jakość i szczegóły. Niestety dopóki się nie dorobię lepszego szkła lub nie znajdę cudownego sposobu na walkę z tym dziadostwem wszystkie zdjęcia robione w gorszych warunkach oświetleniowych będą takie "piękne". :/ Nie chcę się w żadnym wypadku usprawiedliwiać, po prostu jeszcze nie znalazłam sposobu by ten problem rozwiązać.
Z tym, że zdjęcie leci na lewo się zgodzę chociaż wcześniej tego zupełnie nie zauważałam  😡
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 października 2011 15:39
ja wszystko robię na "czuja" więc z definicji niekoniecznie dobrze 😉


prawie jak ja, tylko że ja w trakcie robienia zdjęć rzadko myślę. np. o tym, żeby nie leciało w którąś stronę. albo o tym, że w tle mam szopę i lepiej by było ruszyć tyłek parę kroków w bok... a później wychodzi na zdjęciach i na dysku zalega masę całkiem niezłych zdjęć zepsutych moim niemyśleniem  🙄
trzynastka   In love with the ordinary
02 października 2011 15:45
Facella - ja się dosyć boleśnie uczę. Patrzenia na tło nauczyła mnie sesja "ślubna", która prawie całą wykonałam na tle kibla  😁
edit: nawiasem pisząc ta sama sesja nauczyła mnie używać korekty ekspozycji, bo na 90 % zdjęć przepaliłam suknię ślubna  😵
Stiepan - mnie się jednak bardziej podoba pierwsze zdjęcie, głownie ze względu na chuch. Dodatkowo kobyła fenomenalnie maścią pasowała mi do klimatu, z resztą wolałam by koń był osobnym elementem kadru, mocnym i wyraźnym punktem, a nie jak w wypadku drugiej foty mglistą postacią stanowiącą całość.  Bardziej "jeździec apokalipsy" niż "postać rodząca się z światła". Pisząc inaczej pierwsze zdjęcie to dokładne odwzorowanie tego co miałam w głowie je robiąc, tak je widziałam i tak miało w moim wyobrażeniu wyjść. Nie wiem czy dobrze opisałam o co mi chodzi, bo jednak jestem typowym praktykiem- najpierw robię, a potem dopiero czytam i sprawdzam czemu nie wyszło. Nawiasem pisząc dlatego też nie komentuje cudzych zdjęć [poza oczywistościami], bo ja wszystko robię na "czuja" więc z definicji niekoniecznie dobrze

wlasnie tak jak pisalam, dlatego też pierwsze mi sei wydaje dużo ladniejsze  :kwiatek:  😍

Time, życzysz sobie opini na temat nowych zdjęć? bo ze mnie żaden fotograf, wiec mogę tylko o kompozycji i efekcie finalnym tylk osie wypowiedziec.
jasne, jasne  😜
szybko mów!  💃
po pierwsze, modelka jednej miny:P ale wpasowuje sie w klimat mgly bardzo dobrze, i wyglada duuuuzo lepiej niż poprzednia
pierwsze jest bomba, super dla mnie kompozycja, wzrok modelki, postura konia. tylko bym jednak wieksze nasycenie koloru w ps wrzucila na czerwien. i stanowczo bym zalozyla oglowie, badz np cordeo, zeby ukryc jakiekolwiek trzymanie konia. wtedy pozowalo by na dzikie😀

w drugim modelka zaslonila sobie twarz wlosami niestety, ale znów zamysl byl super. zmienilabym ubiór, bo koszulka z rekawkiem mi bardzo nie pasuje tutaj, i chyba bym pokazala jakos mocniej "więź z koniem" czyli np przesunelabym jego glowę ku sobie, bądz coś w tym stylu.

:emota2006094: trzecie jest booomba, zamysl suuuper. tylko przyblizylabym modelkę do konia, no i jest jakby mgliste, pewnie robilas bez doswietlania jakiegokolwiek? wiec domyslam sie ze bardzo bardzo trudno zlapac lepsza ostrosc i jakieś kolory. wyostrzylabym mocniej, nawet kosztem widocznego efektu.

ostatnie jest wspaniale. cudne po prostu, tez mi brak ostrosci troszkę i nasycenia, ale takie też ma swój urok. fajnie ustawieni, kon wyszedl super, modelka bomba!

trzymaj tak dalej, bo masz świeeeetne pomysly🙂

widzialam dziś 4 moje zdjęcia po obróbce, bardzo mi się podobają, choć są mocno wyfotoszopowane. w jednym mocne ziarno bardzo wyszlo, bo wyciagane z cienia, myslicie, ze jesli ogolnie mi się bardzo podoba, to mimo ziarna wieszac z radoscia na scianie:P?
bemyself dziękuję Ci bardzo, bardzo. :kwiatek: Miło mi się zrobiło, postaram się poprawić  💃
w tej mgle bardzo trudno było mi złapać ostrość co niestety jest widoczne 🙁

a co do więzi z koniem, mam jeszcze takie ale kadr mi się w nim nie podoba, miało być inaczej a wyszło jak wyszlo  😤:

a mnie to wbrew pozorom podoba dużo bardziej  😍 wiesz, ja niestety nie mam umiejetnosci fotograficznych, i jesli chodzi o sprzet, profesjonalny kadr itp to nie powiem nic, jedynie o kompozycji i przeslaniu zdjęcia, o jego odbiorze i wydzwięku mogę cokolwiek powiedziec.

ale to jest suuper 🏇

wspaniale że się chcesz dalej rozwijać. jakbyś chciala- zapraszam do nas, załatwię kilkudniową praktykę u fotografa takiego wieloletniego, jak dla mnie super pro. 😉
aaaaaaaaaaaaaa no jasne, z miłą chęcią!  😍
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
03 października 2011 21:15
Time to drugie dużo fajniejsze !Bo w tym pierwszym trochę nie widać co chciałaś pokazać  😉

Teraz ja 🙂 Co myślicie ?



Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się