dobór stroju do figury

abre   tulibudibu
14 marca 2009 21:05
Co do twoich zdjec mi najbardziej podobasz sie w tej spodnicy do pol lydki(ciemnej)


Ja się z tym do końca nie zgodzę ale zaznaczam że może to być kwestia tej perspektywy - ciemny strój plus zaznaczenie paska na biodrach sprawiają wrażenie długiego tułowia i krótkich nóg właśnie. Ale być może spódnica ma wyższy stan - jeśli bluzka będzie trochę krótsza to obrazek zmieni się zupełnie.

Barbor, spróbuj ubrań optycznie poszerzających biodra i ramiona, takich które właśnie akcentują talię, np. szerokim paskiem.
Lov   all my life is changin' every day.
14 marca 2009 21:08
A jakieś pomysły na zamaskowanie okropnie grubych łydek, dużych ud i szerokich ramion? :/

😉
Haha, no to ja. Ciekawa jestem co wymyślicie.
Mam niewiele wzrostu 165cm i do tego stosunkowo krótkie nogi. Krótka szyja, szerokie ramiona, średnio-mały biust. Nie jestem szczupła, ale mam jakieś wcięcie w talii. Jak tyję, to mój tyłek rozchodzi się na bok, czyli w biodra idzie. Nogi mam kształtne, ale nabite mięśniami+ tłuszczykiem.
abre- sek w tym ze jestem dosyc barczysta 🙄 pasek w talii?
ushia   It's a kind o'magic
14 marca 2009 22:46
abre   tulibudibu
14 marca 2009 23:32
Jeśli jesteś szeroka w ramionach a wąska w biodrach to powinnaś optycznie poszerzyć właśnie biodra. Czyli góra stonowana, dół bardziej przyciągający wzrok itp. W necie jest dużo porad. Poszukaj może pod hasłem "odwrócony trójkąt".
A jakieś pomysły na zamaskowanie okropnie grubych łydek, dużych ud i szerokich ramion? :/


Hem... Proste dziny. Nie rurki, ale zwyczajne proste lub lekkie bootcuty. Najlepiej odrobine za dlugie i zawiniete na dole, wtedy sie lepiej ukladaja. Niskie, biodrówki - ale nie opinajace, raczej luzniejsze.
Spodnice - przy nogach jak slupy to niestety ogólnie odpadaja, ale przy giga lydkach najgorzej wygladaja zdecydowanie takie do pol lydki, za to przy krótkich i grubych nózkach takowa i mini.
Jesli chodzi o inne spodnie - np. w kancik czy inne tego typu - to niskie + szerokie na calej dlugosci.
Co do szerokich ramion - pomagaja wszelakie szaliczki i chusty, a takze 'bogate' naszyjniki.  Golf odpada. Przylizane, krótkie czy mocno sciagniete wlosy na pewno poszerzaja sylwetke - jak mialam pare kilo za duzo (czyli 60 przy 1,60), to proporcje byly zupelnie inne (korzystniejsze!) przy rozpuszczonych, lekko zmierzwionych wlosach, niz przy ciasno spietych. 🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
15 marca 2009 19:58
Ktos tam chcial zdjecie moich nog, obiecuje, ze zrobie jutro, plus wrzuce zdjecia calej sylwetki.
A ja może spytam tak: w czym mnie widzicie? Nie mam jakoś konkretnego stylu ani nie kieruje się jakimiś regułami jak wydaje mi się, że dobrze w czymś wyglądam to to kupuję ;P Może jakieś rady kto ma podobną figurę? (a i zaznaczam, że jestem nastolatką więc pewnie troszkę jeszcze się zmienię ...)



Przepraszam za tragiczną jakość zdjęć ale coś mi nie poszła praca z autowyzwalaczem ;P ale zarys figury chyba widać. No może wcięcie w talii mam większe.

edit: chyba jestem rożkiem ....
Scottie   Cicha obserwatorka
17 marca 2009 12:28
Nie, żebym była jakaś zboczona, ale jeśli chcecie porady dotyczace sylwetki i ciuchow, to chyba lepiej robic sobie zdjecia w kostiumie kapielowym (nawet jednoczesciowym), ewentualnie w bieliznie...

Mnie sie laduje aparat, zaraz zrobie fotki.
Hmm ... w kostiumie? Właśnie dlatego "zebrałam" sukienkę tak żeby widać było zarys figury 😉 Bo chyba widać?
Scottie   Cicha obserwatorka
17 marca 2009 12:34
Słabo widać, bo nie opina ciała. We wszystkich programach o tym, jak sie ubierac (jak dobrze wygladac nago, T&S rozbieraja) kobitki wystepuja w bieliznie lub nago, bo w worku przeciez nic nie widac 😉
Co do figur znalazłam jeszcze takie przydatne linki 🙂

Sukienki dla różnych typów figur:
http://lula.pl/lula/1,89887,5907637,Studniowka_w_stylu_Hollywood_.html?order=najfajniejsze&bxx=5907637

A tutaj inny podział:
http://www.stylistka.pl/typy-kobiecej-figury/
No i jak mamy Ci doradzić nie wiedząć nawet jakiego jesteś wzrostu bo fotograujesz sie na obcasach....ręce masz gdzies wykręcone do tyłu, włosy na przodzie co zakrywa ramiona i sukienke, która uformowała Cię w prostokąt... 😉
Oj no właśnie bo zdjęcia miały być do czego innego a ja w przelocie pomyślałam o tym wątku. Tak to jest jak się myśli "w przelocie"  😁. Postaram się zrobić odpowiednie zdjęcia co by nie przekłamywały 😉
A ja mam dość gazetowych rad. Gruszkom każą maskować pełniejsze biodra i podkreślać szczupłą górę. A ja lubię swój tyłek, za to dekoltem raczej nie zamierzam się chwalić. Rad dla takiego rozwiązania już nie ma  😫

I nie będę się stosować do tych rad choćby dla takich zdjęć

znalazłam coś na udowodnienie, że rybaczki (takie do pół łydki, bo te tylko do kolana jeszcze ujdą) i buty z paskiem w kostce są niekorzystne dla figury...
to zdjęcia modelki, nogi ma takie


tak wygląda w nieszczęsnych rybaczkach


a tak w butach z paskiem dookoła kostki
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się