odkurzacze do czyszczenia koni

wiosna zaczyna mnie przerażać - a raczej jej skutki - linienie i kurzenie sie koni 😉

powiedzcie - bo w koncu nie doczytalam/ zrozumialam
- jaka moc odkurzacza jest najodpowiedniejsza do czyszczenia koni? (tak zeby za mocno nei wsysalo skory ale zeby dzilalalo?
no i czy mozna bezpodrednio taką plastikowa końcówka (i jaka moc wtedy) czy lepiej przez koncowke ze szczotką? (i jaka moc) ,
no i czy te samochodowe sie sprawdzają? i wtedy rozumiem ze tą fabryczną plastikową sie odkurza?

mam taki profesjonalny, porzadny pioracy karchera, on napewno by si enie popsul i dzialal...ale jest strasznie glosny, wielki, ciezki, ma krótką rure dosyc a podniesc sie nieda, zreszta zeby stal za blisko konia tez strasz ze np nadepnie ;/.... wiec on by sie wlasnie ze wzgledu na te "wlasciwosci" nie sprawdzil...zreszta jakby sie popsul to by mnie rodzina zamordowala, strasznie drogi byl ;/ wiec chcialabym kupic jakis maly, lekki (i tani , bo niewiadomo co na to moj kon ... noi jak ma sie zepsuc to tez szkoda kasy) dlatego tez pomyslalam o samochodowym - bo on bezprzewodowy, a to ulatwia sprawe no i by sie do mojego "konskiego" auta tez przydal 😉
horse_art, zlituj się - ten wątek ma tylko dwie strony! Samochodowym to możesz... nie wiem co, ale na pewno nie wyczyścić konia 🙂 Moc (efektywna) musi być spora - z mocy da się zejść a przysporzyć jej nie sposób.
mi trzeci sezon służy elf-zelmera,odkurzam dwie klacze po wcześniejszym zdapaniu z nich  🙄warstwy błota zgrzebłem amerykańskim. Samochodowy moze być za słaby
Samochodowy moze być za słaby

Zdecydowanie za słaby i padł mi w ciągu tygodnia 🙂
sprawdzałem na allegro, można kupić odkurzacz o którym mówiłem w rozsądnych pieniądzach, ma 9 litrowy zewsnętrzny worek, i nie zapycha się kłakami, widać odkurzacz na filmiku jaki wstawiłem na poprzedniej stronie, ja odkurzyłem 3 totalenie zakurzone i liniejące konie i worek dalej nie jest pełny :-)

poniosło was trochę, dziewczynki.
po pierwsze ...
no co po pierwsze?
po pierwsze bezpieczeństwo!
bezpieczeństwo konia i wasze.
człowieka 230V popiesci, a nie zawsze zabije. A konia zawsze zabije. Bezpieczne napięcie dla człowieka to 24V, dla konia 12V.
Więc jeśli już musicie odkurzac, a nie jestescie u siebie w pokoju, to tylko odkurzacze akumulatorowe (samochodowe) na 12V.
A worki sa niepotrzebne. Przecież ten odkurzacz może zakurzac, więc bez worka. Suchy kurz przeleci przez odkurzacz.  Najlepiej robic to na dworze.
LSW, ale ty bzdury opowiadasz! Coś było pite wieczorem???
yyyyyyy Przecież odkurzacz końskie są na 230V. Grunt to zabezpieczyć kabel zasilający przed koniem. Jak go będzie gryzł to faktycznie może go "uderzyć". Ale stałam w stajni, gdzie używano przemysłowego odkurzacza, ze względu na dobro odkurzacza i konia stał on z dala od zasięgu konia. Miał długą rurę, a odkurzany koń stał na 2 uwiązach. Taka przemysłówka ma dobrą moc , ale jest ciężka. I nowa sporo droższa od końskiego odkurzacza.
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
24 kwietnia 2012 11:04
odświeżam 🙂
czas taki że konie linieją i mają na sobie tonę błota więc to idealny okres na używanie odkurzacza 🙂

mam w związku z tym pytanko czy ktoś posiada taki odkurzacz
[url=http://www.kraemer-pferdesport.de/Pferdestaubsauger-SHOWMASTER-1400.htm?websale7=kraemer-pferdesport&pi=430800&ci=247627&Ctx={ver%2F7%2Fver}{st%2F3ec%2Fst}{cmd%2F0%2Fcmd}{m%2Fwebsale%2Fm}{s%2Fkraemer-pferdesport%2Fs}{l%2F01-aa%2Fl}{sf%2F%3Cs1%3E430800+%3C%2Fs1%3E%2Fsf}{p1%2F2f92ef041205a06f2d63f62ec7324868%2Fp1}{md5%2F1d4c82531a06d8d27593d92df5fa5b7f%2Fmd5}]odkurzacz[/url]
albo taki:
odkurzacz2

i jak z ich jakością? cena jest dość zachęcająca.

czy warto wydać te pieniądze na taki odkurzacz czy może lepiej dołożyć do takiego za 1500zł?
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
26 września 2021 21:13
Odświeżam 🤣.
Czy są bezprzewodowe odkurzacze do koni? Albo zwykłe, które się sprawdzają w tej roli?
Mam taki mały z Lidla i chciałabym coś mocniejszego.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się