strzyżenie / golenie koni

mtl Ja przy goleniu brałam głównie pod uwagę muminka, smerfa i myszkę miki 😀
somebody ja gole Handy na tych ostrzach i uważa m ze na zimę są optymalne.Te 1-2 jak byniepatrzec zobstawiają połowę z tgo co ogolilas a to już naprawdę krotko.I jak dla mnie już tro chę słabo na duże mrozy.Poza tym jeśli koń ma krótką sierhść i ładnie dochodzi po treningu nie widzę potrzegy golenia, żadnej a co dopiero na 1-2
I ja się wreszcie zmobilizowałam i ogoliłam wracającą po dłuższym czasie do pracy siwą  😉
Nie wiem czy mnie trochę nie poniosło, bo w tym roku bez hali..

PS. Również polecam maszynkę, którą wcześniej polecała maxowa. Idzie jak burza  😀
maxowa, olek, a jak z głośnością maszynki? Grzała się?
cicha, nie grzeje się.
O, to super! Ja mam traktor z Juli, jest okropnie ciężki, głośny, więc chyba zmienię sobie na tą malutką 😉
maszynka jest spoko 🙂  cicha szybka o to chodzi na takie potrzeby
olek nie poniosło Cię hehe, mój tak samo ścięty + szyja cała 🙂 zreszta wiesz
a na padoku siedzi baaardzo  dłuuuugo 🙂 i tak podejrzewam że grudzień powtórzymy golenie

w sobotę golę koleżance
Tez zakupiłam tą maszynkę, golę w sobotę, też jakis taki medium clip, jak da radę to od razu dwa, a jak nie (podejrzewam, że bardziej ja niż maszynka 🙂 ) to w niedzielę drugi. Czyli mówicie, że trochę dłuższą sierść tez bez problemu tnie? Moje derkowane od września, ale szyjki niestety trochę się ofutrzyły.
Dziewczyny mam pytanie,czy częste golenie koni wpływa na ich kondycję(szczególnie w ziemie) ❓ Goliłam mojego potwora na początku października i po niespełna miesiącu poszedł jeszcze raz pod maszynkę,ostatnio zauważyłam że zaczyna znowu zarastać.
ash   Sukces jest koloru blond....
09 listopada 2012 08:36
floo, może jest mu za zimno? jak go derkujesz?
ashTeż o tym na początku myślałam ale, obecnie stoi w derce z wypełnieniem 220 i jest ciepły pod nią gdy go dotykam, nie wychodzi na padoki,jedynie karuzela, więc nie ma gdzie zmarznąć.
ash   Sukces jest koloru blond....
09 listopada 2012 08:43
W sumie jak się zastanowiłam, to mój też jakoś szybciej w tym roku zarasta. Dopiero go goliłam, a już trochę odrósł.
Mój zmarźlak, więc stoi w 300g i jest ciepły, ale tak w sam raz. Pewnie w grudniu ciachne go raz jeszcze.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
09 listopada 2012 09:00
...mi się wydaje,że ogoliłyście konie przed ostateczną zmianą sierści...odrosło to,co i tak by wyrosło.chyba 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
09 listopada 2012 09:01
Ktoś, coś w tym chyba jest, bo większość u nas ogolona właśnie w październiku i szybko odrastają.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
09 listopada 2012 09:02
ja mojego chyba jutro golę,więc może będę miała jakieś porównanie 😉
tak właśnie jest, jakby poczekać do grudnia to by raz wystarczyło 🙂
mnie też czeka ponowne golenie grudniowe
Ja pierwszą 'łysą' zimą miałam konia późno ogolonego i nie odrósł, zeszłą zimą goliłam ok październik, grudzień i prawdopodobnie jeszcze raz, w tym roku ogoliłam pod koniec września (|tak wcześnie, bo zarósł tak, że z normalnej jazdy schodził mokry jak ściera, a nie chciałam, żeby mu plecy przewiało), stoi w grubej derce, więc bardzo nie odrasta, ale pewnie za ok miesiąc będzie do ogolenia raz jeszcze...
Żeby mi Biały nie odrastał muszę golić koniec stycznia 🙂 Ogolony wcześniej odrasta. Inwestycja we własną maszynkę szybko się zwróciła 🙂
Ktoś ma racje. Ja swoją ogoliłam jakoś w połowie października i niestety już zaczyna odrastać.Jak zawsze goliłam w połowie grudnia było ok,miałam spokój już do końca,a teraz trzeba będzie golić jeszcze raz 😀
ash, jak Twój stoi teraz w 300 to w co go ubierasz przy dużych mrozach? 500? Mój łysol stoi w przeciwdeszczowce z polarem 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
09 listopada 2012 11:08
anai, no raczej tak :/
Nic nie poradzę. Jak go ubrałam w przeciwdeszczówke z polarem (w zeszłym roku tak chodził ogolony w medium trace) to był lodowaty i apatyczny.
Ubrałam 300 g (po praniu, wiec pewnie mniej) i jest dobrze.

edit:

poza tym jest 300g i 300g - dobre porównanie wstawiała Quanta w wątku derkowym.  😀
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
09 listopada 2012 11:46
...no właśnie,mój od kilku dni stoi w 200g ripstopie eskadrona,mimo,ze nie golony.przegrzany nie jest,ale trochę misiowego futra zgubił pod tą derką (spora róznica co do szyi 😉 ).

może jutro na grubej dupie Integro ( ash, :lol🙂 znajdzie się fajny ogryzek 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
09 listopada 2012 11:53
Ktoś, nie powiedziałam grubej!!!! Powiedziałam wielkiej 😀

tak to jest jak się jest ślepym i zamiast segregatora widzi się stół 🙂
mtl   I M Equestrian
09 listopada 2012 14:26
ash, jak Twój stoi teraz w 300 to w co go ubierasz przy dużych mrozach? 500? Mój łysol stoi w przeciwdeszczowce z polarem 😉


ja sie dziwie ludziom ktorzy okej maja ogolone konie w calosci, ale zakladaja po 2 albo 3 derki juz teraz, co bedzie jak temepratura spadnie ponizej 0?!
ash   Sukces jest koloru blond....
09 listopada 2012 14:34
mtl,  a co mam go zostawić w cienkiej derce bo tak? Koń ewidentnie marźnie, więc nosi cieplejszą derkę.
Jak będzie mróz to dostanie puchówkę skoro tego potrzebuje.
Ja się nie dziwię, bo rozumiem, że koń może być zmarzlak. Byłam tylko ciekawa, czy 500 wystarczy na później, czy trzeba jeszcze wrzucać coś pod spód 😉
mtl   I M Equestrian
09 listopada 2012 14:55
Ja się nie dziwię, bo rozumiem, że koń może być zmarzlak. Byłam tylko ciekawa, czy 500 wystarczy na później, czy trzeba jeszcze wrzucać coś pod spód 😉


jedna grubsza derka to jeszcze ok, ale ze 3-4 derki to chyba malo komfortowo  😁
ash   Sukces jest koloru blond....
09 listopada 2012 15:02
W zeszłym roku starczyła 500g. Na kilka nocy gdy było poniżej -20 dostał polar pod spód.
Lepiej tak niż miałby marznąć. Mi jak jest zimno to się ciepło ubieram 😉
mtl   I M Equestrian
09 listopada 2012 15:05
W zeszłym roku starczyła 500g. Na kilka nocy gdy było poniżej -20 dostał polar pod spód.
Lepiej tak niż miałby marznąć. Mi jak jest zimno to się ciepło ubieram 😉


ale jak ubierzesz ze 2 polary i gruba kurtke puchowa to ciezko ci sie poruszac  😁
Dlatego mamy różne wypełnienia derek i nie trzeba upychać 3 na raz  😉 Mój łysy dostał polar pod plandeke i to tak profilaktycznie, zmarznięty nie był  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się