strzyżenie / golenie koni

Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
09 listopada 2012 19:03
Popsuła mi się maszynka i mnie przedstawiciel oświecił, że część zamienna kosztuje 40 zł. Cholibka w innych maszynkach ta część kosztuje 10. To i tak dobrze, że nie 100 hehe...
Za czasów mojej pracy w UK ogoliliśmy Tinkera w paźdzzierniku bo pociał się strasznie i odrósł zupełnie w tydzień. Dosłownie co rano jak przychodziłam do pracy widziałam jego ofutrzenie.
Co do derkowania koni to należy pamiętać, że przegrzanie jest gorsze dla konia niż przechłodzenie. Są konie zmarzluchy i są konie gorące. Tinker stał ogolony zupełnie w derce 250 w stajni angielskiej przy -1 a konie sportowe ze Szwecji stały w 3 grubych derkach w tym samym czasie a ich ściąganie i zakładanie codzienne mój kręgosłup wspomina do dziś.
to tą maszynką tanią, szyja, brzuch, i kawałek zadka 🙂 na moje potrzeby jest idealna
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
11 listopada 2012 20:46
..przejrzałam kilkanaście stron do tyłu i się poddałam  🤣
gdzie znajdę wzory goleń ?? plisss ! będę bardzo wdzięczna !
zduska - pierwszy link z brzegu:
http://www.peasridge.co.uk/clipper-advice/clippers-clipping-advice-horses-types-of-horse-clips.shtml

Zamowilam dzisiaj Ostera Golden a5 💃 Mam nadzieje, ze szybko przysla i w weekend bedziemy rozdziewiczac  😀iabeł:

edit. Tu jest fajnie pokazane golenie 😉
http://www.newrider.com/Library/Horse_Care/clipping_how_much.html
Ja w tym roku goliłam Heingerem Cordless dwa konie. Bez problemu można dużą maszynką ogolić dokładnie nogi. No i nie ma kabla... jestem zachwycona.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
11 listopada 2012 22:03
Angeel dziękuję  😅
Dzionek już ogolony - zostawiłam mu tylko futro na plecach i zadzie, cała szyja poszła pod nóż. Wygląda fajnie, wreszcie znów jak ładny koń a nie straszydło 🙂 Stał jak zaczarowany, usypiał prawie - złotego konia mam 🙂
Moje dwa tez już ogolone  🙂 młody na początku się bal,ale potem jakoś poszło. Za to Mały był na pascie (dawka dużego konia), oglowie, lonza, dutka, wszystko co się dało  😵 myśleliśmy, ze już nie damy rady go ogolic ale za 3 podejściem się udało. Polecam włożyć rękawiczki/skarpetki w uszy i nauszniki jak głośna maszynka. Zaslonilismy mu oczy i uszy i stał potem na kantarku 🙂 ale dziury w ścianie są na pamiątkę :P oba maja zostawiono nery i trochę sadu i nogi 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
11 listopada 2012 22:30
Ja nie znoszę maszynek bez kabla - zawsze mi się toto rozładuje pod koniec golenia. Grom dzisiaj poszedł drugi raz pod nóż (z oceny kolory sierści wynika, że ostatni raz w tym sezonie 😉). Miałam nie golić nóg, ale jakoś mi się rozpędziło 😉
Koniczka te nogi z rozpędu to widzę, że nie tylko ja traktuje maszynką. Miałam Rudemu nogi zostawić bo padok bo zmarznie, ale późno goliłam to był ofutrzony strasznie i te nogi wizualnie mi nie grały  😉
Czy ostrzem Oster 7F ogolę na ok 5mm ? szukam czegoś co da mi taką długość i nie wiem czy wystarczy to co mam czy muszę coś dokupić?  :kwiatek:
Mam dwa akumulatory  😁
Z jednym byłoby ciężko ogolić całego konia.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
12 listopada 2012 10:41
ja po tegorocznym serwisie maszynki na jednym akumulatorze golę 2 spokojne stojące konie, przy takich kręcących się to spokojnie całego i maszynka dalej po 'ma siłę'

bjooork - a jaka masz maszynke?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
12 listopada 2012 18:09
Moser Avalon
w tym modelu którym ja goliłam wg. producenta akumulator starsza na ok 60 minut golenia
Zamówiłam Maszynkę Oster Golden A5. Proszę, poradźcie czy ostrze nr 10 będzie dobre, czy powinnam zamówić inne?
po promocji w equishopie na dodatkowe ostrza zamówiłam Heinigera Handy 😉

i teraz pytanie...nie dam rady nim ogolić głowy, co nie?
więc na głowę byłoby ok gdybym kupiła tego lister pico? miał ktoś styczność z tą maszynką? ..bo cena jest taka jak za jednorazówkę i nie chce kupować jeśli miałaby mi paść po ogoleniu jednego ucha :/

z góry dzięki  :kwiatek:
kujka   new better life mode: on
13 listopada 2012 11:47
wichrowelove, duza maszynka dasz rade ogolic glowe do paskow policzkowych jesli kon sie nie bedzie strasznie rzucal.
Ponawiam pytanie bo sprawa dość pilna:
Czy ostrzem Oster 7F ogolę na ok 5mm ? szukam czegoś co da mi taką długość i nie wiem czy wystarczy to co mam czy muszę coś dokupić?   :kwiatek:

Czy zdarzyło się Wam, że nowe ostrze pod dwóch goleniach nadawało się do ostrzenia?  😵
kujka   new better life mode: on
13 listopada 2012 13:16
nigdy. przyczyn szybszego zuzywania sie ostrzy jest wiele - od brudnej/mokrej siersci, po jakas usterke w srodku. generalnie sprawna maszynka, uzywana zgodnie ze sztuka na jednych ostrzach ogoli co najmniej kilkanascie koni. tak przynajmniej wynika z mojego doswiadczenia.
Strzygłam maszynką kupioną jako używaną, sprawną. Ostrze było nowe. Co mnie zastanowiło i pytałam z resztą na rv, maszynka dziwnie cięła mimo nowego ostrza i zostawiała bruzdy na sierści.
Wyglądało to tak jakby sierść w miejscu przejechania maszynki była naprzemiennie skrócona i prawidłowo obcięta. Maszynka pracowała równo, konie były wcześniej wykapane i wysuszone.
Być może właśnie maszynka spowodowała, że ostrze się stępiło...
kujka   new better life mode: on
13 listopada 2012 13:29
moze ostrza byly zle zalozone, nie dokrecone tak jak powinny? przez net to wrozenie z fusow 🙂
Raczej nie wymaga to filozofii i inaczej się nie dało 😉
Podejrzewam że maszynka była rozregulowana bo teraz w serwisie mówili że coś musieli powymieniać - oby tym razem było ok  😁
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
13 listopada 2012 13:58
Ja mam pytanie za 100 pkt. Jeśli nie tutaj to nie bijcie  :kwiatek:
Znacie kogoś kto goli na podkarpaciu w okolicach Rzeszowa? Byłabym wdzięczna za odpowiedź  :kwiatek:
Zamówiłam Maszynkę Oster Golden A5. Proszę, poradźcie czy ostrze nr 10 będzie dobre, czy powinnam zamówić inne?


To ostrze jest dobre, ale ma 44mm szerokosci. Sa 2 ostrza typowo "konskie", szerokie.
To
http://www.groomershop.pl/pl/p/Ostrze-Andis-UltraEdge-NR-T84-SZEROKIE-DLUGOSC-24-mm/1177
i to
http://www.groomershop.pl/pl/p/Ostrze-Andis-UltraEdge-NR-T10-SZEROKIE-DLUGOSC-15-mm-/1176
w zaleznosci od dlugosci ciecia. Ja zamowilam to tansze :P

edit.
Cobrihna - gdzie wysylalas do serwisu?
Ja mam serwis w Krakowie, więc o tyle dobrze, że nie musiałam nigdzie wysyłać 😉
http://www.groomer.com.pl/index.php?art=ostrzenie
W piątek odbieram gadżety i zobaczymy co wykombinowali hehe
chyba moja Fantazja pójdzie pod ostrze.... poci się okropnie, schnie dobrą godzinę...
tylko u mnie to kosztuje 80euro, a z "uspokajaczem" 90....
ktoś pisał, że za golenie płaci się 70-100 zł w zależności od regionu, jak to wygląda w Wawie? bo nie wiem, czy się zgodzić, czy szukać dalej 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się