strzyżenie / golenie koni

Nie ma tragedii. Jest węższe niż duża końska landara, ale można sprawnie i szybko ogolić.

Odnośnie tych maszynek: zaczęłam golić tym ostrzem, które było w maszynce i po jakimś czasie coś zaczęło stukać pukać i wyciągnęłam ostrze celem wyczyszczenia wszystkiego dokładnie. Po ponownym włożeniu już nie łapało włosa  🙄 Jakiś pomysł co może być powodem? Musiałam dokończyć golenie drugim ostrzem.
bjooork, ash, rozmawiałam dziś z naszym groomem, który goli konie, powiedział że nie weźmie ode mnie kasy i w przyszłym tygodniu golimy 😀
Hey
Potrzebuję informacji o GTS 2004.
Goli ktoś z was tą maszynką, jak się sprawuje, ile wytrzymuje bo zastanawiam się nad jej kupnem i potrzebuję waszej opinii 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
15 listopada 2012 14:53
bjooork, ash, rozmawiałam dziś z naszym groomem, który goli konie, powiedział że nie weźmie ode mnie kasy i w przyszłym tygodniu golimy 😀



no i super!!!! wstaw fotki po 🙂
Maxowa myślisz że tą maszynką ogoli się konia po całości za jednym razem mniej więcej ofutrzonego jak Twój, da radę? Testował ktoś jeszcze magiczną maszynkę Maxowej?


Ja dziś testuje , oczywiści tylko testuje ,bo nie mam czasu na bawienie się ,jadę na trening ale jutro już w planach golenie całe futro.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
15 listopada 2012 15:49
Fantazja trzymamy kciuki i kopyta, będzie dobrze- najważniejsze żebyś nie panikowała, kobyła wyczuje i sama zacznie się stresować; i popieram postulat ash - czekamy na zdjęcia 'po'
olek, dziwna sprawa, ja wyciągałam w trakcie, czyściłam kłaki, zmieniłam na to drugie, żeby sprawdzić, czy takie samo, nic się nie działo, a futro naprawdę spore, obawiałam się, czy da radę. Wrucam zdjecie poglądowe, od razu tłumacząc, że nie mam jeszcze doświadczenia  w goleniu zimowego, długiego futra, uczyłam się w lecie i tylko 'po całości', więc medium trace jeszcze do dopracowania, ale tą maszynką taki efekt uzyskałam w ok. 40min.

może jakaś trefna, na gwarancji to odsyłaj olek
Hey
Potrzebuję informacji o GTS 2004.
Goli ktoś z was tą maszynką, jak się sprawuje, ile wytrzymuje bo zastanawiam się nad jej kupnem i potrzebuję waszej opinii 🙂

Ja mialam 3004. Sprzedalam, a w trakcie rocznej gwarancji 2 razy z niej korzystalam ;] Szczerze mowiac, chyba w tej (lub ciut wyzszej) cenie mozna kupic cos solidniejszego 😉


Dziunka - co to za ciekawe podloze? :P


Mam jutro golic rumaka, ktory ponoc poprzednie "razy" stal na oglupiaczach/dutce i nie bardzo to pomagalo :/ Mam  nadzieje, ze dam rade i nikt nie zginie... Jakies rady?  👀
Angeel powoli, spokojnie, z przerwami, z jabłuszkami, co innego tu można poradzić? 😉

Trzymam kciuki!
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
15 listopada 2012 16:35
Angeel sama musisz ocenić- ale jak już włączysz maszynkę to broń boże nie myśl o wyłączaniu- niech silnik cały czas pracuje. Poza tym spokojnie i powoli- ja też podczas golenia dużo głaszcze i czasami gwiżdże (nie wiem czy to ostatnie pomaga- ale łudzę się że trochę tłumi dźwięk silnika)
Piasek ze ścinkami flizeliny, tylko kolorowymi i większymi, bo to jakieś odpady krawieckie ręcznie cięte na mniejsze.

Mój też w zeszłym roku na sedalinie i dutce był golony, w tym roku w lecie goliłam dużym, głośnym hennigerem, przy pierwszym podejściu od razu przekupywałam marchewkami, jak juz zaczęłąm to jakoś poszło, teraz przy mniejszej i cichszej bez najmniejszego problemu od początku do końca. Grunt to  być spokojnym i nie panikować bardziej niż koń 🙂 Podejrzewam, że w takich sytuacjach konie bardziej ufają włascicielowi, niż kogoś, kogo widzą pierwszy raz w życiu, więc z tego też względu wolałam się zaopatrzyć w maszynkę. Można by spróbować, żeby pierwszy z maszynką i 'łapówką' podszedł własciciel, a jak się uspokoi i przyzwyczai do dźwięku, to się zamienicie.
Dzieki dziewczyny 🙂 Mam nadzieje, ze damy rade. Maszynka cicha, wiec moze nie bedzie tak zle..
ja też takie wariaty dokarmiam i włączoną maszynkę kładę na koniu i sobie rzęcholi a on wcina, zazwyczaj da się zrobić bez dutki 😉 chyba wole takie wariaty niż grzejące się kobyły którym golenie tyłka podoba się tak bardzo, że aż sikają pod siebie  😁
bjooork, ash, wstawię wstawię, normalnie aż nie mogę się doczekać, bo nawet pod lampami schnie pół godziny
Angeel mogła byś w takim razie coś polecić?
Mój osioł ogolony , normalnie cudo nie koń , stał grzecznie ,na koniec już usypiał  😜 
Wojenka   on the desert you can't remember your name
16 listopada 2012 18:01
Mój Mały pierwszy raz ogolony, w chaser clip  😀 . Stał jak anioł  🙂 Zobaczę w niedzielę jak się sprawdzi to golenie w terenie i zastanowię się co zrobić ze Starszym...
czy konia ogolonego w irish clip trzeba derkować?

szukam dla młodego alternatywy,
coś bym chciała wygolić, ale boję się póki co więcej,
w tydz podarł 5 derek, bo chyba tego nie lubi  🙄

dobrze, że miałam przeczucie
i najpierw sprawdziłam jak chodzi w derce, a nie ogoliłam  🏇

edit. o tak:
Normiss mialam dokladnie to samo rok temu. Moj mlodzian mial w nosie derki i ich noszenie. Do tego stal w stajni angielskiej. Wyhodowal takie futro ze jazda na nim po 15min stala sie niemozliwa bo ociekal potem i nawet nie myslal biegac dalej. Wkurzylam sie i ogolilam go na wzor irish clip. Do -20'C dawal rade na spokojnie bez derki co manifestowal za kazdym razem ja sciagajac ale przy -25'C juz dal sie spacyfikowac bo juz wyraznie marzl i dostal polar z ortalionem. Po tamtym czasie mam spokoj ze sciaganiem derek.
Melduje, ze folblucik ogolony 😉 Obylo sie bez wiekszych ekscesow. Dutka poszla w ruch tylko na sam koniec, zeby dogolic go przy glowie i slabiznie, bo ma chlopak okrutne laskotki . Dzisiaj jedziemy do nastepnego rumaka  🏇


Asven - trudno mi cos polecac, bo nie mialam stycznosci z wieksza iloscia maszynek 😉 Ale maszynki o parametrach GTS-3004 sa dobre, tylko ze innej firmy ;p Np. Heiniger, Oster 😉 Ale to juz impreza na ponad tysiac zl. Ja osobiscie z polecenia escady kupilam Ostera golden a5. Wczoraj pierwszy raz poszla w ruch i spisala sie bardzo dobrze 😉 Jedyny co mi nie pasuje to to, ze ona tnie rowno pod wlos, a jak chce troche pod innym katem to juz nie lapie (wiec mialam problem zeby zrobic rowne linie przy blanket clip :P).
sasqach, wystarczył Ci irish clip na mocno ofutrzonego konia? Bo ja moje zarośnięte mniej więcej tak ciachnęłam najpierw, bo nie miałam czasu, ale dalej się dość pociły, jeden jest już dogolony na medium trace i już jest ok, właśnie dziś dogolę drugiego i chyba obetnę całą szyję.
Ja miałam coś na kształt Irish bo miałam w zasadzie ogoloną połowę szyi łopatkę, klatkę piersiowa i połowę boku tak by popręg leżał na ogolonym. Wystarczało ale koń chodził cały dzień po dworze, pracował na dworze i stał w stajni angielskiej wiec w zasadzie wolałam nie golić więcej. Koń zrobił sie chętniejszy do pracy bo sie już nie przegrzewał, a schnięcie nie było problemem.
Maszynka wróciła z serwisu, ostrza naostrzone więc była dziś próba ogolenia zarośniętego mocno Kluska.
3-4 pociągnięcia były ok potem przestało ciąć. Maszynka pracowała jak na początku, próbowałam zdjąć i założyć ostrze ale bez zmian.
Tak jakby włos się tylko ślizgał po ostrzu  😵
Ma ktoś jakiś pomysł albo miał podobny problem?
Spróbuję jeszcze z innym ostrzem ale wątpię jakoś by na długo to podziałało. Nie możliwe by ostrze się stępiło po raptem kilku pociągnięciach  🙇
Cobrinha próbowałaś polać ostrza olejem , jak dalej nie działa to spryskaj ostrza perfumom .
To robiłam standardowo. Od początku, i nie było zmian  🤔
Jestem troszkę podłamana tym faktem bo nie wiem co jest grane  🤔
A czyściłaś je czymś z alkoholem , może ostrza są zbyt śliskie
Na początku pięknie złapało ale to były 3-4 ruchy. Nie, tylko olejem
Mój koń stoi w angielskim boksie, jak ogolę całą szyję albo tak 3/4 będzie niezbędny kapatur? Bo mam same dery bez, a jednak na szyi najbardziej się poci to wolałabym ogolić, a może wystarczy takie coś?

[img]http://img04.allegroimg.pl/photos/oryginal/27/92/33/27/2792332789[/img]
Ja mam dwa konie w półotwartej stajni, coś jak angielska, starszy ma goluśką szyję, młoda do połowy. Nie mają kapturów, tylko ciepłe derki i tyle 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się