strzyżenie / golenie koni

zonk, przejrzyj kilka stron, praktycznie na każdej się mówi, że nie trzeba kaptura  😉
Wyszukiwarka coś mi szwnakuje :/ ale dzięki za odpowiedź i wyrozumiałość  😀
Golilam wczoraj nastepnego rumaka Ostrerem a5 i sie zalamalam... Golilam calego i na zadzie maszynka przestala ciac :/ Jakby ostrza sie stepily, ale to przeciez niemozliwe po ogoleniu 1 konia... Na calej reszcie ciela dobrze, a na zadzie masakra. Nad samym zadem chyba z godzine sie meczylam. Mam wrazenie jakby ta maszynka nie lapala tak gestego futra. Nie wiem co z tym fantem zrobic :/
Ee, może włos się dostał między ostrza lub coś podobnego się zdarzyło. Ja już ciachnęłam swojego dwa razy, młodą, dwa inne w swojej stajni i dwa w obcych, w różnym stopniu ofutrzenia, tym samym ostrzem i tnie dalej, jak cięło. Wyczyść dobrze, przedmuchaj i zobacz znowu.
Dokladnie, wyczyscic, przedmuchac, dokręcic ostrza, dac wyzszy bieg i jazda 😉
Mi w końcu udało się ogolić Kluska. W prawdzie nie sprawdzałam czy to ostrze z wczoraj po wyczyszczeniu z masy kłaków tnie dalej (powinno), ale cel osiągnięty.
Zastanawia mnie tylko dlaczego ostrze 7F tnie na taką samą długość jak 4F  🤔wirek:
Miałam skrócić na ok 5mm a wyszło na ok 3mm ehhh
Ktoś chyba to tłumaczył, że inaczej będzie cięło pisą sierść a inaczej końską.
U mnie dzisiaj sytuacja sie powtorzyla :/ Golilam swojego juz drugi raz, wiec mocno ofutrzony nie byl. Jedna strona poszla gladko, a na drugiej znowu raz tnie, raz nie tnie :/ Niezaleznie czy to zad, brzuch czy szyja. Zostawilam kudlaty zad z drugiej strony, bo juz nie moglam wytrzymac :/ W srode mam nastepnego golic i nie wiem co to bedzie...

escada - moze glupie pytanie zadam, ale jak w tym a5 sie dokreca ostrza ? 😡
Anderia   Całe życie gniade
18 listopada 2012 15:42
Ja w wątku bardzo gościnnie, ale na temat 🙂 Zawsze mnie ciekawiło, a już zwłaszcza teraz, w sezonie, jak to jest z goleniem szyi i późniejszym derkowaniem? Większość koni z całkowicie wygoloną i w derce bez kaptura niby nie marznie, ale kilka osób pisało, że nawet te niemarznące konie zarastały im na szyi mocniej niż na kłodzie. Czyli jakby nie patrzeć, jakoś się próbują chronić przed tym zimnem. A jak to jest, kiedy tylko część szyi jest ciachana, powinno się stosować kaptury albo "pół-kaptury" (chodzi mi o derki końcówką nachodzące na kawałek szyi), czy dać sobie spokój?
Oczywista oczywistość, że konie są bardzo różne i to sprawa indywidualna 🙂 Ale tak ogólnie - powinno się golonej szyi dawać dodatkową ochronę przed zimnem w postaci kaptura/pół-kaptura czy niech sobie organizm sam radzi? Może jest coś takiego, że na kłodzie koń marznie najbardziej? Już sama nie wiem...  😵
Anderia, przejrzyj kilka poprzednich stron, ciągle ktoś o tym pisze.
Ktoś chyba to tłumaczył, że inaczej będzie cięło pisą sierść a inaczej końską.
Też tak słyszałam, ale jeśli jedno ostrze ma ciąć na ok 1cm a drugie na dużo mniej, to czemu mi cięcia wyszły takie same? heheh
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
18 listopada 2012 17:24
Zawsze się dziwię jak ktos kupuje te mniejsze maszynki głównie dla psów do golenia całego konia. Mnie się one dobrze sprawują przy goleniu nóg lub głowy, ale do całości zdecydowanie wolę większe maszynki. W tej którą teraz mam co parwda pękło jarzmo, ale po 6 latach pracy i goleniu ok 30 koni rocznie to miało prawo. Wymieni się i dalej będzie śmiagać 🙂
Jak ktoś ma na względzie tylko swojego konia, to czemu nie, komercyjnie lub do dużej stajni do ogólnego użytku to już może być słabawo. Oprócz ceny, zaletą jest mała waga i cichość. Ja rozważałam Ostera Golden A5 i Ostera Clipmaster, wybrałam pierwszego m.in. ze względu na wagę i jestem zadowolona. Ale ja ją kupowałam głównie na własne potrzeby.
Bombal - i nie masz z nia zadnych problemow? Ja kupilam pare dni temu i powyzej juz napisalam co sie dzieje.. 🙁
Angeel ściągnięte ostrze ma z tyłu dwie śrubki - muszą być dokręcone na maksa, inaczej włosy wchodzą pomiędzy tarcze. myślę ze u ciebie są jakies problemy z ostrzem a nie maszynką. do kompletu masz instrukcje, również co do ostrzy, jak o nie dbać, ja się do tego stosuję i naprawdę śmigają. ważne żeby były czyste, dokręcone i cienko posmarowane, tak przygotowane mogą ciąć spokojnie 1-2 godziny ciurkiem. po myciu w płynie należy tez je wytrzeć do sucha (czego w instrukcji nie ma) bo mimo, że niby ma on od razu natłuszczać to ostrza zostawione po myciu tym płynem zwyczajnie rdzewieją, całościowo z poprawkami golę konia 1-1,5h (bez nóg i głowy).

Constantia mnie to nie zastanawia bo u mnie się świetnie sprawują 😉 i w niczym tym dużym nie ustępują, a oszczędzają ręce 😉

Bombal - ja od prawie 3 lat golę swoje i cudze tym osterem a5, do tego codziennie zasuwa on w salonie na psich włosach i kołtunach, nadal jest nie do zajechania, jedno ostrze konskie starcza mi spokojnie na dwadzieściapare koni, o ile się o nie prawidłowo dba 😉 więc uważam ze jak na tą cenę to do użytku codzienno-ogólnego są rewelacyjne 😉

co więcej, ostatnio mój nowy oster wylądował w trakcie pracy z łomotem na kaflach w salonie... i nawet nie ma rysy  😁


escada - dzieki (po raz kolejny  😁 )  :kwiatek: rozkrece, wyczyszcze, dokrece, jeszcze raz nasmaruje i mam nadzieje ze da rade 🙂
też mam taką nadzieję bo nie wierze ze miałam poprostu dwa razy farta co do egzemplarza  😁
A ja bym musiala w takim razie 2 razy pod rzad trafic felerny egzemplarz ;p
Angeel, ja się jeszcze wtrącę, że co do zadu, to też miałam dziś problem, cała szyja gładziutko poszła, kłoda, a na zadzie i końcu grzbietu szło ciężko, już się martwiłam, że ostrze zdycha i w ogóle, ale pociągnęłam znowu kawałek sierści na kłodzie i było ok, więc mam teorię na ten temat 🙂 mianowicie włosy pod największy naciskiem derki, ugniecione i trochę sfilcowane gorzej łapie. jakoś dałam radę, robiąc krótkie cięcia i nawet podnosząc palcami kudły do góry i powoli jakoś poszło, niemniej też podokręcam co się da 🙂
Czy ktoś z Wa miał taką maszynkę? Zna opienie? Jestem bardzo ciekawa
http://allegro.pl/maszynka-gts-2004-do-strzyzenia-koni-bydla-120w-i2770172691.html
Paczajcie  😁
Czy ktoś z Wa miał taką maszynkę? Zna opienie? Jestem bardzo ciekawa
http://allegro.pl/maszynka-gts-2004-do-strzyzenia-koni-bydla-120w-i2770172691.html


Chyba na poprzedniej stronie pisalam o tej maszynce.

dziunka - ja juz naprawde nie wiem o co chodzi  🤔wirek: Rozlozylam w swojej ostrza i jeszcze raz solidnie je przeczyscilam i wyciagnelam klaki spomiedzy obu ostrzy i dzisiaj ogolilam koniura bez wiekszych problemow. Co prawda miala kilka momentow zawahania, ale szlo dobrze i dalo rade 🙂 O dziwo (!) najbardziej zacinala sie na... ganaszach  😲
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
19 listopada 2012 18:59
Czy ktoś z Wa miał taką maszynkę? Zna opienie? Jestem bardzo ciekawa
http://allegro.pl/maszynka-gts-2004-do-strzyzenia-koni-bydla-120w-i2770172691.html


Używałam tej firmy, ale inny model i nie było problemów. Dwoje z moich znajomych tez mają taki model jaki ja używałam (od kilku lat) i sa zadowoleni. Ostrza są dostępne chociażby w sewingu.


Angeel kapryśna strasznie 😉
Dzięki za opinię.
Ano kaprysna... Za to swojej Ningbo szybko sie pozbylam.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
19 listopada 2012 19:55
I wszystko zależy jak kto trafi 😀
A ja sie pochwale dzisiejsza robota 🙂

Angeel elegancko  😀
Mój potwór zgolony w sobotę 🙂
Zgolona część się jeszcze bardziej błyszczy jak sierść 🙂! czego oczywiście na zdjęciu z telefonu nie widać  😤



wiem, że nieostre, ale ona ustać też nie może :P



nie widziałam, żeby ktoś tak do tej pory uciachał swoje zwierzę, a ja liczę na to, że nie będę musiała jej derkować na padok
sprawdzone już na jeździe, koń zmęczony, ale nic nie zapocony 🙂, ona zawsze zaczyna od dołu szyji i łopatek, więc golenie chyba zdało egzamin  😎
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
20 listopada 2012 07:54
Angeel Leon?🙂Ladnie🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się