strzyżenie / golenie koni

Bombal u mnie jeszcze troszkę ponad tydzien temu to było koło 24 stopni i kąpałam całego konia. A u Ciebie 3 tygodnie temu bylo ta zimno w nocy zeby juz derkowac?! na Alasce mieszkasz ? 😉
Ja też kąpałam konia nie dawno, a mimo to derkuje. W ciągu tych 2-3 tygodni były dwa dni z taką temperaturą jak podajesz 😉
u nas zimnawo (15-18 stopni) zrobiło się w tamten poniedzialek, dzis chyba rekordowo kolo 10 stopni, a wczesniej caly czas było ciepło😉 więc w sumie my "chłodzimy się" dopiero tydzień  😜  więc unas derkować jeszcze nikt nie derkuje, jak się wchodzi do stajni to czuć przyjemne ciepło 😉 za szybko tez nie mozna konia wpakowac w kołderke bo musi sie przystosowywać żeby poźniej mi sie nie przeziębiał co chwile.
Spoko, spoko, nikt o kołderce nie mówił 😉 W drelichach siedzą. W dzień jest ok, ale w nocy temp. spada już znacznie i gwoli profilaktyki, coby nie zarastały, nie dlatego, że "biedaczkom zimno" 😉
ja wole swoja zostawić "golutką" żeby się przyzwyczajała do temperatury, bo będzie gorzej i wtedy bedzie miała lipe jak chociazby na chwile zdejme jej derkę. Teraz konie się ciesza, temperatura dla nich jest odpowiednia. Nie za ciepło i nie za zimno.
Co kto lubi- moje niezmamucone, te nie ubierane już kosmate się robią. I tak w dalszej kolejności będę golić i derkować, więc się nie mają co "przyzwyczajać do temperatury", a nie mam mamutów 😉
Poszukuje DOBRĄ maszynke do golenia koni (będzie ich dosc sporo)

Która z tych trzech będzie najlepsza??

1) Heiniger Handy
2) Heiniger Delta 3
3) Heiniger Progress



Handy 🙂
Handy też mam ale jeśli miała bym kupować teraz to wzięła bym tą Progress mniej waży i pracuje ciszej
Szczerze mówiąc to najwięcej myslalam o maszynce Delta 3, często była polecana w tym wątku... Teraz to już mam mętlik w głowie  😉
Delta 3 jest troszkę cięższa ale i mocniejsza, tylko pytanie czy aż taka mocna jest Ci potrzebna
Nie, nie chodziło mi o Progress 🙂 juz zmieniłam poprzedni post
Przyszedł czas zakupu nowej maszynki, czy możecie coś doradzić? Potrzebuję jednej głównej, ewentualnie jednej taniej w razie awarii i jednej mniejszej do wzorków

Przy podstawowej zastanawiam się pomiędzy (maszynka będzie goliła dużo koni):

- Lister Legend (bardzo mi się podoba, ale ma dość drogie ostrza i nie widzę dużego wyboru ostrzy, chyba tylko jeden rodzaj?) http://sklepczarnykon.pl/produkt/824/2218/PRODUCENCI_I_MARKI/Lister_Legend/LISTER_LEGEND_MASZYNKA_DO_STRZYZENIA_KONI.html

- Liscop Power-Clip (ma dużą zaletę, że ma ostrza do zabrudzonych zwierząt) http://animalia.pl/produkt,16451,527,liscop-maszynka-do-strzyzenia-koni-power-clip.html

- Heiniger Handy (jestem sceptycznie nastawiona do Heinigera, dlatego potrzebuję obiektywnej opinii 😉)http://shop.bober.com.pl/product_info.php?cPath=1165_1177&products_id=6455

Mniejsza do wzorków zastanawia mnie taka, co widziałam u weterynarza - to był jakiś model Ostera, ale nie pamiętam

Polecicie coś? może jest jeszcze coś innego, lepszego?
Lister Legend jest nie do zamordowania, a ostrza wytrzymują sporo koni, więc mimo, że droższe wychodzi to samo co w innych maszynkach. Cicha, lekka i mocna-goli się szybko i dokładnie.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
23 września 2013 11:29
http://cavalloshop.pl/produkt/maszynka-do-golenia-koni-heiniger-handy.html
ja zamowilam taka😉 ma dobre opinie + promocja🙂
Też polecam Lister Legend- to maszynka heavy duty i można nią kilka koni pod rząd ogolić i się nie przegrzeje. Ostrza nie tępią się zbyt szybko, sama maszynka w miarę cicha (nie wyje jak odkurzacz jak niektóre) i lekka.


edit. Ostrza tną w 4 długościach- surgical (1mm), fine (1,4mm), medium (2,5mm) i covercoat (5mm). Nie wiem tylko czy wszystkie są dostępne w Polsce niestety.
Poza tym wszystkie one są w 2óch opcjach- całkowicie metalowe lub z plastikową częścią (taką jakby oprawką/nasadką). Te całkiem metalowe są troszkę głośniejsze, ale wydaje mi się że powinny się wolniej zużywać.
episode ja także zdecydowanie polecam Lister Legend, w zeszłym sezonie ogoliłam ze 20 koni na jednych ostrzach prawie, zimę wczesniej pewnie ogoliłam podobną ilość koni, mój rekord to 3 konie na raz i dopiero pod koniec ostrza zrobiły się ciepłe, nie jest ciężka, bardzo szybko i dokładnie goli nawet brudną, zaklejoną sierść.
Ja osobiscie zakupiłam ją w UK i zapłaciłam duuuużooo taniej za samą maszynkę jak i za ostrza!
a powiedzcie mi, jak z serwisem pogwarancyjnym? Heiniger ma ten plus, że można dokupić części zamienne, a tutaj?
nie mam zielonego pojęcia jak z serwisem bo odpukać jeszcze ani razu mnie nie zawiodła (odpukać) a mam ją 2 lata.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
25 września 2013 16:36
w co pakujecie teraz golone konie? straszne wahania temperatur..
Mój jeszcze nie golony, ale i ja mam zagwozdkę. Rano były 4 stopnie :/
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
25 września 2013 16:48
mój ogolony w polarze i ortalionie- i nie powiem żeby na padoków był gorącym chłopakiem
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
25 września 2013 16:51
bjooork tak sie wlasnie zastanawialam nad tym ale moj wylazi z rana na wybieg jak jeszcze zimno jest i nie wiem czy to nie za malo bedzie.
Melduję, że zakupiłam nowy produkt polskiej firmy Bass, tj. dedykowaną goleniu koni (i bydła, żeby nie było :P) maszynkę 'wielkopowierzchniową'. Pierwszy crash test przeszła bez zarzutu, dobrze chwyta, szybko idzie robota, nie jest jakaś tragicznie ciężka. Aczkolwiek przyznam, że dość głośna, przy najmniej w porównaniu do mojej dotychczasowej psio-kociej to jak odkurzacz  🤣 Ale koń przeżył bez histerii, no i cena korzystna, bo 410zł+wysyłka.
U mnie dzisiaj pierwszy golas  🤣  Zapakowałam w polar na ripstopie.
A nie ripstop na polarze ?  😁 Któremu się maszynką oberwało ?
Największemu (największej) 😉
Melduję, że zakupiłam nowy produkt polskiej firmy Bass, tj. dedykowaną goleniu koni (i bydła, żeby nie było :P) maszynkę 'wielkopowierzchniową'. Pierwszy crash test przeszła bez zarzutu, dobrze chwyta, szybko idzie robota, nie jest jakaś tragicznie ciężka. Aczkolwiek przyznam, że dość głośna, przy najmniej w porównaniu do mojej dotychczasowej psio-kociej to jak odkurzacz  🤣 Ale koń przeżył bez histerii, no i cena korzystna, bo 410zł+wysyłka.

Gdzie zakupiona
Mam małą zagwozdkę, zakupiłam maszynkę ostera z ostrzem 1,6mm i teraz tak się zastanawiam czy to nie będzie za krótko... Mam tez nakladkę 3mm ale to może być trochę przy długo, zakładając ze mam halę a na padok wychodzą, ale nie na cały dzień, maks 3-4h.
Jak to u Was wygląda? Na jaką długość golicie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się