strzyżenie / golenie koni

Kto z Was ma maszynke Bass ta do koni? Wiem, ze arivle pisala o niej, i ze jest jakas felerna seria, ktora trzyma noze tylko z jednej strony. Ktos jeszcze posiada taka maszynke? Jak sie sprawuja? Bo widze, ze te psie maja rozne opinie i zastanawiam sie czy warto kupowac Bassa za te 400zl.
margaritka i wiesz czemu nie goliła dobrze wcześniej?
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
07 listopada 2013 08:31
jeszcze nie oddalam 😉 nie bylo kiedy, dam znac jak sie dowiem
Angeel, a próbowałaś zrobić to co pisałam wcześniej? Po swoich problemach ogoliłam 2 całe konie.
A ja wam pokażę moją mysię świeżo po goleniu, dostałam właśnie zdjęcie  😅
Co prawda bez mięśni ale ja się znów pochorowałam a po jej chorobie nie zdążyłyśmy wrócić do formy  😡

Angeel, a próbowałaś zrobić to co pisałam wcześniej? Po swoich problemach ogoliłam 2 całe konie.


Mowisz o nalaniu oleju pomiedzy ostrza? Nie probowalam, ale ostrza byly w serwisie razem z maszynka i serwisant twierdzi, ze oba sa tepe - rowniez nowiutkie Ostra... I nie zeby sie stepilo po ogoleniu konia, ono bylo stepione od pierwszego przylozenia do siersci ;] Wczoraj rozmawialam z wlascicielem firmy. Doszlismy tylko do tego, ze moje zdanie nic nie znaczy, gdyz nie moge udowodnic, ze bylo tak jak mowie. Reklamowac nie mozna, bo gwarancja ostrzy nie obejmuje ich ... ostrosci! Jedyne co moge zrobic, to ekspertyze sadowa. Paranoja.
Angeel, to spróbuj 🙂 Moje też wydawało się być już tępe. I koneicznie jak zaczyna iść źle zdejmij ostrze i szczotką (ja robiłam miękką ryżową) wyczyść ten "bolec napędzający ostrze" z włosów. Po tej praktyce szła normalnie.
Kuc dzień po goleniu. Mimo pierwszego razu i wariacji na początku obyło się bez pasty  💃

czy ktoś zna dobry serwis maszynek ?

Ostrza w bassie mi nie dochodzą po założeniu, coś się skopało w systemie zakładania ostrzy w efekcie górne ostrze w maszynce nie pracuje o ile nie przyciskam stale od spodu.
szuwar, mowisz o tej psiej?
Bandos - przetestuje moze jutro w pracy, zobaczymy jak pojdzie...
UP!

Bandos - mialas racje, ostrze Ostera ozylo! 🙂 Zrobilam tak, jak napisalas i dziala. Natomiast na Andisa to nie podzialalo, to juz faktycznie musi byc stepione.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
10 listopada 2013 21:32
czy ktoś jest mi w stanie pomóc i powiedzieć,jakie inne ostrze oprócz oryginalnego (dostępnego chyba tylko w greene 🙁 ) kupię pasujące ostrza?
http://animalia.pl/produkt,13191,liscop-maszynka-do-strzyzenia-koni-equi-clip.html

mam w pakiecie ostrza nr 102,chciałabym dokupić albo takie same, albo chętnie 107 (do zabrudzonych)... oryginalne już ostrzone kilka razy, ale zawsze korespondencyjnie...niby w Gdańsku mogę naostrzyć, ale jakoś nie mam czasu podjechać w godzinach otwarcia, a muszę ogolić w tym tygodniu 🙁

ktoś umie mi coś doradzić?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
10 listopada 2013 21:44
Angeel, dzięki, jakos słabo guglałam... 😉
a nie znasz jakiś odpowiedników?
Myslalam o takim:
http://www.sewing.com.pl/produkt,ostrze-do-koni-brofa-gm03,692.htm
Ale nie jestem pewna czy bedzie pasowac. Moze jak zadzwonisz to Ci powiedza.
Angeel, cieszę się, że pomogło. Drugie golenie siwego było trudne. Te włosy wchodzą w mechanizm. Niestety trochę to trwa jak trzeba wyczyścić. Mi ulżyło bo znowy wydawać pieniądze na maszynkę ech...
Bandos - ja sie tylko zastanawiam czy uda mi sie tym ostrzem calego konia ogolic, skoro Andis przestawal lapac juz przy polowie jednej strony (teraz nie lapie juz wcale). Nie rozumiem, dlaczego te ostrza sie tak szybko tepia (ceramiczne!). Jak mialam maszynke Brofy to ani razu nie ostrzylam i ciela jak burza...  🤔
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
11 listopada 2013 20:42
Ktoś a Tobie Liscop goli bezproblemowo? Dostałam od koleżanki na "bezterminowe przechowanie" właśnie Liscopa i ogoliłam nią zaledwie końskie nogi... Ostrza nowe, ze 2-3 konie może widziały, jeszcze oddawałam je do ostrzenia do zakładu polecanego przez obeznanych koniarzy z maszynkami. Nijak nie chciała łapać sierści na kłodzie, gdy dowiedziałam się, że koleżanka miała podobne problemy, zrezygnowałam. Kupiłam Heinigera i póki co nie żałuję, choć dopiero pierwszy koń za mną 😉
Angeel, ja ogoliłam 2 konie i zamierzam je jeszcze poprawić 😉
Bandos - jutro bedzie chwila prawdy  😁 Mam nadzieje, ze nie bede musiala chowac konia w kacie stajni, bo bedzie ogolony do polowy (tfu tfu, odpukuje w puste!).
Zauważyłam znaczny spadek jakości ostrzy zarówno ostera jak i andisa. Kiedyś starczaly na prawie rok codziennej pracy (3 lata temu),  teraz 3 miesiące z zegarkiem w ręku ;/
podbijam pytanie : znacie jakiś dobry serwis maszynek i w miarę tani ?
escada - Moje ostrze dzisiaj zaczelo strzelac fochy juz po ogoleniu jednej strony szyi :/ Masakra... Kon ogolony, ale nie tak jak chcialam. Mial byc blanket clip, na razie zostal w czyms w stylu irish clip



tylko, ze szyje ma cala lysa.
szuwar - ja zdecydowanie ODradzam serwis w Germapolu  😤


Naprawde nikt nie ma konskiej maszynki Bass?  👀
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
12 listopada 2013 20:33
Brzask - fakt, przeoczylam  :kwiatek: Dalej dobrze Ci sie sprawuje? Jest gdzies informacja o jej wadze? Chociaz zakladam, ze jak wiekszosc tych duzych maszynek wazy w granicach 1200g, dobrze mysle?
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
12 listopada 2013 21:00
Angeel, póki co ogoliłam jednego konia i ogolę go ponownie na wiosnę (tak, jestem dziwna gole konia na wiosnę nie na zimę), tak, że mogę odpowiedzieć na to pytanie dopiero w kwietniu  😉
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
12 listopada 2013 21:27
Ja bede ozywiac ostrza sposobem Bandosa na dniach. A w miedzy czasie mial ktos , uzywal?
http://germapol.istore.pl/pl,product,6419327,ostrze,heiniger,10w,2,3mm.html
Brzask - fakt, przeoczylam  :kwiatek: Dalej dobrze Ci sie sprawuje? Jest gdzies informacja o jej wadze? Chociaz zakladam, ze jak wiekszosc tych duzych maszynek wazy w granicach 1200g, dobrze mysle?


wg aukcji allegro waży 0,5 kg - może tak być, faktycznie jest bardzo lekka. Moja goliła już 5 razy i jestem zadowolona - chodzi i nie grzeje się. Z tym że ja do niej dokupiłam ostrze Mosera, bo te fabryczne są słabe.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
12 listopada 2013 22:07
n, to chyba mówimy o innej maszynce, ta bass jest ciężka a oryginalne ostrza tną jak szalone.

na tej aukcji użytkownik podaje Waga 1,6Kg

http://allegro.pl/bass-polska-maszynka-do-koni-bydla-psow-ostrze-i3682507102.html
Naprawde nikt nie ma konskiej maszynki Bass?  👀


przeczytałam psiej  🤔
sorry, starość  😡
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się