strzyżenie / golenie koni

toltek - mam ta duza, konska.
Bandos - ostrze andisa mialas? Moj andis tez sie szybko tepil, oster szedl dobrze, a przerywal juz z winy maszynki, nie ostrza. Poszlam do serwisu ostera w Gdyni i mi powiedzieli, ze wycofali sie ze sprzedazy maszynek oster ze wzgledu ma... awaryjnosc tego sprzetu ;]
Angeel, i masz dwa ostrza? Bo ja z tą dużą dostałam tylko jedno... Goli podobnie do jednego z tych od psio-kociej, więc obstawiam, ze to jakieś 1,6mm.
dziunka - tak, mam 2 komplety ostrzy. Uzywam tego, ktore bylo zalozone w maszynce, drugiego jeszcze nawet nie wyjelam z folii 😉
Angeel, a na jaką długość goli BASS ?  😉
Angeel a na jaką długość tnie ten Bass? Nie mogę się dopatrzeć w danych na stronce.


jaokul - szczerze mowiac - nie wiem nawet dokladnie 😀 Ale sa 2 komplety ostrzy, stawiam ze maja 1 i 3 mm 🙂



Karolaa, to było stronę wcześniej.
Angeel, teraz goliłam tylko ostrzem OSTER. O Andisie już zapomniałam, że go miałam. W czwartek maszynkę zawożę do jedynej-właściwej-złotej-rączki...

W tym roku już nie kupię nowej, ale nooo to jakiś koszmar z A5. A w zeszłym roku szła jak po maśle...
Ja goliłam kilka razy w pracy i miałam znowu przerwę i teraz jadę do pracy,gdzie będę golić i mam stracha normalnie 😀 i to dlaczego? ohh mam nadzieję,że będzie dobrze.
Czy kupię gdzieś w Warszawie ostrza do maszynki HAUPTNER? Muszę je mieć jutro u siebie 🙁

potrzebuję ostrzy do heinigera, takich żeby goliły na 1-2mm. lepiej wziąć takie, których górna tarcza ma 23 czy 15 zębów?
wichrowelove  -  najczęściej biorą z 23 zębami 1-2 mm albo 2-4 mm są do wyboru
Powiedzcie mi właśnie na jaką najlepiej długość ustawić ostrza na golenie w zimę? i jak się je ustawia?Będę bardzo wdzięczna.🙂 pozdrawiam
W mojej maszynce jak w tych których używałam nie było takiej opcji jak ustawianie długości pozostawianej okrywy włosowej. Różne ostrza pozostawiają różną długość i tak ja w Listerze mam kilka długości jak medium - 2,5 mm, fine - 1,4 mm, surgical - 1mm oraz covercoat, które zostawiają aż 5mm.
Ostatnio miałam okazję golić konia maszynką Wolseley Harrier wysokiej klasy maszynka heavy duty, jedna z droższych i nie polecam. Ciężka jak diabli, głośna a do tego ma niby system wentylacyjny, który ma za zadanie ochładzać sotrza ale za to dmucha ogolonymi włosami prosto w oczy. Okropność :/
O dziękuję za informacje 🙂 No właśnie ja miałam okazję golić maszynką,która cały czas się przegrzewała i ogólnie raz nawet złapała skórę przy płaskim goleniu,tak jak normalnie. Byłam tak wściekła na siebie,że jak mogłam to zrobić. Na szczęście to była tylko draska.
Gillian   four letter word
22 grudnia 2013 19:42
zmobilizowałam się w końcu i wzięłam się za odfutrzanie kunia. Takie coś mi wyszło, brak koncepcji co dalej żeby wyglądało sensownie... 😀
Lov   all my life is changin' every day.
22 grudnia 2013 21:04
Gillian, jak nie chcesz golić całego, to może blanket clip? 😉
Gillian   four letter word
22 grudnia 2013 21:10
właśnie nie wiem czy chcę. Najgrubsza derka jaką mam to 350g, koń zmarzlakowaty. Nie wiem czy znajdę fundusz na zakup puchówki padokowej 🙂 pociągnęłabym jeszcze brzuch i kawałek pupska, ale nie mogę sobie tego rozrysować jak poprowadzić cięcie 🙂
Rozrysowałam moje propozycje (mistrz pejnta). Albo tak centralnie obcinasz połowę kłody, albo całe pupsko i plechy zakryte.
edit - ocz. złe zdjęcie.
Oo, widze, ze tu same mistrze  😁

Ja bym tak zrobila (zreszta moj tez tak teraz jest ogolony i jeszcze 2 kuce w stajni 🙂😉

oj, Gillian, Gillian, trochę przekichana sprawa :/ jeżeli nie blanket, to po prostu radziłabym przebolec, zapuścic i za jakiś miesiąc wyciąc takie coś:



(ta "biała" przestrzeń może byc węższa)

albo to:

Gillian   four letter word
22 grudnia 2013 21:26
Muszę przemyśleć czy ogarnę się z derką cieplejszą. W zeszłym roku zrobiłam pół szyi i brzuch, ale wydawało mi się, że za mało, koń dalej się pocił jak świnka. Ale kurde boję się, że mi zmarznie jak polecę więcej. Co prawda jest koniec grudnia i było 7 stopni na plusie dziś, ale kolejne 3 miesiące przed nami. Ależ ja marudzę! 😀
Gillian, kup po taniości derkę stajenną 200-300 do podszycia, można trafić, jak będzie turbo zimno to pod padokówkę plus zawsze możesz jeszcze dać polar przecież. I ogól jak mówi Angeel, 🙂
Gillian, zawsze możesz położyc jakąś lekką derkę polarową pod derkę zimową, a jeżeli jeszcze będzie za zimno, to można między dwie derki wrzucic kocyk 😉
ikarina, i kołdrę! 😀 i jeszcze jeden polar!
A tak serio to ja właśnie stajennymi i drelichami reguluję to 'trochę za zimno' i daję radę.
Gillian   four letter word
22 grudnia 2013 21:30
prześpię się z tym 😉 dziękować, ludzie! :kwiatek:

btw, kocham maszynkę BASS 😉 cięła jak złoto, nie robiłam przerw - korpus był ciepły ale nie gorący, nie jest mega ciężka ani głośna 🙂
Burza, no co ty, w Polsce żyjecie przecież, nie w Anglii 😉
ikarina, ale ja mam zmarźlucha 😁 i nie mam problemu z pakowaniem tylu derek ile trzeba- jak mu zimno to ubrać. A nie
"co ty włożysz jak będzie -20" 😉
3 kołdry
Jakbym ubrała to bym je potem zbierała po padoku 😀
Gillian - albo tak zrob. Tez jedna kobyle u nas tak zrobilam, bo na szyi najbardziej sie pocila, a reszty i tak by sobie nie dala ogolic ;p Oczywiscie wszystko w zaleznosci jak intensywnie konia uzytkujesz, naszej to wystarcza, a derek nie trzeba grubych 🙂

Gillian, goliłaś już wcześniej konie? Zastanawiałam się, czy jako totalny amator ogolę tym Bassem sensownie konia, bo ktoś coś mówił, że do tego Bassa to trzeba jakieś doświadczenie posiadać. :/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się