strzyżenie / golenie koni

Albo źle ją złożyliście... Ja też przy pierwszym czyszczeniu źle ją złożyłam ale pracownik Juli mi pokazał co i jak 🙂 Jeśli pracuje a nie tnie no może oznaczać, że ostrze jest za daleko od ruchomych ząbków 😉 Może też inny dźwięk wydawać bo to niemożliwe żeby przestała nagle golić.
Suzy00, ale jak można tę maszynkę źle złożyć? IMO nie ma takiej możliwości, albo da się dobrze, albo wcale. Śrubki dociskające ostrze trzymały na beton, wykręciłam i wkręciłam je dopiero gdy maszynka zaczęła się przycinać, żeby zobaczyć czy to nie ich wina. Jeśli już to podejrzewałabym cały ten metalowy klips dociskający ostrza do siebie - gumeczka przy nim jakby luźniejsza się zrobiła.

Ale tak czy siak ogólnie jestem zadowolona, bo konie przy goleniu w większości zachowywały się bardzo spoko, po goleniu pracuje się im wyraźnie lżej a mnie też się cała zabawa w golenie bardzo spodobała, więc chyba zdecyduję się na zakup czegoś porządniejszego.

Czy jest szansa kupić coś dobrego tak do powiedzmy 700 zł?
Zastanawiam się nad BASSem do koni i owiec ale o Bassach są dosyć skrajne opinie
Osterem A6
i Kerblem FarmClipper 3 tylko nie wiem, jak tutaj z jakością i dostępnością noży?

Koni mam w stajni 9, planuję golić w irish clipy tak 3-4 razy w roku, chciałabym maszynkę która pociągnie cały sezon golenia bez serwisowania. Może być głośna i ciężka, może nawet golić powoli, byle by była pancerna, miała dużą moc i porządne ostrz, żeby dała radę kucykowym mamutom. Poradzicie coś? :kwiatek:
Ja Ci mogę odradzić napewno Ostera. Reszty nie znam, bo siedzę w Heinigerze.
episode, tego konkretnego czy Ostery ogólnie? :kwiatek:
wiosenna fryzura Amora
najpierw ogoliłam go maszynką ,którą strzygę swojego psa BASS Polska 35 W,ale słabo było widać .Poprawiłam maszynką philipsa dla ludzi i efekt dużo lepszy . cool
a z drugiej strony zrobiłam "A" jak Amor   😀
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Post pod postem
kasia2508,
1. dlaczego 3 posty pod rząd? 🤬
2. jaki cel ma takie golenie konia?
Jezeli dla samego wygladu, to jest to bardzo zly powod 🤔
ikarina, też mam takie podejrzenia ale chciałam dać szansę się wytłumaczyć 😁

Poza tym czytam wątek od początku, zostało mi jeszcze tylko 100 stron i im więcej czytam tym mniej wiem 😵
Orzeszkowa Ostery ogólnie
episode, :kwiatek: chodzi o trwałość czy jeszcze co innego? O clipmasterze słyszałam dobre opinie, poza tym że ciężki...

Chciałabym najbardziej Listera Legend, ale jego cena w PL to jakieś nieporozumienie - 100% przebicia. Teraz będę szukać opcji kupienia w UK.
Można źle skręcić maszynkę gdyż sama się męczyłam. Źle w niej ustawiałam ten drucik taki dociskający jakby dlatego mi nie chciała golić i inny dźwięk wydawała.
Chodzi o awaryjność 😉

Niestety nie z powodu wyglądu został ogolony....koleżanka na zadzie wycięła mu okropny,ogromny wzór("bo jej nie wyszło ":/ ) i konia trzeba było doprowadzić do stanu używalności...Najpierw zgoliłam "bohomaza" z zadu,a potem myślałam co z tego zrobić.I taki efekt powstał.
Czyli... jednak z powodu wygladu (lub raczej jego "braku"😉.

Ostera tez odradzam 😉
[quote author=ikarina link=topic=36.msg2063777#msg2063777 date=1397130057]

Niestety nie z powodu wyglądu został ogolony....koleżanka na zadzie wycięła mu okropny,ogromny wzór("bo jej nie wyszło ":/ ) i konia trzeba było doprowadzić do stanu używalności...Najpierw zgoliłam "bohomaza" z zadu,a potem myślałam co z tego zrobić.I taki efekt powstał.
[/quote]

Na drugi raz radzę najpierw pomyśleć nad dopasowaniem sprzętu do konia, zanim zacznie się 'lansować' golonymi wzorkami 🙄

episode, Angeel, masakra jakaś z tymi maszynkami, Wy odradzacie bo awaryjne, Escada poleca bo goli Osterem cztery lata, o każdej maszynce jest w tym wątku tyle sprzecznych opinii, że idzie zwariować.

Chyba kupię maszynkę do strzyżenia owiec - przynajmniej nie będę się musiała martwić że jej mocy braknie (mają po 350-450 W) 😁
Orzeszkowa - tez mam Ostera, zupelnie sie nie sprawdzil. A jak chcialam go oddac do serwisu, to babka w sklepie mi powiedziala, ze wycofali sie z dystrybucji Ostera ze wzgledu na... awaryjnosc 😉 Pracuje obecnie z Bassem do koni i jest super 🙂
Angeel, a ile koni nią golisz i o jakim stopniu zmamucenia?
Ja Bassa już w sumie skreśliłam, bo kilka osób pisało że się sypią szybko 😵
Ogolilam Bassem w sumie juz ok 20 koni, w tym 2 szetlandy (to w kwestii stopnia zmamucenia  😁 ), ostrza hulaja dobrze, faktycznie odsylalam ja do naprawy bo pekl jeden element, ale naprawili bez problemu w ramach gwarancji i dziala dalej 😉 Jak na takie pieniadze to zdecydowanie polecam.
Angeel, mówisz o takiej maszynce? http://allegro.pl/maszynka-do-strzyzenia-owiec-koni-koz-bydla-bass-8-i4093338855.html
Gdzie kupowałaś?
Zastanawiałam się czy takie ostrze do owiec ogoli normalnie konia? W sensie na równo, bez jakichś śladów? Identyczne ostrza ma maszynka MarPol, która przemawia do mnie bardziej swoimi 450 W, ale jest opisana wyłącznie jako maszynka do owiec 🤔
Orzeszkowa raczej Angeel ma taką:  http://allegro.pl/bass-polska-maszynka-do-strzyzenia-koni-bydla-200w-i4147504427.html  z tego co pamiętam 😉
Tez się jakiś czas temu pytałam czy da się golić maszynka do owiec mocno zasierścione konie :P Ale odezwu za bardzo nie było a znaleźć info też nie mogę... 🙁

edit zły link :P
Orzeszkowa - mam taka, jak podlinkowala BlueHorse 🙂 Zdarzylo mi sie widziec strzyzenie owiec i szczerze mowiac nie sadze, zeby takie ostrze bylo dobre dla koni.

🚫
BlueHorse - jak tam Bialogora? 😉
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
14 kwietnia 2014 08:29
W tym drugim linku na zdjęciu to jest "końskie" ostrze, więc wszystko jest ok. Ja kupiłam maszynkę z marketu Jula za 400 zł. Nie grzeje się, jest w miarę cicha. Jedyny mankament tych tanich maszynek to ostrza nie najlepszej jakości, trzeba je częściej ostrzyć. Ja po prostu dokupiłam nowe heningera i jest super, a cenowo i tak wychodzi do przodu.
Czy do maszynki dla owiec BASS pasuje jakieś konskie ostrze? Jakie jest najlepsze?
Czy do maszynki dla owiec BASS pasuje jakieś konskie ostrze? Jakie jest najlepsze?

Nie sadze, zeby pasowalo. Ksztalt ostrza jest inny, wiec i mocowanie musi byc inne.

Constantia - ja na ostrze nie narzekam, obcielo 20 koni i ciagnie dalej bez ostrzenia 😉
Zdarzylo mi sie widziec strzyzenie owiec i szczerze mowiac nie sadze, zeby takie ostrze bylo dobre dla koni.

Dlaczego?
Dobrnęłam na razie do 74 strony tego wątku, oprócz BlueHorse, pytały o to jeszcze ze dwie czy trzy osoby i też się chyba nie doczekały odpowiedzi.
Patrząc na ten filmik na przykład:
to biorąc pod uwagę pośpiech nie ma jakichś specjalnych brzydkich śladów po maszynce a i owcy też raczej nikt przed strzyżeniem nie czyścił 😁
Ale mogę się oczywiście mylić, bo żywej owcy nie widziałam chyba nigdy z odległości bliższej niż 10 m 😉

Constantia, też się zastanawiałam czy nie kupić jakiegoś porządniejszego ostrza do tej mojej psiej maszynki z Juli, bo silnik pracuje bez zarzutu, tylko nie wiem czy jakiekolwiek by pasowały. Czy system snap-on to coś takiego jak na obrazku?

Maszynka z Juli też ma taki klips, może dokupić w takim razie do niej któreś ostrze Ostera albo Andisa? Tylko które? Może są jakieś szersze które by pasowały?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
14 kwietnia 2014 10:35
Ja bym zadzwoniła do sklepu i zapytała czy będą pasować i ile czasu jest na zwrot gdyby jednak nie pasowały.
Constantia, w sumie dobry pomysł, zaraz zadzwonię do Amigo czy mają jakieś na stanie, to poślę kogoś żeby kupił 🙂

EDIT: jeszcze jedno pytanie, co myślicie o ostrzach ceramicznych, faktycznie są bardziej trwałe?
Orzeszkowa, którą masz maszynkę z juli - tą małą "trymer" czy tą większą? :kwiatek:
ej_anka, tę mniejszą i, jak się okazuje, pasują do niej ostrza Ostera chociażby 🙂
Mam nadzieję, że tym razem uda nam się dogolić Biankę, bo na razie wygląda jakby kucyka mole objadły 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się