strzyżenie / golenie koni

Podjęłam męską decyzję - kupuję porządną maszynkę. Najbardziej przemawia do mnie Heiniger Delta 3, ale w oko wpadła mi też Optimum XS660 maszynka sieciowa i Star Universal CH350 - maszynka sieciowa, czy mogę prosić o jakieś opinie n.t. tego modelu albo firmy ogólnie? :kwiatek:

Optimum i Star mają ten plus że są dostępne stacjonarnie w Krakowie i w sprzedaży ratalnej, a na tym mi bardzo zależy, ale nie słyszałam nigdy o tych firmach 😉
Chcialabym wszem i wobec ODRADZIC serwis firmy Bass. Kompletna porazka, ludzie chyba nie wiedza po co sa zatrudnieni.

Raz kozie smierc, zamawiam Heinigera Delte 3. Mam nadzieje, ze ta juz bedzie bezawaryjna  🙄
Angeel, piąteczka 😉
Do mnie przyszła paczka z Sewinga już we czwartek, ale próba generalna dopiero jutro. Na razie po próbnym odpaleniu w kuchni mogę powiedzieć tylko jedno - wow! To jest prawdziwy pancerny kombajn a nie jakiś rachityczny chiński szajs!
Czy ktoś wie, czym się różnią ostrza Heiniger typu: zimowe i chirurgiczne? Pozostałe parametry podobne.

Chodzi mi o to, czy w chirurgicznym jest może lepsza stal, bo 1 czy 2 mm długości ostrza nie robią mi różnicy.

epk, nie wiem które to 'zimowe' ale w chirurgicznym masz jakieś dwa razy więcej zębów niż w normalnych, i one naprawdę golą do gołej skóry. IMO 1 mm a 0 to jednak jest różnica 😉

Przy okazji muszę powiedzieć że kocham moją Deltę 3 - ogoliłam Banderasa w 45 min, z czego z 15 męczyłam się nad wzorkiem. Byłam w szoku, że nie bał się wcale głośno pracującej maszynki, za to prawie usiadł jak mu z wylotu powietrza dmuchnęło na plecy 😁 Uważam że jak na pierwszy raz i tak jest nieźle 😉



Orzeszkowa  💃 💃... I dużo mniej zostawia takich "ząbków" od ostrza, super to wyszło! polecam moje wzorki na przyszłość  😁
Orzeszkowa, ja tak z innej beczki - ładne boksy 🙂
Lubię takie proste, drewniane.
Cobrinha, dzięki, to nasza wiata dla kaszlaków, nawet jeszcze niepomalowana 😉
Macie jakąś alternatywę dla ostrzy heinigera, które po zmianie stali bardzo się pogorszyły?
episode, skąd info o gorszej jakości?
Jeżeli chodzi Ci o duże ostrza, to na pewno będzie pasować Aesculap, Andis, Masterclip, Liveryman. Niestety nie wiem jak z jakością powyższych bo to tej pory używałam tylko snap-onów.
Aesculap to powinien być wściekle trwały patrząc po cenach 😉
Z doświadczenia i od dostawców. Golimy bardzo dużo koni i na starej stali dało się ogolić 15 - 20 koni a teraz golę z 6... Dostawcy też mówią, że ludzie narzekają. Dlatego szukam alternatywy
Właśnie kurcze tez się zastanawiałam co się stało z nożami Heinigera. 
Mam nowe, ogolily ze 3 konie i juz zostawiają pojedyncze włosy.
Balam sie ze cos sie stalo z maszynka ale jak zakladam stare noze to goli ok
episode, 15-20? 🤔 ja myslalam ze 10 to maks!
Aeskulapy mi jeden wet polecal, nie sa wiele drozsze od Heinigerow i zdaje sie ze mozna je normalnie ostrzyc?
Na starych, nowe są beznadziejne..
ja z pytaniem.  :kwiatek:

konie wychodzą na padok od 9 do 13, mniej więcej oczywiście. za kilka dni już będę mieć halę. golić z szyją czy bez szyi? dodam, ze derki noszą z podwyższanym kołnierzem.
Olson gol po całości, razem z szyją
somebody, a nogi? co z nogami? szczerze mówiąc planowałam zostawić
Jak planujesz wypuszczać na padok całą zimę to nogi lepiej zostaw.
Chociaż u nas niektóre wychodzą na padoki i żyją a golone całe razem z nogami ale jednak jak sobie myślę, że w śniegu i na mrozie stoją bez futra na nogach to nie wydaję mi się to za fajne.

Aeskulapy mi jeden wet polecal, nie sa wiele drozsze od Heinigerow i zdaje sie ze mozna je normalnie ostrzyc?


A nozy Heinigera nie mozna ostrzyc? Kurcze, slabo :/ A jakie modele ostrzy pasuja do Delty 3?

Orzeszkowa - oo, super! Mam nadzieje, ze moja nie bedzie jakas "trefna" bo ja mam jakiegos pecha do sprzetu...
Można ostrzyć ale toi tak daje słaby wynik
Cooo? 😀 od kiedy nie można Heinigerów ostrzyć?
Olson U nas konie padokowane pół dnia wychodzą golone, razem z szyja 🙂 Mój w zeszłym roku też był tak golony, ale wychodzi na cały dzień (do zmroku) i zmarzł. W tym roku ogoliłam w trace clipa, cieplej, a nadal praktycznie.
A kto pisze że nie można? Pewnie że można, Aesculapy, Ostery i inne też. Z tego co pamiętam to tylko Wahli nie chcą ostrzyć/ostrza na odpowiedzialność klienta? 🤔

Angeel, jak pisałam wyżej:
Jeżeli chodzi Ci o duże ostrza, to na pewno będzie pasować Aesculap, Andis, Masterclip, Liveryman. Niestety nie wiem jak z jakością powyższych bo to tej pory używałam tylko snap-onów.
Orzeszkowa - firmy do mnie dotarly, raczej mialam na mysli ktore modele pasuja do Delty 😉
Angeel, przy kazdym ostrzu zazwyczaj masz podane firmy/modele, do których pasują. Poza tym zwyczajnie widać na zdjęciu, albo masz snap-ony, albo te z dziurkami na małym ostrzu które podchodzą do Delty, albo te dziwne Moserowe czy Wahlowe wynalazki 😉

Przy okazji chciałam się podzielić paroma refleksjami średnio uzdolnionej technicznie blondynki:

# maszynk z ostrzami snap-on typu Oster A5 są milion razy łatwiejsze w obsłudze niż te HD typu Legend czy Delta 3
Rozkręcałam i skręcałam noże w Delcie już z 20 razy i tęsknię za klipsem.

# instrukcja Delty 3 jest do dupy, bo według niej śrubę dociskającąmałe ostrze należy obracać aż poczuje się opór, a potem jeszcze o 1/4 obrotu. A gucio! Przez dwa dni się męczyłam, bo bałam się za mocno dokręcić ostrza/zepsuć coś, a to wychodzi na to, że trzeba kręcić aż się dokręci do końca i wtedy: na nowych ostrzach można odkręcić o 3/4 obrotu, potem o pół, a dzisiaj trzeciego konia goliłam na 'do końca' i 1/4 wstecz. Dodatkowo w nowej maszynce moment 'do końca' ulega zmianie 🙄

# a więc jeżeli komuś Delta/Brofa/Ningbo zostawia paski, przycina się, nie chce golić w innych kierunkach niż idealnie pod włos albo wcale, wydaje dziwne dźwięki, to tak - macie za luźno dokręcone noże.

#olej Heinigera jest milion razy lepszy niż Ostera/MarQuanta/Inne bezbarwne i bezzapachowe.
Olej który dali do Delty 3 pachnie (albo śmierdzi, wedle uznania) swoistym naftowym zapachem, zupełnie jak olej który kupowałam 20 lat temu do maszyny do szycia i jest o niebo lepszy niż te wodniste, niepachnące parafinowe cosie.

# Delta 3 jest naprawdę ciężka i nawet mnie na moich łapach drwala po drugim koniu pojawił się bąbel - więc jak ktoś jest cienki w szyi niech lepiej zostanie przy mniejszych maszynkach 😉

# warto wyskrobać kasę na porządną maszynkę i kropka. Dzisiaj spędziłam na goleniu kucyka maks 15 minut (plus 30 na kurwowaniu na śrubę od noży, ale jak już wyregulowałam to było pięknie 😉), gdybym goliła małą maszynką z Juli to jeszcze bym nie skończyła i zamarzłam razem z kucykiem 😉

# Ostrość Ostera to nie ostrość w porównaniu do Heinigera 😁
Orzeszkowa - po Twoim opisie zaczynam sie juz stresowac, ze tez sie bede w nieskonczonosc meczyc z dokrecaniem tych ostrzy... Przyszla dzisiaj moja Delta 3, jutro testuje 😉 Mam nadzieje, ze sie obedzie bez problemow. Piszac "na nowych ostrzach można odkręcić o 3/4 obrotu, potem o pół" czyli to "potem" to juz przy drugim koniu?

Edit.
Czyli teoretycznie takie ostrza Brofy tez powinny pasowac do Delty?
http://www.sewing.com.pl/produkt,ostrze-do-koni-brofa-gm03,692.htm
Pytam, bo mam zapasowe ostrza od Bassa i zastanawiam sie czy beda funkcjonowaly z Delta 3.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
25 listopada 2014 19:30
Orzeszkowa,
dzięki za podzielenie się doświadczeniami.
Ktoś użytkuje heiniger progress? Jakieś komentarze i dobre rady?
Szukajka niewiele wypluła :/
Angeel, ja się męczyłam z rozkręcaniem ostrzy dlatego że ciągle miałam za mało dokręconą śrubę -> sierść właziła między ostrza -> musiałam rozkręcać żeby wyczyścić 👿

Co do dokręcania to tak naprawdę zależy od sierści konia, bo Banderasa z niezadługim i bardzo miękkim włosem goliłam na takich luźno dokręconych i poza sporadycznymi paskami które zostawały na sierści to nic się nie działo. Za to na koniu z dłuższym włosem zacięły się od razu. Poza tym na początku pokrętło chodzi dosyć ciężkawo, sprężyna też inaczej trzyma, więc trzeba popróbować, w jakim minimalnym ustawieniu noże łapią i nie zostawiają pasków i potem korygować w miarę zużycia ostrzy czy wyrobienia śruby.

Co do tych ostrzy to pasować będą, ale nie wiem, ile pociągną 😉

Z tymi ostrzami od Bassa nie jest zle, w zeszlym sezonie ogolilam ok. 20 koni na jednym komplecie 😉 Wiec mam nadzieje, ze i tutaj pociagna.

Golilam dzisiaj nowa Delta i ... jestem w niej zakochana  😍 Normalnie przyjemnie pracowac takim sprzetem. Ostrza szly jak w maslo, w ogole zero oporu. 3 kucyki ogolilam 🙂
Orzeszkowa - paski mi dzisiaj faktycznie zostawaly dosyc widoczne, ale w ogole nie ruszalam sruby, tak jak bylo tak zostawilam i nie kombinowalam (zeby nie przekombinowac). Jak mocniej dokrece, to nie powinno byc az takich paskow?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się