strzyżenie / golenie koni

Moon   #kulistyzajebisty
27 listopada 2017 13:21
Haffek, mi koleżanka goliła małą maszynką, taką dla psów i kotów Kula - bardzo ładnie i sprawnie wyszło 😉
Polecam tą http://allegro.pl/maszynka-do-strzyzenia-psow-zwierzat-camry-cr-2821-i5604400317.html  W tym sezonie ogoliła 3 konie, w tamtym 2 konie i nadal działa 🙂
własnie martwi mnie małe ostrze tzn mała maszynka... Jak pracowałam w stajniach to goliłam taką landarą czy tą małą da się tak ogolić aby nie było nierówności ?  🤔
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
27 listopada 2017 14:06
Ja goliłam 6 koni małą maszynką ,w tym 4 już drugi raz 😜
Jest na pewno ciezej i łatwiej o pasy, ale jak sie ma ograniczony budzet to nie ma co wybrzydzac. Poza tym po paru dniach jak ciut odrosnie juz nie widac zadnych pasów 😉
Słuchajcie mam pytanie ( może głupie), ale na co zwrócić uwagę przy goleniu, aby na sierści nie było "ząbków", na których wyrównanie trzeba potem czekać?  :kwiatek:
Słuchajcie mam pytanie ( może głupie), ale na co zwrócić uwagę przy goleniu, aby na sierści nie było "ząbków", na których wyrównanie trzeba potem czekać?  :kwiatek:

nie prowadz maszynki równolegle pod wlos tylko pod kątem 45stopni do kierunku rośnięcia włosa
Epikea,
i to jest ten cały myk? Że ja na to nie wpadłam do tej pory  😂 😂

Dziękuję! 😀 :kwiatek:
Polecam tą http://allegro.pl/maszynka-do-strzyzenia-psow-zwierzat-camry-cr-2821-i5604400317.html  W tym sezonie ogoliła 3 konie, w tamtym 2 konie i nadal działa 🙂


Naszego starego folbluta ogoliłam 3 razy jedną maszynką Camry i pewnie pociśnie 4 raz.
Natomiast nówka sztuka padła trupem na Vimtowym zadku 😂. On ma dość krótką sierść, ale bardzo gęsty podszerstek. Zimą robi się brodaty jak koza, rosną mu wąsy, szczotki robią się całkiem konkretne - zimowy urok ISH 😉.
Ja też polecam Camry, w zeszłym sezonie goliłam tańszą maszynką dla Koni, i taka kosiara głośna, że myślałam, że mnie kobyła zabije. W tym roku kupiłam camry za 150zł i jest super, konie stoją, nic się nie boją, super cicha, nie zostawia wyżej wymienionych "ząbków", jedyny minus, że ogolenie całego dużego konia to jakieś 3h-4h ( z przerwami na wystygnięcie maszynki), a kucyka mi zeszło około 2h. Jednak dużo mniej sierści zbiera za jednym "pociągnięciem" 🙂
3h?! O panie... A golisz z nogami i glowa cala? Nie no zadziwilas mnie, strasznie dlugo.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
28 listopada 2017 06:22
Ja maszynką Camry goliłam całego konia (nogi i głowa również) i zajęło mi to godzinę i 20 min. Moja maszynka się w ogóle nie grzeje, więc nie musiałam robić przerw poza tymi żeby wejść na schodki czy przejść na drugą stronę.
Ja ogoliłam już któryś raz konia, co prawda pierwszy raz prawie całego, maszynką z Lidla za 50zł  🤣
Moje ostrza do Camry padły po 3, czy 4 goleniu. Gdzie w sprawdzonym miejscu mogę kupić nowe ostrze/głowice?
Całego dużego konia, z głową, nogami, jakimś tam mało skomplikowanym wzorkiem, ale też częste zamiatanie sierści, pewnie się da szybciej, mi zajęło to tyle 🙂 ale też byłam calkiem sama, więc nie ma mowy o przytrztmaniu nogi, naciągnięciu skóry itp
Kammi   Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz
28 listopada 2017 14:03
Moje ostrza do Camry padły po 3, czy 4 goleniu. Gdzie w sprawdzonym miejscu mogę kupić nowe ostrze/głowice?


szybko, sprawnie http://mikar24.pl/glowica-do-maszynki-camry-cr2821-adler-ad2823-p-1117.html
jakie są ostrza w bassie końskim? 3 czy 1 mm? Ani producent ani sprzedawca nie raczą odpowiedzieć na maila.

btw, ja małą maszynką golę 1,5 - 2h max. 3 czy 4 to masakra jakaś.
n 3mm
dziękuję  :kwiatek:
czy ostrza heiniger będą pasować do maszynki Liscop z grene ?
To zupełnie inaczej mocowane ostrza, pamiętam że do Grene dało sie kupować jakieś tańsze zamienniki kiedyś z tym, że z tego co kojarzę jakościowo były duzo slabsze niz oryginalne przyszły z maszynką.
[CIACH] - sio do ogłoszeń!
Katharina   "Be patient and trust in the process"
02 stycznia 2018 10:02
Słuchajcie, jaki byście polecili wzór ogolenia konia, który jest bardzo wrażliwy na położony czaprak (ogolone plecy), czy derkę polarową na ogolony zad? Szukam czegoś co by mi właśnie plecy i zad zostawiło  :kwiatek: :kwiatek:
vissenna   Turecki niewolnik
02 stycznia 2018 10:25
Najlepsze byłoby golenie w tzw"ślad" z angielskiego "trace".
Czy jest sens kupić do Andisa AGC2 poszerzone ostrza? Potrzebuję golić całego konia, ale standardowa końska maszynka odpada bo od samego dźwięku koń mi skacze pod sufit. Golony cichą stoi jak cielak.
Katharina   "Be patient and trust in the process"
02 stycznia 2018 10:30
vissenna Dziękuję !  :kwiatek:
Moze wiecie czy można kupić noże  haupner 86872-28Z w Polsce?
akaamaa, noży haupnera nie ma w ogóle w Polsce. Niestety sprawdzony temat dogłębnie. Nawet sklepy teoretycznie sprzedające duże maszynki tej marki tudzież maszynki i elementy do mniejszych maszynek psich itd. odpowiadają, że nie podejmą się sprowadzenia noży do dużej maszynki.
A jakieś zamieniki?
Szefowa moja próbowała coś kupować... Andisa? Nie pamiętam były identyczne gabarytem ale miały jakiś taki pierdolnik, że nie dało ich się do Hauptnera zamocować 🙁
Generalnie tak jak pisała Klami - próbowaliśmy już wielu opcji, w końcu znajoma nam w Niemczech kupiła i wysłała.
I niestety oryginały mega drogie...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się