strzyżenie / golenie koni

Rudzielec_23 ja zawsze wysyłam moje ostrza Listera do ostrzenia zanim stępią się na maxa. Nigdy nie doprowadziłam moich ostrzy do momentu, że nie chciały już ciąć.
Zamówiłam maszynkę Camry tylko po to, żeby podrównać kobyłę po poprzednim goleniu i....szacun, jeśli dajecie radę tym ogolić całego konia  🤣 Jestem rozczarowana, choć goliłam 3 dni temu inną tanią psią maszynką, więc wymagań nie miałam wysokich
kasska, a dlaczego? ja golę moje całe 2 konie i nie narzekam wcale, choć oczywiście jakby była szersza bym się nie obraziła, ale coś za coś...
Mam wrażenie, że jeśli probowałam golić nawet minimalnie niezgodnie z kierunkiem włosa to nie łapała
Nie strasz mnie, planuję na wiosnę zanabyć to Camry i ogolić... swojego nigdy niegolonego konia. Moją nigdy niegolącą ręką. 😀 To może być długie posiedzenie. Mówisz, że jak tym go ogolę, to już wszystkim ogolę? 😀
kasska, a to ciekawe co piszesz, bo wg mnie to ona właśnie jest do zadań specjalnych, ale może to zależy od głowicy.
kasska, a to ciekawe co piszesz, bo wg mnie to ona właśnie jest do zadań specjalnych, ale może to zależy od głowicy.

A którą konkretnie posiadasz? Czyli może jednak przeżyjemy z Bąblem to golenie. :P
Sivrite, Camry jest tylko jedna chyba? Tą bordową.
Sivrite,
dasz radę  😎 ja właśnie pierwszy raz w życiu goliłam moją młodą, nigdy niegoloną, przy pomocy maszynki, którą kupiłam 2 lata temu dla kota :P równo nie jest, ale zdecydowanie mogło być gorzej :P

Perlica,
a zmieniałaś głowicę ?
Sivrite,
dasz radę  😎 ja właśnie pierwszy raz w życiu goliłam moją młodą, nigdy niegoloną, przy pomocy maszynki, którą kupiłam 2 lata temu dla kota :P równo nie jest, ale zdecydowanie mogło być gorzej :P
Perlica,
a zmieniałaś głowicę ?

Ja mam siwego, to nie będzie widać. 😀

Perlica, o tę głowicę właśnie pytałam. Czy po prostu myślisz, że mogą mieć jakieś wady produkcyjne niektóre egzemplarze?
kasska, chyba już z 10 razy, bo ja mam kilka lat tą maszynkę.
Jak przestaje ciąć to trzeba ją naładować, ale ładowanie akumlatorów to cała noc.

Sivrite, tak właśnie sobie myślę, że to jedno chińskie to jakość możenie być powtarzalna.

Uważam że ona goli idealnie, prawie na 0mm, więc nie zostawia żadnych śladów ( wg mnie).
Uważam że ona goli idealnie, prawie na 0mm, więc nie zostawia żadnych śladów ( wg mnie).

A jakieś inne długości też ma, czy tylko "na łyso"? Albo może jakaś nakładka jest w zestawie, żeby zwiększyć długość?
Sivrite jest możliwość wyboru 😀 poprzez przekręcenie maszynki 😀
A powiem Ci że na siwych nierówności widać najbardziej hahah 😀
Ja jak swojego pierwszy raz w życiu goliłam to wyglądał tragicznie  🤬
A próbował ktoś golić z tymi nakładkami, np na 6mm ?
Sivrite jest możliwość wyboru 😀 poprzez przekręcenie maszynki 😀
A powiem Ci że na siwych nierówności widać najbardziej hahah 😀
Ja jak swojego pierwszy raz w życiu goliłam to wyglądał tragicznie  🤬

Nie żartuj... Serio? Ja tak w ogóle to... NIENAWIDZĘ ogolonych siwych. Nienawidzę, jak im widać ciemną skórę spod futra. Wyglądają, jak łyse koty albo łyse psy, no fujka... Ale po ostatnich kilku latach i po tym, jak aktualnie wyglądają polskie wiosny ( 0 stopni, 0, 3, 5, 8, 25, 30, 30...) chcę mu trochę ulżyć.
Kasska, ja golę bez nakładek, z nakładkami nic nie łapie. A to tak to prawie tnie na 0 😉 Widziałam patent golenia z włosem, ale to roboty w ciul dużo, ale efekt fajny. Inna sprawa, że nie wiem czy to włosom nie szkodzi 👀
PATRYCJA10822, a Ty kręciłaś tym pokrętłem i widziałaś różnicę?
Bo moja goli zawsze na 0, nawet jak ustawię na 2mm.
amnestria,
tak coś czułam, że to pic na wodę  😀
Sivrite ja ogle konie maszynka dla koni i golilam 3 siwe i na nich nie widac niedociągniec, najgorzej na jakimś np kasztanie, bo on sie jaśniejszy robi po ogoleniu wiec jak cos niedogolisz to widać.

Za to co do tej maszynki camry, mam ja do głowy dla konia i no nie jestem na zachwycona jak sie zle nia ułozy to no cięzko się goli a mówie o nowej naładowanej, nie dałabym rady golic tym całego konia, choć może duże powierzchnie łatwiej się jedzie i gorzej jest gdzie jest wiecej zgieć jak głowa, pęciny
Ja ogoliłam swojego bułanka nowa Kerbl FarmClipper Akku, na swoją obronę powiem, że to moje pierwsze golenie dużą maszynką... Ale zrobił się myszaty  😂.  Mocno go skrzywdziłam?  😡 W sumie tylko na zadku tak wyszło i nie jestem pewna czemu tak :/
Wy się stresujecie swoim goleniem, au mnie ktoś sobie ogolił konia tak:  😂

Żeby nie było koń ma 20 lat i zasypia przy goleniu. Ogolona ma tak samo resztę ciała... . Ja bym go nawet na padok tak nie puściła 😉
KaNie, zdaje mi się, czy wibrysy też ma ogolone...?
Sivrite
Raczej nie , bo to co jasne brązowe jest nie ogolone wcale. To dookoła oczu i kilka cm nad nosem.
Sivrite
Raczej nie , bo to co jasne brązowe jest nie ogolone wcale. To dookoła oczu i kilka cm nad nosem.

Teraz to dopiero widzę. xD Myślałam, że może taki jego urok i chodzi Ci o te smugi na twarzy. 😀 I że koń skarogniady w dziwne plamy, co zdarzało mi się spotkać. Ale rzeczywiście na żywo musi wyglądać komicznie.

Tu lepiej widać chyba  😂
Ok to jednak moje golenie nie wyszło tak źle  😅
A.kaminska
Ten koń ma tak całe ciało ogolone. Nogi równie tragicznie. Także zawsze jak pomyślisz że źle golisz, wróć do tego zdjęcia  😜
KaNie o mamo ! Ale wygryziony  😁
KaNie, to zdjęcie to jest taki mój koszmar, jak myślę o swoim pierwszym podejściu do golenia, takie wyobrażenie katastrofy. 😀
Sivrite
Myślę że jak za 1 razem olejesz golenie głowy i nóg, poswiecisz troszkę czasu i cierpliwości to ogolisz ładnie. Ja np głowy i nóg nie gole mimo że startuję. Raz że nie mam cierpliwości, dwa że mam mlode konie i boję się że będą coś odwalały a potem skończą jak ten ze zdjęcia 😉 a mój luzak powiedział że jak ogóle tak konia to on bierze L4 na zawody 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się