strzyżenie / golenie koni

Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
30 września 2020 20:59
Aga_Leming głośna ale raczej bezawaryjna i nie grzeje się za bardzo. Jedyny minus to ostrza. Wszystko zależy na jakie trafisz przy zakupie, mogą ogolić kilka koni a równie dobrze żadnego (wtedy reklamujesz i wymieniają).
Na jak długość goli ten Bass? 🙂 do nóg i głowy lepiej kupić camry czy ta mniejsza wersje bassa? :kwiatek:
Czy ktoś wie gdzie kupie takie ostrza ?
Albo jakies zamienniki ?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
22 października 2020 20:48
Marthiiina np  tu

Zadzwoń do sewinga bo TE mogą też pasować.
Ktoś poleci jakieś miejsce gdzie można odesłać maszynkę na czyszczenie + przegląd + ostrzenie ostrzy (i najlepiej jak by dobrali mi też dodatkowo ostrza? 😁 )
Nirv polecam Bobera, ogólnie mają serwis Heinigera ale może biorą też inne maszynki.
groomer.com.pl

Już nigdy nie dam do ostrzenia nigdzie indziej!
Witam serdecznie mam kilka pytań o golenie konia.. posiadam klacz huculską która wiadomo zarasta mega futrem.. już we wrześniu jest zazwyczaj po wymianie sierści, a później staje się ona coraz dłuższa. Chciałam się kogoś poradzić w jaki wzór ogolić konia czym one się różnią jaki jest najlepszy, co najważniejsze jak później derkować konia, aby się nie rozchorował.(chodzi mi o rodzaje derek ilu gramowe wybrać, czy np w boksie musi być inna derka itd.) Trenujemy 5-6 razy w tygodniu i w porze jesienno zimowej futro daje nam popalić... raz że koń mega się poci, a potem długo schnie i tak w kółko. Dodam, że klacz ma 7 lat, mieszka w boksie angielskim, wychodzi w okresie jesienno zimowym w granicach 5-6-7h w zależności od pogody. Dodam że również mamy halę. Za wszelkie informację będę bardzo wdzięczna 🙂 dziękuję i pozdrawiamy
Szukam maszynki dla własnego użytku, bo golenie Camry mnie trochę męczy. Możecie coś polećić w miarę taniego? Chciałabym żeby nie było problemów z dostępnością ostrzy. Googlując znalazłam takie maszynki:

AKUMULATOROWA MASZYNKA STRZYŻENIA KONI

Heiniger Saphir Cord

OSTER GOLDEN A5

Wahl Avalon

Vidal XL do strzyżenia koni
xxagaxx, bardzo polecam Brofę. Mam ją już 7 lat. Ostrze Heninger sobie włożyłam jak oryginalne się zużyły.

https://www.sewing.com.pl/produkt/maszynka-brofa-208-szara-208

Z innej beczki, czy ma ktoś Heinniger saphir i mi powie jakiej szerokośi jest ostrze? Ona jest szersza niż Camry? 👀
Ostrza "psie", coś 5 cm.
Ten Heininger jest fajny, właśnie goliłam nim trzy konie. Ostrza miałam od Andisa.
Ja polecam z tych małych również Andisa, ostrza snap-on więc pasują nie tylko tej firmy. 
xxagaxx, najłatwiej z ostrzami i wszelkimi innymi elementami chyba z Heningerem. Jest tez dokładnie ta dostępna w Equishopie. Może na black friday będzie w dobrej cenie.
xxagaxx, ja mam Heinigera tylko inny model. Jeśli mogę coś podpowiedzieć to poszukaj na amazon.de - jest szansa, ze uda ci się taniej kupić.
flygirl, mówiszo o tym Saphire? A nie jest mały?
Bo tym moim Camry to spoko by się goliło gdyby nie to że jest malutki. Ogolenie całego konia bardzo długo zajmuje.

Dance Girl, Henigerów trochę jest a ja jednak nie chciałabym wydawać ponad 1000 zł na maszynkę której nawet nie docenie ;P także dlatego pytam który model najlepszy dla własnych niewielkich potrzeb 🙂
flygirl, to on jest wielkośi Camry chyba właśnie?
tarisa, Dziękuję  :kwiatek:
xxagaxx, ja mam Andisa: https://www.groomershop.pl/andis-agc2-super
Lekka, cicha - daje radę z nogami. Używam do niej ostrzy Wahl - fajnie mi się to sprawdza. Robię średnio 8-10 goleń w sezonie. Wiadomo, że golenie idzie ciut wolniej niż Heinigerem z szerokim ostrzem ale nie jakoś odczuwalnie dłużej. Mam Camry i mam tą - nie ma porównania.
arol jak masz hale to ja bym goliła po całości, ewentualnie bez nóg. Derkę może mieć w boksie tą samą co na padoku. A ich ilość zależy od tego ile chcesz wydać im więcej im masz tym lepiej bo możesz zmieniać jak coś zamoknie, takie minimum to polar, plandeka, coś z wypełnieniem 100/150g, 300g.

Dziewczyny ja polecam bardzo Heiniger Saphir. Używam do niego ostrzy Andisa T10 to takie poszerzone, golenie zajmuje nią więcej czasu niż dużą maszynką ale jest dokładniejsza no i lekka.
xxagaxx, z tych co wymieniłaś to tylko Saphir. Wszystkie ostrza snap on pasują, najlepszej jakości są te z Wahla. Możesz kupić ostrza typu T, nimi ogolisz trochę szybciej.
Perlica, xxagaxx nie widziałam nigdy Camry na oczy, więc nie porównam. 😀 Ja też się obawiałam golenia całego konia, bo byłam przyzwyczajona do Listera Legend, ale miło i przyjemnie poszło. Mi akurat golenie zajmuje trochę dłużej ze względu na połączenie zapędów do perfekcjonizmu i rzadkiego golenia, ale ktoś wprawiony to by się spokojnie w godzinkę wyrobił.
Skuszona opiniami o Camry sprobowalam.

I faktycznie dala rade nawet szetlandowi i fiordowi.
Nie jest moze tak szybka i dokladna jak te "konskie", ale daje rade!
Visenna, Camry wymiata, tylko golenie niestety trwa, ja zwykle robię na dwa razy. Jakbym miała do golenia 10 koni to pewnie bym kupiła końska, ale dla 1-2 Camry wystarczy
No dobra, to teraz mam zagwozdkę. Myślę nad Henigerem Saphir, ale czytam ze ostrza maja najwyżej 4cm szerokości...
Rozważam te

https://germapol.pl/pl/p/Andis-FHC-ShowEdge-dwubiegowa-maszynka-do-strzyzenia-koni-i-bydla/23115741

https://germapol.pl/pl/moser-avalon-lekka-akumulatorowa-silnikowa-80-w-maszynka-ze-specjalnym-ostrzem.html

https://www.groomershop.pl/andis-agc2-super?gclid=CjwKCAjw8-78BRA0EiwAFUw8LAsZ2tAFOTsXqGtZNxEf9VT_zLm7f28tvz84Kju7HqKZAzv2YndlmxoC5scQAvD_BwE

No i tego Saphira.... one wszystkis sa snap on. To moge sobie kupić szersze ostrza? Potrzebuje 5-6cm mysle zeby na luzie golić. Plus chciałabym miec opcje golenia nog.

Help!
A ja ogoliłam w tym roku Brofą zamiast Camry i to był błąd wielki, bo z cienkiej dereczki mi się próbuje rozbierać dziad. Jednak Camry goli na 0 , a inne maszynki na 1,5.

flygirl, No właśnie camry jest wąziutka i ostrze ma chyba z 4cm szerokości.

somebody, dzięki to chyba wezme go jednak.
ale ktoś wprawiony to by się spokojnie w godzinkę wyrobił.


jeszcze nie słyszałam, żeby ktokolwiek ogolił małą maszynką konia w godzinę, choćby nie wiem jak bardzo był wprawiony. Chyba, że bez głowy i nóg 😉 Może 1,5h jak ktoś robi niechlujnie - z tym się jeszcze spotkałam.
Bez głowy i nóg. 😀 Zapomniałam dopisać. Ale i tak spotkałam w poprzedniej pracy dziewczynę, która goliła konia w całości w mniej niż 2h i był ogolony idealnie, mój niedościgniony ideał, tez bym tak chciała już umieć. Ale tez konie sportowe łatwiej się goli niż zarośnięte niedźwiadki.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się