strzyżenie / golenie koni

Maszynka strzyże Ale zastanawiam się czy ostrza powinny tak wyglądać. Mam maszynkę profesjonalną do strzyżenia psów tylko na kablu i w sumie zakończyła już swój żywot. Ostrze ma duuzo lat i było kilka razy oddawane do ostrzenia a i tak wygląda tysiąc razy lepiej od tego w nowej maszynce.
Zdjęcie zrobione na przybliżeniu z flashem.
20240106_135922.jpg 20240106_135922.jpg
Padła mi mała maszynka Adler AD 2828... wyłączyłam ją i już się nie włączyła... Czy macie do polecenia serwis (najlepiej w Warszawie), który mógłby sprawdzić co się stało? Szkoda mi jej wyrzucać, bo już są niedostępne, a mam jeszcze nowe ostrza i idealnie strzyże pod dużą maszynkę... 🙄
Możecie mi podpowiedzieć gdzie tanio i dobrze można wysłać ostrza do ostrzenia? Cyklicznie będzie to kilka sztuk co 2-4 miesiące. I ile taka przyjemność może kosztować?
SzalonaBibi, ja wysyłam do Groomershopu
SzalonaBibi ja wysyłam do Groomershopu i do Groomer.com, ceny mają podobne tylko zależy jakie masz ostrza no i musisz liczyć wysyłkę. Ciężko oszacować ile wyjdzie, ostrza snap-on są tańsze w ostrzeniu niż duże "zwykłe", a cena wysyłki będzie zależna od tego czym wyślesz.
Dzięki wam. W pracy szukamy, bo przy niektórych futrzakach moment się zużywają, nawet tylko przy goleniu łapek do pobrań.
Jak się mają muchy do golonych koni w lato, padokowanych normalnie codziennie? Na logikę to bardziej gryzą i dokuczają takiemu. To wtedy taki łysy już obowiązkowo w derce?
Nigdy nie goliłam w lato, a teraz jakoś taki pomysł przeszedł mi przez myśl.
Puma, moja chodzi w derce, niezależnie od golenia. Goliłam ją gdzieś miesiąc temu, nie znosiła sytuacji gorzej niz reszta. Ale też szybko odrosła, już śladu nie ma po goleniu.
Puma, - przecież futro zupełnie nie chroni przed ugryzieniami 😉 Bardziej bym się obawiała np. poparzeń słonecznych.
Mój jak był łysy łaził bez derki jeśli miał do dyspozycji cień, przeżył bez szwanku, nie widziałam żeby był bardziej pogryziony niż z futrem.
Dziękuję Wam za odpowiedzi!
Czyli temat do przemyślenia 😉
Jak szybko wam aktualnie odrasta sierść.
Mam do golenia jedna nogę i ze względu na "kontuzję" jest to droga przez mękę. I futro mi odrasta w szalonym tempie. Za szybko. I się zastanawiam czy to kwestia osobnicza, czy żarcia i supli czy pogody- nie wiem.
Ja mojego goliłam równy miesiąc temu i jeszcze nie odrósł
wabankowa, tydzień! Jeden tydzień i futro odrośnięte🙁 na nodze.
Tydzień to dość szybko, jednak nogi zawsze odrastają najszybciej. Jak mają często zawody to nogi gole nawet co 2 tygodnie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się