strzyżenie / golenie koni

margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
04 stycznia 2009 09:20
tzn nie wiem czy u nas nie jest zimniej niz w zwyklej angielskiej bo jest wieksza powierznia
Lotnaa   I'm lovin it! :)
04 stycznia 2009 11:56
Trzeba wziąć pod uwagę, że chociaż w stajni niby cieplej niż na zewnątrz, to koń nie może się tam ruszać (=ogrzewać).
fotki będą gdzieś koło czwartku dopiero, moje ogolone całe i na padok chodzą w tej samej derce co stoją w stajni i nie wygląda na to żeby było im zimno, na wybiegu praktycznie cały czas się przemieszczają. Co prawda chodzą ok 2 h dziennie.
mam pytsnko; czy mozna jeszcze w styczniu golic konia?
kujka   new better life mode: on
04 stycznia 2009 19:22
a czemu nie?
a nie wiem  😁 cos mi sie o uszy obiło ze w styczniu jez nie można
lostak   raagaguję tylko na Domi
04 stycznia 2009 19:32
golenie nie zalezy od miesiaca, tylko od warunkow, dlugosci siersci i tego co kon robi.

my sie golimy po raz drugi... jutro.  zaroslo sie staremu w ciagu ostatnich 2 miesiecy
no własnie... co tu ma miesiac do rzeczy?
Ja oglaszam, ze moje malenstwo ogolone. Smiesznie wyglada. Nowa dereczka ( 300g) rozdziewiczona.
W koncu moge normalnie przy nim porobic wszystko po treningu, a nie czekac ( badz zostawiac  🤔 ) mokrego i brudnego.
Mój golony cały oprócz nóg, w stajni derka około 150-200 nie wiem dokładnie bo to w spadku z rodzimej stadniny, a na pastwisko 400. W weekend fotki wstawie 😉
Lotnaa   I'm lovin it! :)
05 stycznia 2009 19:14
Taka jedna derka to nie za mało na takie mrozy?  🙄
Chłopak przyjezdza w piatek do tego czasu maja opasc mrozy, a jak nadal tak bedzie to jeszcze polarowka pojdzie pod stajenna, a na pastwicho na godzine gora :P
opolanka   psychologiem przez przeszkody
05 stycznia 2009 21:11
mój golony "połówkowo", ale w derce... nie stoi. W stajni jest tak ciepło, że chodzimy w swetrach. Jest nawet za cieplo... Wieć na razie derek na konie nie zakładamy, na padok i owszem.
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
05 stycznia 2009 22:57
Kurczę to tak jak u nas, koń ogolony całkowicie, ale wypełnienie 230 wystarcza zupełnie. W 300 się grzał strasznie, więc po jednym dniu nowa derka wylądowała w pace i czeka na lepsze czasy/nowy dom  🤔wirek:
efka moje tez stoją z wypełnieniem 210 i jak najbardziej im to wystarcza
Moje stoja teraz w podkladach tatini plus na to 300 padowkowa z katpurem... Miss bardzo zadowolony 🙂 W stajni ok 0 stopni w dzien, w nocy podejrzerwam ze nie wiecej jak -3... bo zaczynaja zamarzac poidla.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
06 stycznia 2009 15:07
U mnie w stajni nic nie zamarza, cały czas plusowe temperatury. I dobrze, bo nie musze się martwić, że konie zmarzną.

ale gdyby spadała temperatura, to derka leży i czeka. Polarowa, z grubego polaru.
crazy jakie podkladki?
Tatini i HKM napewno maja takie derki pod derki, bawelenka z flazelina , cieplutkie i mieciutkie🙂 Wklada sie je pod derki. Cena ok 100-150zl
erieen   szczery słowiański uśmiech
06 stycznia 2009 15:29
mój tylko trochę ogolony, ale teraz pod padokową derkę dostaje jeszcze podkładkę 220gr, z Tattini- bardzo fajnie się sprawdza.
W watku derkowym, wkleilam zdjecia tych derek🙂
Lece tam zobaczyc, a chyba musze sie wyposazyc w taka podkladke  😎
Jakich ostrzy uzywacie do strzyzenia ? Chodzi mi o wysokosc zostawianego wlosia.
Jeejku, przy tych mrozach które teraz były (-20 w nocy) mój koń stał w czterech derkach- zimowej 400gr, przejściówce 240gr, i dwóch polarach i i tak nie było mu specjalnie ciepło. Jakieś gorące konie/stajnie macie- zazdroszczę!
Karmelita, golony jest jak wnioskuję?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
09 stycznia 2009 18:46
Karmelita a wygodnie temu koniowi jest w tych derkach? Bo chyba trochę ciasnawo...?
ja bym się zastanawiala czy koń jest zdrowy albo inna opcja ze własciciel histeryzuje
caroline   siwek złotogrzywek :)
09 stycznia 2009 18:55
Karmelita a wygodnie temu koniowi jest w tych derkach? Bo chyba trochę ciasnawo...?

jak o tym pomysle, to mi sie wydaje, ze lekkie to one tez nie są 😉
Lotnaa   I'm lovin it! :)
09 stycznia 2009 19:01
"Moje" konie zawsze zimą w 3 derkach stały i nie narzekały, żeby im w nich "ciasno" było.
Jasne że golony i niestety w angielskim boksie. Ciasno raczej nie, może trochę nie wygodnie, ale bardzo nie narzeka, a wolę to niż zapalenie płuc. Jak ktoś się decyduje golić konia to powinien zadbać o to, żeby było mu ciepło- nawet jeśli nie stoi w ciepłej stajni.
Mój był golony w październiku, teraz obrósł taką okropną szczeciną ale przy tych mrozach i boksie angielskim raczej się wstrzymam z powtórnym goleniem. Stoi w derce 400gr z kapturem firmy Shires. Swietna derka polecam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się