Postcrossing-korzystacie?

a moje kartki do Chin idą już kolejno 51 dni i 31...  😵
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 grudnia 2010 08:12
hanoverka, na "ściane" na stronę? Skaner lub zrobić foto.


edit:
Widzę, że moja kartka do Niemiec chyba nie dojdzie. Wylosowałam małolatkę, która mieszka w internacie przy prywatnym gimnazjum. Nie logowała się ponad miesiąc, a nie wierzę, że 600km priorytetem idzie 22dni 🙁
U mnie podobnie. Chłopaczek z Macau się nie loguje. Kartka 37 dni w drodze i ma cały czas stan 2 wysłane i 0 otrzymanych. Tak sobie myślę, że niezły system wymyślił, bo cały czas będzie dostawał kartki, a on sam nic nie wyśle.
Jara tak o to mi chodzi własnie. Dzięki 🙂
Wilejka   nie. na wiele sposobów !
30 grudnia 2010 10:57
A ja dostałam kartkę i przykro mi się zrobiło, napisałam wyraźnie że nie chcę pocztówek dodawanych za darmo w ramach promocji np. filmu, tymczasem dostałam pocztówkę od niejakiego Ramona, z fundacji Ronalda McDonalda ... zawsze staram się wysłać takie pocztówki, jakie chce dana osoba, a tu taka przykra niespodzianka. Chyba napiszę sobie w profilu 'NO MORE FREE CARDS !!!'
Wilejka   ja dostalam takie cos:

Wilejka   nie. na wiele sposobów !
30 grudnia 2010 11:04
nie mam pytań 😁
Hahaha😀 Ja nie wiem, jak można wysłać darmowe pocztówki. Żeby chociaż były ładne... 🤔wirek:
To ja chyba mam naprawdę szczęście z tym postcrossingiem 🙂. Wszystkie otrzymane kartki podobają mi się, mniej lub bardziej, ale są ok 🙂.
To jest przykre, że ktoś nie chce/nie może kupić nawet najzwyklejszej kartki ze swoim miastem a wysyła buble :/ ...
Dziś idę wysłać do tej babki co mi wysłała kartki z końmi. W swoim profilu napisała, że lubi m.in. kartki z miejscami kultu, krzyżami hm... A w ulubionych miała dodane z kościołami itp.
Na szczęście znalazłam u siebie za czasów kiedy namiętnie przywoziłam z każdej wycieczki pocztówki 🙂 kartki z Lichenia, Jasnej Góry, jakiegoś klasztoru i sanktuarium. Mam nadzieję, że się spodobają
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 grudnia 2010 14:54
Ja dzisiaj dostałam pocztókę z Finlandii i Pani od której dostałam ją napisała mi:
Na znaczki jestem ja, jak miałam rok. Było to 49 lat temu ! 😀
Dostalam dzis 3 kartki- Rosja, Finlandia i Holandia z czego dwie z konmi🙂 😍
Też mam szczęście z pocztówkami. Wszystkie jakie do tej pory dostałam są ładne, a od czasu kiedy dopisałam w profilu że lubię pocztówki z miastem nocą, zaczęłam takie dostawać. Mam cudowne Toronto nocą, Wilno i Monachium 😜
Wilejka   nie. na wiele sposobów !
30 grudnia 2010 17:29
Finlandia doszła w 3 dni ! Wysyłałam w poniedziałek priorytetem. Ja dostałam w listopadzie pocztówkę z Finlandii - również doszła w 3 dni.
Zawsze czekałam aż wylosuję nowy adres - po dzisiejszej kartce już mi się odechciewa, no bo co, znowu wyslę ładną i wedle życzenia, a dostanę byle jaką ? -.- Adres będę losowała chyba dopiero w Nowym Roku.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
30 grudnia 2010 17:32
Brazylia, UK i USA idą już blisko 46 dni 😵
nie mam pytań 😁
Hahaha😀 Ja nie wiem, jak można wysłać darmowe pocztówki. Żeby chociaż były ładne... 🤔wirek:

Najgorsze było to, że takie kartki od tej osoby dostałam tylko ja i jeszcze jedna osoba, reszta podostawała bardzo ładne kartki z miastem  🙄
Dziś dostałam kartkę z Holandii z Misiem  😀 (tzn. niedźwiedziem ;])
Hija, szybko dotarła Twoja kartka do Macau?
O, wątek ożywaaa  😀
Doszła do tej małej dziewczynki z Holandii, jej tata napisał, że bardzo lubi śmieszne koty-taką wlaśnie jej wyslalam ;D.
Wylosowałam Tajlandię, ale dziewczyna nic nie napisała o sobie - doslownie nic. Zobaczę co mam w domu fajnego i coś jej wybiorę i jutro wyślę 🙂.
slojma   I was born with a silver spoon!
30 grudnia 2010 20:32
Ja wczoraj dostałam dwie kolejne kartki
Jedna z Holandii bardzo fajna,  a druga z, Kanady z pluszowym miśkiem dziewczyna napisała, że nie miała innej kartki dlatego wysyła mi tą 😫
doszła moja do Hiszpanii - ponad 30 dni..  😵
do NY już pewnie nie dojdzie... 50 dni  😵
Hija, szybko dotarła Twoja kartka do Macau?

Wcale nie doszła. Ale myślę, że to coś z chłopaczkiem, który ma kartkę dostać jest nie tak. Ostatni raz logował się 13 dni temu. Nie zarejestrował żadnej kartki odkąd ja go wylosowałam i żadna do niego nie doszła.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 grudnia 2010 21:04
Finlandia doszła w 3 dni ! Wysyłałam w poniedziałek priorytetem. Ja dostałam w listopadzie pocztówkę z Finlandii - również doszła w 3 dni.
Zawsze czekałam aż wylosuję nowy adres - po dzisiejszej kartce już mi się odechciewa, no bo co, znowu wyslę ładną i wedle życzenia, a dostanę byle jaką ? -.- Adres będę losowała chyba dopiero w Nowym Roku.


Histeryzujesz. Nie zawsze dostaniesz to co chcesz, ale przeważają ludzie, którzy spełniają życzenia 😉
JARA- nie przeważają niestety, a myślę, że kartkę z kociem (jaką by życzyła sobie dostać moja córa) na każdym kontynencie nie tak trudno zdobyć. Na szczęście badziewiastych kartek jeszcze nie dostałam. Co prawda mało kotów, ale inne są ładne też.

Mam w planach kupić sobie album taki z samoprzylepnymi foliami i tam wkładać kartki. Zaczęłam też na wyjazdach kupować karteczki.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 grudnia 2010 22:23
marysia550, ojj wierz mi, bo gimnazjalistka zażyczyła sobie kartkę z psem i wyobraź sobie, że jakby rozpłynęły się w powietrzu. Nie było ani jednej. Koniec końców znalazłam 1szt, a Wrocław małym miastem nie jest 😉
Wilejka   nie. na wiele sposobów !
31 grudnia 2010 09:50
ale co, chciała pocztówki TYLKO z psami, niczym innym ?
Szok, do Niemiec na którą ostatnio narzekałam - doszła dziś  😂 Po ponad 30 dniach.
Wylosowałam Portugalię 🙂 i dziewczyna chce tylko i wyłącznie kartki z miastem/widokiem.
Do Tajlandii wybrałam truskawkową z cytatem, nie określiła co chcce...
Ja nawiązałam kontakt mailowy z 20-letnią Chinką🙂 Na razie trochę sztywno, mam nadzieję, że się dogadamy.
Moje pocztówki do Rosji, USA i Japonii idą 12 dni, mam nadzieję, że dotrą w miarę szybko.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
31 grudnia 2010 11:12
ale co, chciała pocztówki TYLKO z psami, niczym innym ?


Z tego co wymieniła psy były chyba najbardziej dostępną pocztówką. Chciała jeszcze pocztówkę z chomikiem albo Garfieldem. Znalezienie pocztówki z psem było wyczynem niesamowitym, to co dopiero chomik czy ten kreskówkowy kot 😉
A ja dziś otrzymalam 3 kartki  😲 których się zupełnie nie spodziewałam 🙂. Są PIĘKNE!

1 - z USA z koniem w śniegu, piękna 🙂 z wioski Amiszów. jest naprawdę SUPER! nie ma niestety pieczątki więc nie wiem ile szła, wedle stronki to 24 dni.
2 - z Bialorusi. w kopercie, taka dłuższa, z pięknym widoczkiem na kościół (chyba 🙂😉. Odesłałabym jej coś, ale adres napisała w "ichnim" alfabecie więc  ni jak tego nie rozszyfruję.
3 - i uwaga uwaga - szok. z Rosji. Taka świąteczna z reniferem, chyba starszej daty, ale ładna 🙂 dziewczyna napisala, że mam piękne rosyjskie imię heh 🙂 ogólnie wszystko bardzo sympatycznie. I teraz szok szok szok 🙂.  Data którą dziewczyna napisala - 24 grudnia br. Pieczątka jest z 27 grudnia. Dziś mamy 31 czyli kartka szla 4 dni!!! Co ciekawe nie ma tam ani naklejki ani napisu co wskazywaloby ze priorytetem poszla. 🙂
Ada   harder. better. faster. stronger.
31 grudnia 2010 13:20
rico, łooo to rzeczywiście szok że z Rosji tak szybko.
Moja wysłana do Rosji idzie już 36 dni :/

Ja wczoraj otrzymałam 3 kartki:
z Beligii kartke z koniem
z Białorusi kartke napisaną w części po polsku w części po angielsku 😀
oraz z Anglii
A ja sie wkurzyłam
kartka do Niemiec 56 dni- dziewczyna się loguje, więc albo nie zarejestrowała, albo nie doszła. No, ale jeszcze 4 dni i mi wyzeruje.
kartka do USA- 18 dni, babka nie loguje się od 23 dni.
kartka do Rosji-20 dni , nie loguje się od tygodnia.

Wierzę jeszcze tylko w tą Rosję.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się