Postcrossing-korzystacie?

xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
03 listopada 2010 17:23
kurcze... nadal nie mogę znaleźć nigdzie pocztówek... na poczcie nie było, w kioskach nie było... same jakieś z życzeniami albo na jakąś okazje  🤔wirek:
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
03 listopada 2010 17:26
a mi się w końcu udało kupić fajne kartki. tylko na tak małej powierzchni ledwo zmieściałam wszystko co chciałam napisać.
niestety nie wyrobiłam się przed zamknięciem poczty, wiec dopiero jutro wszystkie polecą w swiat 🙂

nie mogę się doczekać kiedy ja jakąś dostanę

[quote author=Edytka link=topic=36484.msg753733#msg753733 date=1288559394]
dla mnie też. choćby była najprostsza i jej zrobiebie zajęło 5 minut 🙂
ale skoro ktoś nie chce, to nie będę na siłę uszczęśliwiać własnoręcznie squillingowaną kartką.



Mnie uszczęśliw! Mnie!
[/quote]
na święta Cię uszczęśliwię 😀
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
03 listopada 2010 17:27
xequus, I w tym cały problem. Za chiny ludowe nie można znaleźć czegoś regionalnego, tylko jakieś tandetne, które są na każdym kroku. Jak będę mieć okazję to na Mazurach pokupuję całe sterty pocztówek by mieć co potem wysyłać.
Na Placu Wolności w Ł. nie ma, a ceny w muzeach drastyczne 😵
Notarialna, co będziesz robić na Mazurach? i kiedy? 😉 bo ja z tych regionów  😀
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
03 listopada 2010 18:44
emade, Mam działkę tam i od 20 lat co roku tam jeżdżę 😉 . Okolice Piszu, Ruciane Nida, Krzyże, Karwica. 😉
To  kawałek ode mnie, bo ja jestem z okolic Olsztyna więc kwalifikuję się już pod Warmię  😉

🚫
rico - dziekuje  :kwiatek:
Skoro moje pocztówki wyruszyły w świat, to czy muszę ten fakt jakoś odznaczyć na stronie postcrossingu, czy po prostu zarejestruje ją już dany szczęśliwiec?
pozostaje mi czekać na pocztówkę dla mnie!  🏇
To  kawałek ode mnie, bo ja jestem z okolic Olsztyna więc kwalifikuję się już pod Warmię  😉

🚫

Stolica Warmii pozdrawia 😉

Buyaka- nic nie robisz, czekasz. Zobaczysz za to czy kartka doszła do adresata. Jak dojdzie możesz wysyłać kolejne.

smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
03 listopada 2010 21:18
napisałam moją pierwszą, do Holandii 🙂 jutro wysyłam  😅
Presja nie ma sprawy 🙂. W sumie moja przygoda z postcrossingiem trwa już jakiś rok (był czas że nie wysyłałam i nie dostawałam kartek), więc jakbyście miały jakieś pytania to postaram się pomóc 🙂.
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
04 listopada 2010 10:42
No i zaraziliście mnie - też się zarejestrowałam.  💃

W profilu napisałam kilka słów o sobie, że proszę o kartki ze zwierzętami (szczególnie końmi) lub pieknymi i znanymi miejscami, budowlami. I poprosiłam o napisanie jakiejs "złotej myśli", przysłowia charakterystycznej dla danego kraju po angielsku i w ojczystym języku.

Pierwsze kartki idą do Finlandii, Holandii, Anglii, Hiszpani i do Hong Kongu.

Pan z Holandii zbiera znaczki i poprosił o jakiś fajny z kraju - mam zamiar dopaść znaczek z Małyszem  🏇 A dziewczyny z Finlandii i Hong kongu chcą listy z informacjami o sobie, o kraju, o mieście - i postanowiłam najpierw kupić jakąs ładną papeterię, ale mam nadzieję, że dziś pocztówki pójdą. Wysyłam w kopertach (nikt nie napisał, że chce bez, pan od znaczka prosił, by znaczek był bez stempla, w kopercie), bo jak zobaczyłam adres do Hong Kongu to nie miałam pojęcia, jak go na pocztówce wpisać - tyle linijek.

Obłędnie podoba mi się możliwość skanowania i podczepiania pocztówek - wszystkie, które wysyłam, już zeskanowałam i podczepiłam sobie do ich ID, do publicznego oglądania pojawią się, jak będą zarejestrowane  😜 SUPER!!!
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
04 listopada 2010 13:20
Dostałam pocztówki z Łodzią! Empik jak zwykle niezawodny 🏇
Wilejka   nie. na wiele sposobów !
04 listopada 2010 14:13
wysyłka do Rosji, Wielkiej Brytanii i Niemiec - 3 zł [polecony]
Chiny - 3 zł 50 gr [również polecone]
Ameryka - UWAGA - warto wiedzieć, do jakiej Ameryki wysyła się pocztówkę 😉 Północna 3,5zł a Południowa 3,2zł.


nie zeskanowałam pocztówek, bo skaner nieczynny =/
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
04 listopada 2010 14:16
a mi się w końcu udało kupić fajne kartki. tylko na tak małej powierzchni ledwo zmieściałam wszystko co chciałam napisać.
niestety nie wyrobiłam się przed zamknięciem poczty, wiec dopiero jutro wszystkie polecą w swiat 🙂

nie mogę się doczekać kiedy ja jakąś dostanę

[quote author=Strzyga link=topic=36484.msg754528#msg754528 date=1288636379]
[quote author=Edytka link=topic=36484.msg753733#msg753733 date=1288559394]
dla mnie też. choćby była najprostsza i jej zrobiebie zajęło 5 minut 🙂
ale skoro ktoś nie chce, to nie będę na siłę uszczęśliwiać własnoręcznie squillingowaną kartką.



Mnie uszczęśliw! Mnie!
[/quote]
na święta Cię uszczęśliwię 😀
[/quote]

Ja też chcę!  😅
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
04 listopada 2010 14:23
Myślę, że by się więcej chętnych na edytkowe pocztówki znalazło... 😉  😁
Fajnie by było zrobić taką akcję dla chętnych aby powysyłać sobie nawzajem kartki na święta  😂 mam czasami takie głupie pomysły  🤣
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
04 listopada 2010 14:59
Mraulin mi tez to przyszło do głowy 🙂 nie głupie by to bylo... Kartki swiateczne od voltopirów  😁

A tak na marginesie to tez sie zarejestrowałam i mam dwa razy Holandie, Finlandie, Alaska - USA , Białoruś.

Charity to męskie imie?  😡
no to ja w takim razie jestem za  😀 Mi się wydaje,że to jest żeńskie imię ale możesz przecież sprawdzić co piszę o sobie i wywnioskować 😀
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
04 listopada 2010 15:16
Pisze, że mieszka samotnie na Alasce, na całkowitym odludziu i fajnie czasem dostać korespondencję, którą można potrzymać w rękach a nie czytac przez szklany ekran. Pisze też że to nie istotne czy będzie to kartka zakupiona czy zrobiona własnorecznie.  W zasadzie pisze bezosobowo.

Mraulin dajesz adresa na PW masz kartkę ode mnie  😁
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
04 listopada 2010 15:22
Charity- raczej żeńskie.

ale to różnie bywa z tymi angielskimi imionami. kiedyś wysłałam CV i LM do osoby o imieniu Ashley- dałabym sobie rękę uciać, że to babka w związku z czym korespondencja zaczynała się od Dear Mrs ***. pozniej przychodzę na rozmowę, a przede mną siedział facet. myślałam, że spalę się ze wstydu (ale robote dostałam  :hihi🙂

jej, jak mam tylu voltowiczom wyslac kartki, to juz chyba rusze z produkcją  🤣
Pekin, Dania, Finlandia  😍 (Oulu 💘 :emoty327🙂, Izmir w Turcji i Odessa na Ukrainie.

Mam dziwne przeczucie ze kilka z nich nie dojdzie dzięki naszej Poczcie Polskiej (pisząc adres do Chin mialam nieodparte wrazenie, ze spece z naszej poczty i tak sie pogubią)- obym się mylila.
E, może nie będzie tak źle. Najważniejsze, żeby kartka dotarła do właściwego kraju, a potem niech się chińska poczta martwi 😉
Kurde, mam zagwozdkę. Bo wysłałam dzisiaj kartkę do Kanady i babeczka dała mi znaczek za 3,20 zł. A powinien być za 3,50 zł? Tak? I teraz pewnie nie dojdzie 🙁

Edit. Jednak ok.

Ameryka - UWAGA - warto wiedzieć, do jakiej Ameryki wysyła się pocztówkę 😉 Północna 3,5zł a Południowa 3,2zł.

Jest odwrotnie- północna 3,2 zł, a południowa 3,5 zł. Także moja kartka dojdzie  💃
a ja zgłupiałam... chciałam wysłać kartki nie poleconym ale priorytetem. i młoda dziewuszka na poczcie dała mi tak znaczki (nie patrzyłam za bardzo jakie byly nominały, na pewno 10 gr, 50 gr i coś "całego - 2, albo 3 złote), że do Taiwanu, USA i Rosji miałam po jednym z każdego rodzaju (czyli 2,60 albo 3,60) a do Finlandii dała mi jeszcze chyba 4 po 5 gr - myslicie że wysyłka do Finlandii jest droższa niż do Taiwanu albo USA?? zgłupiałam, ale była spora kolejka a laska tak totalnie zblazowana i nieuprzejma, że nakleiłam jak kazała i wysłalam.... ale teraz się zaczynam martwić że coś będzie nie tak i nie dojdą🙁 chociaż z drugiej strony opłaty są i tak większe niż za zwykłą kartkę, to może po prostu je wyślą jako zwykłe a nie priorytetowe, nie? eh pocieszcie mnie🙁
Do Tajwanu powinnaś mieć chyba za 3,5 zł. I wtedy jest drożej niż do USA o 30 groszy.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
04 listopada 2010 17:15
Breva skorzystaj z cennika http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm
wpisujesz wagę, zaznaczasz opcję priorytet i wybierasz kraj i pokazuje Ci jaki znaczek (tzn o jakiej wartości) powinnaś nakleić 😉
Fajnie by było zrobić taką akcję dla chętnych aby powysyłać sobie nawzajem kartki na święta  😂 mam czasami takie głupie pomysły  🤣

jakie glupie, super pomysl! naprawde rewelka 😀
ze tez wczesniej nikt na to nie wpadl...tylko trzeba obmyslic plan dzialania, bo adresow raczej nie bedziemy pisac na forum. w sumie jeszcze sporo czasu, ale mozna by bylo pomyslec juz o osobnym watku, zgloszaniach chetnych i pozniej wymianie adresami 🙂
ja mogę zrobić tabelkę z adresami  😀 i  w ogóle  to fajnie by było  😀iabeł:

edit; a już wiem jak to można zrobić 😀 Każdy kto by się zgłosił w mojej tabelce miał by swój numer i można by robić takie losowania kto komu wysyła ...oczywiście na określonych zasadach  😀
Świetna zabawa, ja wysyłam do Niderlandów, Ameryki, Rosji, Finlandii i Chin 🙂

a pomysł z wysyłaniem kartek na święta - cudowny!

czujecie magię świąt? 😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się