Oświetlenie maneżu

zapytac mozna zawsze
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 lutego 2022 07:38
agis, Zawsze możesz wkopać sobie kabel i pociągnąć prąd ze stajni/domu czy skąd tam masz najbliżej. Do lamp to nie musi być jakiś mega gruby przewód.
zembria, tez dobry pomysl a jakie lampy polecacie
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 lutego 2022 19:02
agis, Na poprzedniej stronie masz mojego posta ze specyfikacją.
zembria, fajnie moge prosic o wiecej zdjec
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 lutego 2022 10:58
agis, ale jakich zdjęć? Lampy Ci nie zrobię, bo się tam już nie dostanę, a zdjęcia słupów masz na poprzedniej stronie.
zembria, tzn jak wygladaja w nocy takie lampy
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 lutego 2022 12:43
agis, to mam tylko takie, za piątą lampę wtedy nam księżyc robił 😉
20210920_210914.jpg 20210920_210914.jpg
zembria, ladne oswetlone dziekuje
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
18 października 2022 22:40
Potrzebuje oświetlić lonzownik . Poleci ktoś jakąś niedroga lampę ? Może być solar , ewentualnie do prądu. Może być przenośna co się ją postawi gdzie chce , wyłączana i włączana ręcznie
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
19 października 2022 13:28
domiwa, w innym wątku ta była polecana:
https://azaris.pl/pl/p/LAMPA-ULICZNA-LED-SOLARNA-800W-PRZEMYSLOWA-30mAh/1517
jeśli jednak coś tańszego i na prąd to może halogen budowlany tego typu ?
https://dled.pl/pl/p/Stojak-2x-50W-naswietlacz-HALOGEN-SLIM-z-wtyczka/2333?gclid=CjwKCAjwwL6aBhBlEiwADycBIINRFtoD_2OJHGNFnonLFy9U4wBJ9f3tYVoeZHcXA88eGoo-KwfuBRoCogoQAvD_BwE
mi taki halogen oświetla plac w stopniu wystarczającym by jeździć czy lonżować. Nie jasno jak w dzień, ale spokojnie da się popracować.
Czy ktoś rozwiązał jakoś problem oświetlenia placu póki co bez słupów, np światło po ziemi? Czy nie ma szans ?

Aleks, czyli ten na stojaku w powyższym linku zdaje egzamin? Jakie masz wymiary placu? Masz takie dwa stojaki czy jeden ?

Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
28 sierpnia 2023 20:35
Ziuum, tego typu dawała radę. Sprawdzę tylko moc tej naszej i dopiszę. Używałam wtedy jednej, ale nie spodziewaj się efektu wow. Dać się da, tak jak pisałam pojeździć i polonżować. Nie ryzykowałabym skakać czy nawet dragów, chyba, ze w mocno kontrastowych, czystych kolorach. Ja plac mam nieduży, nie podam Ci dokładnych wymiarów teraz, ale mogę domierzyć. Gdybym miała teraz używać tego typu lamp to na pewno dokupiłabym drugą. Mam w tej chwili już górne oświetlenie na szczęście 😉 .
BUCK   buttermilk buckskin
29 sierpnia 2023 11:31
Ziuum nawet tutaj na RV ktos wstawial zdjęcia oświetlenia ujeżdżalni na poziomie nieomal poziomu gruntu. wygladało to super, ale chyba do każdej roboty poza skokami
Aleks, mam plac tak jak czworobok, 20x60 także głównie jeździmy bez skoków 🙂 w takim razie czekam na moc tej lapmy 🙂

BUCK, spróbuję odkopać
BUCK   buttermilk buckskin
29 sierpnia 2023 12:35
Ziuum jeśli nie ten watek, to może "przydomowa stajnia"
https://allegro.pl/oferta/halogen-lampa-naswietlacz-led-30000lm-300w-13359327963

Sprawdzi się ? Na słupie 3m z hakiem jakoś. Może ktoś ma większe pojęcie ?
Widziałam, u kogoś polecenie Samsunga mocy 100W , 12tys lumenów kat rozsyłu światła 110°, a tu niby dużo lepsze parametry...
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
30 sierpnia 2023 14:57
Ziuum, ta moja jest słabsza niż z linku, który wyżej wrzuciłam jako przykład, więc wszystko co jest mocniejsze, moim zdaniem da radę. Plac mam mniejszy niż Ty 23x28 jakoś tak, nie chcę wymyślać, więc ze dwie na Twoim miejscu to może bym kupiła i ustawiła w dwóch miejscach. Jedyny jakiś dyskomfort, który miałam użytkując takie oświetlenie, to to, że raziło po oczach. Być może to kwestia ustawienia i konkretnej wysokości. Ja miałam wyżej niż stojak. Generalnie jednak no sprawdzało się na moje potrzeby.
Aleks, jasne dziękuję bardzo 💗
Po przeprowadzce w nowe miejsce, jestem właśnie na etapie szukania lamp do oświetlenia ujeżdżalni - ok. 40 x 50 m.
Chcieliśmy postawić jeden duży słup na środku - wyszło absurdalnie drogo, potem liczyliśmy słupy po obwodzie (tu same słupy tańsze, za to więcej kabla i kopania), a ostatecznie jako konstrukcję dla lamp postawiliśmy na środku ujeżdżalni... ambonę. Podwójna korzyść, bo mamy i solidną konstrukcję pod lampy (z łatwym dostępem do nich w razie potrzeby) i świetny punkt widokowy.
Macie jakieś patenty na oświetlenie wieczorem, jeśli nie ma na placu lamp? Jakieś przenośne źródło światła?
martrix,
swiatla od samochodu... sprawdza sie jesli masz dobre swiatla w aucie i mozliwosc zaparkowania auta obok ujezdzalni
ja w tamtym roku tak jezdzilam przez pol zimy jak ciemno sie robilo w srodku mojego treningu 😅
BUCK   buttermilk buckskin
07 listopada 2023 13:52
reflektory warsztatowe z akumulatorami. nam wystarczał nawet jeden i robił robotę na całą ujeżdżalnię, marki Brennenstuhl
BUCK, a masz jakieś zdjęcia jak to wygląda? I ile trzyma akumulator? I ile trwa ładowanie?
ja widziałam na allegro lampy warsztatowe... ale takie na 1400 lm, które ładują się 3-4 h, żeby podziałać dwie, to dla mnie żadna wygoda.
Kupiłam takie dwie: Lampa
i jedną taką: Lampa
Ponoć są bardziej wydajne.
Jutro przetestuję i dam znać.
Nie skaczę, nie jeżdżę żadnych gimnastyczek, więc potrzebuję tylko, żeby po prostu widzieć podłoże.
BUCK   buttermilk buckskin
07 listopada 2023 19:59
dzikadermi akumulator ładuję przez noc, nie próbowałam w innej porze, więc minimum nie znam... akumulator trzymał mi tydzień przy codziennej pracy na max.60 minut, często wystarczało nastawić na 50% świecenia

https://seger.pl/12876-reflektor-led-blumo-z-glosnikiem-bluetooth-brennenstuhl-1171620010
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się