Kupno - sprzedaż nieruchomości.

Czy ktoś się orientuje, na jakich konkretnie warunkach " nie rolnik" z wykształceniem rolniczym, może nabyć ziemię?  Łatwiej ziemię,  czy siedlisko?
*** Jeśli ten wątek sie gdzieś pojawił proszę o przerzucenie***

Witam. Czy ktoś korzystał z kredytu mieszkanie dla mlodych? Jak wygląda sytuacja kiedy dom kosztuje 200 tys. Swojego wkładu mamy 100 tys. Chcemy resztę wziąć kredyt ale mąż ma połowę mieszkania w ktorym mieszka babcia. Czy to problem? A może warto jakieś inne rozwiązanie?
slojma   I was born with a silver spoon!
21 października 2016 08:03
Z tego co wiem program dotyczy tylko pierwszego mieszkanie. Czyli jesli twoj maz ma juz cos na siebie to niestety nie moze skorzystac. Rozwiazanie podpisujecie rozdzielnosc majatkowa  ( mozna zrobic to w kazdym momencie malzenstwa ) a ty kupujesz na siebie mieszkanie.
Dziekuje 🙂
Mieszkanie jest przepisane darowizna na meza i jego siostre. W mieszkaniu nadal mieszka babcia i niech zyje i 100 lat, ale my musimy sie wyprowadzic od tesciowej 😉
I nie chcemy kupowac mieszkania tylko dom z dzialka budowlana.
Jesli zrobimy rozdzielnosc majatkowa czy jakos wplynie to na wysokosc dotacji?
Proszę o poradę czy kupującemu po podpisaniu aktu notarialnego przysluguje jakiś czas na rezygnację z zakupu?
koola, nie.
Proszę o poradę czy kupującemu po podpisaniu aktu notarialnego przysluguje jakiś czas na rezygnację z zakupu?

Nieruchomość kupujesz aktem notarialnym, w akcie zobowiązujesz się do zapłaty w określonym terminie. Z tego co pamietam nawet jakbyś nie chciała zapłacić to mogą ci ściągnąć komornikiem. Nieruchomości to nie towar nabywany w internecie, tylko raczej poważna transakcja. Jako sprzedający nie zgodziłabym się na odstąpienie od standardu. Zreszta Notariusz i tak zgłasza transakcję do sądu hipotecznego musi nowego właściciela wpisać do księgi wieczystej.
[quote author=koola link=topic=36553.msg2791285#msg2791285 date=1529135598]

Nieruchomość kupujesz aktem notarialnym, w akcie zobowiązujesz się do zapłaty w określonym terminie. Z tego co pamietam nawet jakbyś nie chciała zapłacić to mogą ci ściągnąć komornikiem. Nieruchomości to nie towar nabywany w internecie, tylko raczej poważna transakcja. Jako sprzedający nie zgodziłabym się na odstąpienie od standardu. Zreszta Notariusz i tak zgłasza transakcję do sądu hipotecznego musi nowego właściciela wpisać do księgi wieczystej.
[/quote]

Co ciekawe przeniesienie własności następuje w momencie podpisania aktu a nie wpłaty pieniędzy... Więc sprzedający może zostać z niczym... Oczywiście są sądy i komornik, ale jak to "szybko" działa to wszyscy wiemy.
Ja przy sprzedaży mieszkania miałam w akcie notarialnym punkt, że przeniesienie własności nastąpi po wpłacie całej kwoty.
Witam po przerwie i bezczelnie odkopuję prehistoryczny wątek  😀

Mamy tu kogoś kto orientuje się w aktualnych zasadach opodatkowania sprzedaży dziedziczonego mieszkania?

Albo inaczej, Gdzie mogę uzyskać 100% zgodną z prawdą poradę prawną (najlepiej on linę lub telefoniczną)
Chciałam uniknąć płacenia podatku 19% ...
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
09 marca 2021 15:24
[...]
Albo inaczej, Gdzie mogę uzyskać 100% zgodną z prawdą poradę prawną (najlepiej on linę lub telefoniczną)
Chciałam uniknąć płacenia podatku 19% ...

Urząd Skarbowy 😉
dokładnie infolinia podatkowa, przeważnie prawdę powie  😀
Nawet nie wiedzialam ze istnieje cos takiego jak Infolinia podatkowa  👀 😀
NONOKTON Ban permanentny
03 maja 2021 13:48
W kwestii pytania użytkownika

NIKT NIE PYTA SPAMMERA!
ZEGNAMY SPAMERA.
V.
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: Spamer.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się