Dzisiaj na obiad ...

Zakładam nowy wątek ,wiecznie mam problem co danego dnia ugotować ,wątek może się przydać i zawsze można podpatrzeć pomysły .

Ja dziś serwuje :

ziemniaki ,mizerie z ogórków i karkówkę z sosem .
ja dziś serwuję kota sąsiada
Faktycznie, podpatrzę od Ciebie pomysł z mizerią, może pasować!
No i do tego ugotowane ziemniaczki
mniam!  💘
Inni jedzą koty ,to co Ty nie możesz życzę smacznego  😁 
my_karen   Connemara SeaHorse
11 listopada 2010 14:10
Fajny wątek, mi też zawsze brakuje pomysłów, szczególnie, że mój mąż wybitnie mięsożerny jest i nie mogę zaszaleć za często ze spagetti czy zapiekanką bezmięsna... 😉

U mnie dziś były ziemniaki, schabowe z sosem grzybowym i fasolka żółta do tego.

Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
11 listopada 2010 14:20
U mnie na życzenie mojej córki: Ogórkowa!!
A na drugie pieczen, frytki z piekarnika i marchewka z jabłkiem.
Święto, wiec makaronu nie zrobie, a mam starszną ochotę na makaron ze szpinakiem i suszonymi pomidorami... mniam.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
11 listopada 2010 14:21
Danie prowansalskie jako zapiekanka (kurczak, kukurydza, marchewka, brokuły), surówka z pekińskiej kapusty z mango i innymi warzywami 😉
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
11 listopada 2010 14:24
A ja dzisiaj na obiad mam chili con carne i lazanie  💃 😜
polecam wszelkie rzeczy pieczone w workach z "pomysł na...", proste do zrobienia, a jaaaakiie smaczne  🍴
własnie mi przypomnieliscie, ze musze isc zrobic obiad...

ide walczyc z kurczakiem z grzybkami mun na słodko 😎
polecam wszelkie rzeczy pieczone w workach z "pomysł na...", proste do zrobienia, a jaaaakiie smaczne  🍴


No, dania z tego są pyyszne. Właśnie mam dzisiaj jedno z nich- karkówka, chyba z sosem grzybowym, a do tego zapiekane ziemniaczki i surówka (nie wiem jaka  :hihi🙂  😜
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
11 listopada 2010 14:47
Pierś z kurczaka panierowana posypana wiórkami żółtego sera, ziemniaczki puree, sałatka z pekinskiej, czrwonej fasolki konserwowej, groszku, kukurydzy, rzodkiewki, pomidora, czerwonej papryki i majonezu.
Dziś w diecie na obiad mam:
-150 gram ryżu
-120 gram zasmażanej marchewki
-200 gram kefiru 2%
-80 gram wołowiny w potrawce (ledwo garstka! 🙁)
ja mam dzis potrawkę z kurczaka z ryzem, i mam nadzieję że prawą stroną dam radę to zjeść;]
sznurka- zawsze możesz to zmiksować na papkę  😀 smacznego  😉
rawioli z kurczakiem i szpinakiem polane sosem śmietanowym z dodatkiem sera pleśniowego 🙂 mniam
a ja dziś nie miałam obiadu..  🙂
ale wczoraj miałam carbonara  🤣
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 listopada 2010 16:32
Ja też dziś bez obiadu 😀 wiec wpadam do Moni ;D
Jak będziecie bez obiadu to Wam metabolizm zwolni  😂
u mnie obiad wynikający z zawartości lodówki
makaron +szpinak+fis knorra dla carbonary
bez rewelacji  😎
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
11 listopada 2010 16:46
A u mnie krewetki w ciescie piwnym z sosem czosnkowo-koperkowym. Pyyycha!!
A u mnie krewetki w ciescie piwnym z sosem czosnkowo-koperkowym. Pyyycha!!

wizja podaj przepis i jakie krewetki kupujesz?
Pierś z kurczaka posypana wiórkami i żółtym serem to naprawdę fajny pomysł, ja nie raz posypuje płatkami kukurydzianymi lub słonecznikiem (wole słonecznikiem)  

Co do spaghetti podam wam dwa sosy :

1) sos 4 serów , wlewamy pół litra śmietany słodkiej na patelkę ,dodajemy ser mozzarell ,żółty ser ,parmezan  i taki z niebieską pleśnią .Wszystko gotujemy do zgęstnienia .I już mamy gotowy sos do spaghetti ,na górę posypujemy parmezanem.(sery dodajemy według uznania)

2) sos z tuńczyka ,kroimy z 2 cebule w talarki ,smażymy je do miękości na oleju,wrzucamy 2 puszki tuńczyka w oleju i smażymy z 5 minut ,mieszając powoli żeby kawałki tuńczyka pozostały w całości . Doprawiamy do smaku ,taki sos dajemy na spaghetti i posypujemy serem parmezan .

w&w  do rawioli dobry jest też sos z 4 serów .
A mnie przyjaciele wyciągnęli do knajpy, więc wyjątkowo u mnie dzisiaj obiad składał się z chaczapuri i z pielmieni 😜 Plus litry czerwonego wina, mojego ukochanego saperavi.

Standardowo u mnie na obiad nigdy nie ma zup, za to codziennie jest kawał mięsa (najczęściej pieczona cielęcina, udziec indyczy) plus tona warzyw. I obowiązkowo do tego ziarenka słonecznika.
Gillian   four letter word
11 listopada 2010 17:34
o jeja, zaproś mnie ktoś na obiad... u mnie same nudy do jedzenia 🙁 w sumie to nie pamiętam kiedy jadłam drugie danie, same zupy tylko. Hmm.
Ale pychoty wypisujecie tutaj ! mniam! Na specjalnie życzenie mamunia zrobiła mi dziś krokiety z barszczem 😜
BASZNIA   mleczna i deserowa
11 listopada 2010 18:50
Super watek-wymyslanie obiadow to staly problem...

dzis: brokuly na parze, jajko sadzone, zeimniaczki, a chlop jadl zamiast jaja smazona kielbase z cebulka 😉.
świetny temat! czasem w głowie wielka pustka.... dziś były mielone z czosnkiem, ziemniaczki i sałatka z kukurydzy, czerwonej fasoli, cebuli, ogórka konserwowego i pomidorka. Jutro ten sam zestaw ale zamiast mielonych będą kotlety sojowe.
[quote author=W&W link=topic=37442.msg766163#msg766163 date=1289490808]
rawioli z kurczakiem i szpinakiem polane sosem śmietanowym z dodatkiem sera pleśniowego 🙂 mniam
[/quote]

Podaj przepis :kwiatek:
U nas makaron z mięsem, pieczarkami, cukinią, pomidorami oraz zupka warzywna z soczewicą i śmietanką- nic nie zostało  😜
u mnie dzisiaj obiad w okolicy Moulin Rouge, mule z sosem roquefort, pychota 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się