Dzisiaj na obiad ...

Dziś moja pierwsza przygoda z dynią - dynia pieczona, kurczak w sosie z dynią, pieczarkami i gorgonzolą, frytki pieczone z marchwi, selera i pietruszki. Pyyycha!


jak robisz te pieczona dynie? i sos do kurczaka? :kwiatek: brzmi super smakowicie 😍

u mnie ostatnio dynia czesto pojawia sie na stole, dzisiaj w wersji - zupa 😜
Sezon na dynię rozpoczęty!
Gulasz z dyni ze szpinakiem i eksperymentalny, obrzydliwie dietetyczny sernik z dynią 🙂
U mnie wczoraj krem z dyni z kluseczkami lanymi - bosssski wyszedł 🙂
podrzućcie proszę przepis na krem z dyni :kwiatek: dostałam wczoraj ładną sztukę i nie wiem za bardzo co z nią zrobić
Ja robie tak:
Na oko litr rosolu (jak nie masz ugotowanego, to kostka rosolowa warzywna), dynie obieram, kroje w kostki, to samo z jedna wieksza cebula, wkladam do rosolu i jak zmieknie, to miksuje. Doprawiam curry glownie. Mozna tez ziemniaki dorzucic, wtedy robi sie bardziej gesty krem. Na wierzch posypuje prazone (koniecznie!) pestki dyni. Surowe mi mniej smakuja. Czasem praze tez orzechy nerkowca. Praze, czyli na chwile rumienie na suchej teflonowej patelni 😉
Ale macie dobrze. A ja dzisiaj wsuwam zupkę z proszku .... ble!
ja robie wywar na warzywach i kurczaku albo na warzywach i kostce rosolowej, dorzucam ziemniaka albo 2, dynie w kostke, gotuje do miekkosci. miksuje  wszystko na krem, doprawiam swiezym startym imbirem i swieza kolendra, sola pieprzem oczywiscie. na wierzch juz w misce obowiazkowo lycha smietany😉

ale dzis mam dzien sushi i salatki z surimi 😀
Ale mi smaka zrobiłyście. Mąż właśnie jest u teściów to zaraz go zmolestuję, aby przywiózł jedna dynie i wypróbuję wasze przepisy 🙂
Dziękuję dziewczyny! Na dniach na pewno wypróbuję :kwiatek:
Kurczak z miodem i płatkami migdałów +ziemniaczki i sałatka owocowa  🙂
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
29 września 2012 16:32
Domowe czerwone pesto z penne i podsmazona  wiejska podsuszona kielbaska. Na pikantno oczywiscie 🙂
ja krem z dyni robie tak jak dziewczyny pisaly wyzej, z tym ze w trakcie jak mi sie gotuje wywar, dynie pieke, pokrojona w kosteczke, posypana przyprawami wg uznania 🙂
Ja zrobiłam inaczej - dynię pokroiłam w dużą kostkę, załam wodą (tak ledwo ledwo) i gotowałam ok. 15 minut. Potem ostudziłam i zmiksowałam. Dodałam świeży starty imbir, mleko, sól i pieprz, a do środka wlałam kluski lane na mleku. Podałam z bananem  🙂 Boska wyszła, a robiło się chwilę.

Dzisiaj oprócz kremu z dyni makaron z kurczakiem i dynią - o rany, boski! Chyba wszystko z dynią jest po prostu smaczne, bo robiłam to 15 minut i jakoś bardzo się nie przyłożyłam 🙂
A ja mam problem, bo dynię uwielbiam, a reszta rodziny za nic! To dziś jadłam sama zupę-krem z grzankami. Ich strata 🙂 Tłumaczę :"Dynia jest pycha". "Mama, no tak, ty to nawet szpinak lubisz" 🤣 A lasagne z dynią i szpinakiem - mniam. Ale robić tylko dla siebie? Brr.
Halo, możesz dla mnie też 😀 Również jestem w domu niezrozumiana 😀
Ja dziś na kolację racuchy z dyni  😜 😜 zrobiłam - też reszta rodziny zbojkotowała  🤬 nie wiedzą co dobre! A wyszły przeobłędne i w dodatku z cukrem i śmietaną, normalnie poczułam się jak dziecko- to taki mój smak dzieciństwa  😍
http://gotujebolubi.blox.pl/2011/07/Jednoszklankowe-racuszki-biszkoptowe.html

Tylko zmniejszyłam ilość cukru w przepisie  😜
Duszony łosoś, ryż, i marchewka z cukinią z curry.

Nawet dietetycznie wyszło  🙂
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
30 września 2012 20:09
Gotowana kolba kukurydzy 🙂
ciri, Pieczone dynie - dynię pozbawiasz tej miękkiej części miąższu, kroisz na plastry grubości przy skórce ok. 1,5 cm. Przeciskasz czosnek, dodajesz sól i jakie chcesz zioła, trochę oliwy, smarujesz dynie i pieczesz 20 minut w piekarniku 🙂

A sos - bardzo prosto. Najpierw obsmażam kawałki piersi z kurczaka. Potem na tym "sosie" ze smażenia kurczaka zeszklić cebulę, można dodać czosnek (ja robiłam sobie do pracy, więc niestety... 😉 ) dodać pokrojone obrane pieczarki i pokrojony w drobną kostkę miąższ z dyni. Jak dynia będzie miękka, trochę śmietany i dowolny ser pleśniowy.
Kami   kasztan z gwiazdką
01 października 2012 15:56
Zupa z dyni (narobiłyście mi smaka  🤬 ), pieczone podudzia z ryżem, a na deser szarlotka (jeszcze w planach, ale zaraz zaczynam robić  🤣 )
Kopyciak, jak zrobiłaś te racuchy? Zostało mi sporo tej dyni, chętnie z niej coś dzisiaj zrobię.

Edit: czy pieczoną dynią można podać jako osobny byt do mięsa? Np. duszone piersi z kurczaka z pieczarkami, a obok pieczona dynia z masłem i ziołami? Czy to za intensywne do osobnego jedzenia? Jestem likiem dyniowym, proszę się nie śmiać.
A lasagne z dynią i szpinakiem - mniam. Ale robić tylko dla siebie? Brr.


Przepis poproszę! :kwiatek: :kwiatek:
A to ja dzisiaj mam żelki... I orzeszki w panierce. No dobra, może zrobię sobie tosty.

Wczoraj, z racji że mama nic nie ugotowała, wymyśliłam duszone żołądki w marchewce. I do tego ziemniaczki.  😉
Schabowe i juz! Chce mi sie czegos tradycyjnego🙂
zen, ja dynię piekę w całości i mrożę w pojemniczkach. Szpinak, pewnie, że świeży najlepszy (wtedy trzeba na patelni go trochę przygotować), ale też lubię w kulkach, bo mogę wziąć ile potrzebuję i fajnie się układa lasagne - falami. Prościzna wielka. Beszamel (na 3 warstwy makaronu 4 łyżki masła i 4 czubate mąki, 1 litr mleka, sól, odrobina cukru, gałka muszkatołowa, mleko odrobinę podgrzewam, żeby szybciej było, robię w dużym rondlu, żeby móc intensywnie mieszać, jak budyń). Bulion warzywny 1/2 litra. No i warstwami: płaty makaronu (suchego), kulki szpinaku, porcyjki dyni, posypać pieprzem i gałką, bulion, beszamel, następna warstwa... Na 35 min. w ok. 200 st. 15 min. przed końcem pieczenia położyć porwaną mozzarelę lub/i parmezan czy kto co lubi. Voila.
Dziękuję! Z beszamelu zrezygnuję, ale już wiem, co będę jeść w weekend 🏇 :kwiatek:
Dietetyczna tarta z szynką, serem i zielonymi jalapenos 🙂
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
02 października 2012 17:46
Lena, zostało coś jeszcze? Mogę wpaść na kolację i wykończyć 😉
Dziś mieliśmy gołąbki 🙂 z mamą zrobiłyśmy 35szt 🙂 podzieliłyśmy się na pół, więc sporo będę miała do zamrożenia i do jedzenia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się