jeden wspólny paszport

Po pięciu latach od wprowadzenia w Polsce obowiązku zaopatrywania koni w paszporty doczekaliśmy się wreszcie wspólnego paszportu Polskiego Związku Hodowców Koni i Polskiego Związku Jeździeckiego. Konie ras, dla których księgi i rejestr prowadzi PZHK, identyfikowane od 1 stycznia 2009 r., otrzymają nowy paszport, który będzie honorowany w momencie rejestracji konia w Polskim Związku Jeździeckim i Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI).
Wyjątkiem są konie rasy polski koń zimnokrwisty, dla których obowiązuje dotychczasowy paszport PZHK. Tym samym skończą się problemy właścicieli koni, którzy aktualnie muszą posiadać dwa paszporty - urzędowy/hodowlany, wystawiany przez PZHK i sportowy wystawiany przez PZJ.  (08-12-2008)
http://www.pzhk.pl/art.php?id=aktualnosci.htm

Nareszcie.
Super, tylko teraz jak się wszyscy rzucą na wyrabianie tych nowych, to obawiam się, że szybko go nie dostaną.
No nie wiem czy się rzucą - z cytatu wynika, że nowy paszport dostaną tylko konie identyfikowane w 2009 i następnych. Te co już mają paszport raczej będą miały stary.
Tym samym skończą się problemy właścicieli koni, którzy aktualnie muszą posiadać dwa paszporty - urzędowy/hodowlany, wystawiany przez PZHK i sportowy wystawiany przez PZJ. no to nic nie rozumiem...
Szkoda tylko, że "paszportyzacja" folblutów nadal pozostanie państwem w państwie...
kpik   kpik bo kpi?
08 grudnia 2008 10:13
nie rzucą się wszyscy bo nie kazdemu bedzie sie chciało dodawac sobie pracy po to zeby dwa zeszyciki zamienic na jeden.

ten nowy kombinowany paszport bedzie miał zupełnie nowy wygląd? już coś wiadomo?
Szkoda tylko, że "paszportyzacja" folblutów nadal pozostanie państwem w państwie...


No właśnie, a jak będzie wyglądać kwestia folblutów. Rejestrowane  również w PZJ będą posiadały 2 paszporty ?  Folblucie  paszporty nie są wydawane przez PZHK tylko przez Jockey Club - stąd też moje pytanie. Zagubiłam się chyba w tym wszystkim 😕.
Z tego wynika, że PKWK dalej będzie jako jedyny uprawniony organ wydawać paszporty folglutom, bo one nie były w gesti PZHK. A szkoda...
w końcu! Ciekawa jestem jak ten wspólny paszport będzie wyglądał....
I czy jak mam tylko hodowlany, a w następnym sezonie będę chciała wyrobić PZJ to dostanę 2w1 czy osobny PZJ z racji, że hodowlany już mój koń ma....
nie tylko folgluty ale i araby zostają w gesti pani K
Nikt nie będzie wymieniał starych paszportów na nowe.
Wizualnie nie będą sie one znacznie różniły, jedynie kolejnością opisywanych nóg i dodatkowymi kartkami dla potrzeb PZJ i tyle.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się