ODSZEDŁ ORKAN :(

mysle ze powinnas mu podawac cos co bedzie dzialac oslonowo na ukl. pokarmowy ...zreszta i na wszytki inne tez...
dlugotrwala lub silna antybiotykoterapia niszczy także "dobre" bakterie, wyjalawia przewod pokarmowy, stąd też mogą sie pojawiac problemy ze str. tego ukladu. czasem silne i powazne.  dlatego jak leczymy tak ludzi to zalecamy leki oslonowe, probiotyki, diete odpowiednią.

narkoza, stres, inne leki tez moga miec swoje skutki - nawet po takich kilku dniach. nigdy nie jest to neutralne dla organizmu. do tego stres, przemeczenie .... a przeciez nie jest to kon w pelni sil witalnych.

porozmawiaj z wetami, moze poleca ci jakies srodki oslonowe, latwiej strawna diete? moze siemie, otreby - zeby zminimalizowac ryzyko kolki?


moj konik po wypadku wiele miesiecy byl na antybiotykach, dostawal tylko siano, mokre otreby, troche pieczywa, marchwi, siemie czasem, wygladal jak szkielet (do tego zanik miesni przez stanie) ale nic mu nie bylo gastrycznie.... ale to zdrowy wczesniej kon ;/ potem dostawal siare, no i wszedl minimalnie owies itd...zaczelo sie poprawiac.

trzymam kciuki, doskonale rozumiem co przezywasz, i lataj i truj tylek kazdego kto o leczeniu pojecie - takze ludzdzy veci moga sporo wniesc 🙂 a chetnie pomagaja (to tak z doswiadczenia :P ) a nic nie kosztuje 😉
Orkan wychodzi na wybieg, ma ruch czy stoi w boksie?
doba oznaka ,że choc sianko i marchwiankę zjadł. Ale nie zastanawiaj się tylko "nękaj" wetów ,wszak od tego są. Dzon, wzywaj.Przeciez to konik po operacji wiec...nie ma wiec poprostu dzwon.
Własnie dosłałam Ci trochę kasy, napewno na wizytę starczy. Głowa do góry i pozdr dla Orkana.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
29 marca 2011 10:28
to mogą być objawy wrzodowe. Od długotrwałek kuracji antybiotykowej + transport + szpital - czyli ogromny stres jednak -  mogły mu się zrobic  nadżerki/wrzody a to daje takie objawy bólowe.

Może spróbuj mu dawać też - zamiast  owsa który nikoniecznie dobrze wpływa na wrzody a wręcz jego nadmiar jest ich przyczyną  - wysłodki z dodatkiem oleju roślinnego?
Jeśli stoi w boksie ,czy tam sobie drepce po wybiegu to niech je siano i tyle.
Zgadzam się z EląPe odnosnie skutków antybiotykoterapii. Może probiotyk?
Jednak musisz wykluczyć powikłania po zabiegu w pierwszym rzędzie.
Obejrzyj ranę i zmierz temperaturę.
dea   primum non nocere
29 marca 2011 12:30
Ja bym nie dawała owsa, jeśli je siano i nie jest osowiały to nie jest tak najgorzej... MEsz to dobry pomysł, no i probiotyk koniecznie bym dała. Trzymajcie się ciepło!
jak jeszcze stal na dworzu to rzucilo sie w oczy to, ze w miejscu przechodzil z nogi na noge,

A to nie może być objawem ochwatu?
[quote author=madzik2626 link=topic=38627.msg954532#msg954532 date=1301344177]
jak jeszcze stal na dworzu to rzucilo sie w oczy to, ze w miejscu przechodzil z nogi na noge,


A to nie może być objawem ochwatu?
[/quote]
TFU!TFU!
Też mi przez myśl przeszło.
Nie futruj go owsem, jak stoi.
Haloo. Byl dzisiaj znowu wet... (100zł🙁) Temperatury kon nie ma. Najprawdopodobniej zapalenie pecherza. Sika czesto, male ilosci. Dotyk przy puzdrze sprawia mu bol. Wet zalecil zeby kon stal w boksie, pogada za przyjemna nie jest. Probiotyki zaczelam podawac.
Rano zrobilam jemu siemie z marchewka, garstke owsa- sporo zjadl. Siano je. Ja lece do lekarza i znowu do niego. Dam znac co i jak... :kwiatek: Dziekujemy za rady :kwiatek:

Tania: Nawet gdybym chciala to nie moge 😉 on owsa nie chce jesc.
nie chce jeść owsa to nic złego, jego jeszcze żuchwa boli a to jednak trzeba gryźć
je mesz, marchewke  - będzie dobrze
Polecam tę paszę - http://dodsonhorrell.pl/product/index/37/convalescent-diet
kilku revoltowiczów "siedzi" w Dodsonie, może ktos by Ci załatwił taniej?
😅 😅 😅 😅 😅
Wieczorkiem juz bylo widac poprawe :kwiatek: pancia ziolka przygotowala, konik wpalaszowal ladnie. 

Z pasz z dodsona chcialabym jeszcze otreby ryzowe, wiec gdyby udalo sie zalatwic taniej bylabym bardzo wdzieczna :kwiatek: 👿 ale w tym msc juz zdecydownie za duzo wydatkowow 😲 Udalo mi sie sprzedac siodlo, na konto fundacji wplynely jeszcze jakies pieniazki, tak sie ciesze. I do tego konio czuje sie troszke lepiej 😅

FAZA  🙇 🙇 🙇 🙇 DZIEKUJEMY :kwiatek:
nie dziękuj, ja jestem pełna podziwu dla Ciebie i za tą walkę o zdrowie konia.
Zamóiłam na naimaliach prbiobiotyki dla Twojego konia, podałam Twój adres z przelewu.Niestety na przesyłkę trochę trzeba poczekac.
Trzymam mocno kciuki.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
30 marca 2011 10:41
👍 👍 👍 Faza  :kwiatek:
powiedz madzik co konkretnie potrzebujesz dla swojego konia? może coś ze sprzętu ? wyprzedałaś w końcu sporo rzeczy na allegro...
trzymam kciuki!  :kwiatek:
FAZA  👍 :kwiatek: 🙇 🙇 🙇 🙇 😅 Nie dziekuje :kwiatek:

Oglowie sprzedalismy, radzimy sobie na kantarze 😉 siodlo pozyczamy 😉
Potrzebuje przedewszystkim pasze, suplementy! Droga sprawa, a jak na ten czaas najbardziej sie przyda. Kiedy Orkan wyzdrowieje bedziemy martwic sie o sprzet 🙄

Ogolnie Konio zjadl dzisiaj kolacje (prawie cala :hurra🙂, jedyne co mnie martwi, ze malo pije 🙁 ale widac ze czuje sie lepiej, chyba kciuki pomagaja 😉
fantastyczne wiesci ale...uwazaj z paszą tresciwą wszak konisko odpoczywa jest na rekonwalescencji
dea   primum non nocere
31 marca 2011 08:31
Zdecydowanie uważaj z paszą treściwą, inaczej: zabierz mu owies, nie kuś losu... a woda: możesz moczyć siano, żeby nieco w niego wmusić.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
31 marca 2011 09:09
w takim przypadku wysłodki są idealne gdyż zawierają jednak sporo wody same w sobie, nie wymagają specjalnego przeżuwania a poza tym są dośc energetyczne ale i pełne włókna.

Dieta: siano + wysłodki + dodatek emów + olej  byłaby ze wszech miar pożądana w tym trudnym okresie.
slojma   I was born with a silver spoon!
31 marca 2011 11:28
Super cieszę się, że już lepiej i nadal trzymam kciuki
Konio czuje sie zdecydowanie lepiej 😅 Kierowca sprowadzil nam mesz z Niemec (70zł 🤔mutny🙂, ale Orkanowi bardzo smakuje, wciaga nosem 🤣 Dzieki za porady.

M D 50zł
E B 100zł

🙇 🙇 🙇 Bardzo dziekujemy za wplaty :kwiatek:

Ja lece do szkoly, pozniej znowu do konia... Ciezko mi to wszystko ogarnac, ale DAJE RADE 😅
Sio   nowe wcielenie marchewki
02 kwietnia 2011 11:39
😅 😅 cudownie!!!(właściwie skoro tyle osób rzyma kciuki to MUSIAŁO być lepiej)  Trzymajcie się  😀 ja dalej trzymam
FAZA :kwiatek: probiotyki przyszly  🙇 🙇 🙇

Kolejna wizyta weta dzisiaj... (110zł) 😕 Dostal leki rozkurczowe i przeciwbolowe... Jutro biore mocz do badania. Jak beda wyniki to dam znac. Powoli nie daje rady, za duzo tego  😕  😕
kciuki nawet wskazane
Wynik moczu - badanie ogolne. Czekamy jeszcze na posiew, jutro albo pojutrze bedzie... Ten wynik skonsultuje jutro z wetem. Dzisiaj Orkan kolacje zjadl, czuje nie najgorzej  :kwiatek:

Wrzucam jeszcze zdjecie rany pooperacyjnej 🙂
slojma   I was born with a silver spoon!
05 kwietnia 2011 20:37
Wygląda chyba dobrze na moje oko ale ja znawcą nie jestem. Fajnie że Orkan już lepiej daj znać jak wyniki.
Wynik na posiew jest: DROBNOUSTROJÓW UROPATOGENNYCH NIEWYHODOWANO

Jezeli chodzi o wynik ogolny to jestem w trakcie konsultowania z wszystkimi mozliwymi wetami. Kazdy mowi cos innego: a wiec: 1.wyniki w porzadku, 2.zapalenie nerek, 3.mozliwy bol brzucha przez zatkanie jelita slepego, 4.zapalenie pecherza, 5.prawdopodobistwo kamieni w pecherzu - konieczne USG...  🤔wirek:

Na dzien dzisiejszy Orkan zjada wszystko (otreby z marchewkami, probiotyki), czuje sie ok, ale malo pije 🙁

Bardzo BARDZO prosze,  o kontakt osoby ktore moga mi przetlumaczyc wynik ogolny. Chcialabym go wyslac do kliniki. 🙇
madzik ja się na zwierzakach nie znam,ale u ludzi ten wynik oznacza że w moczu nie ma bakterii odpowiedzialnych za infekcje dróg moczowych,czyli nie ma zakażenia dróg moczowych
Dokładnie tak.
madzik ja się na zwierzakach nie znam,ale u ludzi ten wynik oznacza że w moczu nie ma bakterii odpowiedzialnych za infekcje dróg moczowych,czyli nie ma zakażenia dróg moczowych


no to to chyba zrozumiala 😉 , ale to nie jest wynik badanai ogolnego o ktorego tlumaczenie prosi (i to na niemiecki ,nie polski-laicki)... bad.ogolne moczu zawiera sporo pkt. - poziomów składników moczu ( nie wdajac sie w szczegoly), ale hym...najczesciej to po lacinie -a ponieważ to międzynarodowy medyczny jezyk spokojnie mozna oryginał przesłać do DE 😉
a ja moge tylko moim łamanym niemieckim wynik posiewu przetlumaczyc:
keine bakterien in urinprobe ;P albo... urinprobe bakterienfrei 😉 pewnie nie gramatyczne ale sadze ze zrozumiale:P haha

własnie prowadze warsztaty z niemcami, jesli masz jakis nie specjalistyczny  tekst (bo to nie medycy wiec fachowych terminow nie beda znac w zadnym jezyku)- przeslij na pw, podrzuce tym dwujęzycznym, albo tłumaczce jak będzie miała czas
Gdyby bylo dobrze, byloby za pieknie... Wyslalam wyniki ogolne do kliniki, nie dostalam jeszcze odpowiedzi. Wczoraj byl u nas wet i za kolorowo nie jest🙁 (230zł)  😕. Kryształki wapnia w moczu wskazuja na to ze sa kamienie(piasek) w pecherzu.
Dostalismy leki na tydzien, jade wlasnie zrobic zastrzyk dozylnie takze prosze o kciuki :kwiatek:

😕
sama będzisz robiła zastrzyk dożylny?
Magdzik znów pare groszy ode mnie posżło, trzymaj się dziewczyno dzielnie. Tyle osob tu trzyma kciuki ,ż poprostu musi byc dobrze.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się