Nadawanie imienia

kiara, jeszcze ognik. ogien tez ladne.
U nas ostatnio urodził się kasztanek, mama ma Emilly, więc wrzucę propozycję dla ogierków na E:
Efekt, Einstein, Eksces, Ekspander, Embargo, Epilog, Eskulap, Exodus, Ezop, Elvis, Error, Eragon, Egzotyk, Egzorcysta, Eternit, Enduro, Epitet, El Dorado, Evil, Elton, Epson, Emade, Everest.
Nasz ma Eldunari 🙂


sorki że się tak cofnę, ale sądząc po tych pogrubionych imionach to w stajni macie fanów Eragona co nie? ( dla nieobeznanych tytuł pierwszej części cyklu Dziedzictwo autor Christopher Paolini )

i muszę przyznać że podoba mi się imię Eldunari 🙂 
Hm, Eragona wymyśliłam ja z mamą, a Eldunari moja koleżanka, wydaje mi się, że reszta stajnio nie kojarzy z czego to (a na pewno nie Eldunari), ale ważne, że my wiemy.  😀
Mi na literę E strasznie podoba się  Elmo  😜 😁
W Zbrosławicach rok temu na wakacje był wypożyczony koń o imieniu Elmo. 😀
dziewczyny pomocy  😉 powstaje lista z propozycjami imion dla koni na J i D

klaczka - Juturna/Hegemon x Huzar/Jalienny xo

ogierek - Delia/Bajt x Huzar/Jalienny xo

a tu nie wiadomo co ale można kombinować kla obu płci  😁

Draba/Przedświt XIII-4 x Sword xx/Glimmerman xx po Glow xx

Jurata/Przedświt XIII-4 x Berlin Bej/Elsing oo
Dla klaczki:
Julianne

Dla ogierka:
D'Artagnan
Don Henry
Dla klaczki:
Jasmine
Japonia
Jamajka
Juka
Junona
Jankeska
Juno

Dla ogierka:
Devil
Demon
Dino
Dakar
Dexter
Danio
Dream of Glory
Dartmouth
Diamond
Diament
Daewoo
Delfin
Dorato
Dragon
Don Kichot

Tyle zdołałam wymyślić.😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 kwietnia 2011 18:17
Jutrzenka
Potrzebuję imiona dla klaczki na R i ogierka na E  😀
Klaczka:
Revance
Rona
Roxette
Rosalin
Renoir
Romance
Romantic
Red
Road
Rachel
Remiza
Ranga
Ruffian
Renta
Roma
Reszka
Reggina
Rose
Rosa
Róża

Ogier:
Eskadron 😁
Extreme
Express
Earthquake
Elite
End of Hope
Eddie
Edge
Esteban
a co ciekawego na w dla ogierka wymyslicie?
mtl   I M Equestrian
10 kwietnia 2011 21:31
Where or when  😁
Wizard
Wax
Wlson
Wasyl
Wind of Hope
Wektor
Wasal
Wampir
Werter
Windows
Weekend
West End
Whisky
Whirlpool
Why Not
Whiskas
Why Me
Wawel
xxflygirlxx, fajne propozycje niektore. przekaze, dzieki 🙂
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
10 kwietnia 2011 21:54
Zastanawia mnie 1 rzecz.... jak to jest? imię dla ogierka nadaje się po ojcu czy matce....z czego matka jest NN a znany ojciec z czego inne są litery początkowe....

i 2.. matka jest na A a ojciec na P a źrebak na D....to coś chyba też nie tak....

a oba przykłady to nie polskie konie...
sakura, w Polsce wszystko zależy od regionu, jedni dają i klaczom i ogierkom po matkach, inni ogierom po ojcu, a klaczom po matce, a 'moja' kobyła to już w ogóle hardkor, bo ma po ojcu. I bardzo dobrze, bo matka miała Baśka, jeszcze bym jeździła teraz na jakiejś Beatce.  😁  Chociaż jakby miała Barcelona, to bym się chyba zlała ze szczęścia, ale nie liczę, że właściciele wymyśliliby Barcelonę, skoro dali jej POLA.  👀  Za granicą się jeszcze nie spotkałam z zasadą nadawania imienia wedle jakiejś reguły, to chyba tylko taka nasza rodzima tradycja.  🙂  Potomstwo ogiera For Pleasure ma te przedrostki 'For', ale tak poza tym, to raczej się tego tak nie przestrzega.
Na w: Whatever 🙂
mtl   I M Equestrian
11 kwietnia 2011 00:08
sakura, w Polsce wszystko zależy od regionu, jedni dają i klaczom i ogierkom po matkach, inni ogierom po ojcu, a klaczom po matce, a 'moja' kobyła to już w ogóle hardkor, bo ma po ojcu. I bardzo dobrze, bo matka miała Baśka, jeszcze bym jeździła teraz na jakiejś Beatce.  😁  Chociaż jakby miała Barcelona, to bym się chyba zlała ze szczęścia, ale nie liczę, że właściciele wymyśliliby Barcelonę, skoro dali jej POLA.  👀  Za granicą się jeszcze nie spotkałam z zasadą nadawania imienia wedle jakiejś reguły, to chyba tylko taka nasza rodzima tradycja.  🙂  Potomstwo ogiera For Pleasure ma te przedrostki 'For', ale tak poza tym, to raczej się tego tak nie przestrzega.


hmmm... mój ma na imię Mynydd I'M THE MAN, gdzie Mynydd to nazwa hodowli niczym u psów i każdy źrebak ma na imię Mynydd COŚ TAM... po ojcu (Cor De Brevel) ani po matce imię (Crown Milori) to napewno nie jest... więc w UK nadawanie imion wedle jakieś reguły odpada...

Beatka powiadasz? Balbina byłoby lepsze!  😂
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
11 kwietnia 2011 09:17
Szkoda nigdy nie znajdę matki NN :{
ogierek na J - Johnny B. Goode  😀

http://pl.wikipedia.org/wiki/Johnny_B._Goode
sakura, w Polsce wszystko zależy od regionu, jedni dają i klaczom i ogierkom po matkach, inni ogierom po ojcu, a klaczom po matce, a 'moja' kobyła to już w ogóle hardkor, bo ma po ojcu. I bardzo dobrze, bo matka miała Baśka, jeszcze bym jeździła teraz na jakiejś Beatce.  😁  Chociaż jakby miała Barcelona, to bym się chyba zlała ze szczęścia, ale nie liczę, że właściciele wymyśliliby Barcelonę, skoro dali jej POLA.  👀  Za granicą się jeszcze nie spotkałam z zasadą nadawania imienia wedle jakiejś reguły, to chyba tylko taka nasza rodzima tradycja.  🙂  Potomstwo ogiera For Pleasure ma te przedrostki 'For', ale tak poza tym, to raczej się tego tak nie przestrzega.


Oj to słabo szukałaś 😉
W Holandii, konie KWPN nazywane są alfabetycznie, w tym roku akurat wypada G. W Niemczcech, w związkach sportowych imiona rozpoczynają się od litery ojca, natomiast w księdze trakeńskiej odwrotni - tj na pierwszą literę imienia matki.

W Polsce kiedyś wg zasad "niemieckich" nazywano konei prywatnej hodowli, a te państwowej na pierwszą literę imienia matki. Obecnie sugeruje się, żeby źrebię nosiło imię rozpoczynające się na pierwszą literę matki. W przypadku matek NN, imię rozpoczyna się na pierwszą literę imienia ojca.
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
11 kwietnia 2011 19:42
ja mam konia z Niemiec i matka jest NN a ojciec ma inną litere niż synek :P
Beatka powiadasz? Balbina byłoby lepsze!  😂


Hahaha, zapłakałabym się chyba, jakby ją ktoś tak nazwał.  😁  Dobrze, że jest tą Polą, bo tyle dziwnych końskich imion się kręci po świecie. Mój numer jeden to znaleziona kiedyś w Końskim Targu "Piękna Dahomanka", co (nie umniejszając Dahomanom) kojarzy mi się jednoznacznie z wytworem wyobraźni jakiegoś szalonego kominiarza.  😂
mtl   I M Equestrian
11 kwietnia 2011 21:52
moim numerem 1 ostatnimi czasy jest imię WINO, już WHY NOT brzmi jak 'łajno(t)' ale WINO to 'łajno' w 100% (po angielsku rzecz jasna) 😂
'idź przyprowadź ŁAJNO'  😁
Ktoś z Nowej Wioski popisał sie kreatywnością i konia po Pannie S i  Weltino nazwał Pan Welt  😵 
Tak się nieszczęśliwie złożyło że to akurat mój koń i nie mam pojęcia jak mogę na niego mówić,  bo na razie  jest "karym" 😉 Welt jest nie do wymówienia, Pan kojarzy się z mitologią, a Pan Welt brzmi idiotycznie.
Mam do was pytanie: Jak można ładnie zmienić to imię? w sensie żeby było podobne do Welt ale przyjemnie się wypowiadało.
Ma ktoś pomysły?  👀
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
12 kwietnia 2011 08:22
Nowa Wioska zawsze oryginalnie nazywała konie... TA MOJA np. 😂 Konig Sobieski....i inne Sofixy
Nowa Wioska zawsze oryginalnie nazywała konie... TA MOJA np. 😂 Konig Sobieski....i inne Sofixy


no, Panna Nikt też jest CHYBA z Nowej Wioski..... Sofix to dziadek mojego konia (ojciec Panny S) i to imię akurat według mnie  jest spoko
a imię na dż? 👀
klacz/ogier - obojętnie 😀
dżamajka  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się