szkolenia, kursy

Szukałam w wyszukiwarce, ale nie znalazło żadnego podobnego wątku, więc mam nadzieję, że nie ma..

Więc: czy ktoś się wybiera na kurs sędziowski do Jeziorek w najbliższy weekend??
Czy istnieje kurs golenia koni?

Co myslicie o takich kursach, warto ? [url=http://www.voltahorse.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2054:kurs-lonowania-koni-i-pracy-z-ziemi&catid=69:kursy-i-szkolenia&Itemid=72]link[/url]
Do ogłoszeń proszę!
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] Zgodnie z poprzednim ostrzeżeniem zostajesz uciszona za ponowne umieszczanie ogłoszeń w wątkach do tego nie przeznaczonych.
Dobry wieczor wszystkim-zarejestrowalam sie na Waszym foru zeby zadac jedno pytanie (zaznaczam,ze czytam forum juz dosc dawno i wiem,ze sa tytaj osoby kompetentne :kwiatek🙂-czy slyszeliscie lub moze wiecie o sposobach szkolenia,treningu koni dla osob niewidomych? Nie chodzi mi o przejazdzki na manezu ,na lonzy ale o samodzielne wycieczki w teren. Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz i opinie na temat jazd(samodzielnych) w teren.
Polskie Towarzystwo Hipoterapeutyczne i Fundacja Centauri serdecznie zapraszają na kurs lonżowania. Wykładowca będzie członek kadry Polski w dyscyplinie powożenia p.Piotr Mazurek. Kurs składać się będzie z części teoretycznej i praktycznej. Wszyscy uczestnicy będą mieli okazję indywidualnie lonżować pod okiem Prowadzącego. Możliwość przyjazdu z własnym koniem.
Tylko 10 miejsc!!!!
Miejsce: Fundacja Hej Koniku, Bródno, Warszawa
Termin: 18. XII. 2011, godz. 9- 17
Koszt udziału: 150zł + min. 30zł darowizny na rzecz Fundacji
Zgłoszenia, informacje: tel. 796241287, mail: pokochajkropka@gazeta.pl
Część teoretyczna:1. Wprowadzenie.

Anatomiczne uwarunkowania budowy a prawidłowy proces pracy z końmi.

Część praktyczna:


2. Kawecan.

Praca z kawcanem na pojedynczej lonży .

3. Wodze pomocnicze.

Chambon , gog , wypinacz trójkątny.

4. Podsumowanie.

Podsumowanie szkolenia .
Omówienie zagrożeń związanych z nieprawidłowym użyciem pomocy.

Podczas części praktycznej do dyspozycji uczestników będzie 5 koni.

zostały 3 miejsca..
Czy istnieje kurs golenia koni?

Co myslicie o takich kursach, warto ? [url=http://www.voltahorse.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2054:kurs-lonowania-koni-i-pracy-z-ziemi&catid=69:kursy-i-szkolenia&Itemid=72]link[/url]


Też jestem ciekawa czy taki kurs istnieje. Jeśli ktoś coś wie, to byłabym bardzo wdzięczna za informacje 🙂
Dobry wieczor wszystkim-zarejestrowalam sie na Waszym foru zeby zadac jedno pytanie (zaznaczam,ze czytam forum juz dosc dawno i wiem,ze sa tytaj osoby kompetentne :kwiatek🙂-czy slyszeliscie lub moze wiecie o sposobach szkolenia,treningu koni dla osob niewidomych? Nie chodzi mi o przejazdzki na manezu ,na lonzy ale o samodzielne wycieczki w teren. Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz i opinie na temat jazd(samodzielnych) w teren.


Tak. Zainteresuj się Human Echolocation, możesz także spojrzeć na Youtube - Echolocation pozwala na zupełnie samodzielne poruszanie się osób niewidomych także w ciężkim terenie. Prekursorem jest Daniel Kish. System oczywiście wykorzystywany także w jeździectwie.
http://en.wikipedia.org/wiki/Human_echolocation
KURS DOSZKALAJĄCY DLA INSTRUKTORÓW


„Innowacyjne prowadzenie nauki jazdy konnej dla wymagających
klientów - jeźdźców"

szczegóły: http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/2332
Remedioss   2* Parelli Professional
21 kwietnia 2012 17:11
szkolenie hodowlane: „SEKRETY SUKCESU W HODOWLI KONI”

http://www.facebook.com/events/204469129669558/?context=create
Remedioss   2* Parelli Professional
04 maja 2012 18:35


http://www.pnh.nazwa.pl/INSTRUCTOR/warsztaty2.html

facebook:
http://www.facebook.com/events/304197466326842/
http://www.facebook.com/events/267699146659391/

Warsztaty dla początkujących adeptów naturalnego jeździectwa. Spotkanie, od którego wszystko się zaczyna. Zajęcia  umożliwiające uczestnikom spojrzenie na świat koni z innej perspektywy i odkrycie nowej ścieżki do osiągnięcia harmonii i partnerstwa z koniem. Kierowane zarówno do osób z doświadczeniem jeździeckim jak i do świeżo upieczonych właścicieli koni. Zajęcia teoretyczne i praktyczne,      oraz symulacje pomogą każdemu uczestnikowi w maksymalny sposób wykorzystać czas zainwestowany we własny rozwój. Warsztaty poruszają tematykę programu Parelli Natural Horsemanship z Poziomu Pierwszego. Na zajęciach uczestnicy poznają 7 Gier od strony teoretycznej i praktycznej. Uczą się prawidłowo stosować fazy na etapie uczenia konia i budowania komunikacji. Dzięki zdobytej wiedzy stają się lepszymi przewodnikami i zyskujką umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach z zachowaniem bezpieczeństwa.

Warsztaty dla zaawansowanych adeptów PNH. Na zajęciach uczniowie doskonalą swoje techniki oraz uczą się jak kreatywnie i twórczo wykorzystać 7 Gier do rozwoju konia w sferze psychicznej i emocjonalnej, a także fizycznej. Przyszedł czas na udoskonalenie użycia faz, naukę tworzenia wartościowego planu sesji i budowaniu umiejętności, które będą nam potrzebne w siodle. W trakcie warsztatów wykorzystujemy przeróżne przeszkody i zabawki, bawiąc się z koniem na długiej linie czyli z odległości 15 m. Pracujemy nad precyzją, siła, elastycznością i impulsem. Zajęcia te przygotowują do zabaw Na Wolności.

Warsztaty obejmują zagadnienia Savvy Na Linie oraz Jazdę stylem Wolnym.

Poziom zajęć oraz ćwiczenia dostosowane będą do umiejętności uczestników.

www.katarzynajasinska.pl
www.ankarancho.pl

instruktor@katarzynajasinska.pl
Z tego co słyszałam zwolniło się jedno miejsce dla jeźdźca z koniem na kursie RWYM z Denise O'Reilly 10-11 maja w Okuniewie pod Warszawą! 
Więcej informacji o kursie: http://swiadomejezdziectwo.pl/szkolenie,24,.htm
Pierwszy w Polsce Kurs Ecole de Légèreté - szkoły ujeżdżenia klasycznego Philippe Karla (www.philippe-karl.com)

Kurs poprowadzi Veronika Bühn – niemiecka instruktorka Ecole de Légèreté.
(www.prohorse.org)


data kursu : 9-12.08.2012
lokalizacja: Jelenia Góra – Goduszyn, Stajnia Gostar (www.gostar.pl)

9.08 wieczorem - rozpoczęcie kursu od wykładu wprowadzającego.
10-11-12.08 sesje praktyczne z 8 końmi plus wykłady teoretyczne wieczorami w piątek i sobotę.

Kurs będzie prowadzony przez Veronikę w języku angielskim. Wszystkie zajęcia praktycznie i wykłady będą tłumaczone.

Zapraszamy wszystkich szukających w pracy z końmi większej harmonii i lekkości niezależnie od uprawianej na co dzień dyscypliny. Ecole de Légèreté – Szkoła Lekkości założona przez Philippe Karla specjalizuje się w pracy z końmi wszystkich ras i w każdym wieku. Ucząc w sposób zgodny z anatomią, psychologią i biomechaniką ruchu koni pozwala osiągnąć najwyższy poziom ujeżdżenia również z mniej utalentowanymi końmi.

Philippe Karl zgłębiający od ponad 40 lat nauki dawnych klasyków (13 lat jako jeździec Cadre Noir w Samur) jest zdecydowanym przeciwnikiem rollkuru, czarnych wodzy, wypinaczy, mocnej ręki, ciasno zapinanych nachrapników i wszystkiego, co krępuje ciało i naturalny ruch konia.

Kurs adresowany jest nie tylko do jeźdźców kochających ujeżdżenie i specjalizujących się w tej dziedzinie. Zapraszamy jeźdźców i konie na każdym poziomie zaawansowania, również osoby początkujące (trzymające się pewnie w siodle w stępie, kłusie i galopie). Można również przyjechać z młodym niedoświadczonym koniem – takim który jest co najmniej na etapie pracy pod siodłem w stępie i kłusie, nie musi jeszcze galopować pod jeźdźcem. Aby uczestniczyć w kursie z koniem nie trzeba umieć nic „specjalnego”, nie trzeba być z założenia jeźdźcem ujeżdżeniowym. Jeśli jeździcie rekreacyjnie i zawsze chcieliście doszkalać się w bardziej technicznej jeździe, a nie mieliście odwagi spróbować treningu ujeżdżeniowego, to może być kurs właśnie dla Was. Veronika jest bardzo „przyjaznym” trenerem, o „nieograniczonej cierpliwości”, doświadczonym w pracy z osobami na różnych poziomach zaawansowania. Potrafi ośmielić i rozluźnić tych którzy są spięci i uczy każdego na poziomie, którego potrzebuje on w danym momencie.

Sama Veronika (lat 35) jest w pracy z końmi wszechstronna. W swojej jeździeckiej historii ma zapisane doświadczenia w skokach, rajdach i jeździe w stylu western. Interesuje ją również jeździectwo naturalne i charakterystyczne dla niego podejście do koni prezentuje ona w swojej pracy ujeżdżeniowej. Zresztą cała szkoła i filozofia pracy Philippe Karla jest bardzo zbliżona do tego, jak podchodzi się do koni w jeździectwie naturalnym. Prawdopodobnie dlatego na jego kursach można spotkać tak wielu jeźdźców pracujących na co dzień metodami naturalnymi różnych szkół, którzy pragną się również doskonalić w ujeżdżeniu.

Kurs może być dla Was pomocny przy koniach chowających się za wędzidło, uciekających z głową do góry, napierających na wędzidło, mających problem z równowagą, elastycznością itd. Veronika będzie Wam w stanie pomóc m.in. w tego typu zagadnieniach.

Generalnie kurs obejmuje podstawową pracę Szkoły Legerete:

Wykłady teoretyczne będą poruszały m.in. następujące zagadnienia: Co jest tak naprawdę „klasyczne” w szkoleniu koni. Pysk konia jako klucz do komunikacji z nim. Sposoby oddziaływania ręką zależne od typu dosiadanego przez nas konia. Podstawy szkolenia – droga do równowagi, rozluźnienia i lekkości.
Podczas sesji praktycznych każdy koń i jeździec będą odbywać trening indywidualny z Veroniką (45minutowe sesje) - praca na zwykłym wędzidle pojedynczo lub podwójnie łamanym. Praca zaczyna się od poznania konia i jeźdźca, ich poziomu umiejętności i ustalenia założeń i celów na 3 kolejne dni pracy. Określenie jakiego typu jest to koń i jak jeżdżąc na nim używać rąk/wodzy w bardziej świadomy i precyzyjny sposób, by pomóc koniowi zrozumieć nasze oczekiwania. Rozpoczniemy od pracy na wędzidle z ziemi, by lepiej poczuć pysk konia i uzyskać jego większe rozluźnienie pyska i szyi oraz akceptację dla naszej ręki. W niektórych przypadkach Veronika będzie wsiadała na chwilę na niektóre konie, by móc coś lepiej poczuć i lepiej doradzić. Pod koniec 3 dni Veronika podsumowuje pracę z każdym koniem i udziela wskazówek jak dalej pracować z nim samodzielnie.

Klikając na poniższe linki do YouTuba możecie obejrzeć kilka „obrazów” Ecole de Legerete.
Zapraszamy też do zakupu czerwcowego numeru Konia Polskiego w którym ukaże się artykuł o Phlippe Karlu i jego szkole.

- z łaciatym, czyli srokatym :-) koniem występuje Veronika
KOSZTA
Koszt: uczestnictwo jako jeździec: 1100zł za całość
Uczestnictwo jako obserwator: 350zł za całość

ZAPISY:
Zapisy dla jeźdźców przyjmujemy do dnia 25 czerwca. Decyduje kolejność zgłoszeń. Mamy 8 miejsc dla osób chętnych do uczestnictwa z końmi.
Szczegółowe informacje i rezerwacje miejsca na kursie:

Organizator: Monika Damec, monika@zrozumieckonie.pl, tel. 601963146
[center]Ostatnie wolne miejsca dla jeźdźców na kursie z Karen Rohlf "Ujeżdżenie... naturalnie"

(dla Słuchaczy miejsc już nie mamy).
Ze względu na kameralną formę kursu - tylko 8 jeźdców - kurs jest otwarty zarówno dla jeźdźców naturalnych jak i ujeżdżeniowych.

Kurs odbędzie się w dniach 15-18 czerwca w KS Celbant pod Sochaczewem.
Koszt uczestnictwa w 4-dniowym kursie 2.000 złotych plus koszty utrzymania.

Zapisy u Beaty: tel. 505030092

[/center]
Wiwiana   szaman fanatyk
24 maja 2012 13:22
trochę za późno wstawiam, bo rekrutacja do jutra, ale dopiero teraz dowiedziałam się o istnieniu tego wątku🙂
Szkolenie konia metodą Silversand Horsemanship : http://www.cku.up.lublin.pl/index.php?go=aktualnosci
Pierwszy w Polsce Kurs Ecole de Légèreté - szkoły ujeżdżenia klasycznego Philippe Karla (www.philippe-karl.com)
Kurs poprowadzi Veronika Bühn – niemiecka instruktorka Ecole de Légèreté.
(www.prohorse.org)

data kursu : 9-12.08.2012

lokalizacja: UWAGA - lokalizacja została zmieniona na SKJ Bajardo, Augustówek k. Warszawy (www.skjbajardo.pl)
9.08 wieczorem - rozpoczęcie kursu od wykładu wprowadzającego.

10-11-12.08 sesje praktyczne z 8 końmi plus wykłady teoretyczne wieczorami w piątek i sobotę.

Kurs będzie prowadzony przez Veronikę w języku angielskim. Wszystkie zajęcia praktycznie i wykłady będą tłumaczone.

Zapraszamy wszystkich szukających w pracy z końmi większej harmonii i lekkości niezależnie od uprawianej na co dzień dyscypliny. Ecole de Légèreté – Szkoła Lekkości założona przez Philippe Karla specjalizuje się w pracy z końmi wszystkich ras i w każdym wieku. Ucząc w sposób zgodny z anatomią, psychologią i biomechaniką ruchu koni pozwala osiągnąć najwyższy poziom ujeżdżenia również z mniej utalentowanymi końmi.

Philippe Karl zgłębiający od ponad 40 lat nauki dawnych klasyków (13 lat jako jeździec Cadre Noir w Samur) jest zdecydowanym przeciwnikiem rollkuru, czarnych wodzy, wypinaczy, mocnej ręki, ciasno zapinanych nachrapników i wszystkiego, co krępuje ciało i naturalny ruch konia.

Kurs adresowany jest nie tylko do jeźdźców kochających ujeżdżenie i specjalizujących się w tej dziedzinie. Zapraszamy jeźdźców i konie na każdym poziomie zaawansowania, również osoby początkujące (trzymające się pewnie w siodle w stępie, kłusie i galopie). Można również przyjechać z młodym niedoświadczonym koniem – takim który jest co najmniej na etapie pracy pod siodłem w stępie i kłusie, nie musi jeszcze galopować pod jeźdźcem. Aby uczestniczyć w kursie z koniem nie trzeba umieć nic „specjalnego”, nie trzeba być z założenia jeźdźcem ujeżdżeniowym. Jeśli jeździcie rekreacyjnie i zawsze chcieliście doszkalać się w bardziej technicznej jeździe, a nie mieliście odwagi spróbować treningu ujeżdżeniowego, to może być kurs właśnie dla Was. Veronika jest bardzo „przyjaznym” trenerem, o „nieograniczonej cierpliwości”, doświadczonym w pracy z osobami na różnych poziomach zaawansowania. Potrafi ośmielić i rozluźnić tych którzy są spięci i uczy każdego na poziomie, którego potrzebuje on w danym momencie.

Sama Veronika (lat 35) jest w pracy z końmi wszechstronna. W swojej jeździeckiej historii ma zapisane doświadczenia w skokach, rajdach i jeździe w stylu western. Interesuje ją również jeździectwo naturalne i charakterystyczne dla niego podejście do koni prezentuje ona w swojej pracy ujeżdżeniowej. Zresztą cała szkoła i filozofia pracy Philippe Karla jest bardzo zbliżona do tego, jak podchodzi się do koni w jeździectwie naturalnym. Prawdopodobnie dlatego na jego kursach można spotkać tak wielu jeźdźców pracujących na co dzień metodami naturalnymi różnych szkół, którzy pragną się również doskonalić w ujeżdżeniu.

Kurs może być dla Was pomocny przy koniach chowających się za wędzidło, uciekających z głową do góry, napierających na wędzidło, mających problem z równowagą, elastycznością itd. Veronika będzie Wam w stanie pomóc m.in. w tego typu zagadnieniach.

Generalnie kurs obejmuje podstawową pracę Szkoły Legerete:
Wykłady teoretyczne będą poruszały m.in. następujące zagadnienia: Co jest tak naprawdę „klasyczne” w szkoleniu koni. Pysk konia jako klucz do komunikacji z nim. Sposoby oddziaływania ręką zależne od typu dosiadanego przez nas konia. Podstawy szkolenia – droga do równowagi, rozluźnienia i lekkości.
Podczas sesji praktycznych każdy koń i jeździec będą odbywać trening indywidualny z Veroniką (45minutowe sesje) - praca na zwykłym wędzidle pojedynczo lub podwójnie łamanym. Praca zaczyna się od poznania konia i jeźdźca, ich poziomu umiejętności i ustalenia założeń i celów na 3 kolejne dni pracy. Określenie jakiego typu jest to koń i jak jeżdżąc na nim używać rąk/wodzy w bardziej świadomy i precyzyjny sposób, by pomóc koniowi zrozumieć nasze oczekiwania. Rozpoczniemy od pracy na wędzidle z ziemi, by lepiej poczuć pysk konia i uzyskać jego większe rozluźnienie pyska i szyi oraz akceptację dla naszej ręki. W niektórych przypadkach Veronika będzie wsiadała na chwilę na niektóre konie, by móc coś lepiej poczuć i lepiej doradzić. Pod koniec 3 dni Veronika podsumowuje pracę z każdym koniem i udziela wskazówek jak dalej pracować z nim samodzielnie.

Klikając na poniższe linki do YouTuba możecie obejrzeć kilka „obrazów” Ecole de Legerete.

Zapraszamy też do zakupu czerwcowego numeru Konia Polskiego w którym ukaże się artykuł o Phlippe Karlu i jego szkole.

- z łaciatym, czyli srokatym :-) koniem występuje Veronika
KOSZTA
Koszt: uczestnictwo jako jeździec: 1100zł za całość
Uczestnictwo jako obserwator: 350zł za całość

ZAPISY:
Zapisy dla jeźdźców przyjmujemy do dnia 25 czerwca. Decyduje kolejność zgłoszeń. Mamy 8 miejsc dla osób chętnych do uczestnictwa z końmi.

Szczegółowe informacje i rezerwacje miejsca na kursie: Organizator: Monika Damec, monika@zrozumieckonie.pl, tel. 601963146
fixxxer12   "Try again. Fail again. Fail better."
26 czerwca 2012 13:33
Bardzo proszę o informacje, kto byłby zainteresowany kliniką z p. Lynn Perry PILATES FOR RIDERS

http://www.firstchoicedressage.co.uk/pages/training/pilates-for-riders-clinics.php

Klinika jest w przygotowaniu, p. Perry wstępnie się zgodziła i wszystko zależy od ilości chętnych 🙂
aneta   foto by Tynka
09 lipca 2012 16:37
znalazłam to przypadkiem, może mi ktoś powiedzieć coś więcej na ten temat?
http://kuznialiderow.pl/Jak-to-dziala.html
fixxxer12   "Try again. Fail again. Fail better."
26 lipca 2012 05:22
Hej ludziska,
Chcę zorganizować w okolicy Wrocławia/Wałbrzycha kurs masażu koni z Marysią Soroko. Szukam chętnych- min. 5 osób, koszty to ok. 350-500zł nie wliczając wyżywienia i noclegu. Jeżeli ktoś byłby chętny- proszę o kontakt, może ktoś ma na oku jakąś stajnię, ja sama jutro będe prowadzić rozmowę w tej sprawie😉 Cena dośc okazyjna, jeżeli uczestników będzie więcej może być jeszcze taniej.
fixxxer12   "Try again. Fail again. Fail better."
13 sierpnia 2012 07:35
Czy ktoś był na kursie Karen Rohlf? Jak opinie? Ja nic później o tym kursie nie słyszałam 👀
na stonie SPNH sa i opinie, i zdjęcia z "starego" kursu, pewnie z tego tez się pojawia za jakiś czas.
Karin Blignault ponownie w Polsce! Tym razem dwa szkolenia!WSzelkie informacje tutaj :
http://www.swiadomejezdziectwo.pl/szkolenie,31,.htm
http://www.swiadomejezdziectwo.pl/szkolenie,30,.htm
Zwolniło się miejsce na warsztatach z cyklu "Okiem sędziego", dla osób zainteresowanych dyscypliną ujeżdżenie.
Organizatorem jest fundacja Horse Sport, wykładowca to p. Małgorzata Hansen, miejsce szkolenia to KS Bajardo/Augustówek, 1-2 września.
WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW
Propozycje konsultacji z Ryszardem Dysarzem "Praca z koniem na lonży":
http://www.dressagepro.pl/docs/kons_201209.pdf

Szkolenie z Małgorzatą MorsztynHarmonogram:

sobota, 6 października 2012

8.00 - rejestracja uczestników

8.30 - 12.30 blok czterech indywidualnych sesji z instruktorem

12.30 - 14.00 obiad

14.00 - 17.00 blok trzech indywidualnych sesji z instruktorem


niedziela, 7 października

8.30 - 12.30 blok czterech indywidualnych sesji z instruktorem

12.30 - 14.00 obiad

14.00 - 17.00 blok trzech indywidualnych sesji z instruktorem


Świadome Jeździectwo (organizator szkolenia) prosi zainteresowane uczestnictwem osoby o wypełnienie i odesłanie wypełnionego formularza na adres napisz@swiadomejezdziectwo.pl

Formularz na stronie: http://hipologia.pl/news/show/id/628

WOJCIECH GINKO po raz pierwszy w KRAKOWIE 🙂

Współtwórca i współorganizator corocznej imprezy Myśląc o Koniu.

Zapraszamy na zajęcia, które odbędą się w Stajni Bodzanów zlokalizowanej między Wieliczką, a Niepołomicami 5-7 października 2012

Jak wykorzystać elementy naturalu w klasycznym treningu jeździeckim?

Konkretne problemy z końsko-ludzkiego abc będą rozwiązywane indywidualnie.

Przykładowe tematy, którymi zajmie się pan Ginko:

-pokonanie lęku przed przyczepką i załadunek konia

-miękka ręka, prawidłowy dosiad i oddziaływanie ciężarem ciała

-praca nad giętkością i miękkością potylicy, szyi, łopatki i zadu jako drogi do prostowania konia

-korekta codziennych relacji z koniem, wiercenie się przy czyszczeniu, siodłaniu i wsiadaniu

-nauka pracy w roundpenie, ustalenie przywództwa i szacunku

-poprawa wyczucia jeździeckiego, właściwe proporcje w użyciu ręki, łydki i ciężaru ciała

-nauka "czytania" koni

-inne problemy zgłoszone przez uczestników

Można przyjechać z koniem, można być tylko obserwatorem przez 1, 2 lub 3 dni-do wyboru.

Do dyspozycji uczestników i koni będzie roundpen, przyczepka, ujeżdżalnia lub hala do jazdy.

Po szczegóły dotyczące zajęć, opłat i warunków uczestnictwa zapraszamy serdecznie na stronę stajni:

www.stajniabodzanow.com

a także kontakt mailowy i telefoniczny-podane na stronie.

Szykują się atrakcyjne zajęcia dostosowane do indywidualnych potrzeb i problemów 🏇 🏇 🏇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się