szkolenia, kursy

Zapraszamy na szkolenie ze starokalifornijskiego stylu jazdy (vaquero horsemanship) z trenerem z USA Jeffem Sandersem, które odbędzie się w Stajni Gosław w Wodzisławiu Śląskim 27-28 października.

Vaquero Horsemanship  ma swoje początki w średniowiecznej Europie. Konie używane w bitwach musiały posiadać te same umiejętności, które są nadal konieczne w dzisiejszych czasach w przypadku koni pracujących z krowami (przede wszystkim niesamowita lekkość, zwrotność i harmonia podczas jazdy).

Hiszpanie, którzy przybyli do Ameryki podczas konkwisty, przywieźli ze sobą tradycje jeździeckie, które najwierniej są kontynuowane poprzez osoby jeżdżące w wyżej wymienionym stylu, czyli poprzez tzw. „californios” / „vaqueros”.
Jeff Sanders miał szczęście wyrastać od najwcześniejszych lat wśród tradycji vaquero horsemanship w środku oryginalnego regionu vaqueros, gdzie tradycja ta przekazywana jest w nie zmienionej formie od pokoleń. Od wczesnego dzieciństwa pracował na ranczo, uczestniczył w pierwszych zawodach reiningowych w wieku 6 lat!

Szkolenie skierowane jest do osób jeżdżących we wszystkich stylach jeździeckich, zarówno  rekreacyjnie, jak i sportowo. Bo kto z nas nie chciałby osiągnąć idealnej harmonii i lekkości jazdy ze swoim koniem? I mieć konia, który idealnie odpowiada na sygnały i w związku z tym możemy polegać na nim w każdej sytuacji?

Vaqueros trenują konie na początku na tzw kalifornijskim hackamore (bosalu), więc najlepiej byłoby uczestniczyć w szkoleniu jeżdżąc na bosalu, ale istnieje oczywiście możliwość jazdy na innym kiełźnie. Około 10 procent szkolenia to praca z ziemi, reszta to jazda. Nie jest to szkolenie z tzw „jeździectwa naturalnego”, chcemy się skupić przede wszystkim na ćwiczeniach gimnastyczno- rozluźniających i na osiągnięciu większej lekkości i harmonii podczas jazdy.

600 zł od uczestnika z koniem (500 zł przy zapłacie do końca września)
250 zł od widza  (200 zł przy zapłacie do końca września)
Ilość miejsc z końmi ograniczona i będzie decydować kolejność wpłat!
Możliwość pożyczenia konia na szkolenie

więcej info i zapisy: [email]zarzad@tjn.sic.pl[/email] lub 503 563 750
Serdecznie zapraszamy na kurs
Porozumienie z koniem;  Sprawność jeźdźca;  Efektywny  trening; Rozwiązywanie problemów  - współdziałanie jeździectwa  naturalnego i klasycznego.

na którym zajęcia poprowadzą:

Monika Damec i Krzysztof Skorupski

termin: 5 – 7. X. 2012r

lokalizacja: Stajnia Sarnówek k. Kwidzyna 
www.stajnia-sarnowek.pl

Zapraszamy wszystkich dążących do lepszego porozumienia z końmi niezależnie od uprawianej dyscypliny i poziomu zaawansowania. Kurs obejmuje wykłady i zajęcia praktyczne dotyczące psychologii i postrzegania świata przez konie i ludzi. Zdobędziecie wiedzę i umiejętności, jak najefektywniej pracować z końmi, uczyć je nowych umiejętności i rozwiązywać problemy w możliwie najmniej stresujący i obciążający dla konia sposób. Jak wzbogacić swój trening z koniem korzystając zarówno z podejścia naturalnego jak i klasycznego.
W kursie można uczestniczyć: z własnym koniem, z koniem wypożyczonym ze stajni lub jako obserwator. Przyjmujemy maksymalnie 6 uczestników z końmi.
Kurs obejmuje:
- Zajęcia praktyczne prowadzone przez Monikę Damec w oparciu o program Szkoły Silversand, które będą polegały na indywidualnych sesjach szkoleniowych dla każdego uczestnika bądź pracy w grupach 2-3 osobowych (zależnie od potrzeb zgłoszonych przez uczestników - tryb pracy ustalimy wspólnie pierwszego dnia zajęć). Pozostali jeźdźcy i obserwatorzy będą w tym czasie obserwować kolejno odbywające się sesje.
- Wykłady teoretyczne prowadzone przez Krzysztofa Skorupskiego
- Dla chętnych - zajęcia praktyczne wierzchem prowadzone przez Krzysztofa Skorupskiego poprawiające równowagę i wyczucie jeździeckie uczestników. Z uwagi na elastyczność programu i indywidualne podejście do każdego uczestnika z koniem, zapraszamy zarówno osoby początkujące jak i doświadczonych jeźdźców oraz  tych, którzy uczestniczyli już przedtem w tego rodzaju szkoleniach. 

podczas kursu również:

***Wieczorne spotkanie przy kominku
z udziałem zaproszonych trenerów między innymi Ryszarda Dysarza, Jacka Goszczyńskiego, Jacka i Jerzego Krukowskiego, Wojciecha Mickunasa i Józefa Zagora.

W programie wieczoru 2 wykłady Krzysztofa Skorupskiego:

1. „Wpływ środowiska na zachowanie koni”

2. „Wybrane techniki warunkowania stosowane w szkoleniu klasycznym”

Wykłady dotyczą problemów szkoleniowych, z którymi spotykają się w swojej pracy m.in. jeźdźcy wyczynowi. Jakie mogą być korzyści płynące z zastosowania niektórych przesłanek jeździectwa naturalnego w praktyce sportowej. Ważne momenty postępowania z koniem w procesie szkolenia i użytkowania koni w sporcie.

więcej na stronie http://stajnia-sarnowek.blogspot.com/
Drodzy Przyjaciele, Koleżanki i Koledzy Koniarze,

w odpowiedzi na zainteresowanie dotychczasowych uczestników udało się ponownie zaprosić do Polski Karin Blignault, autorkę znakomitej książki "Biomechanika ruchu konia dla jeźdźców".

Serdecznie zapraszamy Was na dwa trzydniowe szkolenia jeździeckie.

12-13-14 października - szkolenie na Mazurach
http://www.mycyny.pl/

19-20-21 października - szkolenie w Wałsnowie k. Radomia
http://www.bryczkadoslubu.pl/

Karin Blignault jest specjalistką w zakresie biomechaniki ruchu konia i jeźdźca. Dzięki temu, że jej system szkoleniowy opiera się na zasadach biomechaniki, behawioryzmu i psychologii konia, czas nauki skraca się o lata! Karin Blignault nie tylko uczy konie elementów ujeżdżeniowych od podstaw (nauka piaffu w 15 minut? Tak, to możliwe!), lecz także koryguje nawet od lat zakorzenione złe nawyki, jak wyciąganie wodzy, rzucanie głową, ignorowanie pomocy lub nieprawidłowe reagowanie na nie (ospałość lub nerwowość), itd.
Bardzo wiele miejsca poświęca pracy na lekkim kontakcie, z pewnością skorzystają Ci wszyscy, którzy mają problem z jazdą na kontakcie, osoby, których konie chowają się na wędzidło lub napierają na nie, wyrywają wodze, podrywają głowę w zakręcie czy mają problemy z elastycznością, poprawną równowagą, zachowaniem tempa, jazdą w zaokrągleniu itp. Uczy jeźdźców sprawnego i czytelnego posługiwania się ciałem, umiejętnie likwiduje napięcia i blokady, które powstają w ciele, uczy wyczucia jeździeckiego (nie tylko wyczucia pyska konia, choć to jeden z priorytetów).

Szkolenie adresowane jest nie tylko do jeźdźców ujeżdżeniowych. Zapraszamy osoby na dowolnym poziomie zaawansowania i trenujące dowolną dyscyplinę, jak również zapraszamy bardzo serdecznie osoby jeżdżące rekreacyjnie. Te, które zawsze chciały pójść krok dalej, a nie miały sposobności szkolić się u wybitnych trenerów i te, które nie lubią ujeżdżenia.
Szkolenia z Karin Blignault przekonują, że ujeżdżenie nie jest oderwanym od życia tworem, że nie jest ono czymś nudnym i niepotrzebnym. Karin kładzie nacisk na racjonalne i zgodne z naturą użytkowanie konia, w którym kluczową rolę odgrywają ćwiczenia gimnastyczne. Efekt (zaangażowanie, zebranie, ciąg czy piaff) jest częścią procesu i przychodzi... niemal od niechcenia. Bliganult dużo czasu poświęca na rozluźnienie konia, jest wrogiem rollkuru, piłowania konia w pysku, ograniczania jego ruchu "patentami" itp. - sposób, w jaki prowadzi zajęcia pokazuje, że zupełnie nie jest to potrzebne.

Obecnie zostało jeszcze kilka miejsc na październikowe szkolenia. Jedno dla jeźdźców i kilka dla słuchaczy. Zainteresowani jeźdźcy proszeni są o wpisywanie się na listę rezerwową. Zachęcamy też do przybycia jako obserwator - w przypadku zajęć z Karin Blignault naprawdę wiele można zrozumieć, a następnie przełożyć na własną jazdę.

Więcej informacji i zapisy: http://www.swiadomejezdziectwo.pl/szkolenia,,.htm
Remedioss   2* Parelli Professional
14 września 2012 19:43
Miłośnikom jeździectwa poszukującym nowych rozwiązań w połączeniu dobrego jeździectwa klasycznego i naturalnego  wysyłam przypomnienie:
zgłoszenia na kurs Moniki Damec i Krzysztofa Skorupskiego : "Porozumienie z koniem;  Sprawność jeźdźca;  Efektywny  trening; Rozwiazywanie problemów  - współdziałanie jeździectwa  naturalnego i klasycznego". 5-7 październik 2012, trzeba składać do Moniki do dnia 28 września 2012.
monika@zrozumieckonie.pl, tel. 601963146
A ja się wybieram na Seminarium z Gerdem Heuschmannem 08-09.11.2012 (autor książki "Gdyby konie mogły krzyczeć"😉 w Gościeńczycach k/Warszawy.
Z tego co widzę zostały jeszcze miejsca dla słuchaczy
http://www.swiadomejezdziectwo.pl/szkolenie,34,.htm

Podczas seminarium poruszane będą następujące tematy:
• Techniki treningu konia w aspekcie jego biomechaniki
• Ćwiczenia równoważące pod jeźdźcem, angażujące pracę zadu i unoszące grzbiet konia
• Istotne wskaźniki stopnia przygotowania konia do wyznaczonych zadań: etapy pracy z koniem
• Biomechanika ruchu konia i problemy współczesnego sportu wyczynowego
• Trening i użytkowanie koni w zaawansowanym ujeżdżeniu i skokach
• Problem rollkuru, ganaszowania i innych technik siłowych stosowanych w szkoleniu
• Jeździectwo najbliższej przyszłości: mentalność jeźdźców, trenerów, działaczy i sędziów
• Pogoń za wynikami i skomercjalizowanie sportu
Seminarium rozpocznie się od wykładu o podstawach biomechaniki (równowaga pozioma), biomechanice szczegółowej (równowaga pionowa, zagadnienia kontaktu, przesunięcia środka ciężkości), po którym Gerd Heuschmann pokaże pracę z 2-3 jeźdźcami na ujeżdżalni.
Drugiego dnia odbędzie się praca z sześcioma jeźdźcami na ujeżdżalni.

Harmonogram:
czwartek, 08 listopada
do godz. 8.00 przed wykładem odbędzie się rejestracja słuchaczy
8.30 - 13.00 Wykłady
13.00 - 14.30 Przerwa obiadowa
14.30 - 17.30 2-3 sesje z jeźdźcami na ujeżdżalni
piątek, 09 listopada
9.30 - 13.00 Trzy sesje z jeźdźcami na ujeżdżalni
13.00 - 14.30 Przerwa obiadowa
14.30 -  17.30 Trzy sesje z jeźdźcami na ujeżdżalni
17.30 Dyskusja
Harmonogram może ulec zmianie.
Remedioss   2* Parelli Professional
24 października 2012 19:53
W dniach 16-18.11.12 r. zaplanowane są konsultacje z Beatą Stremler!  dokładniejsze informacje znajdziecie tutaj http://swiatkoni.pl/news-display/4961.html
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
20 listopada 2012 09:41
Uwaga po raz pierwszy przyjezdza na kliniki Trener z Krolewskiej Szkoly Jazdy w Jerez Juan Jose Verdugo , wybitny Trener z ogromna wiedza i doswiadczeniem . Serdecznie  zapraszam do udzialu z konmi ale tez jako obeserwatorzy , bedzie mozna zadawac Juanowi pytania i obserwowac go przy pracy w reku , nauce piaffu , stepa hiszpanskiego i wielu innych ciekawostek . Jest to klinika zaadresowana nie tylko dla tych ktorych poziom jest juz wysoki ale tez dla tych ktorzy chca ulepszyc podstawy . Ja np wybieram sie tam z fryzem  😀
Karolaliderowa napisz więcej info o tym szkoleniu jaka lokalizacja koszt z koniem lub bez itp?
Pyśka na plakacie masz odpowiedzi na te pytania  🙄
09.12.2012 KONSULTACJE UJEŻDŻENIOWE Z ANNĄ MICKIEWICZ

Zapraszamy wszystkich chętnych, na każdym etapie wyszkolenia, do stajni Trzciany pod Warszawą na klinikę ujeżdżeniową z Anią Mickiewicz - licencjonowaną instruktorką sportu, doświadczoną zawodniczką ujeżdżenia, uczestniczką wielu zawodów ogólnopolskich i miedzynarodowych, zwyciężczynią Mazovia Dressage Cup 2009 w klasie C oraz 2011 w klasie CC.

Koszt udziału w klinice z koniem - 150zł - w cenie indywidualny trening, boks dla konia oraz obiad w przerwie.
Ilość miejsc ograniczona.
Istnieje możliwość przywiezienia konia dzień wcześniej.
Wszelkie zapisy i pytania proszę kierować na ALLEXIS7@WP.PL bądź pod numerem 600-124-882
www.stajniatrzciany.pl

Klinika nie jest zamknięta, tak więc zapraszamy również osoby chcące tylko pooglądać i posłuchać treningów - wstęp wolny.
15-16.12.2012 KONSULTACJE SKOKOWE Z MARKIEM WACŁAWIKIEM

Zapraszamy wszystkich chętnych, na każdym etapie wyszkolenia, do stajni Trzciany pod Warszawą na klinikę skokową z Markiem Wacławikiem - członkiem Kadry Narodowej w skokach, uczestnikiem i zwycięzcą licznych zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych.

Koszt udziału w dwudniowej klinice z koniem - 200zł - w cenie dwa treningi, boks dla konia oraz obiad w przerwie.
Koszt udziału w jednodniowej klinice z koniem - 150zł - w cenie trening, boks dla konia i obiad w przerwie.
Ilość miejsc ograniczona - pierwszeństwo mają osoby zgłaszające się na dwa dni kliniki.
Istnieje możliwość przywiezienia konia dzień wcześniej.
Wszelkie zapisy i pytania proszę kierować na ALLEXIS7@WP.PL bądź pod numerem 600-124-882
www.stajniatrzciany.pl

Klinika nie jest zamknięta, tak więc zapraszamy również osoby chcące tylko pooglądać i posłuchać treningów - wstęp wolny.

Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
03 grudnia 2012 15:58
Czy w Aromerze lub gdzieś w Warszawie planowany jest kurs lonżowania? Nie mogę na Aromerowej stronie znaleźć kalendarza. Warto w ogóle się na ten kurs wybrać? Był ktoś?
O kurs lonżowania najlepiej mailowo lub telefonicznie zapytać p.Janka Ratajczaka 🙂
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
03 grudnia 2012 19:15
AguSia, dzieki, tak pewnie zrobie. A nie wiesz ile okolo taki kurs kosztuje? Musze wiedziec ile kasy odlozyc i dopiero wtedy bede pytac o terminy 🙂 i czy jest opcja wypozyczenia z Aro jakiegos konia czy jak nie mam swojego to moge byc tylko jako sluchacz?
Ojej... Z tego, co pamiętam to, to nie był jakiś kolosalny koszt... Ale nawet jeśli znajdę stare propozycje, to to będą ceny sprzed 3lat?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
13 grudnia 2012 18:46
Jest może ktoś chętny na klinikę z Juanem Jose Verdugo?
termin kliniki 14-16 grudzień 2012
Miejsce - Stajnia Doma Vaquera w Warszawie
https://www.facebook.com/events/428208400575335/

Znajoma zapłaciła za miejsce dla słuchacza (50euro) a nie może iść 🙁
Warsztaty z Justyną Mitką, Silversand Horsemanship Associate Instructor

19-20 stycznia 2013 r.; Ośrodek Hipoterapii, Gdynia Orłowo-Kolibki, ul. Spółdzielcza 4

Porozumienie, lekkość, zwrotność, harmonia podczas jazdy to cele, które stawia sobie w pracy z koniem wielu z nas. Cele, które łatwo nakreślić, ale do których droga bywa często trudna. Jeśli chcesz nauczyć się pracować z końmi według zasad opartych na zrozumieniu końskiego punktu widzenia, jego naturalnych predyspozycji, gorąco zapraszamy na warsztaty, które poprowadzi Justyna Mitka, Silversand Horsemanship Associate Instructor.

Kilka słów od pani Justyny: „Ja sama staram się jeździć na różne szkolenia, (…), gdyż jestem przekonana, że im więcej podejść w pracy z końmi będziemy znali, tym do większej ilości koni i ich właścicieli będziemy w stanie dotrzeć i tym subtelniej, i w sposób bardziej zrozumiały dla koni będziemy w stanie z nimi pracować. Jeździectwo jest jak duża, trudna układanka – i każdy z wielkich trenerów, których napotkałam i napotykam na swojej drodze pomaga mi te różne kawałki, jakie się składają na pracę z końmi, odnaleźć, uporządkować i ułożyć w jedną logiczną całość.”

Zainteresowanym polecamy:
Towarzystwo Jeździectwa Naturalnego: www.tjn.sic.pl

Szkolenie przeznaczone jest dla osób jeżdżących konno rekreacyjnie i sportowo, trenerów, instruktorów, sędziów oraz miłośników koni.

W szkoleniu można uczestniczyć z koniem (ilość miejsc ograniczona!), jak i bez konia w charakterze widza.
Koszty:
- uczestnik z koniem: 300 zł (płatne do 21 grudnia 2012), po 21 grudnia br.: 400 zł
- obserwator: 150 zł (płatne do 21 grudnia 2012), po 21 grudnia br.: 200 zł
ponadto należy doliczyć koszty wynajmu boksu (50 zł/dzień) bądź koszty dzierżawy konia z ośrodka (75 zł/dzień). Ilość miejsc dla uczestników z koniem jest ograniczona, ilość obserwatorów prawie, że nieograniczona.
Kwoty te nie obejmują kosztów posiłków ani noclegu.

Więcej informacji oraz zgłoszenia: Agnieszka Ożarowska europeyka69@gmail.comRonin.   Każdy orze jak może.
24 grudnia 2012 19:03
Czy wiadomo ile jest chętnych osób na szkolenie z p.Mitką ? Są jeszcze wolne boksy ?
Wybiera się ktoś na warsztaty "Kopyta doskonałe" 8-10 luty 2013 do Rancha Stokrotka?
Ja niestety jestem niezmotoryzowana i zastanawiam się jak tam można dojechać. A może będzie ktoś jechał ze Śląska lub okolic i mogłabym się zabrać?
Ronin.   Każdy orze jak może.
09 stycznia 2013 21:52
Zapraszam wszystkich na warsztaty i lekcje prywatne z panią Katarzyną Jasińską  🙂
[center]UWAGA POZNAŃ!!![/center]

6-7.02.2013r.

Szkolenie z dr Gerdem Heuschmannem będzie zaliczane do przedłużenia ważności licencji szkoleniowej PZJ.

Gerd Heuschmann: propagator idei jeździectwa klasycznego na świecie, zgodnego z biomechaniką, fizjologią i psychologią konia.Wieloletni lekarz weterynarii kadry Niemiec.Odbył pod kierunkiem Martina Zorna w Państwowym Ośrodku Szkolenia WKKW w Ansbach szkolenie w specjalizacji jeździectwo,a następnie pod kierunkiem Wolfganga Hölzla szkolenie w specjalizacji jeździectwo w Niemieckiej Szkole Jazdy w Warendorfie, uhonorowane odznaczeniem im. Stensbecka.
Gerd Heuschmann opracował funkcjonalną anatomię konia wierzchowego, ktora stała się nową koncepcja przedmiotu Zagadnienia weterynaryjne dla studentów i absolwentów kierunku o specjalizacji jeździectwo.Jest autorem listu otwartego do FEI, w którym sprzeciwia się traktowaniu koni sportowych w sposób niezgodny z ich naturą.
Autor książek: "Gdyby konie mogły krzyczeć", "W poszukiwaniu równowagi"
"Nos do przodu"
Gerd Heuschmann prowadzi warsztaty i wykłady na całym świecie oraz tworzy jeździecką bazę treningową w Europie. W ten sposób wspiera propagowanie sprawdzonych, klasycznych zasad szkoleniowych.

Jeśli masz problemy z:
rozluźnieniem konia
kulawizną, która jest nie diagnozowalna
jeśli Twój koń wystawia język
broni się przed kontaktem
"chowa się" za wędzidło
wychodzi przed wędzidło
nie baskiluje w skoku
ucieka po przeszkodzie
ma kłopoty z podstawieniem
bolą go plecy
ma sztywny kark, ...

to szkolenie jest dla Ciebie!

Plan szkolenia:

Środa/czwartek:
9.00-12.00 zajęcia teoretyczne na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu
( w trakcie 2 krótkie przerwy na kawę, herbatę)
12.00-15.00 przerwa obiadowa (obiad można zamówić w stołówce na UP)
15.00-19.30 zajęcia praktyczne na Hipodromie Wola (treningi)

W zajęciach praktycznych swój udział z końmi potwierdzili:

PIOTR MORSZTYN & OSADKOWSKI VAN HALEN
MAŁGORZATA CISZEK-LEWICKA
MAREK LEWICKI
ALICJA CHODKIEWICZ

Koszt uczestnictwa dla słuchacza za 2 dni 200zł
Koszt obiadów za dwa dni 50 zł(zamawiany i płatny u organizatorów, prosimy o wpisywanie "W" przy obiedzie wegetariańskim)


Zapisy i informacja : sandraoskar@gmail.com

Informacje telefoniczne organizatorzy ;
Monika Tołkacz Masaż i Rehabilitacja Koni tel. 601744718
Barbara Korczynska "Pasja" tel. 693280658
Adrianna Menes tel.505071347

Płatności: 40837200080201267220020001
Pasja Barbara Korczyńska Nowy Dwór 3 66-440 Skwierzyna.
W tytule wpłaty proszę wpisać : przedpłata na szkolenie luty 2013, imię i nazwisko oraz plus obiad ( dla chętnych, koszt podany wyżej).
Płatność jest potwierdzeniem uczestnictwa w szkoleniu i jednocześnie rezerwacją miejsca.
Płatności będą przyjmowane do 26 stycznia 2013

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

Szkolenie będzie tłumaczone przez naszą specjalistkę Kasię Kulikowską
Organizatorzy postarają się zorganizować ogrzewanie na trybunach.
Wkrótce podamy pobliską bazę noclegową.

Uniwersytet Przyrodniczy ul. Wojska Polskiego 28 Poznań
Hipodrom Wola ul. Lutycka 34 Poznań

Noclegi w pobliżu Hipodromu Wola:
Hotel Astra http://www.astra.ta.pl/
Hotel Ramka http://www.hotelramka.pl/hotel.php
Hotel Blues http://www.blueshotel.pl/
Hotel Campanile http://www.campanile-poznan.pl/pl/index.aspx

Restauracje:
Powozownia http://www.powozownia.pl/ na terenie Hipodromu Wola
Hotel Astra http://www.astra.ta.pl/ 100m od Hipodromu Wola

Pizzerie z dowozem:
Pizza Express 0-61 663 86 66

Pierogarnia z dowozem:
Pierogarnia Bumerang 0-61 848 28 49, 0-61 811 60 28


Wpłata na poczet szkolenia nie podlega zwrotowi.

https://www.facebook.com/events/116367245192650/
dempsey   fiat voluntas Tua
12 stycznia 2013 17:50


Serdecznie zapraszamy na szkolenie, które odbędzie się w dniach 2-3 luty 2013 w stajni Doma Vaquera w Warszawie – Wesołej (www.stajnia.domavaquera.pl). Klinikę Joustową poprowadzi lider Polskiej Rewii Konnej, trener i zawodowy jouster, od 7 lat należący do międzynarodowej grupy "International jousting league" – Damian Dębski. W trakcie szkolenia będziecie mogli zapoznać się z zasadami średniowiecznych turniejów, poznać rycerskie zwyczaje, przymierzyć prawdziwe zbroje, przećwiczyć swoją sprawność na koniu i pod ciężarem zbroi oraz przede wszystkim nauczyć się JOUSTU, czyli zmierzyć się z innymi w konnym turnieju rycerskim na kopie.

Ze szkolenia można skorzystać jako:
- jeździec na własnym koniu – 700zł + 100zł (koszt boksu dla konia za 2 doby)
- jeździec na koniu Polskiej Rewii Konnej – 900zł (nasze konie to wyszkolone konie joustowe)
- słuchacz – 200zł

Osobom, które zgłoszą się na szkolenie i dokonają przelewu przed 18 stycznia należy się 10% zniżki.
Wszystkim udostępnimy materiały szkoleniowe, a najlepsi uczestnicy dostaną możliwość angażu w Polskiej Rewii Konnej i szansę wyjazdu na turniej joustowy razem z nami.

Wymagania dla jeźdźców: swobodne poruszanie się w galopie na koniu.

Plan zajęć:

sobota 2 luty

9.00 - 13.00 zajęcia praktyczne na hali z końmi
13.00 - 15.00 przerwa obiadowa
15.00 - 18.00 zajęcia teoretyczno - praktyczne

niedziela 3 luty

9.00 - 13.00 zajęcia praktyczne na hali z końmi
13.00 - 15.00 przerwa obiadowa
15.00 - 18.00 zajęcia teoretyczno – praktyczne

Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia zbroi rycerskiej z 10% zniżką dla wszystkich uczestników – ta oferta jest ważna do 100dni po szkoleniu.

Wyżywienie i nocleg po stronie uczestników. Możemy pomóc w zorganizowaniu noclegu w okolicy. W tej sprawie prosimy o kontakt. W przypadku wyżywienia zapewniamy herbatę i kawę przez cały czas trwania szkolenia. W bezpośrednim otoczeniu stajni znajdują się przeróżne restauracje, Mac Donald i KFC lub możemy zorganizować dla wszystkich obiady w koszcie ok. 10zł/os.

ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY DO 25.01.2013r.

KONTAKT I SZCZEGÓŁY:
Martyna
tel.: 501 125 494
e-mail: martyna@polskarewiakonna.pl
https://www.facebook.com/events/572391922774898/
Czy jest tu ktoś, kto brał udział w kursie Ecole de Legerete? Będę wdzięczna za informację tutaj lub na PW, szczególnie zależy mi na opinii osoby, która uczestniczyła w kursie ze swoim koniem.  :kwiatek:
Cintrabyłam z koniem polecam,wybieram się ponownie na kolejne szkolenie.
Konie naprawdę fajnie odpowiadały na te trochę "inne"użycie ręki,
co powodowało rozluznienie pyska no i całej reszty konia!
Efekty były widoczne konie zaczeły się o wiele lepiej ruszać.
Mój konio naprawdę zrobił się lekki i nóżki mu się wydłużyły .
Prowadząca kurs Veronika miła ciepła kontaktowa osoba,
oczywiście szkolenie wymagające wiele cierpliwości i uwagi.
Gorąco polecam raz jeszcze!
Pyśka dziękuję za odpowiedź. 🙂 Zrobię wszystko, żeby zabrać ze sobą konia w kwietniu, ale obawiam się, że finansowo mnie to przerośnie. Chętnie podzieliłabym się koniem z kimś kto nie posiada swojego, będę kombinować w tym kierunku. Dzięki jeszcze raz za rozwianie wątpliwości.  :kwiatek:
Ronin.   Każdy orze jak może.
14 lutego 2013 21:27
UWAGA ! Jeżeli potwierdzisz swój udział w warsztatach z panią Katarzyną Jasińską w lascalli to będziesz mógł wypożyczyć konia- ZUPEŁNIE ZA DARMO !!! Oferta ważna do wyczerpania zapasów 😉
Ronin czy jest wstęp wolny w charakterze widza, na warsztatach?
Ronin.   Każdy orze jak może.
15 lutego 2013 13:54
Jest możłiwość wzięcia udziału jako słuchacz ,czyli wszystko poza zajęciami z końmi - płatne 90 zł za dzień.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się