Gdy koń zrywa podkowy... szukam kaloszków

pomocy.. byly na Targach Poznanskich i gdzies jeszcze takie mega wypasione kalosze. strasznie drogie. ponoc zapobiegajace maksymalnie zrywaniu podkow. a nie moge znalezc. slyszalam jeszcze o jakis specjalnych dla klusakow?
zadne neopreny nie pomagaja, kon jest kuty profesjonalnie, nic nie wystaje poza kopytko a i tak gora 2 dni chodzi z podkowami..
darolga   L'amore è cieco
10 marca 2009 23:26
Katka - może chodzi Ci o te ochraniacze ujeżdżeniowe Veredusa na piętki? Takie mega wypasione?
a masz foto gdzie?
no szukam szukam i nic  🍴
że to? 😀
o wlasnie cos takiego!
nie wiecie gdzie to mozna dostac? tego to juz chyba nie zerwie
darolga   L'amore è cieco
10 marca 2009 23:32
O to to właśnie :P
Dużo pingwinów sobie chwali i nie tylko - znam kilka osób używających wlasnie na notorycznych zrywaczy podków.


katka - np. tutaj : http://equi-shop.pl/kat,72,ochraniacze-otwarte-Veredus  na samej górze
dzieki wielkie  🙇
ps. Darolga co to za kon na Twoim avatarze? wyglada jak cos po Lambado 🙂😉
Tylko w przypadku poopdbnych kavalkade nie moga byc okragle podkowy.
NIe wiem czy w tych jest tai dzyndzel wchodzacy jakby na strzale, bo jakby byl to oragle /silikony/wkladi odpadaja
darolga   L'amore è cieco
10 marca 2009 23:41
katka - kobyła się ucieszy, jak jej powiem, że do Lambadowych ją podpięli, to będzie komplement 😉 kobyłka ot taka mieszanka, wlkp, ojciec - Joker sp (Elvis xo - Jedlina) (ten od P.Morsztyna); matka Tanganika po Grand As, babka od strony matki od Turbudów ;]

http://www.gnl.pl/ochraniacze-pietki-kavalkade-p-2891.html?manufacturers_id=109&osCsid=c1ee3d6dde012ae0e898ffdc9cefac89

a to ni bedzie jeszcze lepsze? (i drozsze buuu)

Darolga no glowa jak u Lambado 🙂
ale Jocker tez nie jest zly! 🙂
darolga   L'amore è cieco
10 marca 2009 23:51
Myślę, że będą lepsze, ale weź pod uwagę, jakie Twoje konisko ma podkowy. Jeśli okrągłe - to te ochraniacze odpadają, to o czym pisała crazy. Jeśli zwykłe - no problem.

Joker zły nie jest, ale dlaczego jedyne co po nim odziedziczyła to wzrost (bite 180), fuj fuj kanciasty zad i ociupinkę maści w postaci kasztanowatej hreczki  :emot4: za grosz wybicia i techniki...  😵
asds   Life goes on...
11 marca 2009 00:01
Ten model Veredusowski wyglada na dużo mocnijeszy i trwalszy, tylko znów patrze że jkaby koń z wyjątkowym talentem to jakos moze by ta podkowe jednak ściągnał
darolga   L'amore è cieco
11 marca 2009 00:03

Ten model Veredusowski wyglada na dużo mocnijeszy i trwalszy, tylko znów patrze że jkaby koń z wyjątkowym talentem to jakos moze by ta podkowe jednak ściągnał


Dokładnie. Na pewno lepiej chroni piętki (węglowa osłonka), ale w sumie przy samej podkowie jest trochu "nieszczelny".
Moze to wynikach na zdj z rozmiaru i jakby niedopasowania.. zalezy od dlugosci is zeroosci opyta,
Ae zeby nie sciagal, musi byc  pod kaloszkiem podkowa.. inaczej zlapie i urwie
ale ceny zawrotne ehhh...
a sa jeszcze podobno takie gumowe dla klusakow na pietki
ktos widzial?
ps. Darolga a po czym ma matke? Jocer az taki wielgachny byl?  🤔
Albo jeszcze taki bajer,w sumie to samo 😉
http://www.ihaha.pl/product_info.php?products_id=466
katka ja widziałam w użyciu te gumowe ochraniacze na piętki. Ale były używane dla konia, który uszkadzal sobie piętki, nie miał talentu do gubienia podków.
katka jak będziesz brała te z kavalkade to kupuj bezpośrednio od kavalkade (mogę podać ci gg) z pewnością będzie taniej! np. podkładki pod owijki, tylne, na jednym sklepie 80zł od kavalkade 48zł
Korsik dzieki 🙂😉

a cos takiego?
darolga   L'amore è cieco
11 marca 2009 16:52
katka - Joksa kawał konia 😉 ale zdecydowanie wygodniejszy i fajniej ruszający się niż moja Siwa 😉
matka mojej Siwej: Tanganika wlkp po Grand As, ten z kolei jest synem Gordona wlkp (Arak-Godecja po Hulajpol);
matka Tanganiki podobno półsiostra og. Turbud Quirinus (spokrewnione przez ojca - Pavarotti bodajże), ale głowy dać nie mogę.

Te gumowe ochraniacze na piętki fajne, coś dla moich krzywusów :P
A przypadkiem nie Grand as han?

Bo mój Cyron ma w rodowodzie siwego Grand As, ale hanowera z linii Gottharda, który krył m.in. w Nowej Wiosce. Dawał bardzo dobrze ruszające się potomstwo.

Przepraszam za  🚫
katka, jesli rzeczywiscie az tak zrywa podkowy to te ochraniacze Veredusa nic nie dadza, bo nie zachodza na podkowe. Moim zdaniem te Kavalkade zdecydowanie.
darolga   L'amore è cieco
11 marca 2009 19:19
Laguna, sprawdziłam, zwracam honor  :kwiatek: ale wstyd, papieru kobyły nie znam  😡 były u nas dwie inne kobyły po og. Grand (a nie Grand As), a ten faktycznie był synem Gordona - pokićkało mi się. Matka mojej kobyły jest faktycznie po og. Grand As han. z linii Gottharda.
Dzięki za uwagę, żyłabym w błędzie dalej...  🙇
kowal jeszcze mowil ze czasem zwykle gumowe pomagaja. takie mega wielkie, zeby do samej ziemi. ale jakos nie jestem przekonana... a cena kavalkade troszke mnie poraza, juz widze je na padoku porozrywane albo zjedzone- moje koszmary nocne 😉
Darolga- jak znajdę to mogę Ci nawet fotki Grand asa podesłać 😉 Dawał w 90% siwe potomstwo
darolga   L'amore è cieco
11 marca 2009 19:35
Poproszę  :kwiatek: darolga@op.pl  :kwiatek: :kwiatek:
To przez niego muszę codziennie męczyć się 2h z szorowaniem żółtych plam  👿
Koniec  🚫
Teraz w nowościach Acavallo będą wychodzic elastyczne kaloszki, bardzo długie ale przylegające do kopyta, można je przycinać według uznania. Jak chcesz to ci wyślę zdjęcia na mejla bo niestety jest w takim formacie, że na forum nie wrzuce.
Szaga bardzo Cie prosze
katkaaa_b@o2.pl
tutaj kaloszki o których mówi Szaga:

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się