Ogłowia

No tajemnica jak nie wiem co :F jak się ma nafukanego ogra to łatwo a jak konia, który na Twój widok zamiast stać przychodzi albo zaczyna żreć, zwieszać głowę itp? 😁
Asik   Najwazniejsze to sie konsko realizowac :D
26 lutego 2011 22:39
A powiedzcie bo szukam i nie moge znalezc. Byla tu rozmowa o tym czy p.Marek robi ciensze paski policzkowe. Udalo sie cos ustalic? Gdybym mogla tez prosic o podanie ile maja te standardowe. Jak dlugo czeka sie na zamowione oglowie?
Ja miałam zmierzyć i wyszło mi z głowy, nadrobię!
Asik   Najwazniejsze to sie konsko realizowac :D
26 lutego 2011 22:43
:kwiatek: Bede wdzieczna. A powiedz ile czekalas na swoje oglowie?
Nie było skóry dobrej więc jakoś 3 tygodnie chyba- nie jestem pewna bo całośc nadzorowała Sierra.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
27 lutego 2011 08:05
Czas oczekiwania zależy zawsze od tego ile aktualnie p. Marek ma roboty. Może to być od tygodnia do ponad miesiąca.

A rurki są paskudne! Konie wyglądają w nich jaby ktoś im głowę kablem owinął...
Czy Ktoś mógłby mi odpowiedzieć jak wypada rozmiarówka ogłowii z Hooks?  Z góry dziękuję 😉
sei   . let's grow old together & die at the same time .
27 lutego 2011 09:56
standardowo 🙂
kujka   new better life mode: on
27 lutego 2011 10:18
dziewczynka, mamy podobny oglowiowy gust, ja tez nie lubie rurek ale te ktore Ty wstawilas - sliczne!
(i te oglowia ktore macie na Pole tez sa piekne)

Strucelka, calkiem fajnie to wyglada (no tylko mam podobne zastrzezenia co Burza). bardzo mi sie podobaja zlote sprzaczki na Belfascie.
Asik, standard ma (o zgrozo) 13-14mm. I to miał być rozmiar odchudzony, ale mam wrażenie, że p. Marek o tym zapominał 😉
Moje ogłowie munsztukowe ma taki samą szerokość pasków, też miało być odchudzone 😉
Ale z drugiej strony mam też pod ręką ogłowie munsztukowe Stubbena - tam paski mają jakieś 16-17 mm, są wyraźnie grubsze.

Kurcze, jeśli się dziś zbiorę, to pofocę panomarkowe ogłowia dziewczyn ze stajni, ostatnio sporo nowych (i kombinowanych) się pojawiło w siodlarni.
zmartwiłyście mnie tymi szerokościami pasków a już byłam zdecydowana na ogłowie od Pana Marka. Moje Kieffery maja 10 mm i chciałabym właśnie takie w nowym ogłowiu.

kujka może dlatego, że nasze konie mają podobne głowy, ja jak widzę zdjęcie ogłowia to od razu je sobie wizualizuje na Poli i jak ten obrazek jest ładny to ogłowie też mi się podoba 😉

A rurki są paskudne! Konie wyglądają w nich jaby ktoś im głowę kablem owinął...



Ja Ci dam!!  🤬 🤬 Rurki są śliczne, tylko muszą mieć klasę 😀😀 Ja Kieffera Anję uważam po prostu za cudo. Szkoda tylko że ma cianki nachrapnik ;/;/ I Chciałam właśnie u rymarza zamówić sobie grubszy nachrapnik, ale nie wiem czy jakikolwiek rymarz będzie w stanie takie paski dorobić ;/


xxagaxx to rurka? wow jest sliczna  😍
asds   Life goes on...
27 lutego 2011 15:25
Kieffer Anja  na zdjeciach xxagaxx

Ja także stanę w obronie rurek ! Na zdjeciach mój Dobert 🙂 którego kocham miłością wielką "🙂






dziewczyny, a jak ze skórą Euroridinga? Bo przyczaiłam fajne i nie wiem czy się skusić 😀iabeł:
Shantowa, bardzo dobra jakość.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
27 lutego 2011 17:02
Belfast in zaporzyczony rurken Cavallo (chyba) Goteborg
paski wędzidłowe za długie (ale skrócić się nie dało), a znowu naczółek za krótki 🤔wirek:
IMO fajnie, ale bez szału

z tej strony jest fajnie, bo mało się dzieje, choć ja bym zrobiła na snapsy zapięcie a nie na sprzączki


a z tej strony nie podoba mi się, że regulacja nachrapnika jest z boku, powinna być na potylicy
strucelka dokładnie, zapięcie powinno być na potylicy. I paski powinny być zamienione żeby się nie krzyżowały.
noen   A story of a fighter of our human race
27 lutego 2011 17:29
mi się rurka arivle podoba. Jest przesliczna !! 💘
Shantowa

Miałam 2 rzeczy skórzane euroridinga. Popręg i napierśnik. Skóra w napierśniku tragedia, popręg bez zarzutów. Z ogłowiem bym nie ryzykowała.

Zazwyczaj ogłowia rurkowe są z cienkim nachrapnikiem..
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
27 lutego 2011 18:03
Noen, bardzo mi miło. Zajrzałam tu przypadkiem zupełnie, a jak fajnie się czytało, że komuś podoba się moje ogłowie  😁
Dla przypomnienia:

Teraz wygląda jeszcze lepiej, bo paski ułożyły się do głowy Legendy i naczółek ładnie opadł.

I jeśli chodzi o rurki, to uważam, że trzeba przymierzyć przed kupnem, bo na niektórych koniach to będzie strzał w 10, na innych pomyłka. Ja kocham rurki miłością wielką, a to dlatego, że nie cierpię sprzączek- nigdzie! Czym ich mniej tym lepiej  😁
noen   A story of a fighter of our human race
27 lutego 2011 18:10
arivle, bardzo prosze. Po prostu zawsze podziwiałam Twoje ogłowie, za ten sliczny nachrapnik i rurki 😍 A teraz rownież ogłowie asds, przypadło mi strasznie do gustu 😀 I Edkowi ładnie w rurce.

A cd rurek. Ma ktoś może fotkę naczółka zwykłego (nie rurki) z kryształkami/ozdobami przy ogłowiu rurkowym ? 🙂
noen ja wiem ze u mnie tego nie widać ale Anja nie ma rurkowego naczółka, ma płaski z kryształkami na środku. Tylko ze sam naczółek jest bardzo delikatny i tak.
Strucelka, w sumie całkiem ładnie gdyby nie ta regulacja 🙂

arivle, bez obrazy ale dla mnie jest brzydkie 😉

xxagaxx, ja nawet nie wiedziałam, że to rurka u Ciebie 😀
Burza bo to ogłowie jest wąsnie dlatego takie super. Te paski są taki hmm pół okrągłe?? Trudno to wyjaśnić dobrze ;D
tutaj to trochę widać: http://www.kieffer-saddle.com/snaffle_bridles/anja/?start=0/
Zawijane pod spód jakby- ładne 🙂
Strucelka, strasznie kablasta ta rurka, ta arivle fajniejsza, ale też do mnie za bardzo nie gada.
Ja bym na gniadego główkę zrobiła prosty, nieprzekombinowany, koniecznie w jednym kolorze, żadnych ozdóbek na naczółku. Taki już los koni o małych głowach, nic innego nie będzie wyglądać na nich dobrze - a z drugiej strony ogłowie munsztukowe nie może być takie mega zwiewne, bo będzie wyglądało tanio.
Skwarkowe:
Miał ktoś z Was do czynienia z ogłowiami Inter lippo? Albo może cokolwiek powiedzieć o tej firmie?
Szukam naczółka, do 100 zł, dla tej klaczy:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się