Ogłowia

Witajcie! Zbieram opinie na temat dwóch modeli ogłowi - HKM Milano i Solibel  Comfort
Orientujecie się jakie jakości jest wykonanie?
Z góry dziękuję za informacje
Linki do ogłowi:
http://www.gnl.pl/oglowie-lauria-garrelli-milano-p-12636.html
http://www.gnl.pl/oglowie-solibel-comfort-p-10240.html
ogłowia HKM są wykonane z mieszanki skóry z plastikiem chyba, sztywne nawet po namoczeniu w oleju. Strasznie kiepska jakość wykonania. Widziałam kilka modeli, na zdjęciach cuda, a w rzeczywistości poza kiepską skórą wystające nitki i klej. Nie polecam. Solibela nie macałam.
tajnaa dzięki, na temat Solibela gdzieś tam kiedyś przewinęła się jakaś pozytywna opinia...
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
11 kwietnia 2013 20:40
U nas jeden z pensjonariuszy ma od dwóch miesięcy HKM-a i obecnie to ogłowie, pomimo dbania o nie, wygląda gorzej od kilkuletnich ogłowi innych firm , drugie tranzelka tej firmy, z którą miałam styczność, miała trzy lata i wyglądała w miarę ok. Co nie zmienia faktu, że ta firma ma złą opinię...
Ja z 6-7 lat temu kupiłam HKMa i był całkiem OK, ale obecne są koszmarne.
Solibel to Busse, ja mam Glamour i jest super 🙂
ja kupilam hkm marie, i juz po fakcie powiedzialam sie, ze straszna lipa, fakt skora strasznie twarda, ale zobaczymy jak z uzytkowaniem 🙂
alenkap potwierdzam - szukaj w wątku, było o ogłowiu comfort, i to pozytywnie.

A ja również zdam relację z użytkowania ogłowia BR - hereford. Mam pół roku, używam codziennie, przecieram po każdej jeździe. Jest git. Sądzę, że jeżeli chodzi o skórę to są lepsze w ogłowiach za wiele większe pieniądze, ale BR jest całkiem ok. Powiedziałabym że jak kieffer (na drugiego konia). Obecnie ogłowie ma wolne, bo czekam na nachrapnik BR - kombinowany średnio-cienki szwed. Używam teraz hooksa (jakiś model gold medal) które ma skórę gorszą niż BR. No i co mnie najbardziej w BRach urzeka to.. BLING BLING 😍 kryształki w naczółkach pięknie się mienią i moje są wszyte tak głęboko, że jetem przekonana że ich nie 'pogubię'
asds   Life goes on...
12 kwietnia 2013 13:53
siedże na animalia.pl i po prsotu slinotoku dostaję....


Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
12 kwietnia 2013 13:56
asds ja tak samo tylko, że zamknęłam się w 3 (ale jeśli te odpadną zaraz na pewno inne luknę) bardzi dużo ogłowi jest w moim typie  😜 tylko nie wiem jak z tym moim karym mamutem jeśli chodzi o głowę z niecierpliwością czekam aż pojadę do stajni i mu ten łeb wymierzę  😀
asds   Life goes on...
12 kwietnia 2013 14:02
to pierwsze ogłowie z nacżółkiem clincher po prostu poezja jak dla mnie....
asds, Faringdon to mój najnowszy nabytek, rudzielca w nim po prostu uwielbiam 😜 Jemu bardzo pasuje wyprofilowany nagłówek, bo ma głęboko osadzone uszy. Naczółek jest długi i bardzo ładnie opada. Gdyby ktoś potrzebował dokładnych wymiarów, to mogę pomierzyć. Może w weekend dorobię się zdjęć za dnia 🙂

No i przynajmniej tyle dobrego, że mam wreszcie jakiś racjonalny argument, żeby nawet nie myśleć o tej drugiej rurce 😀iabeł: Tym bardziej, że naczółek z tego ogłowia kupiłam już osobno.
Ja okropnie żałuję, że tego naczółka z rurki wstawionej przez quantę nie ma w wersji ciemny brąz/srebro 🙁 Ze względu na zmianę siodła i ogłowia na brąz z bólem serca odsprzedałam mój czarny naczółek, a brąz ze złotem jakoś mniej mi pasuje.
quantanamera, a da się kupić części ogłowi oddzielnie? Kurcze, nijak mi nie chcą te ogłowia pasować - nachrapnik pony / cob, paski policzkowe i podgardle - cob, naczółek xfull albo baardzo duży full. No masakra. W sumie powinien wyglądać jak kosmita, ale nie - czoło dość szerokie i właśnie głęboko osadzone uszy...
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
12 kwietnia 2013 14:27
A może ktoś z Warszawy (a jeszcze chętnie z okolicy Szwadronu) ma może ogłowie BR/Premiere i mógłby mi nawet odpłatnie FULL'a na przymiarkę pożyczyć  :kwiatek: ?
Da się praktycznie wszystko kupić i zrobić ogłowie self made - właśnie teraz idzie do mnie osobno nachrapnik (full), nagłówek (full), naczółek rurka (xfull) i paski policzkowe (cob). 😁
Cenowo nie wychodzi drożej, niż gotowe ogłowie, jedyny minus, że czasem na niektóre części trzeba poczekać, jeśli nie są dostępne od ręki. Za to można sobie wybrać wszystko idealnie jak pasuje (zapięcia na klamerki albo schowane haczyki, nagłówek prosty, albo wygięty, albo z przekładanym górą nachrapnikiem itd. Fajna opcja 🙂

Medziiik, ja wymiarowałam dokładnie rurkowe Premiere full, poszukam w kopiach starych ogłoszeń na serwerze - sprzedawałam tylko dlatego, że upośledzony Rudy zarysował nachrapnik i mi serce krwawiło, jak na to patrzyłam 🙁
Nigdy ale to  nigdy nie podobały mi się ogłowia rurkowe. Ale tak patrząc na Wasze zdjęcia zastanawiał się, aby Armaniemu kiedyś takie sprawić .  😀
Przeszukałam wątek i nie znalazłam zbyt dużo opinii o ołowiu http://animalia.pl/produkt,21595,525,villa-horse-oglowie-ozdobne-revel-czarne-z-lakierowanym-nachrapnikiem.html
Ma ktoś? Chciałabym zobaczyć zdjęcia na koniu, jak się prezentuje. Jakość ponoć dobra jak na tę cenę.

edit: teraz dopiero pokazało mi się zdjęcie efki. Kurcze ładnie wygląda. Ciekawe jakby wyglądało na ciemno gniadej łepetynie z małą odmianą na czole...
asds   Life goes on...
12 kwietnia 2013 14:55
Quanta......Ogłowia to plaga. za duzy wybór.
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
12 kwietnia 2013 15:19
Quanta - będę bardzo wdzięczna  :kwiatek:

Gdzie z BR znajdę katalog np. z częściami ogłowi (typu nachrapniki, naczółki itp) bo w sumie ew. skompletowanie składaka też wchodzi w grę 🙂
Medziiik - ja szukałam tutaj 😉:

http://br.nl/
Czy wiecie może w jakich ogłowiach są nachrapniki z dużym obwodem? Mój koń ma dość szeroki pysk. Ogłowia full są dobre, poza nachrapnikami, które się nie dopinają...
sei   . let's grow old together & die at the same time .
15 kwietnia 2013 11:36
czy ktoś ma może naczółek excelsior cob lub full i mógłby zmierzyć długość?  :kwiatek:
asds   Life goes on...
15 kwietnia 2013 12:57
Czy wiecie może w jakich ogłowiach są nachrapniki z dużym obwodem? Mój koń ma dość szeroki pysk. Ogłowia full są dobre, poza nachrapnikami, które się nie dopinają...


Doebert - mam i ich full spokojnie na ślązaka mi pasuje.
Wrzucam lepsze ujęcie ogłowia horki, Nikki:
anai, super. Takie brązy bardzo mi się podobają. Koniowi w nim do pyska  😀
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
15 kwietnia 2013 14:40
anai a jak ze skórą??
bjooork, powiem Ci, że ku mojemu dużemu zaskoczeniu jest miękka, niemielonkowata 😉 KAżdy, kto bierze to ogłowie do ręki, jest mile zdziwiony.
Miałam zmienić brąz na czerń, ale chyba jednak jestem zbyt przywiązana do brązowych ogłowi. Śliczna ta Horka, naczółek nie w moim stylu, no ale zawsze można wymienić.  🙂  Mam z Horki wytok i też byłam zdziwiona jakością skóry.
Co by sie Wam widziało na taką głowe? Wiem ze nachrapnik raczej cienki, na razie tez musze uzywc skośnika. Nie wiem natomiast jaki naczółek  🤔
Evson na takiej pięknej głowie wszystko będzie ładnie wyglądać 💘
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się