Ogłowia

Agaleon super!
Gdzie takie można kupić?
[[a]]http://www.facebook.com/pages/ADM-Og%C5%82owia-Premiere/143364765837678[[a]]

U mnie w sklepie widziałam tylko dwa modele tych ogłowi,ale nie brązowe 🙁
a kurcze wyglądają na mega dobre.
Czy ktoś wie czy z BR można zamówić ogłowie w rozmiarze 4/xfull? Lub ewentualnie czy fulle BR mają dość dużą regulację?
Mo B., zależy od modelu, ale wszystkie BR fulle są raczej duże, niektóre są nawet bardzo duże, np. Dartmouth. Ja dla kasztana mam ogłowia full z paskami wędzidłowymi cob, bo inaczej musiałabym dorabiać dziurki.
Moja kruszynka nosi xfull i mamy ogłowie BR Kingston. Pasuje na styk, mam jeszcze jedną dziurkę wolną  🙄


Edit: Zapomniałam dodać, że miałam tylko problem z paskiem od nachrapnika. W tym ogłowiu jest szwed i ten pasek od spodu był za krótki o jakieś dwie dziurki. Ale po zmianie paska jest idealnie 🙂
Akurat Kingstony mają bardzo niezbyt duży obwód nachrapnika (chyba najmniejszy, z wszystkich BR), co mnie bardzo cieszy, bo nachrapniki na moich koniach zapinają się zgrabnie na środku dziurek i wreszcie nie wisi mi kolometr wolnego, niepotrzebnego paska (w Ascocie tak miałam, co ja się nie nacudowałam łącznie z zawijaniem paska albo montowaniem go na gumki do grzywy, żeby się nie dyndał).

A na dniach zamierzam jeszcze przetestować fajnego składaka hanowerka 🙂
a ma ktoś pod ręką fulla kingstona i zmierzyłby obwód nachrapnika?  :kwiatek: bo planuję kupno, a nie wiem czy mi paszcza Karego w to wejdzie. to koń raczej pokaźnych rozmiarów, głowa nie z serii łeb jak sklep ale full z prawdziwego zdarzenia, nie jakiś łamany na cob 😉
a ma ktoś pod ręką fulla kingstona i zmierzyłby obwód nachrapnika?  :kwiatek: bo planuję kupno, a nie wiem czy mi paszcza Karego w to wejdzie. to koń raczej pokaźnych rozmiarów, głowa nie z serii łeb jak sklep ale full z prawdziwego zdarzenia, nie jakiś łamany na cob 😉


Ja mogę, ale dopiero jutro, bo ogłowie w stajni zostało
sei   . let's grow old together & die at the same time .
14 maja 2013 20:27
UWAGA 😉 jest możliwość zamówienia ogłowia HH, o którym tu wcześniej marudziłam (foto poniżej). cena 270 zł (GNL). nie bardzo się opłaca ściągać specjalnie dla mnie jedną sztukę, więc osoby zainteresowane proszę o kontakt ze mną lub bezpośrednio z GNL lub Gabrysią 😉 mówiąc, o które ogłowie chodzi, można powołać się na mnie.
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
14 maja 2013 20:34
sei a jakie to ogłowie ma wymiary? naczółek jest tak średnio opadający jak na foto?
sei   . let's grow old together & die at the same time .
14 maja 2013 20:57
nie mam pojęcia co i jak z nim, ponieważ żaden sklep w PL nie ma go w ofercie, w związku z czym nie ma kogo spytać 🙁 podejrzewam, że naczółek w fullu ma standardowe 42-43 cm
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
15 maja 2013 12:36
sei, a oni tylko ten jeden konkretny model chcą zamówić, czy ewentualnie jakiś inny też by wchodził w grę?
sei   . let's grow old together & die at the same time .
15 maja 2013 13:26
sądzę, że inne też, ale to już się musisz ich pytać dla pewności 😉
Strucelka, to teraz legnie jeszcze bardziej - mam go w rękach - jest absolutnie szałowo przepiękny!!!! Mam tylko duże wątpliwości czy mój rudy koń wlezie w rozmiar full....🙁
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
16 maja 2013 20:22
Widziałam dzisiaj u juliadnej ogłowie Premiere z lakierowanym szwedem i naczółkiem turbo bling-bling 😀 Zrobiłam chyba z 10 fot samej głowy Fuerte, więc mam nadzieję, że coś wrzuci 😀iabeł:
Dziewczyny help bo obecne Unisonowe ogłowie się już rozpada i muszę na czybko cos kupić, ale mam dylemat.

Bo po pierwsze to wzięlam do przymiarki Canequi i jakby ktoś szukał taniego meksykana to polecam, bo jak na swoją cenę wydaje się być b. fajnej jakości. Miękkie podszycie pod naczółkiem i nagłówkiem, fajnie poprowadzony pasek od nachrapnika na potylicy górą, pasek podgardlany i te od nachrapnika idące pod spodem są cieniutkie przez co ogłowie wydaje się delikatniejsze, ale nam niestety rozmiar nie pasuje.

Jedno to, że cob jest za duży bo niesttey ale przez to, że paski od nachrpnika tam gdzie są przeszycia się pogrubiają i nie da się wyżej rozetki przesunąć, a mnie okropnie denerwuje jak jest za nisko, a jest sporo za nisko...;/ a i paski policzkowe i sam nachrapnik jest praktycznie najwyżej tak więc to będe zmuszona oddać i chyba nie wymienię na pony bo boję się, że będzie za małe, naczółkiem się nie przejmuję bo można wymienić ale np podgardle tu zapinam na 2 dziurkę (największą), więc szukam czegoś innego.





I tak sobie patrze na powyższe, pomijając już to, że żaden z niego model i wygląda okropnie 😀iabeł: to chyba za dużo się dziejee na delikatnej glowie prawda? Poniżej dla porównania mam w moim poprzednim meksykanie też za dużym ale bez żadnych przeszyć:


W sumie nie musi być meksykańskie, ja po prostu je lubię jakoś 'psychicznie' i wizualnie a jemu wydaje się być obojętne czy  ma meks czy angielski.
Takie dwukolorowe Hansbo zwróciło jeszcze moją uwagę, jak myślicie pasowałoby mu?


Jeśli macie jakieś wizje to będę wdzięczna bvo ja jakoś chwilowo nie mam, reasumując myślę, że albo jakiś delikatny meksykan bez przeszyć lub coś delikatnego z angielskim, najchętniej z niższej półk w cenie do 200-250
Magdzior, jak chcesz cos taniego i prostego, to moze Kinkade?

http://www.rideaway.co.uk/NEW-KINCADE-GRACKLE-BRIDLE

Mialam oglowie angielskie tej firmy i powiem tak - dokuczalam temu oglowiu straszliwie - bloto, wilgotny schowek, brak jakiejkolwiek pielegnacji, ostatnia zime przezylo w moim samochodzie. Juz je wyciagala, zeby je wyrzucic, a tu patrze - trzyma sie bardzo dobrze 🙂 Moim zdaniem, jak na taka cene bardzo fajne oglowie.

Jeszcze w tym przedziale cenowym jest GFS:

http://www.equestrianclearance.com/-just_togs/gfs_grackle_bridle/index.html

Skora bardzo dobrze sie trzyma, bardzo wytrzymala, tez prezentuje sie calkiem niezle, jednak musze stwierdzic, ze jest bardzo twarda i wymaga przynajmniej cotygodniowej pielegnacji.
ikarina dzięki :kwiatek: choć chyba tych firm nie dostane w PL, a nie chce mi się sprowadzać.. wiec szukam dalej

Znalazłam kilka fajnych meksykanów z Busse - ma ktoś może takowe? Bo miałabym prośbę o zmierzenie, czytałam, że małe wypadają, ale nie wiem czy wszystkie.

Może takie ? Ze srebrnymi kostmami w naczółku? tylko szkoda, że nie jest opadajacy..

Albo po prostu zwykłe Busse i jakiś fajny naczółek dokupić?
Czy któraś z Was mogłaby zmierzyć naczółek w ogłowiu Hooks Artemis Gold Medal, rozm. full?  :kwiatek:
Wyczytałam, że XL, ma długość po rozprostowaniu 54,5 cm- wydaje mi się być za duży na Armagedonową łepetyne.

I jak według Was, po długim czasie sprawuje się ogłowie??
Artemis jest wart swojej ceny... ale jedynei w promocji (ja go kupiłam za bodaj 50% ceny początkowej, kiedy w Hooksie były wyprzedaże)
Naczółek dość szybko mi sierozkleił, pomimo że w siodlarni sucho a o sprzęt bardzo dbam
Ponadto naczółek - wg rymarza - zrobiony bardzo marnie. Marnej jakości skóra + słabe klejenie
Skóra poza naczółkiem OK. Jakość nie z górnej, ale z takiej średniej półki. Łatwo się czyści, dobrze leży. Generalnie za te 50% wartości to jestem zadowolona. Gdybym kupiła za 100% to bym pewnie nie była - właśnie z uwagi na naczółek (który stanowi sporą ozdobę ogłowia)

Niestety ja mam rozmiar full, zatem nie zmierzę naczółka. Rozumiem siwaaa, że chcesz znać długośc naczółka w x full (xl  :ke🙂 ??
_Gaga   właśnie potrzebuję pomiaru  full'a.  🙂  Xfull jest raczej za duży.  Mnie również urzekł ten naczółek. Raczej kupie używkę, na moje i tak rzadkie jazdy powinno posłużyć.
siwaaa, full będzie kilka cm mniejszy, ale ja bym się wcale nie bała xfulla. Tu masz xfull na koniu 167cm w kłębie i drobnokościstym - cienka noga, szczupły łebek:







Długi naczółek ładniej się wyprofiluje i będzie opadał. Full na normalnej fullowej głowie wcale taki bardzo opadający nie jest:





Magdzior, do mnie te meksykany w ogóle nie gadają, pasków jest więcej, niż końskiej głowy, policzkowe grube, podgardlane cienkie, za duży bałagan na takiej drobnej i wyrazistej główce. W tym Hansbo by było pięknie :kwiatek:
quantanamera dzięki za zdjęcia porównawcze. 🙂
Mój ma ok 172cm, więc  poszukam xfull'a używki, bo nówki już raczej nigdzie nie dostane.
quanta no właśnie i jeszcze ciężko to to (w sensie meksykany) dopasować. może rzeczywiście to dwukolorowe hansbo, ono ma ten plsu, że skośnik można łatwo zniwelować, do czarnego sprzętu to podszywane na brązowo spasuje?

bo ewentualnie jeszcze takie horze Novara znalazłam delikatne:


śliczny jest ten Artemisowy naczółek 😍 szczególnie do karych i ciemnogniadych pasuje🙂
A najśliczniejszy jak jest wiecznie rozklejony jak wszystkie które widziałam, co za szajs...
Magdzior, na ładne główki im mniej pasków, tym lepiej 🙂 W meksykanie jest dużo pasków, dodatkowych oczek, rozetek, koń wygląda jak baleron, a z puchatą rozetą jak klown 🙄 Czytałam kiedyś jednego niemieckiego trenera, który zachwalał nachrapniki hanowerskie również dla wyglądu, argumentując, że koń to piękne eleganckie, ma przepiękną głowę, duże oko, szerokie mądre czoło, szlachetny profil, wyrzeźbione nozdrze - i po co taką urodę zasłaniać pakując na nią plątaninę skórzanych pasków?
Prawdę mówiąc, to teraz szukając pomysłu na wrażliwą skórę u kasztana zamontowałam mu w ogłowiu hanowera i wygląda świetnie 🙂

Naczółek Artemisa mógłby nie mieć tych obciachowych rozetek z cyrkonii po bokach, bo to trochę zajeżdża cepelią i wpisuje się w nurt zbędnego upiększania końskiej głowy. Teraz Karolek lansuje się w BR Glassed Crystal, który jest cały minimalistyczny i przez to imo o wiele ładniejszy 🙂 No i jest niezniszczalny w przeciwieństwie do Artemisów 😁



To Horze Novara fajne, naczółek mógłby być nieco cieńszy i bez ozdóbek, ale naczółek to akurat łatwo zmieniać 🙂
sei   . let's grow old together & die at the same time .
20 maja 2013 18:41
Magdzior, jak szukasz czegoś w miarę fajnego i w niskiej cenie, to może taki start?
sei fajnie wygląda a jaki to model dokładnie? miałam kiedyś jakieś start i całkiem ok było, ale tak po namyśle chyba jednak najbardziej mówi do mnie to dwukolorowe hansbo, tymbardziej, że dzięki temu jak będę szukała siodła nie będe ograniczona kolorem bo i brązowe przejdzie🙂 i tak jeszcze dziś się napatrzyłam na tą folblucią głowę i stwierdziłam, że rzeczywiście nie ma jej co za dużo błyskotek i pasków dodawać, jakoś tak mi nie pasuje do niego więc jeśli tylko uda mi się wymiary tego hansbo od sklepu dowiedzieć to zamawiam🙂
Witajcie !
Chciałam spytać w pewniej sprawie; a otóż jest taka sprawa że mam niedługo uro. i mogę wybrać sobie coś ... ja postanowiłam wybrać ogłowie. (stare się podarło :icon_mad🙂, a tu pytanie : Czy te ogłowia są solidne , dobre , profesjonalne ?
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
20 maja 2013 22:24
Fuertowa twarz w Athenie 🙂 ( rozm. cob)


by: strucelka



i z oddali :

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się