Ogłowia

Moje od p.Marka 😉
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
09 marca 2014 09:17
Strucelka, Nie wiem jaki miałby być problem ze sprzedażą, ludzie raczej patrzą na skórę, a jak cena dobra, to nikogo nie obchodzi co jest tam wypisane. Zresztą, sprzedawać nie planuje 😉

Właśnie miało być "bardzo zwykłe", nie wiem czy teraz jakaś moda czy co, ale ja nie lubię ogłowi z udziwnieniami. Koń ma głowę niewymiarową i żeby paski mi nie starczały zamówiłam sobie szyte na miarę. Zwykłe ogłowie z angielskim nachrapnikiem. Jedynym udziwnieniem była potylica. Nie miało mieć grubego nachrapnika, lakierowanego czy czego tam jeszcze. Miało mieć tylko lekko opadający naczółek. No jak widać ześmy się z p. Markiem nie dogadali w tej kwestii.

I nie traktuj tego jako atak czy coś, każdy ma swój gust 😉

Burza, na niczym 😉 Miałam wizję tylko na miękko szeroką potylicę. Poza tym miało być delikatne, z nachrapnikiem angielskim i z możliwością wypięcia skośnika kompletnie. Tak zeby szlufki nie było. A jednocześnie, jak będzie trzeba, żeby dało się dopiąć.
Anderia   Całe życie gniade
09 marca 2014 18:24
xxagaxx a ja tam lubię taką prostą elegancję, sama swoje ogłowie u pana Marka zamawiałam właśnie z takim zamysłem - ma być normalnie, bez udziwnień i żeby szkoda na co dzień go nie było. Swoją drogą, Twoje ma bardzo ładny odcień brązu i nieźle wygląda to na siwku - co w moich ustach jest niebywałym komplementem, bo nie przepadam za brązowym sprzętem. 😉

Właśnie, moje ma już prawie rok, a po wyczyszczeniu i nasmarowaniu (taa, czyli rzadko :hihi🙂 nadal wygląda jakbym je przed chwilą przywiozła z Ursusa. W dodatku skóra z biegiem czasu zrobiła się jeszcze bardziej elastyczna i udało mi się położyć za długi (źle przeze mnie zmierzony) naczółek, który za nowości sterczał wywołując efekt aureoli, a teraz wygląda jak fabrycznie opadający. Jak się zbiorę i nastąpi historyczna chwila wyczyszczenia, to wstawię jakieś zdjęcia. Mam dobrą motywację, bo aż wstyd takiego syfa wstawiać i się "szczycić". 😉
Anderia, zgadzam się z tobą. Brąz na Siwym to tak na upartego. Ale ja mam cały sprzęt w brązie, bo Edi przecież gnidosz. I na nim wygląda brąz obłędnie. Więc Siwy też będzie zmuszony chodzić w brązie 😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
09 marca 2014 18:54
Misia obłęd w ciapki 😜

xxagaxx ale absolutnie nie traktuję tego jako atak i mam nadzieję, że Ty też nie :kwiatek: po prostu każdy ma swój gust 😉

malinowaa tak! Dziękuję :kwiatek:
ushia   It's a kind o'magic
09 marca 2014 21:07
Dava, to jest pasek od wędzidła, czyli policzkowy. W tym ogłowiu mam regulację tylko z jednej strony.

Dramka, no zgadzam sie, ale jak pisałam docelowo będzie inny naczółek.

wlasnie sie mialam pytac czemu tak?
w sensie czemu policzkowy jest tym "trzecim" paskiem a nie od nachrapnika?
standardowo do potylicznego przypina sie podgardle i policzkowe, nachrapnik jest trzeci, pod spodem, ewentualnie wypuszczany na gore i to on ma regulacje z jednej strony
czemu masz inaczej? sama tak chcialas?

efekt jest taki, ze pomijajac moim zdaniem gorsze ukladanie sie paskow na lbie jestes skazana na ten nachrapnik ewentualnie inny, ale tez robiony z dwustronna regulacja, czyli raczej zamawiany...
ushia, tak dostałam, mi akurat to dynda jak jest. W pierwotnej wersji chciałam wszystko regulowane na potylicy, jednak w końcu wyszło tak jak na zdjęciu. Ja mało sprecyzowałam co chcę, więc p. Marek sobie zrobił jak uważał. Ja nie widzę gorszego układania się pasków na głowie. Układają się normalnie, podgardle, paski policzkowe, nachrapnik.

A masz rację że jakby zmieniała nachrapnik to tylko zamawiany, ale w brązowych ogłowiach raczej rzadko dosztukowuje się nachrapnik. Poza tym ze odcieni brązu jest wiele to jeszcze wraz ze smarowaniem, użytkowaniem ciemnieje. Szansa ze np. za pół roku dobiorę pasujący inny nachrapnik jest niewielka.
moja p.Markowa  tranzelka:

Nachrapnik tez obustronnie, podgardle wychodzi z boku.
crazy, boski kolorek 🙂 masz na koniu? jest identyczna jak moja 🙂
Crazy, Misia, ale macie cudeńka!

Mam prośbę, powiedzcie czy to ogłowie dobrze leży? Mam wrażenie, że jest za duże.. ale już sama nie wiem, zgłupiałam od wpatrywania się i oceniania..

http://re-volta.pl/galeria/foto/111648
http://re-volta.pl/galeria/foto/111650
http://re-volta.pl/galeria/foto/111651

zdjęcia w linku, by nie zawalać zbędnie forum fotkami.
aniaagre, do tego wędzidła ciut za duże. Podgardle trzeba mocniej dopiąć - nie może przelatywać przez ganasz.
To juz nie jest nowka sztuka, zamawialam je w zeszlym roku, i troche uzywalam, zdjecia mam z pierwszego dnia, jeszcze nie bylo takie ulozone, i  jakosci teklefonicznej:


Wzorowalam sie na otto schumacherze... z podkladka pod nachrapnikiem i chcialam jak najmiej paskow..
(teraz niestety wisi i nie wiem co z nim zrobic)
halo, pomińmy złe zapięcie wędzidła  😡

a mogę prosić jakiego użytkowanika artemisa w rozm. cob o pomoc.
Potrzebuję kilka wymiarów, obwodu nachrapnika, długośći pasków policzkowych. Będę wdzięczna  :kwiatek:
crazy, piękne! czemu wisi?
crazy pamiętam jak wstawiałaś to ogłowie na świeżo nowe i od tamtej pory to mój ideał meksykana 😍 szkoda, że nie czarne bo z chęcią bym takowe odkupiła🙂
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
10 marca 2014 21:57
burza pewnie dlatego, ze czarnolas nie jest na chodzie😉
margaritka, aa w tym sensie.
aniaagre, chciałam być miła i pominęłam 😀 (mam bardzo podobne na stanie). Ale i tak regulację wędzidła w dwie strony o 1 dziurkę trzeba mieć koniecznie.
Dokladnie, Czesio w sanatorium narazie, i mam dla niego az 2 oglowia... ma wrocic do malego sportu, ale az mi zal ze taka tranzela wisi, a nie za bardzo mam na jakiego  konia uzywac,  bo mma do pozostalych czarny sprzet...
deborah   koń by się uśmiał...
11 marca 2014 07:26
crazy, sprzedaj 😀 ja kupie od Ciebie bo na swóją od Pana Marka czekam od 15 stycznia i podobno mam czekac jeszcze 4 tyg. Widać są lepsi i gorsi klienci..
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
11 marca 2014 11:38
Tak patrzę na te Wasze ogłowia od p. Marka i trochę mi szczęka opadła - cuda 🙂. Wdać, że skórka mięciutka, brązy przepiękne. Ja zawsze byłam zakochana w jednej firmie ale chyba czas pomyśleć nad zmianą. 🏇
P.S. Powiedzcie mi jeszcze jak to cenowo wychodzi.
mils   ig: milen.ju
11 marca 2014 12:17
Czy dostanę gdzieś pasek do nachrapnika szwedzkiego, najlepiej w ciemnym brązie? 👀
mils, chodzi Ci o skośnik? Np. Daw mag: klik
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
11 marca 2014 12:34
mils a patrzyłaś w ogłoszeniach? Z tego co widziałam to kilka by się znalazło tylko nie wiem czy akurat w brązie... .
Amabilis   Two of us against the world
11 marca 2014 19:23
Czy ma ktos oglowie HKM Crystal? Jakies opinie?




anai, przypuszczam że chodzi o ten pasek od szweda, co się zaciska 😉 Skośnik to wszędzie można dostać.
Amabilis u nas w stajni jest jedno takie w użyciu, całkiem przyzwoite jak na HKM
anai, przypuszczam że chodzi o ten pasek od szweda, co się zaciska 😉 Skośnik to wszędzie można dostać.

A ten pasek jest  tu
anai, o nasz ulubiony sklep ;P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się