Ogłowia

Dziewczyny, macie jakis sposob, pomysl na oslonke pod brode na nachrapnik hanowerski? Futerko jakies?
Mam taka podkladke, ale nie zdaje egzaminu bo sie przesuwa i rwie :/
http://br-konie.pl/premiere-podkladka-neoprenowa-pod-oglowie/produkt/861/
Witajcie, mam pytanko 😀 Poszukuję jakiegoś fajnego (wytrzymałego w szczególności) ogłowia szewdzkiego/angielskiego w cenie do 250 poleca ktoś coś ?  :kwiatek:


Ja mam Horze Diamond (cena około 200 PLN) - jestem bardzo zadowolona! Skóra mięciutka, ładnie wykonane, nachrapnik (angielski, kombinowany) i nagłówek mięciutko podłożone, pasek od nachrapnika puszczony górą po nagłówku (przyjazne dla konia). No i ten naczółek... 😜
Nie wymagało żadnych zabiegów przed pierwszym uzyciem (żadnego moczenia w oleju etc)
Angeel,  a futro nie będzie cały czas omemlane ze śliny? Może lepiej taką żelową podkładkę na rzepy, to i przesuwać się nie będzie, a i łatwiej wyczyścić.
Przykład takiej

Dziewierz
Miałam to ogłowie i szału nie zrobiło ;/ skóra na nachrapniku i paskach policzkowych strasznie słaba była :/

a co myślicie o hkm starlight ?
Bądź WEMBLEY-X-line-Arona?
Albo taki tunelik z polaru? Mozna rpraz dwa wyprac, miec pare a koszt smiesznie niski.
Angeel,  a futro nie będzie cały czas omemlane ze śliny? Może lepiej taką żelową podkładkę na rzepy, to i przesuwać się nie będzie, a i łatwiej wyczyścić.
Przykład takiej


Tylko ze taka podkladka ma 21 cm dlugosci, pod zochwowy pasek hanowera to zdecydowanie za duzo 🙁 Taka podkladeczke Premiere co mam to sobie po prostu ucielam, zeby ja skrocic, a takiego ny dy rydy. Dlatego myslalam o jakims futerku. Chociaz fakt, oplute bedzie niesamowicie za kazdym razem... Moze zrobie sobie z 3 i bede codziennie zmieniac ;p
Probowalam nawet kiedys ze zwyklym kawalkiem gabki, ale niestety wypadala.
mils   ig: milen.ju
18 lutego 2015 21:06
Może takie podkładki żelowe, które są przeznaczone pod łańcuszki od munsztuka/pelhamu? Trochę krótkie są tylko niestety.
A kawałek jakiegoś miękkiego wężyka gumowego? ucięty wzdłuż jest zaokrąglony i nie bedzie wypadał można ewentualnie nakleić cos na niego, kawałek cienkiego neoprenu.
PATRYCJA10822, Wembley Arona mam i sobie zachwalam, tylko jeśli się zdecydujesz to bierz od razu rozmiar większe niż Twój koń nosi😉 strasznie zaniżona rozmiarówka...
Angeel, osłonka do łańcuszka żelowa chyba będzie najlepsza.
Dżastin mam nadzieje że na moją cob będzie dobry  🤣
Bo mam coba z kerbla i capriole i mam pozapinane na ostatnie dziurki  🤣
edit. błąd ort  :kwiatek:
PATRYCJA10822, jezu... dziUrki.
[quote author=Dżastin link=topic=39.msg2296124#msg2296124 date=1424297336]
PATRYCJA10822, Wembley Arona mam i sobie zachwalam, tylko jeśli się zdecydujesz to bierz od razu rozmiar większe niż Twój koń nosi😉 strasznie zaniżona rozmiarówka...
[/quote]

Wg mnie nie. 😉
Mam darlingtona, który w zasadzie różni się tylko naczółkiem chyba i full to wg mnie klasyczna 3. Koleżanka ma Aronę coba i pasuje na jej drobnego fotlblucika bez problemów. 😉
A ma ktoś może fotki Arony na koniu ?  :kwiatek:
PATRYCJA10822,  ja moge jutro zrobic jak nie zapomne😉

to widocznie moj kon ma niewymiarowa glowe, zawsze wszystkie coby na niego pasowaly a tu naczolek musialam wymienic. Nachrapnik sie nawet nie dopinal..

sorki ze bez polskich znakow, pisze z tel😉
Zelowa na lancuszek wlasnie jest za dluga. Tak czy siak dzieki za pomysly  :kwiatek:
Angeel, w mattesie zamówić 😉 Dorcysia ci zrobi pod wymiar. Tylko tak jak mówisz, najlepiej od razu 3 sztuki 😉
Z tego względu że to wątek z tranzelkami chciałam się was zapytać was nie wiecie gdzie kupię takie ogłowie w Polsce?
"Takie" tzn brazowe z przeszyciami ozdobnymi?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
20 lutego 2015 19:40
Czy spotkałyście się w Polsce z ogłowiami QHP? klik
Mieliście kiedyś ogłowie firmy BR? Jak z jakością? Warte tej ceny...? 🙂
anai jeśli Ci to coś pomoże, to sklep unicorn skrzypczak kiedyś je miał, ale nie widzę teraz tych ogłowi na ich stronie (za to na profilu na fb ciągle "figurują" w jednym z albumów).

a ja się zapytam o ogłowia firmy CHEVAL - miał ktoś?
xymena, dzięki, już ich pytałam, nie sprowadzą.
PATRYCJA10822, podrzucam fotke Arony. Aktualnie zmieniłam jeszcze naczółek na Wembley Fine(taki cienki opadający) i jest dużo lepiej, tylko nie mam ładnego foto🙂
Szukam ogłowia ze zwykłym, cienkim nachrapnikiem (na malutką główkę) i najlepiej delikatnym, lekko zdobionym naczółkiem ale ewentualnie mogę go wymienić, więc to nie jest problem. Wszystkie ogłowia, które znalazłam mają szeroki nachrapnik bądź nie występują w rozmiarze pony. Moze ktoś takie gdzieś widział?  :kwiatek:
Ogłowie horze Zparkel
http://www.pintos.pl/mobile/pl/p/Oglowie-Zparkel-Horze/663
Ma bardzo delikatny nachrapnik i zdobiony naczolek
Kupiłam ostatnio ogłowie Start i jak przwcieralam je mokra ściereczka, to po wytarciu miałam czarna ściereczke, jak myślicie dlaczego tak się dzieje?  🤔
Oraz co polecacie na zmiekczenie skóry w oglowiu?  ❓
Bo to pogłowie super firmy START i zapewne skóra się odbarwia takiej dobrej jakości jest 😉

Ma zmiękczenie ogłowia kąpiel w oleju i regularna impregnacja ale z kiepskiej jakości skóry i tak dużo nie wyczarujesz niestety...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się