Ogłowia

tajnaa oglądałam je  jakoś dwa miesiące temu w sklepie. Całkiem fajnie wyglada, ale moim zdaniem na dużego konia. Na małym zbyt ostro. Na minus  w tym ogłowu jest dosyć twarda skóra, podejrzewam że bez porządnego zmiękczenia ciężko będzie założyć i dopasować do głowy.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
11 marca 2015 13:07
nawet niech wejda juz na ten początek maja to bede usatysfakcjonowana, bo marzy mi sie takie quantowe oglowie + dokupic hanowera w kolorze,  mam nadzieje ze kolor bedzie zblizony do kentaurowego tabacco
noneczka98, dziękuję 🙂
Orientujecie się czy rozmiarówka ogłowi Busse jest standardowa czuli cob to cob, a full to fullczy tak jak Horze jest zaniżona?
tajnaa, zależy od modelu
Generalnie jest standardowa, ale mi np. na standardowe głowy w rozmiarze full - fulle z serii Solibel nie chciały wejsć ża Chiny w dodatku Ludowe 🙁 O ile paski policzkowe były dobrej długosci o tyle nachrapnika nie dopięłam...
Oba konie noszą Kieffery fulle na ostatnich dziurkach narchapników.
Kurde, bo moja ma szeroki pysk i zastanawiam się czy wejdzie. Napisze do sklepu żeby zmierzyli.
tajnaa jak ma szeroki pysk i nosi cob to coba nie zapniesz.
Kurde.
Ma ktoś to ogłowie w rozmiarze cob? mógłby mi zmierzyć długość nachrapnika?  🙇
http://www.pasi-konik.pl/pl/p/STAR-Oglowie-Silverstar/342
tajnaa ja miałam szweda Star Black i miał duży nachrapnik, teraz mam hanowera Star i tez nachrapnik jest długi. A moja jak na coba ma spory pysk.
palemka, bardzo dziękuję. O to mi chodziło!  :kwiatek:
tajnaa duży nachrapnik tez miał szwed Villa Horse 🙂
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
12 marca 2015 21:20
Ja się nie znam na nowych trendach i może z racji na firmę i cenę będzie to hit i nowa moda 😀
ALE obrzydliwe jest to ogłowie! :P

A powiedzcie kupiłam w chwili słabości byle gie czyli najtańsze ogłowie firmy HORZE jeszcze w dodatku na promocji 😀 Właśnie w Bergo 🙂
Powiedzcie mi jak bardzo tragiczna jest skóra w tanich ogłowiach HORZE?
Tu konkretnie model HORZE Novara?
Ogłowie absolutnie do rekreacji bądź jakiegoś tam użytkowania może na koniach, które jeżdżę... O ile skóra nie będzie masakryczno-tragiczna 🙂
Paskudne 😀
[s]Tak myślałam :P Szału nie oczekuję naturalnie 😀[/s] - zła interpretacja :P
Nie horze, tylko ten stuben. Ja mam ogłowie horze /nie pamiętam modelu/ i skórę ma rewelacyjną jak na te pieniądze.
Ale myslicie, że naj-naj-najtańsze też będzie miało względna skórę?
Z resztą... Sama się niedługo mam nadzieję dowiem 😀 Jestem ciekawa ale szału nie oczekuję :P
http://sklep.bergo.pl/p/412/8128/stubben-freedom-nowosc-oglowie-anatomiczne-dla-konia-oglowia-tranzelki-oglowia-i-akcesoria-kon.html

Hmm, co kto lubi... 😉

Kosmiczny design. Ale o ile na początku też mi się nie podobał, tak teraz... 🤣 No ciekawie to wygląda, jak z kosmosu właśnie. Podoba mi się, że paski są niżej pod okiem.
ten nachrapnik jest cudownie wykończony na sankach, ale reszta średnio mi się podoba :/
Ale porównanie zwykłego ogłowia do ataku lwa...no no, strach się bać 🙂
Ta, jakby chodziły w ogłowiach 24h
mils   ig: milen.ju
13 marca 2015 10:44
Wygląd wyglądem, myślę, że można się przyzwyczaić. Mnie w sumie intryguje, choć faktycznie nie powiem, że jest piękne. 😁 Ale jestem ciekawa czy taki patent rzeczywiście korzystnie działa. 👀
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
13 marca 2015 13:58
Oesus... co to za paskudztwo?

"Twój koń pokocha nowe ogłowie"... chyba tylko dlatego, że konie nie mają luster  😜 oraz "podtrzymuje naturalną chęć ruchu konia" ciekawe jak? bierze i szepcze do ucha "biegnij, chłopie, biegnij" ...  😵
Szkoda, że nie ma  ochrony na oczy jak w kasku motorowym, bo aż się prosi patrząc na kształt.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
13 marca 2015 14:10
tajnaa o tym samym pomyślałam, ale stwierdziłam, że pewnie mam spaczony mózg i tylko ja tam widzę idealny kształt na szybkę od kasku 😀
xequus,  :emota200609316: podejrzewam, że nie my jedyne go widzimy.


"Twój koń pokocha nowe ogłowie"... chyba tylko dlatego, że konie nie mają luster  😜 oraz "podtrzymuje naturalną chęć ruchu konia" ciekawe jak? bierze i szepcze do ucha "biegnij, chłopie, biegnij" ...  😵
[/quote]

😂

ta ja kupię jak będzie wersja ,, wolniej , wolniej babo ,,  🤣
ha  ha  ale macie pomyły. W takim razie ja kupie, jak będzie nawigowało koniem: uwaga dziura, uwaga kamień, po lewej sarna....
ale prawde mówiąc wstrętne jest to ogłowie.

Czy jest jakiś naczółek BR  w rozm xfull? Co przejrzałam- wszystko full, a opadający full to u nas będzie jako prosty naczółek. Ehh już mi się hooks artemis znudził  🤔
Właśnie przyszło do mnie długo wyczekiwane i wymarzone ogłowie z Hooksa i powiem szczerze, że jestem rozczarowana. Skóra jakaś taka twarda i sztywna, podszycia na potylicy w sumie się nie spodziewałam, ale i tak szkoda, że go nie ma. Zabieram się za smarowanie i zobaczymy czy skóra choć trochę zmięknie, ale jak porównuję choćby do naszej odświętnej VH Divy to szału ni ma, a na focie tak pięknie wyglądało  🙁

Dokładnie to:
[img]http://www.hookseurope.com/globalassets/inriver/resources/300422-10-13100-mil-has-02.jpg?width=490&height=490[/img]
Katasia wrzucaj fotki na modelu  😉Jestem  ciekawa jak naczółek będzie wyglądał,bo ostatnio zamarzył  mi się m.in. rurkowy naczółek.
haha, akurat naczółek z założenia idzie w pioch, bo rurkowy pod fryzią grzywką zginie zupełnie  🤣  Będę do niego domawiała cienkiego, 2 rzędowego blinga na zwężanym podszyciu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się