Ogłowia

Moona, ja czekałam na swoje jakieś 10-11 dni, w tym Wielkanoc w międzyczasie. Z tym, że odbierałam sama, więc czas oczekiwania się skrócił o wysyłkę. ak średnio to chyba ok. 2-3 tyg. wychodzi.
Moona, nam zrobił samo ogłowie w jeden dzień, najdłużej zeszło tylko ustalanie wmiarow i szczegółów, a pozniej pan z poczty nie zostawił ani paczki, ani awizo 😉
deborah   koń by się uśmiał...
08 maja 2016 19:43
dziewczyny przepraszam, że tak długo to trwało.. nieststy obfociłam dopiero dwa. z trzecim śpi jego właścicielka i nie mam jak zrobić zdjęć na modelce 😉





i drugie





edit: mam tylko komórkowe





deborah, są przepiękne!!!! Szczególnie to z białym podszyciem 😍
w ogóle zastanawiam się, czy dla Pana Marka jest coś niemożliwego do zrobienia 😀
drabcio, heheh, koniowi sie chyba podoba ;-)) ładny ten nachrapnik
deborah   koń by się uśmiał...
08 maja 2016 19:58
harja, nie ma... robił mi kiedyś na zamówienie toki do lancy dla Straży Miejskiej... Ze zdjęcia. Wyszły fenomenalne 🙂
Chyba poczuł się jak gwiazda bo dłuższy czas tak pozował  😂
deborah, mogłabyś napisać ile zapłaciłaś za pierwsze?
Chciałabym coś bardzo podobnego, tyle że czarne.
Wodze też od p. Marka?
deborah   koń by się uśmiał...
08 maja 2016 20:46
350 zł bez wodzy. Wodze na pierwszym zdjęciu też od Pana Marka. Dopłata do skórzanych wodzy 100 zł 🙂
Premiere Orleans (przepraszam za scenerię, nie byłam w stanie nic lepszego zorganizować):













Dodatkowo producent najwyraźniej uznał, że do doczepienia wędzidła wystarczą haczyki, otwór do nich należy sobie najwyraźniej wyrąbać samemu  🙄





Jak za ogłowie za 269zł - dla mnie totalna porażka.
Moona, - o kurcze, masakra. Wygląda jak ogłowie no-name z półki cenowej około 100zł 🤔
Moona, nawet się nie zastanawiaj, tylko zwróć. Chociaż pewnie już to zrobiłaś. Ja bym po prostu zrobiła zdjęcia i odesłała na zad. Byś dwie dychy w plecy za przesyłkę to zawsze lepiej, niż kupić ogłowie na trzy miesiące i jeszcze musieć się chrzanić z dorabianiem dziur w skórze, których u normalnego krawca nie zrobisz.
Moona toż to masakra jakaś jest...  🤔wirek: Moje Horze Diamond trzyletnie lepiej wygląda...
W sprawie zwrotu wysłałam maila do BR/Animalii. Niestety na stronie figuruje termin zwrotu 10 dni. Zamawiałam ogłowie przed dwutygodniowym wyjazdem za granicę, ponieważ jest tam z opcją "na zamówienie", a ja chciałam mieć 100% pewności, że jak wrócę, to to ogłowie będzie na mnie czekać w domu. Tyle, że przyszło znacznie szybciej niż się spodziewałam i te 10 dni minęło kilka dni przed moim powrotem... Maila wysłałam wczoraj, jak rozpakowałam ogłowie, także czekam na odpowiedź ze strony sklepu.
Jak oni mogli coś takiego zapakować? Ja ostatnio dostałam pasek podgardlany z Animali i też pozostawiał wiele do życzenia ;/ już mi się nie chciało odsyłać bo potrzebny był na już, ale nie wiem kto w sklepie pracuje ze stałym klientom takie gówna wciska.
Moona, jak nie przyjmą zwrotu, to bym reklamowała. Choćby przez brak dziurki do zapięcia wędzidła jest wadliwe i nie spełnia swojego przeznaczenia... I generalnie wygląda, jakby było uszkodzone. Skóra, która się tak łuszczy, jak na 3 i 4 zdjęciu? No błagam. 😵
Swoją szosą - co się stało z tymi Premiere? Koleżanka ma swoje Orleans ze trzy lata i poza tym, że powoli kryształki w naczółku wypadają, to do skóry się nadal nie można przyczepić... Jak ktoś w ogóle mógł coś takiego wysłać (ba, przyjąć na magazyn, jak przyszło od producenta) to już odrębna kwestia. 😉
Dava   kiss kiss bang bang
09 maja 2016 08:07
Wlasnie, dlatego pisalam juz kiedys, ze ani Premiere ani Br (choc ladny) nie spelnia w ogole oczekiwan. Mamy sporo ich w stajni, skora srednia, w niektorych kiepska na maxa. Konpletnie nie warte swojej ceny. Ot fajne krysztalki  BR, nawet sie trzymaja akurat one. Ale to dla mnie nie wyczyn, kiedy trzymaja mi sie tez w oglowiach po 80zl (po przecenie) z hooksa. Mam kilka, skora nieporownywalnie lepsza.

Ciagle mam zamiar zamowic p. Marka, ale nie moge sie zebrac do wypisania wszystkiego  😎
Jak sobie z tym radzicie? Wszystko przez maila z dokladnymi wymiarami wszystkiego? Wysylacie jakies rysunki z tymi wymiarami?  🤣
Dostałam bardzo miłego maila od p. Kuby z Animalii z przeprosinami, zwrot jak najbardziej przyjmą ("Chciałem też zauważyć, że czas na zwrot towaru bez podania przyczyn to 14 dni od momentu otrzymania przesyłki. Rzeczywiście w jednym miejscu na naszej stronie było podane 10 dni - to też pomyłka, bo powinno być 14"😉.
Pisze, że nie sprawdzili ogłowia przy odbiorze i wysyłce zakładając, że będzie ok.

Mam to samo pytanie co Dava - w jaki sposób podać p. Markowi wszystkie wymiary? Podajecie długości wszelakich pasków (części "górnej" i "dolnej"😉 czy np. tylko długość, jaką chcielibyście mieć po ich zmontowaniu razem (przykładowo chodzi mi o paski idące do nachrapnika)? Podajecie ilość dziurek, jaką chcielibyście mieć do regulacji i odstępy między nimi?
No, ty chyba tutaj kończy się moja chcica na Premiere. Skoro potrafią wysłać coś takiego, a jeszcze Dava potwierdza, że po dłuższym czasie bardzo tracą, to chyba jednak przeważy to nad, naprawdę pięknym!, wyglądem. W takim razie pozostaje mi wybrać kolor, co chyba będzie jeszcze cięższym zadaniem niż wybranie nachrapnika z Premiere. Ogłowia. Farbowana skóra, nie syntetyk.
To co wsawiła Moona wygląda shitowo, ale ja przyznam, że tez mam Premiere Orleans do ciurania dla dziadka, i od ponad roku to ogłowie leży w różnych miejscach, w ogóle nie szanowane, nigdy nie smarowane i jest w naprawdę super stanie. Kryształki nie odpadły, nawet białe podszycie jakoś bardzo się nie ubrudziło. Może też zależy to od partii, ale dla mnie ogłowie na plus. Skóra owszem dużo gorsza niż w BR, ale z drugiej strony cena też niska, więc co się dziwić 🙂
Wychodzi na to, że zarówno w premiere jak i BR wszystko zależy od szczęścia do lepszej partii skóry. Trochę to niefajne. Szczególnie, że akurat br tak tanie nie są.
O kurczę, to widzę, że mi się przyfarciło chyba, bo na swoje premiere nie narzekam, dalej wygląda ładnie. Ale po tym, co tu czytam, to drugiego już raczej nie kupię... Za to "panomarkowe" bardzo ładne, takie proste i klasyczne. Te co deborah wrzuciła są super!
Sivrite, ja podałam długość jaka mam normalnie w ogłowiu (od środka mierzone) i dopisałam ile dziurek regulacji w każda stronę bym chciała
Dava, Moona, ja pisałam wszystko w mailu. Dokładnie po kolei, jak bym chciała, żeby wyglądał każdy element. 😉 Głównie dlatego, że mogłam się wtedy podeprzeć przykładowymi zdjęciami danego elementu. Wyszłam z założenia, że jak mogę mieć na zamówienie, to niech będzie takie wymarzone i kombinowałam przez parę godzin, jak dokładnie ma wyglądać, żeby mi się podobało i było funkcjonalne i wygodne dla konia. Włącznie ze szkicem (ale koniec końców go nie wysłałam :icon_razz🙂. Potem jeszcze rozmawialiśmy przez telefon (i p. Marek stwierdził, że tak szczegółowego i długiego opisu to jeszcze nie dostał :wysmiewa🙂 i już telefonicznie podawałam wymiary. Pan Marek mi powiedział, jak pomierzyć stare ogłowie, żeby wyszło ok. No i takie tez wymiary podałam (np. długość od zapięcia wędzidła przez potylicę do zapięcia z drugiej strony, tak jak było wyregulowane). Odstępów między dziurkami nie zaznaczałam, nie wpadłabym na to. 😉 Jedyne co, to mówiłam, że na pewno nie chcę mieć za bardzo regulacji w górę (bo bardziej wielkogłowego konia to już raczej nie trafię), jedynie w dół - no i tak mam, że wszędzie zapinam na ostatnią lub przedostatnią dziurkę od dołu, zostaje jeszcze kawałek paska bez dziurek, więc po wsunięciu w szlufki wygląda to ok, nie lubię, jak mi zostaje potem jeszcze kilometr paska poniżej zapięcia. Tylko zapięcie podgardla wypada trochę bardziej w połowie dziurek, ale tam w razie czego spokojnie jest jak skrócić pasek od strony mocowania. Iii zapięcie nachrapnika wypada tak na styk, ledwo wystarcza tej ostatniej dziurki - ale wystarcza, nie ciśnie i jednak w tym miejscu zwykle ta skóra trochę puszcza z czasem. Z rzeczy, których nie dogadaliśmy (pytałam w mailu, ale potem telefonicznie jakoś pominęłam ten temat) to szerokość pasków - planowałam 1 cm, jest 13 mm (czyli chyba takie standardowe panomarkowe). Czytałam tu wcześniej, że "a bo on robi takie grube te paski", w poprzednim ogłowiu niby też miałam 1 cm... To, że są szersze, absolutnie nie robi różnicy na takiej wielkiej głowie, jak u Młodego, przy tak szerokim nachrapniku cieńsze mogłyby wręcz wyglądać dziwnie. Tak czy siak - całość wyszła idealne, tak, jak w projekcie, kocham je miłością wielką i na pewno jeśli będę potrzebować kolejnego ogłowia, to tylko Ursus. 😍
jak sie nazywała firma tych ciekawych nietypowych ogłowi ? coś ze Szwecją była czy cuś  😡

mam  😎
PS of Sweden
dzięki tak czy siak 🙂

czyli p.Marek bez wodzy bierze około 350 zł tak ?

ale jestem gapa.. mam i to  😡
A ja po fascynacji lakierem i blingiem wrocilam do klasyki...

Takiego whitakera nabylam 🙂

faith ja tez szukałam ładnego naczółka żeby upiększyć swoje ogłowie,a po obejrzeniu dziesiątek zdjęć stwierdziłam że gładkie czarne podoba mi się najbardziej 🙂 Pokaż koniecznie na koniu, jestem ciekawa jak wygląda bo ono takie delikatniejsze jest chyba.
Dava   kiss kiss bang bang
10 maja 2016 09:40
Faith wygląda super! Jak jakoś skóry?
Jestem fanką takich naczółków  😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się