Ogłowia

Help! Poszukuję opadającego naczółka w rozmiarze xfull (46 cm)  😵 - jak na razie jedyny, który opada na mutancim czole to Kavalkade xfull (ogłowie Moonlight)
Czarna skóra , jakiś bling, chętnie w typie BR glassed crystal (tylko może mniej drogocenny :mad🙂
Podpowiecie coś?  :kwiatek:
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
23 maja 2018 10:14
Kitty zaznaczyłam, że na żywo siodła nie widziałam, mówię na podstawie zdjęcia od producenta.
BTW z brązami nawet w obrębie jednej marki jest problem, wiem bo sama przerabiałam.
Różnice z daleka lub z czasem się minimalizują, no ale są i to nie małe.
Ten equipe trochę za ciemmy. Poza tym ja nie lubię zwykłych, prostych ogłowi.
Moim zdaniem ten BR jest najbardziej zbliżony kolorem. Tylko tocje drogi..
https://animalia.pl/m/br-oglowie-cambridge-tobacco/szczegoly/33727/
Ma ktoś może zdjęcia hkm carolin?  :kwiatek:
Jak się sprawuje przy dłuższym użytkowaniu?
czy ktoś posiada wyrobione zdanie na temat tych ogłowii Showmaster Zaum Milon  👀 polecacie czy lepiej zainwestować w coś innego?
Łosiowa mam je już kilka lat, teraz co prawda używam tylko nachrapnika, ale ma się świetnie. Skóra się nie marszczy, błyszczy. Na prawdę polecam to ogłowię. Zwłaszcza za jego cenę 😉

Podzukuje ogłowia munsztukowego z profilowaną potylicą,paskami policzkowymi na haczyki i gładkimi skórzanymi wodzami... Znajdę coś oprócz anky (podobnego cenowo)? Jakieś sugeste?  :kwiatek:
Horze Vienna?
Czy ktoś z Was miał już w łapkach ogłowie od Premier Equine? Jak z jakością?
halo o! Wygląda bardzo fajnie. A jak wypada rozmiarowo? Są raczej większe czy mniejsze?
Raczej mniejsze. Cob to mały cob, nie skrajnie mały, ale nie jak kieffer.
halo Dziękuję  :kwiatek:

Zpełnie przypadkiem wpadło w moje ręce ogłowie Daw-Mag. Muszę powiedzieć, że jestem bardzo pozytywnie zaskocznoa. Skóra jest super jakości, mięciutka, ładnie wykończone- duża dbałość o detale. Jak będę miała okazje to zrobię zdjęcia 🙂
Dbałośc o detale.. to chyba jednak nie DM 😉
Burza, - ja mam od DM trzy ogłowia, napierśnik, dwa siodła, dwa komplety puślisk i dwa popręgi - wszystko bardzo dobrej jakości, elegancko odszyte, żadnych krzywych nitek, ładnie wykonane, część służy już niemal 10 lat na codzień. I na prawdę nie wiem do czego mogłabym się przyczepić 😉
ja też miałam rzeczy DM i żadnego najmniejszego szczegółu nie mogłam się czepić. Chyba, że teraz robią jakiś bubel.
Z DM to najwięcej zależy od tego, kto szyje daną rzecz. Bo szyją i mistrzowie i praktykanci.
Koś kojarzy może coś podobnego w trochę nizszej cenie (<520zł)  😡
Chodzi mi głównie o anatomiczna potylicę, naczółek z czarnymi kryształkami i szwedzki nachrapnik (najlepiej nielakierowany)  💘
alcatraz, a ja miałam to ogłowie w łapkach, i muszę przyznać, że dawno nie widziałam takiej jakości ogłowia za stosunkowo niewielkie pieniądze. Szkoda, że robią tylko fulle, bo jakość i design naprawdę wow.
Olson a te fulle jak wypadają, mają sporą regulację? Może bym się pokusiła skoro jakość fajna... Tylko ten lakier  🙄 nie moja bajka
alcatraz, a może poszukaj szweda jaki Ci się podoba a naczółek zamów sobie osobno 🙂
Ja muszę tak robić prawie za każdym razem przy kupnie jakiegokolwiek ogłowia, bo albo to mi się nie widzi albo tamto  😁
Tym bardziej, że czarne potrzebujesz to nie ma problemu z kolorem. Dobierz tak brązy potem...  😵
alcatraz, a coś takiego?



Samo ogłowie super, ale naczółek ubzduralam sobie cały czarny i koniec  🤔wirek:
alcatraz w Kawalu można zmienić naczółek do wybranego ogłowia, może mają jakiś cały czarny 🙂
alcatraz, Canter Club Mirabilis, tylko inny kolor kryształków
alcatraz, są koszmarnie wielkie niestety 🙁
Olson a te fulle jak wypadają, mają sporą regulację? Może bym się pokusiła skoro jakość fajna... Tylko ten lakier  🙄 nie moja bajka


Fotografie reklamowe UP HORSES były robione na koniu holsztyńskim, który na co dzień nosi ogłowie w rozmiarze COB. Można podejrzeć na zdjęciach jak leżało, jedyny problem na drobniejszych głowach może stanowić nachrapnik (dla osób, które lubią go mocno dopinać).

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] Uciszenie do czasu zmiany reklamowego nicka, awatara, i usunięcia podpisów - proszę o kontakt po zmianie
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
24 czerwca 2018 21:30
A my w końcu testowałyśmy w weekend PS of Sweden 💘
Chyba kolejne będzie 😁
lusia722, i jak wypada jakoś skóry? Bo słyszałam bardzo skrajne opinie. Sam producent się chwali, że to jest jakaś "eko-skóra", co mi jakoś mimochodem zapala czerwoną lampkę 😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
24 czerwca 2018 23:34
Quanta podszycie miękkie, wyglada bardzo dobrze.
W stajni obecnie mamy 3 różne modele, 1 używany na co dzień od kilku miesięcy i po wyczyszczeniu jest jak nowy.
Świetna rozmiarówka.

Frosska   samozwańczy starszy oborowy
25 czerwca 2018 07:36
Wątek przeszukany, jednak odpowiedzi nie znalazłam...

Pomożecie? Stoję przed wyborem jednego z tych ogłowi:
York Gloria,
https://www.pro-horse.pl/pl/p/Oglowie-York-Gloria/3134

Kavalkade Ecoline Quentin
https://www.pasi-konik.pl/Kon-w-pracy/Oglowia/Nachr.-kombinowany/KAVALKADE-Oglowie-Quentin.html

Jak widać rozchodzi się o wyciętą i miękko podszytą potylicę, możliwość wypięcia nachrapnika, dostepność rozmiarów od pony do full,  oraz cenę max 200zł. Niestety macałam tylko Kavalkade podpisanego jako Quentin ale nie podszytego i szału nie było. Może jakieś inne propozycje? Oczywiście w miarę dobra jakość w stosunku do ceny :kwiatek:
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 czerwca 2018 14:16
Frosska Tych podlinkowanych nie macałam, ale koleżanka ma horze constance i jest bardzo fajne, miękkie ładne i porządnie wykonane, podszycie miękkie i potylica wyprofilowana. Tylko tam nie wypniesz całkiem nachrapnika niestety.
http://horsetown.pl/pl/p/Oglowie-Horze-Constance/676
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się