Ogłowia

Moon   #kulistyzajebisty
03 grudnia 2018 10:50
Puma, dzięki! <3
U nas jest jednak efekt wow na micklemie. Potwerdzają Ci, co widzieli 😉 Tylko z rozmiarówką jak zwykle nie jestem pewna, na stronie horseware mają large horse, standard horse, small horse i pony. A w sklepach polskich xfull, full, cob, pony. Biorę xfull.
Moon   #kulistyzajebisty
03 grudnia 2018 12:25
Potwierdzam, jako naoczny świadek tego "wow" - no nie mogłam oderwać oczu wczoraj od młodego, aż bym w stojak wjechała  😲 😜
Okrąglutka kuleczka machająca łapami, no jedno wielkie WOW!  😍
A moglabys Anai opisac jak czujesz te roznice/jak to wyglada dla osob postronnych? 🙂 Albo Moon 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
03 grudnia 2018 12:28
Dla mnie, jako osoby postronnej - koniu się skumulował, zaokrąglił, widać że cała szyja od kłębu po koniuszki uszu jest puchatą miękką muffinką i generalnie "można wszystko".
Skóra Micklem jest moim zdaniem jakościowo słaba (dosłownie szmatka w porównaniu z ps). Niedawno sprzedawałam Standard horse, to rozmiarowo wypada duży (ma sporą regulacje)
I zdecydowanie pytalabym daw maga, andersza czy tmd, o takie na zamówienie na wymiar.
Czy różnica w rozmiarze mini shetty a shetty jest spora? Grzecznościowo zlecono mi kupno ogłowia dla kucyka 95 cm w kłębie, ok. 44-46 cm nachrapnik, innych wymiarów nie posiadam.
Tak chwalicie PS, a ja od początku byłam sceptyczna. I nadal jestem, bo dziś, w czasie jazdy... zagalopowałam i odpadł mi (znaczy koniu 😉 ) naczółek,  😁 Ten na zatrzaski. Także tak...
czyszczeniepaki z kucykami to bywa ciężko określić rozmiar...
Paski policzkowa dla kuca 95cm bym brała nawet minishetty szczególnie jeśli wędzidło kucyk miałby z większymi pierścieniami - z praktyki wiem, że paski policzkowe są zawsze za długie nawet u mnie u kucyków o wzroście 110-120... Za to często już np. nachrapnik bywa w nich za mały albo naczółki mózgościski ale to też zalezy czy kucyk z takich wąskich czy bardziej grubiutkich i to samo jeśli chodzi o głowie i ganasze... U mnie w stajni ratuje nas tylko te, że mamy trzy kuce i inne konie więc kupujemy na promocjach dobre skórzane ogłowia w rozmiarach od minishetty do pony i w razie czego miksujemy części :P Jeden kucyk 121cm. miał naczółek fulla, paski policzkowe i zagłówek od minishetty a nachrapnik od pony 😉 (wiem nie pocieszam...)
paa moja kolezanka ma ps shweden i musiała miec jedna cześć od ogłowia dorabiana bo skóra się przetarła (to od nachrapnika przy zapieciu),
Jeszcze tutaj zapytam bo może nie każdy posiadacz konia z głową jak wiadro ma ziemniaka.  :kwiatek:
Muszę odesłać KaWala ze szwedzkim nachrapnikiem - mój koń wypiął się na ich fulla.  😕
Upatrzyłam u nich jeszcze ogłowie anatomiczne - czy ktoś ma je na koniu który ma łeb jak sklep?
Obecnie nosimy fulla premiere orleans. Może ktoś borykał się z podobnym problemem?
Gillian   four letter word
04 grudnia 2018 07:29
Euphorycznie, Kawalowy anatomik ma bardzo dużą regulację. Ja mam full na łeb jak wiadro i jeszcze zapas na paskach.
Gillian to może spróbujemy - w sumie to tylko koszta kuriera ewentualnie. Wszystko mi opadło kiedy nie było cienia szansy zapiąć tego szweda w poprawnym miejscu i mimo, że mam ogłowie fullkę co prawda z kompletnie innym nachrapnikiem to nie spodziewałam się tego kompletnie.  😕 Mierzyłaś może kiedyś obwód tak mniej więcej w miejscu gdzie wypadają szwedy?
Wiem, że to się nie musi przełożyć na to jak będzie i czy będzie leżał dobrze anatomik ale no chcę się pocieszyć. Mnie obwód w miejscu szweda wyszedł mniej więcej 71cm.  😵
Ja tak się zastanawiam. Ogłowia anatomiczne na jakie konie działają lepiej? Tzn. na konie które słabo opierają się na kontakt? Czy na takie które się wpierają? Z waszych doświadczeń jak to wygląda?
Nigdy na takim nie jeżdziłam, a mamy jedno w stajni i może sobie spróbuję, tak z ciekawości.
Perlica, mój młody lubi "dziubać" w poszukiwaniu kontaktu i  trochę pływać między pomocami. Oczywiście ma na to wpływ moja nie zawsze stabilna ręka. Do tego, o czym tu kiedyś pisałam, zawsze po ściągnięciu ogłowia rzuca się na lizawkę, żłób, drzwi lub człowieka, żeby się drapać po pysku, w miejscu nachrapnika. Testowałam hanowera, meksykana, angielski, szwedzki. Zawsze to samo. Po założeniu micklema: pierwszy dzień- koń trochę cięższy na przodzie, ale równo wchodzący na kontakt, po ściągnięciu ogłowia zero reakcji, takie od niechcenia i z przyzwyczajenia chyba jedno drapnięcie się o siatkę z sianem. Następne dni- koń lekki na przodzie, aktywny, miękki kontakt, równy, bez szukania i dziubania. Do tego w boksie zero drapania nosa. Trenerka wsiadła, to miałam okazję obejrzeć z dołu. Miękki, okrągły koń, machający łapami aż miło. Dresiaż 😉 
Perlica Mam konia który ma tendencje do rolowania się i bycia pustym na ręku. Testowałam różne wędzidła, najlepiej chodzi w grubej ciężkiej oliwce. Za namową trenerki w ramach próby założyłam micklema schockemohle i SZOK koń po 30 min oparł się równo na kontakcie, lepiej niż dotychczas na czymkolwiek innym 🤔
tuch, tak właśnie sobie myślałam, że powinno działać na konie, które bywają puste na ręku, bo daje im oparcie nie na pysku jakby.

anai, a co oznacza dziubać? Czyli , że raz pusty,a raz wpierający?
Moon   #kulistyzajebisty
04 grudnia 2018 09:01
anai, zaprawdę powiadam Ci - NIE, ja NIE CHCĘ testować micklema! NIEEE! 😜  😵
Perlica, dziubie 😉 nagle ciągnie głową w dół na sekundę i wraca do normalnej pozycji. Tak jakby chciał wyciągnąć wodze z ręki. Szuka w ten sposób kontaktu. Nie robi tego zawsze, nie na każdym wędzidle. I najczęściej w kłusie.
U nas Micklem również działał cuda 😉 koń z różnych przetestowanych ogłowi i nachrapników najlepiej chodził właśnie na tym. Miałam wersje Deluxe i nie narzekam na skore, używałam codziennie co jakiś czas smarowałam, a ogłowie wyglądało dobrze. 
Jeśli chodzi o rozmiar to na konia z ogromna głowa miałam full. W Premiere Orleans np ledwo co się mieścił.
No dobra, mój tez tej glowy nie ma jakiejś super malej, ale taki typowy full raczej... myślicie ze w Rambo Micklem w razie w zmiescilby się w coba?
moj ma taki typowy full, a nawet w niektóre coby wejdzie, i przymierzałam milicken ogłowie koleżanki, która ma full i było ok na niego, bo też planuje je kupic dla mojego. KaWal bym sie bała z rozmarówką, że nie trafie
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
04 grudnia 2018 09:26
O co chodzi z tymi ogłowiami Micklem? Czemu są takie super? Czy nie może być po prostu inne anatomiczne?

Edit: dobra już poczytałam 🙂 A czy rymarz nie mógłby takiego zrobić ? Musi być koniecznie Micklem?
anai, dzięki za odpowiedź  😉

Jak ozdrowieję, czyli mam nadzieję w weekend, to sprawdzę sobie na obu koniach, a mam 2 skrajnie różne to napiszę  czy jest różnica.
Teraz pół revolty w micklemach 😁 Ale przyznam, że i ja się zastanawiam, bo mój też jak wściekły się zawsze drapie po zdjęciu ogłowia.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 grudnia 2018 10:03
A ma ktoś porównanie między jazdą bez nachrapnika a Micklemem? Tzn. Między koniem który na codzień chodzi bez.
budyń Ja w to jakoś specjalnie nie wierzyłam, póki nie wypróbowałam. Nie sądziłam że profilowanie nachrapnika zrobi taką różnicę. No ale koń wyraził się jasno.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
04 grudnia 2018 10:27
Perlica to ja trochę przewrotnie odpowiem, zależy od konia i od oglowia.
Jak już pisałam PS of Sweden ma wiele modeli i każdy działa inaczej. Mam klacz na której nie czuć ogromnej różnicy między oglowiami, jest jezdna 10/10, ujeżdżona świetnie i po prostu łatwa, przyjemna. I na niej różnice między Passierem z lekko anatomiczną potylicą, a Micklemem są minimalne. Micklem nie sprawdził się także w przypadku kilku innych koni, bo problem leżał gdzie indziej. Ogłowie anatomiczne nie robi magii a jedynie inaczej rozkłada naciski i zmniejsza je. Jeśli to jest yskomfortem dla wrażliwego konia to będzie efekt wow.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
04 grudnia 2018 10:45
A ktoś tego ogłowia próbował?

HKM anatomic
Diankonka to ogłowie jest anatomiczne chyba tylko z nazwy. No niech będzie, że ma anatomiczną potylicę.
Paski policzkowe i nachrapnik przebiegają tak samo jak w klasycznym ogłowiu, jedynie sam nachrapnik ma dziwaczny kształt.
Micklem polega na omijaniu nerwów twarzowych oraz kości nosowej - powyższe ogłowie tych warunków nie spełnia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się