Ogłowia

Ma ktoś z Was ogłowie Kavalkade w jasnym brązie?
Potrzebuję ładny brązowy naczółek lekko opadający, nie musi być świecący, chociaż mile widziany  🤣 znajdę gdzieś w sklepach? i to w rozmiarze troszeczkę większym full. Swoją drogą dostałam nachrapnik od Pana Marka  😍 nie żałuję ani jednej złotówki na niego wydanej 😀
Kawal ma jakies brązowe opadające nacżółki 🙂
Z KaWal nic mi nie wpadło w oko :/ chyba została mi już tylko Horse_art
Hey, a jak z rozmiarówką PS of Sweden? Moja młoda to taki klasyczny Cobix ale nadchrapnik z BR ma już FULL  😲 Są gdzieś na ich stronie podane wymiary?
Kunia, https://equestrio.co.nz/ps-of-sweden-size-chart/
Można też zmierzyć głowę konia, wysłać wymiary mailem, pomogą wybrać rozmiar.
Słuchajcie, macie pomysł jakie paski policzkowe (z jakiej firmy itd.) będą pasować do ogłowia Prestige z tej dość starej już linii o wąskich paskach i sprzączkach ?
Szukam brązowego ogłowia,
Co polecacie? Zastanawiałam się nad Kentaur Tryton, ktoś posiada?
A może jest porządny rymarz który dorobilby mi brakujący pasek policzkowy pasujący do reszty oglowia?
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
27 kwietnia 2020 04:17
Czy jest szansa na kupienie anatomicznego ogłowia w rozmiarze Pony do 300zł? Jakość nie musi być jakaś szałowa, potrzebuje czasem założyć na spacer lub lonże.
A ogłowie mini shetty rurkowe? Kucka ma tak malutką głowę, że te paski ledwo się mieszczą. Nachrapnik też mamy za gruby, pierwsze idzie on a dopiero później koń 🙂 Czy np wspominany tu Pan Marek robi ogłowia na zamówienie w takim rozmiarze?
madzik2626, dzieki. Zapytam.
Robaczek,

Balotade ma anatomiczne pony za 299zł
Robaczek M. jeśli z gładkim naczółkiem, to poczekaj na najbliższą promocję i KaWal Anatomic wyjdzie Ci niewiele drożej. A zbliża się majówka... 😉 
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
27 kwietnia 2020 21:06
Dziękuje, będę patrzeć 🙂 Sprawa nie jest bardzo pilna, więc mogę trochę poczekać
KaWal widzę, że ma też kucykowe ogłowia, zastanawiam się czy malutka utopi się w ogłowiu w rozmiarze Shetty. Mamy teraz ogłowie ale jest tak toporne, zajmuje dosłownie całą głowę, nachrapnik jest bardzo gruby i mała wygląda w tym ogłowiu jak szynka owinięta w sznurki 😀 chciałam coś delikatnego, cieniutkie paseczki... Jest to możliwe? Czy szkoda czasu na zamawianie i odsyłanie i lepiej pomyśleć o czymś na wymiar?
Przekręca nam się cały czas nachrapnik, tak mnie to drażni, z jednej strony po chwili opada, okręca się. Zakładam jest równiutko, zapinam tak "w sam raz"- nie luźno ale też nie na siłę i chwile jest ok, później lepiej nie patrzeć.
Robaczek M.  najoptymalniej zawsze zapytać o potrzebne wymiary i porównać do obecnego😉 
Czy ktoś z was ma może KENTAUR "ANATOMIC VIENA" ? Jak z wielkością tego ogłowia? Głównie chodzi mi o część nosową - mój koń ma mega wąski pysk i wszystkie nachrapniki są za duże. Ten hanower jest fajnie zrobiony bo powinien nie wchodzić do oczu, ale nigdzie nie znalazłam zdjęć realnych na koniu.
Dziewczyny, aby wodze zmiękły, to w zwykłym oleju moczycie? Jak długo? Mam wodze, robione na zamówienie ale cholera twarde są
_kate, - imo poza moczeniem to skóra musi się wyrobić. Moje ogłowie też stało na sztywno, w trakcie użytkowania elegancko zmiękło 😉
to na pewno, ale przepiąć w tym cokolwiek jest mega trudno. To są takie wodze robione na zamówienie, dla dzieci, szczerze to myślałam że będą nieco miększe.
kate,
spróbuj oleju CDM Carrs
_kate, skóra sie wyrobi. Żeby jej pomóc to weź olej do skór / balsamy takie zmiękczające skóry. Absolutnie nie tykaj ich zwykłym olejem, bo jedyne do czego będa się nadawać to śmietnik.
Poszukuję ogłowia z szerokim nachrapnikiem, podszywanym na biało (ogłowie czarne), bez szlufki na skośnik. Rozmiar COB. Ktoś widział takie cosik w normalnej cenie  :kwiatek: ? Jakby miało jeszcze anatomiczną potylice to w ogóle bym ozłociła tu kogoś  😍
Piaffallo a może szwedzki KaWal z wymianą samego nachrapnika na munsztukowy?
Myślałam, że istnieją jakieś niemunsztukowe...  🙁 Znalazłam jedno (dosłownie!) ale full i to jakiś pogrom...
Pozostaje kupić munsztukowe takie co można odpiąć paski  🙄
Piaffallo, można jeszcze kupić nachrapnik i wymienić w jakimś ogłowiu.
edit: ale nachrapnik właśnie bez szlufki nosi taką nazwę "munsztukowy".
Nie to, że musi być w ogłowiu munsztukowym.
"Munsztukowy", czyli bez szlufki, może być angielski lub szwedzki/zaciskowy.
Jeśli potrzebujesz tego nachrapnika równego i nie symetrycznego to dokupisz taki bez problemu.
Gorzej jak chcesz profilowany i szwedzki. A jak symetryczny - to zapomnij w cenie econo.
Czemu nie Kawal? Wybór jest spory.
A ceny, wraz z wodzami - umiarkowane.
Biore właśnie KaWala pod uwage 🙂
Myślałam, że cos sie jeszcze innego znajdzie 😉
Dziekuje za podpowiedzi  :kwiatek:
Piaffallo, zawsze można kupić nożyk z ostrzem olfa i szlufkę elegancko wyciąć 🙂
halo mam dwie lewe ręce do tak dokładnych rzeczy, a druga rzecz: mam pedantyzm na punkcie takich rzeczy, jak chce konkretną, to wolę zapłacić więcej ale mieć właśnie TO  😀iabeł:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się