Ogłowia

Moon   #kulistyzajebisty
24 sierpnia 2020 13:05
xxagaxx, hmm, no jak zapinam przed jazdą nic nie jest luźne, wszystko stabilnie siedzi a i Kulisty nie jest typem co japę rozdziawia i nią memła, acz ostatnio silnie się pieni i ubija piankę wręcz, więc nie wiem czy to nie jest kwestia jego żucia czy tej rozciągniętej już rozety, yhhh.
Moon, zapnij jeden pasek dziurkę mocnej i zobacz czy też zjedzie. Bo mi się wydaje, że się paski mogły rozciągnąć a nie rozeta 🙂
pytanie do użytkowników ogłowii Schockemole. Chcę zmienić nachrapnik meksykański na angielski, czy zapięcia są uniwersalne i podejdą do każdego nachrapnika od Schockemole, czy muszę szukać jakiegoś konkretnego modelu?
mils   ig: milen.ju
24 sierpnia 2020 14:04
Ja mam prośbę o polecenie czegoś odnośnie tych tańszych ogłowi. Muszę kupić coś dla Młodej, która o swoją głowę jakoś mocno nie dba 🙄. Z tego co zauważyłam, nie jest jakaś mocno delikatna i wrażliwa. Potrzebuję czegoś do tzw. ciurania na początek, żeby nie było szkoda jak mi koń gdzieś walnie głową w coś i zedrze trochę skóry z wierzchu, ale żeby jednak nie było wyrzutów sumienia, że zakładam koniowi na głowę kamień, a nie skórę. Kompletnie wypadłam z obiegu, więc nie wiem, które z tych tańszych firm są ok, a które nie są warte uwagi. Docelowo i tak będę zmieniać ogłowie po zimie na coś lepszego i w brązie.
mils, Horze Lester u nas sie sprawdzilo jao pierwsze oglowie. W promocji kosztuje nieco ponad 200 zl, ogolnie skóra szału nie robi ale podszycie na nachrapniku jest bardzo fajne i miekkie, oglowie do tego jest bardzo ładne 🙂
mils, Horze też polecam i w wersji bardziej budżetowej to jeszcze ogłowia York
mils   ig: milen.ju
25 sierpnia 2020 08:16
Dziękuję Wam bardzo. :kwiatek:
Moon   #kulistyzajebisty
25 sierpnia 2020 08:20
mils, potwierdzam, Horze są bardzo spoko. Nawet brązy wyhaczysz jak poszperasz w promkach 😉
mi jeszcze sprawdził się też Waldhausen (model Arona) z linii X-line - niby ta kolekcja "pro" i droższa, ale też wypatrzyłam na promce i aż byłam w szoku jakości skóry, sprzączek i ogólnie trwałości. Plus miało bardzo fajnego, miękkiego szweda i profilowaną część potyliczną, też miękko podszytą 😉

Wystrzegaj się z kolei HKMów, bo to mielonka, chociaż tulipan, swojego czasu kupiła jedno i była bardzo zadowolona z tego co pamiętam 😉

Puma, spróbuję dorobić dziurkę dalej i zobaczę, dzięki 🙂
mils   ig: milen.ju
25 sierpnia 2020 08:26
Moon ooo, dzięki! :kwiatek: O brązach Horze wiem, ale póki co wszystko jest czarne, więc no, Ty wiesz. 😁 Poza tym, jak te pierwsze ogłowie przeżyje to zostanie dla podopiecznych mojej trenerki, bo u niej ogłowi nigdy dość przy sporej rotacji. Brązy wejdą jak swoje siodło będę miała, to jakoś właśnie na wiosnę planuję, bo póki co są inne ważniejsze wydatki. Wtedy też poszaleję z ogłowiem takim już top. 😡
Ja ciągle mam swoje premiere, także chyba też mogę polecić :P Nie wiem ile to już lat, 4-5. Oczywiście nie konserwuję ani się nie zajmuję zanadto 😂 a wciąż miękkie i spoko.
Czy ktoś widział to ogłowie: https://hubertuskielce.pl/pl/p/oglowie-Kavalkade-Rainbow-podszycie-zielone/766 w rozmiarze COB? Ewentualnie jest mi w stanie ktoś powiedzieć czy rozmiar PONY II bardzo różni się od COB? Mój koń nosi teraz COBa Waldhausen, ale wszystkie sprzączki dopinam praktycznie najciaśniej, jak się da i zastanawiam się, czy jego łeb zmieści się w to mniejsze.
Hej, mam pytanie o Wasze doświadczenia z ogłowiami anatomicznym. Jaka była motywacja do zmiany i czy zawsze była ona na lepsze?
U mnie motywacją była nagła moda 😂 Ale mój koń tak źle w tym chodził, że po jednej jeździe zdjęłam i sprzedałam w pizdu.
Budyń, u mnie motywacja jest dostępny model w kolorze czekoladowym i obawiam, że skończy się tak samo. Dzięki za opinię, bardzo cenna.
Czy możecie mi powiedzieć czy to ogłowie jest dobrze dopasowane? Niżej/wyżej jest ok?

Czy możecie mi powiedzieć czy to ogłowie jest dobrze dopasowane? Niżej/wyżej jest ok?

Ok. Niżej niż zwykły, wyżej niż hanower. Też to długo rozkminiałam, bo w necie jest od groma zapiętych za nisko lub za wysoko.
EDIT: Pomyślałam w pierwszym momencie, że mogłabyś puścić jedną dziurę z nachrapnika, ale wtedy to "podgardle" byłoby już ewidentnie za nisko, więc tak jest chyba najlepiej.
vissenna   Turecki niewolnik
25 września 2020 21:36
xxagaxx
Ja bym podciągnęła o dziurkę paski wędzidłowe, bo widać, że wędzidło opiera się bardziej na pasku krzyżowym niż paskach policzkowych.
I może cofnęła delikatnie pasek potyliczny , by nie zjeżdżało tak bardzo na uszy.
Dzięki za ocenę  :kwiatek:

vissenna wędzidło jest ok. Ono jest troszkę przyduże na nią, ubrałam na testy i zadziałało cuda, więc czekam na nowe. Zagłówek spróbuje przesunąć dalej.
Właśnie o położenie pasków względem wędzidła mi chodziło, czy nie opuścić trochę aby ten kąt przy wędzidle był inny. Ale znowu, wtedy to już mi prawie hanower przypomina....
Właśnie o położenie pasków względem wędzidła mi chodziło, czy nie opuścić trochę aby ten kąt przy wędzidle był inny. Ale znowu, wtedy to już mi prawie hanower przypomina....

Właśnie mam wrażenie, że przez to, że te kąty w anatomikach są "na stałe" (odgórnie ułożony nachrapnik, tak jest uszyty i już), to często nie można ich idealnie dopasować. Mój się kilka miesięcy układał i właśnie zdecydowałam się zostawić ten nachrapnik niżej, dopiero potem mogłam podciągnąć. Więc dużo zależy od kształtu głowy. Jakbyś obniżyła, to ten skośnik szedłby trochę sensowniej, nie pod takim ostrym kątem, ale miałabyś właśnie hanowera.
xxagaxx a co to za ogłowie? Bardzo ładne 🙂
Donia Aleksandra, z hooksa  😎
xxagaxx, mam to samo ogłowie już kilka dobrych lat. Jest ekstra  😉
Ja jedynie spróbowałabym zapiąć dziurkę luźniej ten wyższy pasek z nachrapnika i przy tym dziurkę mocniej ten dolny. Wtedy powinno się ciut lepiej ułożyć, tak myślę 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
07 października 2020 09:31
Dobra, to teraz mych rozterek ciąg dalszy, bo nie miała baba problemu, kupiła sobie brązowy sprzęt...  😵 🤣

Poszukuję nachrapnika szwedzkiego (najchętniej!) lub zwykłego angola w wersji ciemny brąz ze złotymi okuciami. Chętnie od ręki. Do ogłowia Kentaura, który, ciekawostka, nie posiada samych szwedów w brązie, a osobne nachrapniki angielskie mają tylko w wersji brąz/srebrne okucia. Tadadum-tsssss!  🤣
Moon, TMD? Zrobi ci jakie chcesz Xd
Moon   #kulistyzajebisty
07 października 2020 12:43
xxagaxx, chyba tak wyjdzie... chociaż liczyłam, że dorwę coś fabrycznego i od ręki :P
Moon, z fabrycznych przychodzi mi do głowy jedynie Schockemohle. TMD również polecam.
Moon, - daw-mag? 😉 Ja na prawdę lubię ich ogłowia, super skórka.
Moon, Dy`on ma brąz ze złotym 🙂
Moon Passier ma piękny ciemny brąz z okuciami do wyboru, przy czym u nich od ręki to 10 dni (bo idzie z Niemiec) i jak macałam te ogłowia to paski wydały mi się nieco szersze.
W każdym razie będę coś zamawiać dla siebie, bo jakościowo top (cena też top  :icon_redface🙂, ale można marudzić bez końca - zrobią Ci nawet składaka z różnych modeli i rozmiarów...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się