Ogłowia

uszatkowa   Insta: kingaielif
28 stycznia 2022 22:29
Zamawiałam w grudniu i płaciłam 12.90 euro, teraz na stronie widzę, że wysyłka jest za 7 (nie wiem z czego to wynika)
Czy ktoś porównywał ogłowie z PCV i biothane (mam nadzieję, że dobrze napisałam)? I mógłby się podzielić wrażeniami? Ogólnie chodzi mi o miękkość i trwałość tych materiałów...
Maluda, na początek podzieliłabym też oba na matowe, skóropodobne i te błyszczące, "lakierowane". Maty w Biothane sa pokryte PVC (Beta Biothane), a błyszczące TPU (Gold). Do ogłowi zwykle używa się tych matowych, acz ja będę w tym roku zamawiać Gold.
Biothane to jest po prostu markowe PVC. PVC, nie PCV, ten skrót jest niepoprawny. A odpowiadając na pytanie...
Biothane jest droższy, ale po prostu lepszej jakości. Miększy, nie sztywnieje na mrozie.
PVC (matowe) jest o wiele miększe, delikatniejsze w dotyku, lepiej się układa, ale też trochę bardziej brudzi, bo ma teksturę i odgniatają się na nim odrobinę sprzączki. Mogę Ci zrobić zdjęcie po roku użytkowania.
TPU (błyszczące) to jest nieśmiertelne cholerstwo chyba. Oba są niezrywalne, ale te błyszczące są w stanie idealnym po latach. Odrobinę sztywniejsze, ale bez przesady.
Biothane znam, reszta PVC i TPU po prostu zależy od produkcji. Mogą być sztywniejsze, delikatniejsze, pękać na zimnie lub nie. TPU z Zilco nie polecam całym serduszkiem, sztywne jak cholera, grube, kompletnie nie chciało się ułożyć i sprzedałam po pół roku. Większość niebiothanowych, które widziałam, a kilka ich widziałam, sztywniało na mrozie, biothane nie. Ale jak nie jeździsz dużo w zimnicy i zależy Ci na cenie, to są na rynku dobre PVC.
Szukaj ogłowi szytych, a nie nitowanych. Nitowanie PVC to jest disgrace i sama takie mam, bo potrzebowałam na już i ktoś mi zrobił, ale następne będę kupować szyte.
Witam, używa ktoś może Kavalkade EveryDay z olejowanej skóry? Myślę o kupnie, ale chętnie poznałabym wcześniej opinie 🙂 Ewentualnie, może polecicie coś spełniającego te warunki: miękkie, anatomiczna potylica, nachrapnik szwedzki, angielski, lub kombinowany, byle dało się wypiąć skośnik, opadający naczółek, bez kryształków. Z góry dzięki 🙂
Sivrite, bardzo dziękuję za odpowiedź. Takiej potrzebowałam. Chętnie zobaczę zdjęcia, jeżeli mogę prosić. I miejsca, z których zamawiasz również. Bardzo bym chciała ogłowie, robione na zamówienie i próbuję się zorientować w temacie z czego i gdzie zamówić. Będę bardzo wdzięczna.
Dairoxroxi, Uszatkowa, ja kiedyś chciałam zamówić ze Szwecji ogłowie, którego nie ma w Polsce, producent Emiracki. Szwedzki sklep do mnie pisze po kilku wiadomościach, że "zamówiliby je prosto do mnie, żebym mniej zapłaciła". Ja WTF. A oni mi wytłumaczyli, że ja miałabym zapłacić 150 złotych za wysyłkę tego ogłowia DO NICH, a potem jeszcze do siebie. 🤣 I że to nie jest wliczone w cenę. xD Dziwny kraj.
A, i niewliczone w cenę cło i VAT jeszcze. Mimo że zamawiałabym ze Szwecji, to jeszcze dopłata za cło, bo oni to z Emiratów muszą ściągnąć, nie? No to cło, jak z oni muszą ściągnąć. 😂 Chociaż zamawiałam bryczesy ze Szwecji teraz i VAT był wliczony. Tam nie był, bo właśnie, że oni to sprowadzają.
Poleci mi ktoś jakieś delikatnie opadające, a właściwie to tak tylko odrobinę profilowane, żeby zwyczajnie nie było proste jak drut, naczółki z kryształkami? Spod moich mocno opadających wypadają nauszniki, a mam potrzebę założyć czasami.
Zgodnie z poleceniem Waszym dziewczyny, kupiłam potylice anatomiczną szeroką equiline, do tego nachrapnik equiline i naczółek kawal (nie jest łatwo o naczółek xfull od ręki 😉) ta potylica jest super, szeroka i mięciutka. Także dzięki za polecenie!
IMG_20220205_153726_949.jpg IMG_20220205_153726_949.jpg
anai, a to widzę team Equiline!
anai, gdzie kupiłaś naczółek i jaką ma długość? Wszystko co jest dostępne (fakt, dużo tego nie ma) na mojego potwora jest za małe 😨
Rude dwie, naczółek zamówiłam z KaWal, wybrałam taki, który ma w opisie full/xfull i najpierw poprosiłam o podanie wymiarów : 45 cm w linii prostej, 48 mierzone po łuku.

xxagaxx, tak, między innymi Twoje zdjęcie przekonało mnie do tej potylicy. Mam też ogłowie equiline kupione lata temu, więc wiedziałam, że jakość jest bardzo fajna. (użyłam tu zresztą pasków policzkowych ze starego ogłowia i co ciekawe, są identyczne co nowe części).
Pasują tez naczolki PSoS. Nie wiem czy one mega duże wypadają ale wydaje mi się że całkiem spore.

anai, ja pierwszy raz kupowałam Equiline, jedyni mieli właśnie opcje takiego składkowego zamawiania z nachrapnik kupulam duuuzo wczensiej bo chciałam meksykana bez futerka i to jedyna firma która mi się w oczy rzuciła.
anai, dzięki wielkie. Trochę na styk wychodzi. Ale i jak większy niż to co wypatrzyłam dotychczas. Chyba jednak zrobię na zamówienie, bo pożyczony 50 cm leży idealnie.
Rude dwie, bardzo polecam Viavissę co do naczółków na zamówienie 🙂
Nirv, dzięki za namiar! Nie znałam.
Mam cudownego rymarza niedaleko, już mi pół ogłowia zrobił, więc zobaczę czy uda się z drugą połówką 😅
Ale ostatnio był bardzo zarobiony, może się okazać, że Twój namiar będzie bezcenny.
Rude dwie, mam naczółki od Viavissy, są boskie, pięknie się świecą, a dodatkowo chciałam dłuższe i mocniej opadające i mam 😍
Lepsze foty Equiline z naczolkiem PsoS
20220211_144026.jpg 20220211_144026.jpg
20220211_144036.jpg 20220211_144036.jpg
xxagaxx, bardzo ładnie. Lubię naczółki PS za system zakładania, nie lubię za cenę 😁
Ja skompletowałam tak:
DSC_3922_Easy-Resize.com.jpg DSC_3922_Easy-Resize.com.jpg
Szukam mocno opadającego naczolka z samymi czarnymi kamyczkami, może ktoś coś polecić? Żadne dwukolorowe, tylko czerń 😅
dairoxroxi, spójrz na Bling Your Horse, mają promocję na dugi 50 % i jest taki jak byś chciała 😉
Screenshot_20220212-142418_Chrome.jpg Screenshot_20220212-142418_Chrome.jpg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 lutego 2022 17:04
Cresta, Ten wstawiony przez Ciebie jest dwukolorowy właśnie 😉 u góry i na dole ma jasne kryształki.
dairoxroxi, a ten:
https://attack.com.pl/naczolek-preciosa-black
Ten też ładny, choć to już nie same kryształki:
https://attack.com.pl/naczolek-black
zembria ten pierwszy mi się szalenie podoba i już na niego patrzyłam kiedyś, ale full jest wyprzedany od dłuższego czasu 🙃
Cześć. Czy znacie jakieś fajne i sensowne ogłowie anatomiczne, z anatomiczną potylicą i nachrapnikiem (coś a'la rambo micklem) ale bez skośnika? Bo niestety widzę, że wszystkie mają ten skośnik a nam on zupełnie nie leży. Korci mnie ten rambo strasznie ale ten dziadowski pasek.... 😅
Schockemohle ma takie ogłowia, np. Equitus

Kavalkade Ivy ma skośnik, ale można go zdjąć. Tak samo Kentaur Anatomic
Nique, niestety Ivy ma anatomiczną tylko potylice. Szukam czegoś "bardziej" 😉
dairoxroxi, KaWal będzie miał coś takiego:
8E27C0EF-E139-4D47-B8AB-A7A918605A7C.jpeg 8E27C0EF-E139-4D47-B8AB-A7A918605A7C.jpeg
Fokusowa wyglada super! 😍
Moon   #kulistyzajebisty
16 lutego 2022 07:37
Patrycja95, takie coś? https://www.hookseurope.com/horse/horse-gear/bridles/bridles-chester-ii-fairfield-1 acz też jest tu ten pasek idący przed wędzidłem, nie wiem czy można to nazwać mianem skośnika? :P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się