Ogłowia

Post został usunięty przez autora
Kawal ma super skórę, miałam kiedyś, używałam jakieś 2 lata nie dbając o nie a po wyczyszczeniu bylo jak nowe, ale było wielkie i toporne - mój koń noszący mały full/duży cob utopił sie w kawalowym cobie.
Balotade macałam w stajni - wg mnie skóra jest taka se, dość sztywna, też było grubopaskowe i toporne.
(oba z którymi mialam doczynienia to te anatomiczne typu micklem)

Za to mile zaskoczyło mnie dosć budżetowe oglowie Horze - jest super zgrabniutkie (cieniutkie paski) mieciutkie i ma świetną skórę trzyma sie świetnie mimo 1,5 roku używania dzień w dzień (nie załuje tylko dlatego ze też wychaczyłam na turbo promce).

Ponieważ musiałam jednak wrocic do anatomicznego, kupiłam nowe horze, mimo wyjściowej ceny 500 zł (czyli jak to u Horze pewnie standardowo zawyżona🙄😉 to skora bez szału i bez zaskoczenia... jest grube i toporne (a na zdjeciach wyglądało zgrabnie),
Ja właśnie kupiłam QHP Devi, ono kosztuje trochę ponad 400 zł - jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Szeroka i mięciutka potylica, miękki nachrapnik, ładnie wykonane i skóra fajnej jakości. Jeszcze nie widziało konia, więc nie wiem, jak w użytkowaniu, ale pierwsze wrażenie bardzo pozytywne.
Bez porównania do ogłowia horze z podobnej półki cenowej - horze sztywne i niezbyt przyjemne…
A czy znacie https://m.facebook.com/Equinella ? Ktoś zamawiał? Jaka jakość?
espana, - u mnie w stajni jedna dziewczyna ma ich ogłowie, całkiem nieźle wygląda. Ma je od niedawna, więc ciężko powiedzieć coś o trwałości, ale ładnie uszyte, skóra miękka.
Cześć Wam,
Czy jest tu ktoś, kto posiada ogłowie Kentaur Hamilton? Będę wdzięczna za realne zdjęcia i opinie. Interesuje mnie kolor brązowy
Hej, czy orientujecie się może, czy ogłowia Kawal dostanę w jakimś innym sklepie internetowym czy tylko na ich oficjalnej stronie? Google nic wartościowego nie wypluwa.
Lanzelet, tylko na ich stronie.
Fokusowa,
Dzięki
caverra_afk, jezu, ale mi podsunełaś pomysł! Ja mam chyba z 500 pln do wykorzystania, a widzę że mają Overhorse czy Leovet tam !
Perlica haha polecam się :P ja nie aż tyle, ale do końca roku trzeba zużyć... i właśnie się zastanawiam czy warto inwestować w wyroby skórzane w decu, bo o ile z derek jestem bardzo zadowolona, o tyle z resztą to nie mam doświadczeń...
caverra_afk, myslę, że nie,ale może się mylę.Jednak zależy co kto lubi.
Kupię sobie jakieś pierdołki typu Cabi Gue na strzałki, prawie 200 pln kosztuje! , jakieś zimowe rękawiczki i po kasie w sumie zaraz....
caverra_afk, mam ogłowie z pierwszego linku w kolorze brązowym. Całkiem przyzwoite jest muszę przyznać, używane sporadycznie ale 3 lub 4 rok trzyma się bardzo dobrze.
Ja tez mam to samo ogłowie i według mnie jest znakomite. Cioram ileś lat, nie czyszczę ani nie smaruję (bom leń). Proporcjonalne paski, chyba w jako jedynym na głowie mojej kobyły, gdzie nachrapnik nie jest za krótki. Dla mnie bomba, jako ogłowie na codzien.
caverra_afk, widziałam na żywo i macalam to ostatnie i bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Fajne, miękka potylica.
uszatkowa   Insta: kingaielif
20 stycznia 2023 22:27
Jak nazywa się marka, która na naczółkuu po lewej stronie umieszcza logo-angielską flagę?
uszatkowa, claridge house 😊
uszatkowa   Insta: kingaielif
21 stycznia 2023 08:54
dzikadermi, dziękuję!
kpik   kpik bo kpi?
21 stycznia 2023 11:01
Cześć wszystkim 🙂
Potrzebuje Waszej pomocy, bo przeszukuje internety bezskutecznie.
Chce wymienić moje nastoletnie ogłowie od p.Marka, nic złego się z nim nie dzieje, ale chciałabym wymienić na takie z bardziej cofniętym paskiem potylicznym i symetrycznie zapinanym podgardlem.
Nie widzę ogłowi beznachrapnikowych, więc będę musiała kupić całe ogłowie i pozbyć się nachrapnika.
Problem w tym, że teraz anatomiczne ogłowia mają scalone nachrapniki z częścią potyliczna i za nic nie widzę żadnego, gdzie możnaby ten nachrapnik usunąć bez potrzeby wycinania pasków.
Widzę, że w schockemohle da się kupić oddzielne elementy, ale w sklepach jest misz-masz i nie wiem które elementy stworzą spójne ogłowie (szerokość sprzączek, lakierowanie skóry)
A i wszystkie sprzączki muszą być "na zewnątrz" a nie "do-konia".
Help?
kpik, ale szukasz koniecznie "anatomicznego"nachrapnika czy profilowaną, cofniętą potylicę z regulacją z obu stron?
kotbury, trzeba czytać ze zrozumieniem 😉

Nie widzę ogłowi beznachrapnikowych, więc będę musiała kupić całe ogłowie i pozbyć się nachrapnika.

kpik,
kpik, Eric Thomas ma takie gołe elementy. Potylica podgardle i paski policzkowe. Naczółek we własnym zakresie 😁
16742991180113672597200824403805.jpg 16742991180113672597200824403805.jpg
Ps of sweden ma zdaje się model bez nachrapnika
kpik, możesz też poszukać ogłowi do hackamore, tylko tu paski policzkowe mogą być ciut krótsze niż w standardowych ogłowiach.
kpik   kpik bo kpi?
21 stycznia 2023 13:42
lhp, tylko gdzie je znaleźć, szukałam ale jeszcze na nie nie natrafiłam

kotbury, zależy mi na anatomicznej potylicy, symetrycznym podgardlu i możliwości jazdy bez nachrapnika bez odcinania pasków.

dzikadermi, anai, dzięki, zaraz poszukam co jest dostępne.

Napisałam do DawMag, może będą mogli coś złożyć z tego, co maja. Zaczęłam się też interesować taśmami biothane, bo z nich mogę poskładać co chcę 🙂
kpik   kpik bo kpi?
21 stycznia 2023 13:49
dzikadermi, faktycznie, super, znalazłam, jest jedno "ale": zapięcia do wędzidła są "od konia" a nie na zewnątrz.

kotbury, zależy mi na anatomicznej potylicy, symetrycznym podgardlu i możliwości jazdy bez nachrapnika bez odcinania pasków.


kpik, to się trochę wyklucza bo pasek potyliczny od nachrapnika jest prosty, a potylica anatomiczna profilowana-czyliniejest linią prostą. Więc do anatomicznej potylicy ciężko jest puścić paski od nachrapnika górą, tak aby były osobnym elementem.
kpik, dyon ma spory wybór, tylko ktoś z ich dystrybutorów w Polsce musiałby Ci sprowadzić, np
Nagłówek z podgardlem i jednym paskiem https://www.dyon.be/en/bridlework/1-strap-headpiece-with-throat-latch-brown-over-d-collection
To lepsze, nagłówek do hackamore https://www.dyon.be/en/bridlework/hackamore-headpiece-brown-over-d-collection

I do tego paski policzkowe, niestety bez haczyków są tylko takie https://www.dyon.be/en/bridlework/cheekpieces-with-snap-brown-full-working-by-dyon
kpik, używam do nachrapnika "Sidepull" to nawet nie zwróciłam uwagi.
A zapięć od konia(haczyki) używam w kilku ogłowiach i w sumie mi one pasują
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się