chiropraktyka

Mam mieszane uczucia co do Kasi. Z jednej strony na pierwszych wizytach super - tłumaczyła, widziałam w niej pasje do tego co robi. A potem niesmak, bo na siłę chciała stosować fale uderzeniową. Konie były trzymane na dudkach, wyrywały się przerażone, a Kasia na siłę serwowała im w mięśnie grzbietu fale. Jaki był cel skoro konie dodatkowo się napinały, nie prowadziło to do rozluźnienia fizycznego i psychicznego? Nie wiem.
Do zabiegów fizjo z masażu czy osteopatii super - bo tak jak mówiłam dużo tłumaczyła, widać było efekty na koniach.
Czy ktoś się orientuje czy dr Olga Kulesza jeszcze masuje i nastawia konie?
Zuzu.,
Tak, była u nas niecałe 2 mce wstecz
wojala, dzięki, odkopałam nr i sama się dowiedziałam 😉 będzie u nas we wtorek
Jesteśmy świeżo po wizycie Julii Bartczak. Jestem pod wrażeniem profesjonalizmu, podejścia, dokładności jak i reakcji koni na zabieg. Zeszło nam 3godz. na jednego kuca.
Dostałyśmy dokładną rozpiskę, co robić dalej, jestem ciekawa efektów🙂
Czy są tu jacyś fizjo, którzy mogą się wypowiedzieć na temat tego, jakie kursy fizjoterapii koni mają sens (i czy w ogóle jakieś mają)? Na rynku jest ich trochę, np kurs Pauliny Puchały, ale wiele z nich kosztuje około 10 tys i chciałabym wiedzieć czy ilość wiedzy na takich kursach ma się jakkolwiek do ich ceny?
Gdzie się szkoliliście?

Również przy okazji, korzystał ktoś z usług Alicji Połczyńskiej?
easiertobe, fizjo nie jestem, ale miałam kurs masażu relaksacyjnego i sportowego z panią prof Marią Soroko. Polecam ten kurs dla osób, które chcą rozpocząć przygodę z masażem swojego własnego konia - pani profesor pokazuje w jaki sposób sprawdzić które mięśnie sprawiają zwierzęciu dyskomfort, jak szukać napięć i jak prostymi chwytami rozluźnić dane partie. Jednak po tym kursie jeżdżenie i udzielanie innym usług z fizjoterapii jest dla mnie pomyłką, bo to jest naprawdę bardzo podstawowa wiedza.
Dobre szkolenia prowadzi Justyna Kalbarczyk z oricheval, kojarzę że jakiś czas temu miała osobę, która z nią jeździła i uczyła się fachu. I sądzę, że właśnie możliwość podpatrywania dobrego fizjo i uczenia się przy nim zawodu to jest największy sukces - człowiek uczy się czucia, wrażliwości 😊
easiertobe, - ja korzystałam z usług Alicji i w sumie mam mieszane uczucia porównując z innymi. W sensie nic negatywnego, ale wiem, że może być lepiej. To było też kilka lat temu, a jak wiadomo wielu fizjo szkoli się na bieżąco, może dziś oceniłabym inaczej.

Co do Pauliny Puchały to byłam na dwudniowym kursie u niej i mam jej książkę. Jak kurs był całkiem spoko (oczywiście na tyle, co można w te dwa dni przekazać), tak książka już w takim tonie, że mhm... no nie wiem, nie wiem. Może spróbuj ją dostać i przeczytać? Będziesz miała pogląd na podejście.
keirashara, w jakim tonie ?
easiertobe troche ogólnikowo zadane pytanie i chyba nie w tym temacie,bo masaż a chiropraktyka to dwie różne dziedziny 🙂 najwazniejsze kryterium do czego ci ten kurs potrzebny,czy chcesz zająć sie tym w przyszłości zawodowo, czy chceszmieć tylko ,,umiejętnosći,,dla własnych koni, w tych czasach jest tak duzo ,,specjalizacji,, z fizjo że dobrać odpowiedni dla danego ,,przypadku,,jest naprawde ciężko i napewno najlepszy fizjo będzie taki który ma szkolenia z wielu różnych technik.
xxagaxx, - lekko szurskim 😅 miałam spory dysonans, bo kupiłam ją po tym kursie, na którym na prawdę było całkiem fajnie, taka podstawowa, ale przydatna wiedza, bardzo ludzkie podejście. No, a książkę miałam problem czytać.
keirashara, aaaa rozumiem 😅
blucha, bardziej mi chodziło ogólnie o fizjoterapie, nie tylko o masaż.
Zdecydowanie chodzi mi o to, żeby się tym zająć zawodowo, wiem też, że najróżniejsze kursy i doszkalanie się w wielu dziedzinach jest najważniejsze, jednak chciałabym znaleźć coś, co dałoby mi dobre podstawy do tego, żeby dalej się szkolić.
to jak w kierunku ,,zawodowym,, to według mnie do rozpatrzenia są 2 szkoły
http://zoofizjokoni.edu.pl
https://www.szkolafizjoterapiikoni.pl/kurs-fizjoterapii-koni/program/
popatrz na program, wykładowców ,cene i wybierz co ci bardziej pasuje 🙂
blucha, dziękuję � Szkołę Fizjoterapii Koni mam dość blisko, a pomiędzy tymi dwoma się głównie zastanawiałam. 😊
easiertobe, zdecydowanie nie Szkoła Fizjoterapii Koni P. Puchały.
ibmoz, możesz rozwinąć dlaczego nie polecasz?
ibmoz jak będziesz przedstawiać swoje zarzuty to nie zapomnij dopisać ze brałaś udział w pierwszym roku powstania szkoły i było to10 lat temu, przez 10 lat sporo mogło sie zmienić , oraz że nie udowodniłaś swoich ,,racji,,w sądzie.
easiertobe,,
Będąc uczestnikiem pierwszej edycji mam(y) bardzo złe doświadczenia z główną prowadzącą zajęcia (zarówno merytoryczne - co zdecydowanie istotniejsze, jak i czysto ludzkie - a to już o wiele mniej ważne), które faktycznie zakończyły się bardzo długą sprawą sądową. Przegraną przez nas z tak absurdalnego powodu, że ręce opadają (czytając uzasadnienie wyroku nie wiedziałam, czy śmiać się, czy płakać).

Niezmiennie twierdzę, że chcąc szukać rzetelnych źródeł wiedzy w temacie fizjoterapii, warto rozpatrzyć inne placówki. Gdzie główny prowadzący zajęcia ma realną, wszechstronną i przede wszystkim, prawidłową wiedzę o temacie. Wszak szukasz kursu fizjoterapii koni, a nie marketingu.
czesc, czy ktorys z waszych koni mial zrotowana miednice i byla nastawiana?
Moja trenerka przypuszcza taki problem u mojego konia i zastanawiam sie, jesli to faktycznie wyjdzie to ile czasu potrzeba na rehabilitacje po czyms takim
Dancerzasta   dorwać rudego!
25 maja 2024 00:39
nikyu,, miałam taki przypadek u mojej kobyły jakieś 8 lat temu.
Jak sobie to zrobiła? Skąd to się wzięło? Pytaj mnie, a ja Ciebie... Kulawizna tylnej nogi pojawiła się z dnia na dzień i z upływem czasy było tylko coraz gorzej.
Weterynarze załamywali ręce, nie wiedzieli co koniowi dolega, wysyłali na scyntygrafię.
Na szczęście ogarnięta fizjo obejrzała konia w ruchu, zmacała gdzie trzeba i przystąpiła do działania. Po zabiegu od razu była poprawa!
Weterynarz, który kobyłę prowadził nie dowierzał, że nastawianie pomogło. Zwrócił honor jak obejrzał filmiki.
Z tego co pamiętam kobyła dochodziła po tym wszystkim do siebie przez jakiś miesiąc. Stopniowo zakres ruchu tej tylnej nogi wracał do normalności. Po nastawianiu nie były konieczne dalsze zabiegi, u konia fizjo była regularnie raz w miesiącu, więc miała wszystko pod kontrolą. Dolegliwości nie wróciły.
Jeżeli masz ochotę, to odezwij się do mnie na priv. Mam te filmiki przed zabiegiem i tuż po nim.
nikyu, ciężko powiedzieć, bo "rotacją miednicy" nazywa się potocznie różne schorzenia/dysfunkcje skutkujące asymetrią w obrębie stawu krzyżowo biodrowego. Przyczyny mogą być różne - od problemów z kończynami miednicznymi, które koń kompensuje i ma np. asymetrycznie przebudowane mięśnie, po stricte schorzenia w obrębie krzyżowo biodrowego - nadciągnięcia/zerwania więzadeł mięśni, zwyrodnienia w stawie, po złamania i zwichnięcia.
U nas asymetria spowodowana była rotacją kości krzyżowej i naciskiem na nerw lewy kulszowy. Po nastawieniu kości przez fizjo, siwa przez trzy tygodnie chodziła jak kaleka, ledwo odrywała nogi od ziemi. Rehabilitowaliśmy się codziennie (po 10-15 min). Po trzech tygodniach z dnia na dzień koń jak odmieniony - pełen energii, motoryka od dupy, machała przednimi łapami jak fura ujeżdżeniowa.
Musisz ogarnąć dobrego fizjo-osteo do diagnostyki.

No właśnie, moja fizjo okazała sie nieściągalna, ktoś poleci dobrego fizjo-osteo, który dojedzie do mnie pod Warszawę i potrafi w staw krzyżowo biodrowy?
BUCK   buttermilk buckskin
25 maja 2024 21:41
właśnie zaprosiłam Kamilę Chrzanowską (osteopata + staw krzyżowo-biodrowy) opiszę wrażenia w poniedziałek, ok.Żabiej Woli
randia, Magda Saracyn
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się