Uwaga na.. maile dotyczące kupna Waszych koni!

ElaPe mnie chyba nic już nie zaskoczy...  😵
Sio   nowe wcielenie marchewki
17 sierpnia 2012 23:03
Kurcze. Gdzie Wy wystawiacie te swoje konie (albo wystawiałyście), bo ja tam chętnie swoje szajbuski wrzucę-może jakiś zagraniczny gentelman kupi coś za grube euro  😅  a może jeszcze mnie zabierze na wełnianym szajbusku do Afryki?? 😉
Ciekawe,że ci Panowie tytułują się per Pan - taaaki szacunek do siebie mają?? 😉
Wolę zapytać, bo widzę, że maile nigeryjskie redagowane są na podobnych zasadach. Mieliśmy jednak dwa lata temu przypadek kupna konia na podstawie foto. Kasa na koncie i konia do Niemiec trzeba było zawieźć, bo Polska to dziki kraj i boją się tu jechać.  Cała transakcja doszła do skutku i obie strony były zadowolone. Tak więc nie wykluczam opcji tak dziwnych zakupów...
a czy ktoś spotkał się z mailem od pana Jeremy Malone?
bo dostawałam już wcześniej wszystkie inne możliwe maile z abidżanu itp. a ten zupełnie inaczej wygląda niż tamte, ale i tak nie sądzę żeby był prawdziwy  🤔
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
26 sierpnia 2012 21:45
JA DOSTAŁAM!!!
I nie wiem co mam o tym myśleć... Fatalnie się z nim dogaduje, myli się w zeznaniach, raz chce jednego konia, nie interesuje go to jaki to koń "potrzebuje ogierów", ale chce jednego konia dla pierwszego syna, który jeździ na uniwersytecie (!?) a sam jest żeglarzem i chce konia dla rodziny...

🤔
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
26 sierpnia 2012 21:47
Ja tez dostalam od tego Malone maila ,ze chce dla rodziny w UK konia kupic
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
26 sierpnia 2012 22:02
Widzę, że albo gość zdesperowany i szuka jakiegokolwiek konia "z PL" albo chce wypałować kilka osób...  😎
ja tez dostałam maila od Malone... konia po zdjęciach chce brać w ciemno i już mi będzie kasę na paypala przesyłał, a jego 'agent' przyjedzie po konia. Coś mi sie to nie widzi, zwłaszcza, że w każdym mailu zaznaczam, że nie sprzedam konia via net, tylko ktoś musi do mnie osobiście przyjechać PRZED przelaniem kasy. Chyba sobie daruję dalsza korespondencję
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
27 sierpnia 2012 21:35
Też sobie darowałam po usilnych próbach porozumienia, którego z koni chce kupić. Ciągle nie wiem. Mi sprawa śmierdzi :/
dzięki za odpowiedzi, tego się spodziewałam.
co prawda jeszcze nie doszliśmy rozmowy o tym dla kogo chce tego konia no ale w zaistniałej sytuacji chyba nie pogadamy więcej  😎
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
10 maja 2014 20:11
Hej,
Chcialam sie tylko upewnić, ze mam nie nawiazywac kontaktu znadawca tego maila 🙂

Witam Panie / Szanowna Pani,
Ja jestem Pan CHARLES BONNAMY Jestem menadżerem i właściciel gospodarstwa w Abidżanie, musiałem przeczytać reklama sprzedaży konia w internecie, i chciałbym wyrazić chęć zakupu konia
Dlatego chciałbym mieć więcej informacji (jak koń, płeć, wielkość, rasę, ES jest agresywny, już jesteś chory, że wszystkie możliwe informacje na temat jego zdrowia , etc ...)
Dziękuję moja ostateczna cena, przelewu bankowego dla Ciebie?
W oczekiwaniu na odczyt
CHARLES BONNAMY

Nie nawiązywać 😉
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
10 maja 2014 20:24
Dzieki 😉

Dobrze, ze odkopalam.
Panu sie nie nudzi...
ale jesli nadal wysyla maile i podszywa sie pod nowe osoby (jesli to ten sam) to znaczy, ze ktos musi sie na to nabierac.  🙄
Siesiepy   Ponczek bez rączek
09 sierpnia 2022 18:17
Odkopie sobie.
Marta Eric pisała w sprawie mojego ogierka. Podejrzewam że z re-volty, bo przez olx nie podawałam maila.

Na razie nie mam płacić żadnych podatków ani o nic takiego nie zostałam poproszona, jednak zostałam poproszona o adres.
Nie wydaje mi się żeby z samym adresem można było coś zrobić, ale... Może mi się wydaje?
Screenshot_20220809_181340_com.google.android.gm.jpg Screenshot_20220809_181340_com.google.android.gm.jpg
Siesiepy, - można. Tj. ktoś bierze od Ciebie dane. Wystawia inny przedmiot/konia na tą samą kwotę. Ktoś to kupuje i dostaje Twoje dane. Ty dostajesz przelew, wysyłasz konia/przedmiot oszustowi. Do nadawcy przelewu nigdy nie dociera przedmiot/koń, a ma Twoje dane z przelewu. Musisz mu oddać tej hajs i tak o, zostajesz bez kasy i konia/przedmiotu.
Siesiepy   Ponczek bez rączek
09 sierpnia 2022 20:52
keirashara, hmmm tylko w sumie na upartego tak można że wszystkim.
Poproś, żeby zadzwonili albo zasadzie jakieś pytanie, na które robot nie będzie w stanie odpowiedzieć 😉
I w razie przelewu sprawdź, czy dane nadawcy przelewu pokrywają się z danymi osoby, z którą piszesz. Jeśli tak, to raczej legitne, jeśli nie, to śmierdzi i bym sprawdzała.
Odkopuje. Pisał do kogoś nie jaki Francois Lapieux?
Takich maili przychodzi sporo, generalnie dobry temat do posmiania się z tych co je piszą i nie brania ich na pewno na poważnie.
Ten Pan mail o takiej treści przysyła na początek, potem pyta o szczepienia, paszport, zdjęcia, nie ma Whatsapp, za wiele się nie targuje- standart:

Dnia 31 grudnia 2022 12:59 francois.lapieux@yahoo.com napisał(a):

Dobry wieczór,
Nazywam się Pan FRANCOIS LAPIEUX mieszkający w Abidżanie na Wybrzeżu Kości Słoniowej i w związku z Państwa ogłoszeniem sprzedaży konia informuję, że jestem zainteresowany jego kupnem.
Czekam na więcej szczegółów zamówienia, żeby lepiej porozmawiać i dokonam zakupu. Czekam na wiadomość od Ciebie.
Serdecznie.
FRANCOIS
Agak, Mam nadzieję, że nikt się na te głupie maile nie nabierze...
Post został usunięty przez autora
Takiego e-mails dostalam od francois lapieux
Dobry wieczór,

Przychodzę za pośrednictwem tego e-maila, aby poinformować, że jestem pan SIMON
Widziałem ogłoszenie o sprzedaży twojego konia i jestem zainteresowany kupnem twojego konia, dlatego skontaktowałem się z tobą dziś wieczorem, chciałbym wiedzieć, czy koń jest dostępny

Prosiłbym o informacje o koniu
Czekam na wiadomość od Ciebie
SIMONsecretary,
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się