Gwiazdkowe Konie - podaruj im najpiękniejszy prezent - liczą na Ciebie :)

Gwiazdkowe Konie

TE DWA KONIE CZEKAJĄ RÓWNIEŻ NA TWOJĄ POMOC. ICH ŻYCIE JEST WARTE TYLE ILE WAŻĄ.
PODARUJ IM NAJPIĘKNIEJSZY Z GWIAZDKOWYCH PREZENTÓW
PODARUJ IM ŻYCIE.

Dla małej Gwiazdki los nigdy nie był łaskawy. Urodziła się jako koń na mięso. I niczym więcej nie była, jak kawałkiem mięsa z małymi, czarnymi oczkami. Miała niespełna miesiąc, kiedy straciła jednak matkę - klacz padła. Mała klaczka nie przeżyłaby nawet tygodnia - ale klacz matka czuwała nad nią z góry. Małą przyjęła klacz z klatki obok - mama Mikołajka.

Życie Gwiazdeczki i Mikołajka nie było usłane różami, ale obydwa końskie maluchy były dzielne i mimo ogromnej ciasnoty w klatce - były pełne wiary, że będzie lepiej. Bo przecież przeznaczeniem konia jest galopować po mokrej trawie i ich małe serduszka to czuły... Myliły się. Bo lepiej już nigdy nie będzie.. Nadszedł okres Świąt, Maluchy już nie mieszczą się w klatce, panuje tam taka ciasnota, że odciskają się na nich pręty, i konie muszą zostac sprzedane.





Tak naprawdę maluchy nigdy nie miały imion. Nie miały ani kantara, ani swojego żłoba. Nic nie znaczyły, jak setki rzeźnych koni. Były i są warte tyle, ile ważą. To jedyna ich wartość. Nadaliśmy im imiona, symboliczne - bo właśnie teraz stanęły na naszej drodze. I chcemy spróbować podarować im życie - najpiękniejszy prezent na te Święta. I ostatni, jaki mogą otrzymać. Jeśli dziś się nie uda, nigdy więcej nie będzie okazji. Jeśli my nie uwolnimy maluchów, to z ciasnej klatki uwolni je rzeźnicki nóż. I dalej nie będzie już nic.





Sprawmy razem, żeby Gwiazdka i Mikołaj miały możliwość się zestarzeć...



Błagamy Państwa o pomoc. Mamy czas do końca roku, aby ocalić Gwiazdkę i Mikołajka.
Cena ich życia to 4000 zł za obydwa konie. Potrzebne są też środki na przewiezienie koni, szczepienie, odrobaczenie, kowala...

Wpłata nawet najmniejszej kwoty może ocalić życiem tym koniom - pomóż, one też chcą żyć.
Prosimy o wpłaty z tytułem "Gwiazdkowe konie" na nr konta:
Fundacja Pegasus
73 1140 2017 0000 4702 0490 3508



Licytuj w serwisie ALLEGRO.PL - aukcja na rzecz Gwiazdki i Mikołajka
http://allegro.pl/show_item.php?item=1368104692



Ze swojej strony dadzą Wam wdzięczność 🙂
"Nie jesteśmy bezsilni nie bądźmy obojętni"    nawet niewielkie wpłaty sprawią że na Gwiazdkę dostaną najpiękniejszy prezent -  życie.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 grudnia 2010 08:28
A czemu ten wątek nie jest w ogłoszeniach?

To jakaś nowa polityka forum czy co że tego typu wątki z cyklu albo uratujesz wpłacając kasę albo idą na rzeź sobie radośnie są tworzone poza ogłoszeniami.
sorry nie wiedziałam że tylko w ogłoszeniach -  spojrzałam tylko do góry że też inny koń potrzebuje pomocy i postanowiłam umieścić to ogłoszenie .
Oj, ale smutna historyjka. ;-) i taka świąteczna. Na Wielkanoc proponuję imiona : baranek i pisanka.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
15 grudnia 2010 09:37
ale klacz matka czuwała nad nią z góry. Małą przyjęła klacz z klatki obok - mama Mikołajka.

hej ale my tu juz dawno wyrośliśmy z takich łzawych pierdół, nie manipulujcie Fundacjo ludźmi w taki naiwny sposób 😤

no i co? 4 tysie za dwa źrebaki?
brawo 😀
4 tysiaki za dwa źrebaki? coś nie halo.  😁
ja za 4 tysiaki to z 4 mogłabym wykupić od handlarza, jak nie więcej.
oj, oj...  👀
Oj, ale smutna historyjka. ;-) i taka świąteczna. Na Wielkanoc proponuję imiona : baranek i pisanka.
      🤣

A na 11 listopada flagunia i hymnik.
Luty : Walenty i Walentyna. I pieniądze pakować w serduszka.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
15 grudnia 2010 09:57
styczeń: dziadunio i babunia w końcu dzień dziadkowstwa jest 😀
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 grudnia 2010 10:09
Małą przyjęła klacz z klatki obok

o to konie się teraz w klatkach trzyma, jak kury nioski

4 tysiaki za dwa źrebaki? coś nie halo

równie dobrz mogliby napisać 10 000 tylko to juz w ogóle kupy by sie nie trzymało

Oczywiście cena wzięta z sufitu i w ogóle cała historyjka chyba tu malo już na kim robi wrażenie - w sensie wrażenie skłaniające do natychmiastowej wpłaty na "szczytny" cel.
Kwiecień: Pilot i Brzoza.;-)
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 grudnia 2010 10:15
Kwiecień: Pilot i Brzoza.;-)


uuu, zaczynasz stąpać po kruchym lodzie 😉
Na styczeń jeszcze królewicz i królewna, skoro mamy nowe oficjalne święto. No i nie zapominajmy o mamuśce i tatuśku oraz nauczycielce i nauczycielu.  Tylko martwi mnie, co zrobić z uczczeniem dnia bez papierosa, bez samochodu i innych „bez”. Wszystkie będa bezik i bezika?
Właśnie! Kacper Melchior i Baltazar! Trzy się upcha naraz. I czarne oczka muszą mieć.
No i przejść przez dramat życia bez kantarów. Przecież każdy koń marzy o własnym kantarze.
Manta   Tyłkoklep leśny =)
15 grudnia 2010 11:37
rozumiem, ze konie sa z hodowli koni miesnych?

Czy w owej hodowli nie ma wiecej koni? Dlaczego akurat te dwa?

Bedziemy wykupywac tez swinie, krowy i brojlery?

Ja przepraszam, ale rozumiem, ze te konie sa hodowane tylko po to, zeby na rzez poszly - nie wiem jak inni uwazaja, ale w moim przekonaniu takich koni sie nie ratuje - je sie je (tj ja bym nie zjadla, ale inni jedza, po to one sa)
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 grudnia 2010 11:39

Bedziemy wykupywac tez swinie, krowy i brojlery?



pewnie że tak. Ja już sobie przysposabiam balkonik na adoptowanego wieprza.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
15 grudnia 2010 11:41
Manta, Zaraz cię zeżrą za takie zdanie. No jak mogłaś coś takiego powiedzieć, ty niedobry człowieku!  🤬 😤

Również uważam, że nie ma sensu taka akcja. Lepiej by dać szansę młodemu i zdrowemu (ale to kwestia bardzo dyskusyjna). Taki będzie miał większą szansę na adopcję. Ale wiadomo im bardziej płaczliwa (i bezsensowna) historia tym więcej naiwnych wpłacających. 🙄
kujka   new better life mode: on
15 grudnia 2010 11:49
trusia, mysle ze na dzien bez samochodu bedzie po prostu "piechurka" i ewentualnie "rowerek" 😁
Manta   Tyłkoklep leśny =)
15 grudnia 2010 11:53
Notarialna - z tym, ze ta historia nawet nie jest placzliwa, kon hodowany na mieso pozostaje koniem hodowanym na mieso. Jesli ktos chce kupic takiego dla siebie, bo chce - ok, rozumiem cos takiego jak najbardziej. Ale akcja o biednych konikach w tej sytuacji wydaje mi sie mocno nie na miejscu.

A ze mnie zaraz zezra - niech jedza, moze dzieku temu nie zjedza jakiejs kurki, swinki, krowki lub konika - i w ten sposob bohatersko uratuje zycie jakiegos zwierzecia ;-)
Ja przepraszam, ale rozumiem, ze te konie sa hodowane tylko po to, zeby na rzez poszly - nie wiem jak inni uwazaja, ale w moim przekonaniu takich koni sie nie ratuje - je sie je (tj ja bym nie zjadla, ale inni jedza, po to one sa)

No faktycznie nie rozumiesz.  😉  Skoro mają czarne oczka i marzą o kantarach, znaczy trzeba ratować!  😂  🤔wirek: 

Kujka, faktycznie, piechurek i piechurka.  😅 
A co ze świętami nieoficjalnymi np. dniem klepania facetów po tyłkach? Czy wtedy tez ratujemy źrebaczki? I czy te źrebaczki muszą mieć koniecznie czarne oczka i marzenia o kantarkach? Bo jak dla mnie to dyskryminacja! Czy konie które marzą o ładnym padzie Anky nie mają szans na słodkie imionka i nowy domek???
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
15 grudnia 2010 12:30
Szaga, Albo moze inaczej: Jedno klepnięcie w tyłek, to 100 zł na ratowanie koni rzeźnych. I utrzymanie fundacji.
trzynastka   In love with the ordinary
15 grudnia 2010 12:33
Czy konie które marzą o ładnym padzie Anky nie mają szans na słodkie imionka i nowy domek???


A CO Z LUDŹMI ?!
To ja nie mam prawa do szczęścia ? 🙁

Organizuję zbiórkę, potrzebuje 1000 zł miesięcznie na utrzymanie konia przez 15 -20 lat + kasę na sprzęt. Jestem na tyle łaskawa, że konia sobie sama kupię 😉
A co ze świętami nieoficjalnymi np. dniem klepania facetów po tyłkach? Czy wtedy tez ratujemy źrebaczki? I czy te źrebaczki muszą mieć koniecznie czarne oczka i marzenia o kantarkach? Bo jak dla mnie to dyskryminacja! Czy konie które marzą o ładnym padzie Anky nie mają szans na słodkie imionka i nowy domek???


Też. Wtedy to będzie Pośladek i Półdupka. Ale to już chyba bez oczek...
caroline   siwek złotogrzywek :)
15 grudnia 2010 12:50
To jakaś nowa polityka forum czy co


nie. po prostu modzi czasem śpią, czasem pracują, a czasem chcieliby dać forumowiczom czas i szansę na wypowiedzenie się w temacie.

jako mod otrzymałam wczoraj prośbe o przyklejenie wątku. wstrzymałam się od podjęcia jakiejkolwiek decyzji w tym temacie czekając na reakcję forumowiczów na otwarty wątek.

zdaje się, ze dłuzej czekac już nie musimy 😉


...chcecie się jeszcze pobawić czy już mam posprzatac? 😉
zabawa! 😁
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 grudnia 2010 12:57
proszę Caro, nie zamykaj.  :kwiatek: taka fajna zabawa!
[quote author=Szaga link=topic=40650.msg809496#msg809496 date=1292415887]
A co ze świętami nieoficjalnymi np. dniem klepania facetów po tyłkach? Czy wtedy tez ratujemy źrebaczki? I czy te źrebaczki muszą mieć koniecznie czarne oczka i marzenia o kantarkach? Bo jak dla mnie to dyskryminacja! Czy konie które marzą o ładnym padzie Anky nie mają szans na słodkie imionka i nowy domek???


Też. Wtedy to będzie Pośladek i Półdupka. Ale to już chyba bez oczek...
[/quote]
A raczej z jednym oczkiem  😂
ZA-BA-WA 😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się