Konie zimnokrwiste i pogrubiane

.
PumCass   zachowaj zimną krew!
26 października 2013 17:50

a ja przesyłam pozdrowienia od znudzonego pluszaka  😉
PumCass, śmieszny, a gdzie warkocz, który mu zrobiłam 😀
PumCass, świetna czupryna! niemal jak afro  😂
PumCass   zachowaj zimną krew!
26 października 2013 18:32
harja Nie miał jak przyjechałam do stajni, pewnie sobie na dworze rozwalił podczas panierowania  😁
Cobrinha w końcu to Murzyn :P
A nas tu chwile nie było, nasza Elgara na wystawie w Dębnie
ladna klaczka  😍 Tylko czemu te wloski takie skromne ??
Każdy myśli ze wycinamy bo trze  🤣 ale tak się nam po prostu podoba.
.
a My hubertusowo!




Gazellasta, ale fajnie, z 8 lat nie brałam udziału w hubertusie, może jeszcze kiedyś się uda 😉
jako, że siedzę chora a w tym czasie ciotka się nad nim pastwi 😉 , dostałam od niej (PumCass  :kwiatek🙂 fotki brudasa z wczoraj, to się podzielę 😉 dlaczego on zawsze musi się tarzać w największym błocie, kiedy już za zimno na kąpiele...
Witamy z gniadą drugiego dnia u siebie 🙂
Mam takie niezdarne pytanie.  😡
Pytam tu bo jednak wiele ziemniaczków co ciągnie od czasu do czasu... a nie chodzi mi stricte o powożenie 😉
Rozważam zakup jakiejś taniej uprzęży, może używanej dla Kluska z myślą o odśnieżaniu lub pociągnięciu czegoś od czasu do czasu co by się zbyt nie obijał.
I teraz zasadnicze pytanie, kupować uprząż z długimi pasami, bezpośrednio do orczyka czy taką z krótkimi?
Od czego to zleży i co jest lepsze?
http://allegro.pl/uprzaz-szory-puszorek-rozmiar-full-i3639760368.html
http://allegro.pl/uprzaz-szory-robocza-i3639760449.html
Nie wiem co prawda od czego zależy, ale my mamy u siebie uprzęże z krótkimi pasami do których są zapinane łańcuchy i podpinane do orczyka) i rewelacyjnie się sprawdzają do wozu, bryczki, sanek, siwy równał w nich plac, ciągał oponę - jak dla mnie super, praktycznie do wszystkiego. Ale teraz też ciekawa jestem czy ktoś ma doświaczenie z długimi pasami - ja bym jakoś tak chyba nie zaufała skórzanym pasom podpiętym do orczyka jednak, ale może jestem w błędzie 😉
harja, właśnie też mam mieszane uczucia czy nie pękną albo się nie rozciągną.
Swoją drogą, jakie długie i grube są łańcuchy i jak są przyczepiane? i kiedy orczyk jest koniecznością?
Nasze są dość długie, ale można je jeszcze regulować dzięki takim haczykom na końcach. Specjalnie grube też nie są, ale wytrzymały już sporo lat. Tutaj foto jak to mniej więcej wygląda (to akurat orczyk specjalnie do opony, a nie od bryczki czy wozu), a orczyk mamy zawsze :
.
A średnio jak najlepiej wymierzyć odległość na jakiej powinien być orczyk?  😡
ja mierze na oko, tak zeby koń nie obijał się o nic zadami
A ktoś próbował odśnieżać koniem drogę? jak zmontować taki konny pług? Ojciec jest sceptycznie nastawiony do tego pomysłu, ale czasem nim ktoś do nas dojedzie... no i to też urozmaicenie jakieś by było dla zwierz 😉

jak widać się da 😉
bezunia82, przepiękna klacz! i mi się bardzo podoba bez tony włosia zasłaniającej szyję 🙂

Gazellasta, bez ochraniaczy/owijek w teren trochę ryzykownie.

harja, no no nareszcie udowadniasz, że on się przemieszcza a nie tylko stroi boskie miny w stój cały dzień 😍

Burza nie brałam udziału w gonionym, a to co widać to nasze pastwisko przy stajni na którym był szukany 😉
Ja już nie umiem i nie chcę wyjechać nie ubranym koniem nawet za bramę, jedne nogi. Ale spoko.
Burza, chętnie bym to częściej udowadniała zamiast tych min w stój, ale generalnie jego jest ciężko zmusić do jakiegokolwiek ruchu 😉)
a tak z ciekawości - co do ochraniaczy, czy ktoś z was spotkał się z takimi dużymi na nogę grubasa? produkują w ogóle takie?
bezunia82, piękna kobyła 🙂 mi również podobają się bardziej konie w krótkich grzywach, no i łatwiej taką pielęgnować 😉
harja, nie doceniasz starań Kuby. Chłopak regularnie bierze maseczki błotne, a Ty narzekasz 😁

A co do ochraniaczy dla zimnokrwistych to myślę że można takich poszukać. Na pewno premier equine dałoby się dopasować. Dla Malawii na przody mam L i mogłyby być ciut mniejsze. Tyle że w tych ochraniaczach trzeba bardzo dokładnie pomierzyć nogę (zarówno wysokość jak i obwód) i absolutnie nie zawyżać wymiarów w górę, bo wypadają spore. Podejrzewam też że sklepy sprzedające te ochraniacze u nas, bez problemu sprowadziłyby inne modele, bo u producenta jest ogromny wybór modeli i rozmiarów.
A my dziś sprzedaliśmy źrebice 🙂
chciałam sie Was zapytać jak u Waszych koni z kondycją, szczególnie interesuje mnie jak wyglądało wprowadzenie konia w trening.
mam mały dylemat ponieważ mam młodego konia (3,5 roku) pkz i od niedawna zaczęliśmy prace. to co mnie zaniepokoiło to to że po kilku minutach kłusa (bez jeźdźca - koń dopiero zajeżdżany) koń jest mokry że niemal z niego kapie i strasznie dyszy. o galopie na razie nie myślę bo patrząc na konia mam wrażenie że padnie po nim.
fakt że kondycji nie ma (do tej pory stał na łąkach i nie robił nic) i że ma dużą masę do ruszenia ale mam wrażenie że tak szybko nie powinien się męczyć. patrząc na Wasze konie niektóre z nich maja większą masę a jednak da sie kłusować i galopować bez większego wysiłku.
będę wdzięczna za wszelkie informacje jak u Was wyglądała praca na początku. jak często pracowaliście z końmi i jak intensywnie  :kwiatek: 
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
28 października 2013 16:58
Mam takie niezdarne pytanie.  😡
Pytam tu bo jednak wiele ziemniaczków co ciągnie od czasu do czasu... a nie chodzi mi stricte o powożenie 😉
Rozważam zakup jakiejś taniej uprzęży, może używanej dla Kluska z myślą o odśnieżaniu lub pociągnięciu czegoś od czasu do czasu co by się zbyt nie obijał.
I teraz zasadnicze pytanie, kupować uprząż z długimi pasami, bezpośrednio do orczyka czy taką z krótkimi?
Od czego to zleży i co jest lepsze?
http://allegro.pl/uprzaz-szory-puszorek-rozmiar-full-i3639760368.html
http://allegro.pl/uprzaz-szory-robocza-i3639760449.html


Zasadniczo to uprząż z łańcuchami jest typowo robocza natomiast z pasami bardziej wyjazdowa, ja mam i taką i taką. Do zwykłej roboty polowej lepiej chyba z łańcuchami.

edit. do odśnieżania podwórka spokojnie wystarczy opona traktorowa. W którymś wątku była fota o tu http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,1168.msg793624.html#msg793624
do odśnieżania podwórka spokojnie wystarczy opona traktorowa. W którymś wątku była fota o tu http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,1168.msg793624.html#msg793624
obawiam się, że taka oponka przy takich opadach jakie się tu zdarzają nie wystarczy 😉 no ale może się mylę 🙂
Ma ktoś fotki z takiego odśnieżania... jakoś tata sceptycznie podchodzi do pomysłu na zasadzie "nie da się" koniem.
harja, na pewno York miał giganty takie ala veredusy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się