Konie zimnokrwiste i pogrubiane

Reyline, ale wieści... nie brzmi to za dobrze, nie spotkałam się wcześniej z czymś takim. Daj znać, co tam wam wyszło! Zdrówka dla chłopaka, mam nadzieję, że to przejściowe problemy.
Burza, taaak, zbliża się wielkimi krokami 🙂 Dlatego zakładam już ogłowie, powoli się lonżujemy. Przyjął wędzidło jak stary, nie szarpie się, w ogóle taki dość kumaty jest 🙂 Jak zarzuciłam siodło, żeby zobaczyć czy zareaguje na coś na grzbiecie, to olał sprawę 😉 I dobrze w sumie - zatem na razie mu styknie 😉
No i nie chcę go przechwalić, bo jak zacznę wsiadać to kto wie, czy rogów nie pokaże  😀 😉
Śledzę ten wątek i w końcu postanowiłam wyjść z szafy i również pochwalić się swoim grubaskiem  😀
Moja beczka-Bajeczka  😍
MartaBajka, oj masz się czym pochwalić! 😍 i jeszcze jesteście z naszych okolic! Jak któregoś dnia nie zastaniesz jej w boksie, to u mnie nie szukaj 😉)
Reyline, zdrówka dla Młodego :kwiatek:
harja, ale to Twoje konisko jest prześiczne! I jak wydoroślał.
MartaBajka, piękny koń. I jak ślicznie malowany.
A ja się przypomnę z Siwą, bo dawno nas nie było. Siwa wiedzie sielskie życie emeryta i zajmuje się koszeniem trawy 😁 Nawet udało mi się fotkę zrobić, co prawda kalkulatorem, ale z nowymi koleżankami:
emptyline   Big Milk Straciatella
24 września 2018 20:04
MartaBajka, jezu, ale śliczna! 😍 CHCEMY WIĘCEJ!
kittajka, dziękujemy serdecznie 🙂
kopę lat! Czasem się zastanawiałam, co u was - myślałam, że całkiem zniknęłaś z forum! Siwa jak na emerytkę bardzo dobrze się trzyma 😀 i chyba nie narzeka! Dobrze was widzieć🙂

Popieram emptyline 😉
MartaBajka - jakie cudo  😜 zakochałam się 😀  Więcej zdjęć  😍 i gdzie stoicie? Witam po sąsiedzku ! 🙂

Rudzielc - właśnie oglądam Twoje siodło i mnie aż skręca, bo czegoś takiego szukałam chyba ze 2 lata, ale mam od pół roku nowe siodło i nie wiem, czy znowu chcę się bawić w sprzedawanie... ale kusisz, kusisz  😍
harja stoimy teraz w Nowym Wiecu. Pan Boczek juz taki dostojny, już nie przypomina żubrzątka 🙂
fanelia mogee podjechać z nim do Ciebie na przymiarke  ;-)
fanelia Stoimy teraz w Sulminie, a Wy?  🙂
Baaaardzo dziękujemy wszystkim za miłe powitanie  :kwiatek:
A teraz jeszcze kilka fotek  😀
Śliczna odmiana. Jaki to mix ras ?
harja, fakt, Siwa ma się świetnie i lenistwo jej służy.  Tak ogólnie, to nie zniknęłam całkiem, czasem udzielam się w wątku dla górołazów 😉
MartaBajka, no po tych zdjęciach to już w ogóle przepadłam 😜
MartaBajka - o to prawie po sąsiedzku, bo ja w Żukowie 🙂 i w czwartek będę przejeżdżać obok Sulmina, może będziesz akurat w okolicach godziny 15? Chętnie bym Cię poznała i zwiedziła stajnię 😀

Rudzielc - kusisz, kusisz  😁 a jak daleko masz do mnie? 🙂 Bo nie chciałabym Cię ciągać nie wiadomo ile km, kiedy tak naprawdę nie jestem przekonana, że potrzebuję nowe siodło 😀 Moje aktualne jest właśnie w przeróbce pod mojego konia i szczerze mówiąc żałuję, że się pospieszyłam z tą przeróbką, bo może Twoje by lepiej pasowało...
MartaBajka ależ piękny ten Twój koń  😍 😍 Podłączam się do pytanie co to za mix?

Kurczę,widzę,że trójmiasto ziemniakiem stoi 😀 Fajnie tak móc spotkać kogoś podobnie zakręconego 😀
Halo, Opolskie? 😀
fanelia niestety nie mogę być wtedy w stajni, bo pracka mnie czeka  🙁

RioBrawo, Reyline jest to typowy kundel bury zza stodoły, który w papierach ma wszyściutko NN. Sama od 8 lat zastanawiam się co to za krzyżówka i przez cały ten czas wpadłam tylko na to, że serce ma od folbluta  😁
Co dajecie swoim grubaskom na stawy?  👀
Moja już młodsza nie będzie i przydałoby się trochę wspomagać już a kompletnie nie mam rozeznania w temacie.  😡
harja, większość z nich reaguje ze stoickim spokojem.. pewnego dnia wsiadziesz na pastwisku na oklep i tyle 😉
MartaBajka, przepiękna 😍 witamy! opowiedz coś o was!
kittajka, a siwa nie chodzi?

Euphorycznie, OH Flex Complete, wcześniej sam MSM.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 września 2018 10:51
harja O ja! 😀 Ale ten czas leci! Dopiero co się biłaś z myślami, czy kupować mamuciątko takie małe...
Burza dzięki, to się podaje w sposób ciągły? Tzn kończy się jedna butelka - dajemy drugą bez przerwy?
Euphorycznie, nieee, nawet jak coś się dzieje to robi się przerwy dla wątroby. Prewencyjnie dla zdrowego konia dałabym butelkę na jesieni 🙂
Burza  😡 nigdy nie miałam nastoletniego konia hehe ok to kupimy taką w październiku  🏇
Zdrowa chyba jest bo nie pamiętam kiedy ostatni raz kulała czy jakoś gorzej się ruszała ale wiadomo masa robi swoje a jak już zobaczę to pewnie będzie za późno na takie specyfiki.
Zwyrodnienia ma każdy więc na marne też dawać nie będę. Dzięki za pomoc.  :kwiatek:
Euphorycznie, no ja jesienią czuję pewną skostniałość jak zaczyna wiać, gwizdać i mordować więc od paru lat delikatnie co jakiś czas 🙂
Burza, Siwa już drugi rok się obija 😁 najpierw był plan rocznego urlopu, ze względu na jej problemy zdrowotne (szpat i czip, alergia) i mój brak czasu, bo miałam nawał pracy. A że kobyle to służy, to została oficjalnie emerytką. Czasem tylko dorobi sobie na marchew, na krótkim spacerze stępem, albo wożąc dzieciaki 😉
Euphorycznie, a Twoje konisko ma jakiś konkretny problem ze stawami? Czy po prostu tak zapobiegawczo chcesz coś dać?
kittajka ma 11 lat i nigdy nic jej nie podawałam. zdiagnozowana nie jest ale zwyrodnienia ma na pewno z racji wieku, wagi i tego, że aparat ruchu się zużywa.
Euphorycznie, nie wiem czemu, ale myślałam że Twoja kobyła to starsza od mojej jest, a tu młody koń się okazuje 😉 Z tymi zwyrodnieniami nie ma co panikować na zapas, zwłaszcza że Twojemu koniowi jeszcze parę lat zostało do wieku seniora. Poproś weta przy okazji szczepień, żeby zrobił jej próby zginania, jeśli coś ma, to powinno wyjść.  Jeśli koniecznie chcesz podać suplementy prewencyjnie, to dobierz takie, które są przeznaczone dla zdrowego konia w treningu, unikałabym bez zdiagnozowania podawania suplementów dla seniorów i dla koni chorych. Póki koń nie daje objawów, uważaj z suplementami zawierającymi korę wierzby i czarci pazur, działają mocno przeciwbólowo i przeciwzapalnie, zwłaszcza czarci pazur. A nawet jeśli zwyrodnienia rzeczywiście się pojawią, to nie jest to wyrok. Pamiętam jak usłyszałam pierwszą diagnozę Siwej (szpat), to się solidnie załamałam, a w praktyce koń miał dwa albo trzy tygodnie przerwy na leczenie (dostała zastrzyki dostawowe i przez ten czas tylko stępowaliśmy). Potem wróciła do normalnego użytkowania, z tym że trzeba było nieco przeorganizować jazdy i dodać dodatkowy stęp przed i po jeździe i ograniczyć nieco podskoki 😉 Ba, ruszała się na tyle fajnie, że znana trenerka i zawodniczka ujeżdżenia nie chciała mi uwierzyć, że Siwa to szpatowiec 😁
Rudzielc_23, o proszę, nawet nie wiedziałam, że tam jest jakaś stajnia 🙂
No cóż, na razie nie przypomina, ale poczekajmy do zimy... 😁
MartaBajka, ona jest po prostu fantastyczna!!!
kittajka, aaa widzisz, ja nie łażę po takich wątkach 😉) w każdym razie mam nadzieję, że będziecie się tu znowu częściej pokazywać! Zdrowia dla Siwej! Zdecydowanie nie wygląda na emerytkę 🙂
Burza, hahah, oby było tak, jak mówisz! 🙂 Na pewno się "pochwalę", jak już będzie po wszystkim i zdam relację 😉) jak tam Piorek?
zembria, to prawda! I nie żałuję (a przynajmniej póki co 😀 )

Trójmiasto i okolice, coś czuję, że trzeba będzie kiedyś zrobić jakiś "grubasowy" zlot albo wspólny rajd 😁


harja, postaram się częściej zaglądać i spróbuję zrobić na dniach jakieś fotki Siwej czymś lepszym niż kalkulator 😉 A tak w ogóle ten Twój Boczuś jest przecudowny 😍
Swoją drogą jak będziecie robić jakiś zlot/ rajd, to pamiętajcie że do Trójmiasta daleko nie mam 🏇
kittajka, dziękujemy, trzymam Cię za słowo! 🙂
wiadomo, toż to okolice przecież 😀
harja, ale jesienna fota 😍
Pioruś grzecznie, rozgrzewamy zimne dni bieganiem 🙂
Spróbuję tutaj - czy ktoś wie czy w Polsce są konie szwarcwaldzkie? Czy da się takiego kupić lokalnie, czy tylko podróż za granicę?
Szwarcwaldzkie jak ta szynka? 😀 Jakiś Boczuś nam się tu regularnie przewija... 😀 Wybacz, ale musiałam 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się